تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

فرش اکرولیک

فرش آکرولیک کاشان

در ساختار بافت هر فرش ماشینی مثل فرش 700 شانه و فرش هزار شانه و فرش 1200 شانه و... سه نوع نخ خاب ، تار و پود به صورت زیر به کار می رود :

بررسی نخ تار و پود در فرش ماشینی کاشان

همان طور که مشاهده می شود نخ تار فرش ، که به آن نخ چله فرش نیز گفته می شود ، به صورت عمودی در درازای فرش بافته می شوند و استحکام فرش در طول را سبب می شوند . نخ پود وظیفه ایجاد استحکام در عرض فرش را عهده دار بوده و نگهدارنده خاب فرش است . جنس نخ این دو بخش از فرش ماشینی اغلب از جوت ، پنبه و یا  پلی استر می باشد ، به طوریکه  جنس نخ تار  در فرش های ماشینی اکریلیک به صورت صد در صد پنبه و یا مخلوطی از پنبه و پلی استر می باشد . همچنین جنس نخ پود فرش های اکریلیک صد در صد از کنف یا جوت است . امروزه به دلیل ایجاد آبرفتگی و کوتاهی در فرش  بافته شده با نخ جوت بعد از شست و شو استفاده از این نوع نخ ها در بافت فرش کاهش یافته است . به طور کلی بافت فرش با نخ های تار و پود ، از جنس  پنبه و پلی استر مرغوب ، کاربردی تر است .
بیشترین درصد از یک فرش ماشینی را نخ خاب آن تشکیل می دهد ، این نخ  که کل سطح فرش را شامل می شود ، می تواند از جنس  فرش پلی استر ، فرش پلی پروپیلن ، فرش ویسکوز ، فرش اکریلیک و یا فرش پشم باشد .

 

نخ اکریلیک چیست؟

الیاف مصنوعی که حداقل 85 درصد آن از پلیمر پلی اکریلو نیتریل با حداقل مولکولی ۱۹۰۰ مونومر ساخته شده باشد ، تحت عنوان نخ اکریلیک می شناسند .
روش های مختلفی برای تولید این نوع نخ وجود دارد ،  می توان به روش های تر ریسی و خشک ریسی ، در این زمینه اشاره کرد .

 

تولید نخ آکریلیک :

برای تولید نخ های حجیم شده اکریلیک ، دو نوع از الیاف اکریلیک که از نظر خواص متفاوت هستند مخلوط شده و ریسیده می شوند . در این مخلوط یک نوع از الیاف به صورت معمولی و نوع دیگر به صورت غیر متقارن هستند . قرار گرفتن این دو نوع ترکیب از نخ اکریلیک در کنار یکدیگر با اجرای فرایندی مخصوص  در نهایت باعث حجیم شدن نخ های تولید ی خواهد شد . شماری از نخ های اکریلیک تولید شده برای بافت فرش ، به صورت رنگی و برخی دیگر از آن ها به صورت رنگ نشده یا خام تولید می شوند که می توان از آن ها با توجه به نیاز استفاده کرد .

 

ویژگی ها ی نخ اکریلیک :
مقاومت در برابر فشار بالا ، برگشت پذیری مناسب ، خاصیت ضد حساسیتی ، رنگ پذیری خوب و قابلیت شست و شو بدون تغییر رنگ از جمله ویژگی های نخ اکریلیک مرغوب می باشد . همچنین الیاف اکریلیک نسبت به نور خورشید ، چربی ، روغن ، مواد شیمیایی و بید مقاوم هستند  و گرمی و سبکی شبیه پشم دارند .
با توجه  به  ویژگی های عنوان شده از نخ اکریلیک ، می توان این نوع نخ را در زمره ی بهترین ها برای بافت فرش ماشینی مرغوب دانست . هرچند پرزدار بودن نخ های اکریلیک می تواند در تولید و استفاده از آن ها مشکل ایجاد کند ، با اجرای  فرایند هیت ست روی سایر نخ ها ، به ویژه نخ های اکریلیک می توان تا حد زیادی  مشکل پرزدار بودن آن ها را برطرف کرد .

 

فرایند هیت ست  نخ های اکریلیک :
این اصطلاح کاربردی نخ های ماشینی ، درباره ی نخ هایی به کار می رود که بعد از ریسیده شدن با بخار و دما کیفیت آن ها تثبت شده و طی فرایند عیب یابی در صورت تشخیص عیب ، از چرخه تولید کنار می روند . در نتیجه ی فرایند هیت ست نخ هایی با کیفیت و ثبات رنگ  بالا تولید خواهند شد در حالی که پرز دهی آن ها به صورت بسیار چشمگیری کاهش یافته است . 
فرش های تولید شده طی فرایند هیت ست ، دارای طول عمر و جذابیت بیشتر و استفاده راحت تر برای مصرف کننده خواهند بود .
به طور کلی فرایند قرار دهی نخ های اکریلیک در معرض بخار و حرارت یک فرایند ضروری در بافت فرش های ماشینی با کیفیت بالا است ، این فرایند که تحت عنوان ، هیت ست شدن ، شناخته می شود دارای مزایا ی زیر می باشد .

 

مزایای نخ  هیت ست شده و فرش بافته شده با آن :
1.    کیفیت الیاف در روند فرایند افزایش یافته که باعث کاهش چشم گیر پرزدهی فرش می شود . و لذا اجرای این فرایند در تولید فرش می تواند باعث کاهش حساسیت های احتمالی در مصرف کننده شود .
2.    فرایند هیت ست کردن نخ ها قبل از بافت فرش باعث می شود ، نخ ها بعد از بافت ، در فرش ها به شکل دانه دانه مشخص باشند و جلوه ای زیبا تر برای فرش ایجاد کنند .
3.    همچنین این فرایند باعث نرم تر شدن نخ های اکریلیک شده و لذا فرش های اکریلیک تولیدی با این نخ ها ی نرم ، پاخور بهتری خواهند داشت .
4.    به دلیل حجیم شدن نخ ها در فرایند هیت ست ، فرش های بافته شده با این نخ های اکریلیک نسبت به سایر نخ ها در تراکم بافتی یکسان پوشش بهتری داشته و پرتر جلوه می کنند ، و لذا در فرش های بافته شده با نخ هیت ست شده طرح فرش جلوه ای متفاوت دارد .
5.    استحکام نخ در این فرایند افزایش می یابد و لذا کیفیت و دوام فرش اکریلیک تولید شده توسط این نخ ها  زیاد خواهد بود . همچنین این نخ ها در مقابل آلودگی ها مقاومت بیشتری نشان داده و لذا در سلامت فرش کننده تاثیر موثر خواهند داشت .
6.    فرایند حرارات دهی در هیت ست شدن نخ ها باعث می شود ، جذب رنگ آن ها افزایش یافته و تغییر رنگ احتمالی پس از شست و شو ی آن ها به حداقل برسد .


 گروه صنایع ریسندگی و بافندگی شرکت فرش کاشان با بيش از نيم قرن تجربه در زمينه توليد انواع فرش ماشینی با تکنولوژی روز اروپا و با استفاده از مواد خام با بالاترین کیفیت به تولید و ارائه ی محصولات با درجه ی کیفی بالابه مشتریان می پردازد .

دستگاه های پیشرفته ی موجود در این مجموعه بافندگی با بهره مندی از به روز ترین امکانات  دنیا ، فرش هایی هیت ست شده و بدون پرز تولید می کنند که مانع از ایجاد حساسیت های احتمالی در مصرف کنندگان می شود. فرش های اکریلیک بافته شده توسط شرکت فرش کاشان را  می توان با پائین ترین قیمت های موجود در بازار به دوصورت حضوری از طریق نمایشگاه این شرکت و یا غیر حضوری از طریق وبسایت شرکت فرش کاشان خریداری نمود .  در صورت خرید غیر حضوری امکان مقایسه انواع فرش ها برای متقاضیان در کوتاه ترین زمان فراهم خواهد بود .

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی