تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

فرش صادراتی کاشان

فرش صادراتی

گستردگی صادرات غیر نفتی خصوصا در زمان هایی که بحث تحریم های نفتی بالا می گیرد و کشور با کاهش در آمد های نفتی مواجه می شود نوسانات شدید از یک طرف و عواملی مانند گسترش جمعیت ، کاهش قدرت خرید ناشی از درآمد های نفتی ، نیاز دولت به درآمد و تأمین بودجه و ... باعث می شود تا کالاهای غیر نفتی موضوعیت یافته و توجه مسئولین را جلب می کند . از آنجایی که بی نیاز شدن از درآمد نفتی و رفتن به سمت  وسوی گسترش صادرات غیر نفتی از برنامه های بلند مدت دولت است تا هرچه زودتر و بیشتر اقتصاد از تک محصولی بودن رها شود ، توجه ویژه ای به فرش های ماشینی خصوصا فرش های ناب تولید شده در شهرک های صنعتی کاشان مورد توجه واقع شده است . در کنار اهمیتی که صادرات فرش های ماشینی کاشان در رهایی از تک محصولی بودن صادرات دارد ، نقش کلیدی تولید فرش های ماشینی از بعد رشد پابدار و توسعه اقتصادی نیز حائز اهمیت است . با وجود آنکه صادرات نفتی شکست پذیر و نوسانی می باشد ، محصولات مانند فرش ماشینی در ثبات اقتصادی و سیاسی کشور نقش بسزایی دارند . فرش های ماشینی کاشان از جمله فرش های تولید شده در کارخانه فرش کاشان به حدی جذاب و با کیفیت هستند که که در سراسر جهان مخاطبان خود را پیدا کرده و در بازار های جهانی جایگاه دارند . بالا بردن اشتغال ، تولید ناخالص داخلی ، افزایش کارایی ، تخصیص بهینه منابع و ... از ویژگی های اساسی و زیربنایی تولید فرش های ماشینی است که فرش های ماشینی را شایسته حضور در برنامه های بلند مدت و کوتاه مدت نموده است .
در طول سال های متمادی ، فرش های دستبافت و ماشینی از مهم ترین محصولات صادارات غیر نفتی بوده است . اهمیت و صحبت در مورد این محصولات بنابر شهرت جهانی و معروفیتی که دارند و هنر و اصالت ایرانی آریایی الزام آور می باشد .  در تولید یک تخته فرش ماشینی صادراتی هنر های مختلفی از جمله رنگرزی ، طراحی ، مینیاتور ، معماری ، قاشی ، بافندگی ، چله پیچ و ... ترکیب شده اند . محصولات ناب تولید شده در کارخانه فرش کاشان از مراحل مختلفی گذر می کنند که در هر مرحله هنری به نمایش گذاشته می شود . در این مقاله کارخانه فرش کاشان به عنوان یکی از بهترین تولید کنندگان جهانی مد نظر قرار گرفته است . در ادامه نوشتار علاوه بر آشنا شدن با بهترین تولیدات ، برشمردن ویژگی های فرش های ماشینی صادراتی ، توضیحاتی مختصر در رابطه با بهترین روش و بهترین فروشگاه جهت تهیه فرش های درجه یک و ناب ارائه می شود . امید است مطالعه نوشتار در دست گامی باشد در خرید رضایت بخش تر شما عزیزان .
مراحل بافت فرش های صادراتی
فرایند بافت قالی یا همان فرش های دستبافت سرشار از هنراست . در وهله اول لازم است دار نصب شده و چله کشی یا چله دوانی انجام گیرد . در فرآیند چله کشی نخ های تار و پود بصورت افقی و عمودی از بالا به پایین و چپ به راست عبور کرده و ستون های قالی را شکل می دهند . در ابتدای قالی چند رج با نام گلیم باف بصورت رد كردن پودها از بین نخ های تار جهت محکم کردن پایه قالی بافته می شود . پس از آن کناره پیچ ها و لبه های فرش بافته می شوند . برای شروع بافت از نخ خاب استفاده می شود . بر اساس نوع قالی از گره های مختلف استفاده می شود . نخ های خاب بر اساس گره مشخص شده به دور نخ های تار و پود پیچیده و بافت قالی را شکل می دهند . بافنده گره ایجاد شده دور نخ تار و پود را به سمت پایین کشیده و پس از فیکس شدن در جای معین شده ، اضافات نخ خاب را قطع می کند . قسمت انقطاع جایی ست که پس از تکمیل فرش بصورت پرز نمایان می شود .
فرش های ماشینی که مدت ها پس از فرش های دستبافت به مرحله تولید درآمدند ، مراحل تولیدی کاملا شبیه به فرش های دستبافت دارند با این تفاوت که مراحل توسط دستگاه و ماشین آلات انجام می شود . قرار گرفتن نخ های تار و پود در کنار همدیگر و گره شدن نخ های خاب بر روی نخ تار و پود مواردی است که به راحتی توسط ماشین آلات و بر اساس نقشه از پیش تعیین شده انجام می گیرد . اما سوال اساسی این است که تفاوت فرش های ماشینی یا دستبافت صادراتی با فرش های غیر صادراتی در چیست ؟
فرش های صادراتی
در كشور های جهان سوم مانند ایران به دلایلی از جمله شرایط خاص آب و هوایی توان گسترش صنایعی مانند دامپروری ، کشاورزی و ... در مناطق خشک و نیمه خشک وجود ندارد . اما صنایع دستی و هنرهایی مانند صنعت نساجی و فرش بافی در تمامی مناطق در حال انجام است . مرکز اصلی فرش بافی ایران مربوط به شهر های کاشان ، یزد ، مشهد ، اصفهان و ... است که با مسایل کم آبی و خشکی هوا بیشتر دست و پنجه نرم می کنند . در این بین قدمت تاریخی کاشان و بالا بودن شدت سرمایه گذاری فیزیکی و انسانی در این شهر موجب شده تا محصولات شهر کاشان بهتر از سایر شهر های بوده و محصولات صادراتی از دل این شهر بیرون آید .
فرش های صادراتی نامی است که بهترین نوع فرش های بافته شده با ویژگی های مشخص داده می شود . فرش های ماشینی بافته شده در کارخانه های نامی کاشان مانند کارخانه فرش کاشان تماما صادراتی و ناب هستند . کارخانه فرش کاشان به هیچ عنوان فرش های درجه دو و سه روانه بازار نمی کند . مرحله آهار یا پرداخت در کارخانه فرش کاشان به حدی سخت گیرانه صورت می گیرد که کوچک ترین خطای بافت به راحتی محصول را از دور رقابت با بافته های درجه یک حذف خواهد نمود . 
ویژگی فرش های صادراتی فروشگاه فرش کاشان شامل موارد زیر است :
1-    عدم خطای بافت در نقشه ، در فرش های صادراتی فرش دقیقا شبیه به نقشه از پیش تعیین شده بافته می شوند و قرینگی کاملا حفظ خواهد شد .
2- فرش های صادراتی با بهترین دستگاه های بافت تولید می شوند . هیچ خطای ناشی از بافت مانند تکرار سیلندر ، نخ در رفتگی و ... ندارند .
3-  بهترین مواد اولیه در بافت فرش های صادراتی فرش کاشان مورد استفاده قرار می گیرد .
4-  برای عرضه یک تخته فرش صادراتی پس از طی شدن تمامی مراحل بافت ، فرش وارد مرحله آهار یا پردازش می شود . در این مرحله تمامی جوانب فرش از رنگ و نگاره گرفته تا مواد اولیه و دستگاه تولید مورد بررسی قرار می گیرد . عیوب سطحی مانند عدم یکدست بودن ارتفاع نخ خاب توسط رفوگران رفع می شود اما اگر در فرش عیبی وجود داشته باشد که قابل رفع نباشد ، دیگه نمیتوان محصول را درجه یک یا صادراتی دانست .
5-  دقیق بودن تعداد گره های طولی و عرضی که شانه و تراکم را شکل می دهد دیگر ویژگی فرش های صادراتی است .
6- در فرش های صادراتی کاشان علاوه بر موارد عنوان شده ، مناسب بودن قیمت هم مورد توجه خواهد بود . یک تخته فرش صادراتی عرضه شده در فروشگاه فرش کاشان از قیمت مناسب عمده فروشی برخوردار است .
بهترین مکان خرید فرش صادراتی
سوء استفاده از نام فرش های صادراتی رواج بالایی دارد . بسیاری از فروشگاه های فیزیکی فرش های درجه دو را تحت عنوان فرش های درجه یک و صادراتی به قیمت گزاف به فروش می رسانند . برای آنکه خریداران در دام چنین سوء استفاده هایی گرفتار نشوند لازم است مکان مناسبی را برای خرید انتخاب کنند . فروشگاه هایی که زیر نظر تولید کننده اداره می شوند ، بهترین مکان برای خرید فرش های صادراتی به قیمت مناسب هستند . نمایشگاه ها ، مراکز عمده پخش ، نمایندگی مستقیم کارخانه ، انبار کارخانه و در نهایت فروشگاه اینترنتی مکان های مناسب خرید هستند .
در حال حاضر خرید اینترنتی از فروشگاه آنلاین فرش کاشان نسبت به سایر مکان های ارائه شده مزیت های بیشتری دارد ؛ چراکه هر مکان با محدودیت هایی نظیر محدودیت زمانی و مکانی همراه است . برای مثال نمایشگاه ها در عین مزیت های فروانی که دارند ، به علت آنکه در زمان و مکانی خاص از کشور برگزار می شوند دارای محدودیت برای خریداران می باشند . مراکز پخش هم همانند سایر فروشگاه های فیزیکی در ساعات خاصی از شبانه روز اماده خدمت رسانی هستند و قیمتی نسبتا بالاتر از فروشگاه های اینترنتی دارند . مراجعه به فروشگاه آنلاین فرش کاشان و خرید فرش های صادراتی اطمینان خاطر ، خرید از بین بهترین و با کیفیت ترین محصولات ، زیبایی بی نظیر ، گارانتی و بیمه نامه معتبر ، انتخاب از بین نوین ترین محصولات برند فرش کاشان ، ارسال رایگان درب منزل و .... را به همراه دارد که در هیچ فروشگاه دیگری بجز فروشگاه اینترنتی فرش کاشان عرضه نمی شود .

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی