سفارش انواع فرش درجه یکصفحـه اصلـی کارخانه فرش ماشینی کاشان خرید بی واسطه فرش کاشانارتـبـاط بـا مـا جدیدترین فرش کاشان

» نمد فرش چیست ؟

نمد فرش

نمد یکی از ساده ترین زیر اندازه های ایرانی است که با پشم تولید می شود که در اصل در تولید نمد فرش ، از روش بافت استفاده نمی شود بلکه با ایجاد فشار و رطوبت و گرما ، الیاف پشم به فشرده می شوند . در تولید نمد از پشم گوشفند استفاده می شود . فرآیند تولید نمد کوتاه تر از تولید قالی است و قیمت نمد فرش نیز از قیمت قالی پایین تر است .
فرایند تولید نمد فرش بدین صورت است که نقش و طرح مورد نظر را با پشم های رنگی روی یک پارچه کرباس طراحی می کنند و پشم را روی تمام سطح کرباس قرار می دهند سپس با ریختن آب جوش و فشردن پشم ها روی کرباس ، نمد فرش تولید می شود . برای بالا رفتن کیفیت نمد فرش از صابون و زرده تخم مرغ هم می توان استفاده کرد .
از مزایای استفاده از نمد این است که گرم کننده بسیار خوبی در فصل زمستان است . نقش ها و طرح های نمد فرش به صورت ذهنی است و بر اساس طرح و الگویی نمی باشد . رنگ هایی که در این کف پوش ها از آن ها استفاده می کنند سفید ، قهوه ای و سیاه می باشد و رنگ های به کار برده در نمدها ، رنگ طبیعی است .
نرمی و لطافت نمد فرش ها به دلیل استفاده از پشم در تولید آن هاست . از دیگر مزایای استفاده از نمد این است که رطوبت را جذب می کنند به همین دلیل است که مردمان عشایر از آن ها استفاده می کنند . استفاده از نمد سبب بهبود گردش خون ، تسکین دردهای عضلانی ، کمر درد و دردهای رماتیسم است .
امروزه از نمد به عنوان فرش های تزیینی استفاده می کنند .
رنگ های نمد فرش ماندگار است و افرادی که فرش های تزییی سنتی را می خواهند می توانند نمد فرش را تهیه کنند .
از آنجایی که نمد در جذب رطوبت و نم بسیار موثر است برخی از افراد نمد را روی صندلی ماشین و صندلی های اداری برای جلوگیری از عرق کردن استفاده می کنند .

فروش ویژه انواع فرش ماشینی با کیفیت
خرید فرش کاشان
خرید فرش درجه یک
فرش ماشینی کاشان
برچسب
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  چه فرش ماشینی بخریم ؟
•  فرش آشپزخانه عروس و داماد
•  بهترین کیفیت فرش ماشینی
•  فرش پلی استر
•  در فرش های ماشینی از چند رنگ استفاده می شود؟

» می توانید به ما اعتماد کنید «

ضمانت پرداخت خرید فرش کاشان
اینستاگرام فرش کاشان لینکدین فرش کاشان  صفحه تماشا فرش کاشان صفحه توییتر فرش کاشان صفحه یوتیوب فرش کاشان صفحه فیسبوک فرش کاشان  کانال آپارات فرش کاشان  کانال نماشا فرش کاشان تلگرام فرش کاشان  کانال واتس اپ فرش کاشان