تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

مقایسه فرش 700 شانه با فرش طرح 700 شانه

نام نویسنده: زینب انتخابی
مقایسه فرش 700 شانه با فرش طرح 700 شانه

فرش 700 شانه چیست؟
فرش طرح 700 شانه چیست؟
فرق فرش 700 شانه با طرح 700 شانه
خرید فرش 700 شانه یا فرش طرح 700

قطعا با این که در میان انواع تراکم های فرش با وجود تولید و ارائه فرش تراکم بالا در بازار و شباهت آن ها به نمونه های دستبافت گونه اما هنوز هم فرش های 700 شانه به عنوان محصولات پرطرفدار هستند کمی متعجب شوید در حالی که دلیل آن در کنار کیفیت و زیبایی این بافته ها در اصل قیمت مناسب این محصولات نسبت به تراکم های بالاست که امروزه در شرایط اقتصادی بیشترین تقاضای خرید را به سمت خود کشانده است.
وقتی به دنبال خرید این چنین بافته هایی می‌روید قطعا به عنوان یک فروشنده از شما در باب این که فرش 700 شانه می‌خواهید یا فرش طرح 700 سؤال می‌شود که همین مطلب ذهن شما را مشغول می‌سازد که کدامین محصول را خریداری نمایید که در این باره دست نوشته زیر به منظور مقایسه فرش 700 شانه با فرش طرح 700 شانه تهیه شده است تا شما را در این باره راهنمایی نماید؛ پس با ما همراه باشید.

 

فرش 700 شانه چیست؟

همان طور که می‌دانید و در بالا بدان اشاره شد فرش‌های ۷۰۰ شانه از شاخه های پرفروش فرش کاشان است و دلیل آن را می‌توان دوام بالا، تراکم زیاد و همچنین نرمی و لطافت بی اندازه این محصولات در بازار فرش دانست که محبوبیت بالایی را به همراه داشته است و تقاضای بالای خرید این بافته سبب شده تا فرش های 700 شانه با تراکم 2100 تا 3000 تولید شوند که از متداول ترین نوع این تراکم ها می‌توان به فرش 700 شانه تراکم 2550 اشاره داشت که به لحاظ استحکام و انسجام ریشه ها در برابر پاخور زیاد یکی از گزینه های مناسب برای خرید در کنار قیمت بسیار مناسب و مقرون به صرفه آن نسبت به کیفیت است.

در این که فرش 700 شانه چیست در اصل بافته هایی هستند که با تعداد 700 گره در عرض و تعداد 2550 گره یا 2100 و حتی 2250 و 2700 و حتی 3000 در طول فرش بافته می‌شوند و رایج ترین آن فرش ۷۰۰ شانه با تراکم ۲۵۵۰ است که مقدار شانه آن نشان از ظرافت بالای این محصولات و تراکم بالای ریشه در این فرش ماشینی از دلایل دوام و استحکام این بافته هاست. بر طبق این گفته می‌توان نتیجه گرفت که زمانی این بافته ها را به عنوان فرش هفتصد شانه واقعی معرفی می‌نمایند که تعداد گره های زده شده در طول و عرض فرش منطبق با تعداد ذکر شده باشد که این کار با شمارش گره ها در واحد سانتی‌متر فرش و یک حساب ریاضی به راحتی قابل محاسبه است.

فرش 700 شانه چیست فروشگاه فرش کاشان

معمولا تعداد رنگ قرار گرفته در بافت فرش 700 شانه اصل برابر با 8 یا 10 رنگ است که فرش 700 شانه 8 رنگ نسبت به فرش 700 شانه 10 رنگ قیمتی کمتری را در بردارد. به کارگیری این تعداد رنگ در تولید طرح ونقش این محصولات دلیلی بر زیبایی و جذابیت بیش این محصولات است که هر چه این تعداد بیشتر قطعا زیبایی این بافته ها بیشتر می‌شود. استفاده از این رنگ های واقعی است که در برابر شستشو و نور مستقیم خورشید به هیچ عنوان از خود رنگ پس نمی‌دهد یا به نوعی از تثبیت رنگ بالایی برخوردارند.

 

فرش طرح 700 شانه چیست؟

قطعا حال با این که فرش 700 شانه چیست، آشنا شده اید به دنبال شناخت و آگاهی از این موضوع که فرش طرح 700 شانه چیست، هستید که در باب آن می‌توان به این که برخلاف نام این محصول که طرح 700 است به هیچ عنوان تراکم بافت آن همانند فرش 700 شانه نیست و در اصل فرش های 500 تراکم 1000 دوبل یا همان 2100 هستند که به علت به کارگیری طرح و نقشه فرش 700 در بافت بدین نام معرفی می‌شوند، اشاره داشت. معمولا تعداد رنگ بندی به کار رفته در این محصولات بین 7 تا 8 رنگ واقعی است که زیبایی و جلوه فرش را در بر دارد. این نمونه از فرش های ماشینی نسبت به تراکم و قیمت مناسب خود از کیفیت مطلوبی برخوردار هستند.

فرش 700 شانه چیست فروشگاه فرش کاشان

فرق فرش 700 شانه با طرح 700 شانه

بهتر است در باب خرید در کنار آشنایی با تعاریف و برخی از ویژگی های این محصول که در بالا بدان اشاره است به این که فرق فرش 700 شانه با طرح 700 شانه چیست نیز آشنا گردید تا با در نظر گرفتن شناختی کامل و جامع از این محصولات دست به انتخاب و خرید هر یک از آن ها بپردازید که در زیر بدان اشاره نموده ایم:

تراکم بافت فرش 700 و طرح 700

همان طور که در تعاریف بالا بدان اشاره شده است در زمینه تراکم بافت فرش 700 و طرح 700 می‌توان به این که فرش ماشینی 700 شانه با تعداد گره عرضی 700 و تراکم 2550 یا دیگر تراکم های ذکر شده بافت می‌شوند در حالی که فرش طرح 700 در اصل فرش های 500 شانه تراکم 2100 هستند، اشاره داشت که قطعا خود یکی از المان های تاثیرگذار در زمینه خرید شما خواهد بود زیرا به طبع هرچه تراکم بالاتر رود زیبایی و ظرافت فرش در کنار دوام و انسجام آن بیشتر می‌شود که در فرش 700 شانه این موضوع بیشتر از محصولات طرح 700 است.

کیفیت فرش طرح 700 شانه و فرش 700

الیاف های مختلفی در بافت فرش استفاده می‌شوند که در سری محصولات بالا با تراکم ذکر شده شاهد انواع این الیاف ها در بافت این محصولات هستید؛ اما معمولا مرغوب ترین الیاف که برای این بافته ها به کار می‌رود به ترتیب الیاف آکریلیک، پلی اوژن، ورژن و پلی استر است که هر کدام به سبب خصوصیات خود کیفیت مطلوبی را برای این محصولات ایجاد می‌نمایند. معمولا نوع الیافی که در فرش 700 شانه ماشینی به کار می‌رود از نوع آکریلیک است و در بافته های طرح 700 معمولا از نوع پلی استر استفاده می‌شود ولی این که به طور حتم این گونه باشد، نیست همان طور که گفته شد از انواع مختلفی از این الیاف ها در بافت استفاده می‌نمایند.

در باب نوع الیاف آکریلیک که یک فرش آکریلیک را روانه بازار می‌نماید می‌توان عدم پرزدهی که ضد حساسیت بودن را برای فرش در پی دارد، کیفیت بالا و انعطاف پذیری و لطافت و نرمی، دوام و مقاومت بالا در برابر با حرارت و گرما و حتی پاخور شدن را بیان کرد که از بهترین خصوصیات در تولید فرش است.

دستگاه بافت فرش 700 و طرح 700

از دیگر تفاوت هایی که می‌توان بین دو محصول ذکر شده بیان کرد بحث دستگاه بافت فرش 700 و طرح 700 است که به عنوان یک تفاوت بارز و تاثیر گذار در قیمت و کیفیت باید بدان توجه داشت. در باب این موضوع می‌توان این چنین بیان نمود که فرش 700 شانه با دستگاه های مختلف و قدرتمند فرش در کارخانجات فرش کاشان تولید می‌شوند که از شاخص ترین دستگاه های تولید کننده فرش ماشینی برای فرش 700 شانه دستگاه فوق پیشرفته و مدرن hcpx2 از سری تولیدات شرکت وندویل بلژیک است که سرعت و دقت عمل بالایی را برای بافت این محصولات دارد و خود از المان های تولید یک فرش درجه یک و باکیفیت به شمار می‌رود.

در باب دستگاه فرش بافی فرش های طرح 700 شانه که همان فرش 500 شانه هستند را می‌توان این گونه گفت که این محصولات با دوام و مقاوم در گذشته با دستگاه های crt تولید می‌شده اند ولی امرزوه به سبب به کارگیری طرح های 700 برای این تراکم از سری دستگاه های hcp استفاده می‌نمایند که نسبت به قبل به روز تر و پیشرفته‌تر است.

 

قیمت فرش 700 شانه با قیمت فرش طرح 700 شانه

در بین تفاوت های ذکر شده یکی از آیتم های مهم به عنوان تفاوت بیان این محصولات را می‌توان قیمت فرش 700 شانه با قیمت فرش طرح 700 شانه بیان نمود که با توجه به موارد بیان شده در بالا که به نوعی خصوصیات و ویژگی های این بافته ها هستند، تعیین می‌شوند. با توجه به موارد بیان شده می‌توان در باب قیمت این محصولات این گونه گفت که قیمت فرش 700 شانه به طبع تراکم بالاتر و خصوصیات ذکر شده از جمله تعداد رنگ به کار رفته در آن و الیاف و... نسبت به قیمت فرش طرح 700 شانه که در اصل همان فرش ماشینی 500 شانه است، بیشتر است؛ پس اگر آیتم قیمت مناسب برای شما در خرید حائز اهمیت است، می‌توانید به خرید مناسب قیمت فرش طرح 700 شانه اقدام نمایید.

لازم است به این موضوع نیز توجه نمایید که بر خلاف برخی از تصورات که هر چه مقدار شانه و تراکم در فرش بالاتر و قیمت فرش بیشتر باشد، فرش باکیفیت تر است فرش طرح 700 شانه با داشتن شانه و تراکم پایین‌تر خود نسبت به فرش های 700 شانه دیگر از محبوبیت زیادی برخوردار بوده و با قیمت ارزان و مناسب و کیفیت بالا نظر بسیاری از خریداران فرش ماشینی را به خود جلب کرده است. در بین تمامی این تفاوت ها بهتر است به یک شباهت از این محصولات که بحث کارایی این بافته هاست نیز در خرید توجه داشته باشید که در اصل ارتفاع خابی است که منجر به این موضوع می‌شود. تراکم بافت این سری از فرش های ماشینی در محصولات ذکر شده منجر به ارتفاع خاب در حدود 10 تا 11 میلی‌متر که همان ضخامت فرش است، گشته که همین ارتفاع خاب امکان استفاده از این بافته ها را برای مکان های پرتردد و شلوغ مناسب می‌نماید.

جمع‌بندی نهایی به دست آمده در باب انتخاب و فرق بین فرش 700 شانه با طرح 700 به شرح زیر است:

  • فرش 700 شانه با تراکم 2550 یا دیگر تراکم های ذکر شده در بالا بافت می‌شوند در حالی که در فرش طرح 700 این تراکم در اصل فرش 500 شانه تراکم 1000 است.
  • الیاف های مختلفی در بافت فرش به کار می‌روند که نوع آکریلیک مورد استفاده برای هر دو دسته از فرش بوده که کیفیت بالایی را برای این محصولات در پی دارد.
  • دستگاه بافت فرش های 700 شانه واقعی دستگاه HCPX2 از به روز ترین تکنولوژی های بافت است در حالی که دستگاه بافت فرش های طرح 700 شانه ماشینی معمولا از نوع HCP است.
  • ارتفاع خاب این بافته ها از بین 10 تا 11 میلی متفاوت است و در هر دو نوع فرش این ارتفاع یکسان است.
  • قیمت قالی های طرح 700 شانه بسیار مناسب تر از فرش 700 شانه واقعی است و این قالی ماشینی به دلیل کیفیت مطلوب و دوام مناسب و قیمت ارزان شباهت زیادی با فرش 700 شانه واقعی دارد.
  • قالی های طرح هفتصد شانه ماشینی یا فرش 700 شانه بسیار مناسب برای مکان هایی همچون راهرو ها، سالن های کنفرانس و سینما، مکان های اداری و مساجد و... هستند و دلیل آن مقاومت زیاد در برابر شستشو و پاخوردگی این محصولات است.

 

خرید فرش 700 شانه یا فرش طرح 700

فروشگاه فرش کاشان ارائه دهنده بی واسطه انواع فرش ماشینی 700 شانه و فرش طرح 700 شانه (فرش 500 شانه) با قیمت درب کارخانه است. به منظور تهیه و خریداری این نوع محصولات با کیفیت اصل و قیمت مناسب می‌توانید به این فروشگاه آنلاین فرش به صورت حضوری و غیر حضوری مراجعه نمایید و به فرش دلخواه خود با تراکم مورد نظر در تنوعی از طرح و رنگ ها دست یابید. انواع محصولات فرش کاشان اعم از فرش ماشینی 700 شانه و فرش ماشینی طرح 700 شانه به صورت مستقیم در این فروشگاه معتبر فرش متناسب با نیاز خریداران در متنوع ترین و جدیدترین طرح و رنگ بندی ارائه می گردد که متقاضیان با توجه به سلیقه و سبک دکوراسیون منزل خود می توانند به خریداری این محصول با قیمت تولیدی و گارانتی معتبر کالا بپردازند.

در شیوه خرید اینترنتی برای تشخیص این که فرش 700 شانه است یا طرح 700 بهتر است به لیبل پشت این بافته ها توجه نمایید که اطلاعاتی نظیر تراکم، شانه، جنس نخ و دستگاه بافنده فرش را بیان می‌نماید که در فرش 700 شانه این موضوع به صورت حکاکی لوگو قابل مشاهده است ولی در طرح 700 این گونه نیست یعنی امکان حکاکی وجود ندارد. کسانی که بیشتر اولویتشان انتخاب فرش هایی نرم و با ضخامت بالا است می توانند هر دو محصول و دسته بندی فرش معرفی شده را برای خرید انتخاب نمایند اما اگر در کنار این موضوع کمی دغدغه ی قیمت دارید پیشنهاد ما به شما خرید فرش 500 شانه یا همان طرح 700 است که قیمت مناسب تری را دارد.

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی