تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

خرید ترمز فرش

ترمز فرش

به علت اهمیت بازار فرش های ماشینی و قالی کارخانه جات فرش ماشینی مورد توجه زیادی قرار گرفته است . به گزارش اتحادیه قالیبافان و سایر منابع معتبر يکي از مشکلاتي که صاحب خانه ها خصوصا در خانه ها با سبک معماری جدید با آن دست و پنجه نرم می کنند سر خوردن کف پوش ها بر روی سراميک است .
کف خانه ها در معماری های جدید با گذشته تفاوت های زیادی دارد. خيلي از افراد هنگام خرید فرش به دنبال محصولی هستند که بر روی سرامیک حرکت نکند و جابجايي نداشته باشد . تا چندین سال پیش استفاده از موکت به عنوان عاملی جهت رفع سر خوردن فرش ماشيني مورد استفاده قرار می گرفت اما در حال حاضر طراحان دکوراسیون بر اساس المان های زیبایی استفاده از موکت را توصیه نمی کنند . با این وجود حتی زماني که از موکت در زير فرش ماشيني استفاده امکان جابجایی و بی نظمی در دکوراسیون وجود دارد .
بسیار پیش آماده که پس از خرید فرش برای منزل جابجایی و سرخوردن فرش روی سرامیک به معضلی برای ما تبدیل شده است و در پی رفع معضل روش های مختلفی پیش روی خود دیده ایم . این مشکل زمانی پر خطر تر خواهد بود که فرش سایز کوچکی داشته باشد چراکه فرش های سایز کوچک به علت حجم و وزن اندک راحت تر سر خورده و بیشتر جابجا می شوند . فرش های سایز کوچک مانند پادری ها ، کناره ها ، فرش های گرد و بیضی انتخاب شده برای وسط آشپزخانه یا پذیرایی از مهم ترین فرش هایی هستند که بی شک نیازمند ترمز فرش یا سایر روش های مناسب جهت جلوگیری از سر خوردن می باشند . 
برای جلوگیری از سر خوردگی فرش اطمینان بخش ترین روش ، استفاده از ترمز فرش است . ناگفته نماند که روش های دیگری هم برای این مهم وجود دارد اما بی آسیب ترین روش ، مطمئن ترین روش و در یک کلام بهترین روش برای جلوگیری از سرخوردن فرش ، استفاده از ترمز فرش می باشد . گاها مشاهده شده است که هنگام نصب فرش در راه پله های و ... گوشه های فرش را سوراخ کرده و با پیچ و پیم به زمین فیکس می کنند ؛ این روش بسیار آسیب زا بوده و به مرور موجب نخ دررفتگی و پارگی های جبران ناپذیر در فرش می شود .
حال آن که وسیله ای به نام ترمز فرش بدون هیچ گونه آسیبی با نصب شدن در پشت فرش ، در کم ترین زمان ممکن فرش را به کف زمین فیکس و ثابت می کند .
ترمز فرش کاشان که با نام پد هم شناخته می شود در اصطلاح نوعی عایق یا حائل است که بین دو طرف قرار می گیرد و به علت تحمل وزن و حجم کالایی رویی بایستی از جنسی محکم و سخت انتخاب شود .
دو کالایی که برای فیکس آن ها از ترمز فرش یا پد استفاده می کنیم نیز دارای دو جنس مختلف هستند ، یکی سخت و دیگری نرم و لطیف . فرش تنها موردی نیست که نیازمند پد یا ترمز می باشد اما یکی از مهم ترین ها است . وقتی از ترمز به عنوان نوعی عایقی بین زمین سفت و فرش نرم کمک گرفته می شود ، کارایی و کارکرد فرش تا حد زیادی بالا رفته و عمرم محصول چند برابر می شود .
مقاله در دست در رابطه با محصول پرکاربرد ترمز فرش نوشته شده است . در ادامه نحوه استفاده از ترمز فرش ، نحوه خرید و اشکال مختلف این محصول معرفی خواهد شد .

اشکال مختلف ترمز فرش
ترمز فرش در ابعاد و سایز های مختلف برای انواع و سایز های مختلف فرش تولید و عرضه می شود . وسيله اي بسیار ارزان قیمت که حضور آن در خانه ها با کف سرامیک و کاشی لازم تلقی می شود . راحتی هنگام راه رفتن ، حفظ نظم و انضباط دکوراسیون ، جلوگیری از به هم ریختگی و خانه و ... از مزیت های ترمز فرش است.
روش نصب و استفاده از ترمز فرش ماشيني بصورت زیر است :
فرش ماشيني ، دستبافت ، موکت و یا هر نوع کف پوشی که مد نظر است را در محل مشخص شده قرار می دهیم . پس از اطمینان از درست بودن محل فرش کنار بافته را بالا زده و پس از جدا نمودن برچسب ترمز فرش آن را بر پشت فرش جایی که فرش با سراميک ارتباط برقرار می کند ، قرار داده و با فشردن ترمز بر پشت فرش از چسبیدن ترمز به پشت فرش اطمینان حاصل می نماییم .

بهتر است ترمز فرش را در طول فرش قرار دهیم . قرار گرفتن ترمز در طول فرش فضای بیشتری از آن را پوشش داده و ثبات فرش را بیشتر از حالتی می کند که ترمز بصورت عرضی بر پشت فرش نصب شود . به یاد داشته باشید که برای ثابت شدن کامل فرش از چهار طرف بافته برای زدن ترمز فرش استفاده نمایید .

جنس ترمز فرش از چیست ؟
ترمز فرش یا همان پد ها از جنس های مختلف ، در ابعاد متنوع و حتی در طیف رنگی گسترده ای قابل تهیه هستند . نکته مهم در انتخاب جنس ترمز فرش توجه به جنس زمین است . برای مثال بسته به این که کف خانه از سنگ ، سرامیک ، چارکت یا حتی کاشی باشد انتخاب جنس متفاوت خواهد بود . ترمز فرش های پلاستیکی و فومی برای قرار گرفتن در بین فرش و سرمیک و پارکت و سنگ مناسب هستند .
اگر توان تشخیص سایز صحیح ترمز را بر اساس سایز فرش ندارید ، هنگام خرید از فروشگاه اینترنتی فرش کاشان ، می توانید با عنوان کردن سایز فرش خود به مشاور آنلاین در مورد بهترین بعد و نوع ترمز فرش اطلاعاتی کسب نمایید .

تأثیر ترمز فرش بر دوام بافته
ترمز فرش علاوه بر عدم سرخوردن و سایش پشت فرش به خوبی می تواند موجب کشیدگی نخ های تار و پود شود . کشیدگی نخ تار و نخ پود تحمل فرش را در برابر فشار های سایش و تردد بالا ، افزایش خواهد داد و بدین ترتیب از فرسودگی ، پارگی و دیگر اسیب های حاصله از تردد و فشار و ... جلوگیری به عمل خواهد آورد .
افزایش عمر و ثبات کیفیت فرش از یک طرف و نرم تر حس شدن فرش در زیر پا از طرف دیگر صاحب خانه را به استفاده از ترمز فرش تحریک خواهد نمود . برای تهیه ترمز فرش می توانید به فروشگاه های فروش فرش ماشینی از جمله فروشگاه اینترنتی فرش کاشان رفته و بنا بر سایز فرش و جنس کف پوش خانه ترمز یا پد مناسبی انتخاب نمایید . دقت نمایید که هنگام انتخاب ترمز در نظر گرفتن مساحت فرش بسیار حائز اهمیت خواهد بود .

خودتان ترمز فرش بسازید
جنس غالب ترمز فرش ها نوعی پلاستیک با دوام و با استهلاک بالا ست که  سیلیکنی نام دارد . می توانید در عوض خرید ترمز فرش قدری پلاستیک از جنس سیلیکنی تهیه کرده و با استفاده از چسب حرارتی به پشت فرش بچسبانید . همچنین می توانید چندین ترمز فرش ، پد یا همان پلاستیک سیلیکنی را در چند نقطه از پشت فرش نصب کرده و از ثابت شدن فرش به زمین اطمینان حاصل نمایید . هنگام استفاده از چسب حرارتی ، به گونه ای عمل نمایید که چسب در تمام قسمت ها بصورت یکدست پخش شود ، عدم ازدیاد در یک قسمت و یکنواختی چسب اهمیت زیادی دارد .
تجربه و نظر سنجی از کاربران ترمز فرش نشان داده است ، خرید ترمز فرش از هر فروشگاهی تضمین کننده کیفیت نخواهد بود . برای مثال فروشگاه فرش کاشان ترمز هایی را ارائه می دهد که می توان از عدم جدا شدن آن از پشت فرش به علت جنس با کیفیت چسب استفاده شده اطمینان داشت .
ناگفته نماند که استفاده از ترمز فرش برای هر فرش با هر برند ، جنس و کیفیتی توصیه می شود . برخی به غلط تصور می کنند فرش های با کیفیت به خوبی روی زمین فیکس شده اند و سر خوردن دلیلی بر استفاده از مواد اولیه کم کیفیت و بی کیفیت می باشد . در حالی که همانطور که در بالا نیز اشاره شد ، سر خوردن به علت اصطکاک بین گره های پشت فرش با کف پوش می باشد و از آنجایی که اغلب کف پوش ها از جنس سرامیک و پارکت می باشد ، شاهد سر خوردن بهترین و با کیفیت ترین فرش ها هستیم .
بد نیست به این نکته هم اشاره شود که در خرید ترمز فرش کیفیت چسب مهم است . ترمز فرش های عرضه شده در فروشگاه فرش کاشان حتی در شست و شوی فرش هم کیفیت خود را حفظ کرده و لزومی به تعویض ترمز ها با هر بار شستن نخواهد بود .
ما سعی کردیم در این نوشتار تا حد امکان در مورد اهمیت ترمز فرش و بهترین نوع آن اطلاعاتی مفید در اختیار خوانندگان قرار دهیم و با توصیه خرید اینترنتی از فروشگاه فرش کاشان خریداران را در رضایت بالا تر همراهی نماییم .

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی