تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

نمد فرش چیست ؟

نمد فرش

نمد یکی از ساده ترین زیر اندازه های ایرانی است که با پشم تولید می شود که در اصل در تولید نمد فرش ، از روش بافت استفاده نمی شود بلکه با ایجاد فشار و رطوبت و گرما ، الیاف پشم به فشرده می شوند . در تولید نمد از پشم گوشفند استفاده می شود . فرآیند تولید نمد کوتاه تر از تولید قالی است و قیمت نمد فرش نیز از قیمت قالی پایین تر است .
فرایند تولید نمد فرش بدین صورت است که نقش و طرح مورد نظر را با پشم های رنگی روی یک پارچه کرباس طراحی می کنند و پشم را روی تمام سطح کرباس قرار می دهند سپس با ریختن آب جوش و فشردن پشم ها روی کرباس ، نمد فرش تولید می شود . برای بالا رفتن کیفیت نمد فرش از صابون و زرده تخم مرغ هم می توان استفاده کرد .
از مزایای استفاده از نمد این است که گرم کننده بسیار خوبی در فصل زمستان است . نقش ها و طرح های نمد فرش به صورت ذهنی است و بر اساس طرح و الگویی نمی باشد . رنگ هایی که در این کف پوش ها از آن ها استفاده می کنند سفید ، قهوه ای و سیاه می باشد و رنگ های به کار برده در نمدها ، رنگ طبیعی است .
نرمی و لطافت نمد فرش ها به دلیل استفاده از پشم در تولید آن هاست . از دیگر مزایای استفاده از نمد این است که رطوبت را جذب می کنند به همین دلیل است که مردمان عشایر از آن ها استفاده می کنند . استفاده از نمد سبب بهبود گردش خون ، تسکین دردهای عضلانی ، کمر درد و دردهای رماتیسم است .
امروزه از نمد به عنوان فرش های تزیینی استفاده می کنند .
رنگ های نمد فرش ماندگار است و افرادی که فرش های تزییی سنتی را می خواهند می توانند نمد فرش را تهیه کنند .
از آنجایی که نمد در جذب رطوبت و نم بسیار موثر است برخی از افراد نمد را روی صندلی ماشین و صندلی های اداری برای جلوگیری از عرق کردن استفاده می کنند .

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی