تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

جایگاه قالیچه در دکوراسیون منزل

قالیچه در دکوراسیون منزل

مدت زیادی است که فرش و قالی در بین صاحب خانه ها جایگاه خاص خود را پیدا کرده است . خرید یک تخته فرش عالی از اهداف هر صاحب خانه ای است که در صورت داشتن آگاهی از بازار به خوبی پاسخ داده می شود . بنابر نظر کارشناسان ، خریداران و فروشندگان و آشنایان به بازار فرش و قالی ، در حال حاضر فرش های ماشینی کاشان به علت مرغوبیت بالا ، تولید در ابعاد و انواع مختلف و از همه مهم تر قیمت مناسب نسبت به سایر تولیدات و کف پوش ها ارجحیت دارد . خریداران به خوبی می دانند که ویژگی های کیفی و ظاهری زیادی موجبات برتری فرش ها و قالیچه های تولید کاشان را فراهم آورده است .
در نگاهی کلی به بازار تنوع گسترده فرش ها را می بینیم . تنوعی که یک شبه پدید نیامده اند و سال ها تلاش و تکاپوی بافندگان و تولید کنندگان قدر و پر کار موجب شده تا نام و نشان فرش های کاشان در سراسر جهان خوش بدرخشد .
با وجود انواع مختلف کف پوش ها توجه ویژه به فرش و قالی و قالیچه از گذشته تا کنون مطرح بوده است . شاید بتوان به طور قطع توجه و مطلوبیت بالای این بافته های زیبا را به جذابیت موجود در نگاره ها و زنده و پویا بودن آن ها نسبت داد . تصور نمایید فضای خانه شما به جای پارکت یا سایر مصالح ساختمانی زخمت و خشن با بافته ای نرم که از گل و بوته و .... آذین بندی شده است ، پوشش داده شده و شما هر روز نگاره هایی از جنس طبیعت را در خانه خود ببینید . قطعا ارتباط بصری ایجاد شده بین شما و نگاره های جذاب فرش با رنگ و بوی اصالت و طبیعت تأثیر مثبتی بر روح و روانتان خواهد گذاشت .
نوشتار پیش رو با تأکید بر اهمیت یا بهتر بگوییم جایگاه قالیچه در دکوراسیون منزل نکات مهمی در رابطه با خرید ، انتخاب ، پهن کردن و ... قالیچه را یادآور می شود . 

نقش قالیچه در دکوراسیون داخلی چیست؟
در ابتدا بد نیست تعریفی کلی از قالیچه یا همان فرش های سایز کوچک داشته باشیم . همانطور که می دانیم فرش  و قالی و قالیچه تفاوت های اندکی با یکدیگر دارند که این تفاوت ها به بافت و الیاف و .... مربوط می شود . در واقع قالیچه ، فرش هایی هستند که مساحت آن ها از 4 متر مربع کم تر باشد . مساحت از دو بعد طول و عرض شکل می گردد . قالیچه ها دارای ابعاد عرضی بین ۱/۴۰ متر تا ۱/۵۵ متر و دارای ابعاد طولی بین ۲/۲۰ متر تا ۲/۳۵ متر هستند . متغیر بودن این ابعاد تا جایی که از حدود گفته شده خارج نشود آسیبی به تعریف قالیچه نمی زند . بد نیست بدانیم به قالیچه هایی که دارای اندازه ۲/۲۰ × ۱/۴۰ هستند سجاده و یا دو ذرعی گفته می شود .
قالیچه بیشتر از آنکه جنبه کاربردی و پاخوری داشته باشد جنبه زینت و زیبایی دارد . جذابیت قالیچه برای فضاهای لوکس خانه به حدی ست که نوع دستبافت آن تا حد زیادی جلوه گر خانه و فضا خواهد بود .
کارخانه ها و تولید کنندگان نامی ایران بهترین قالیچه ها را تولید کرده و در سراسر جهان به فروش می رسانند . قالی و قالیچه عمدتا به بافته های نوع دستبافت گفته می شود اما تعجبی ندارد که حتی فرش های دستبافت را هم از کارخانه های تولید فرش ماشینی خریداری کنیم ، چرا که لازم است هر تخته فرش چه از نوع ماشینی و چه از نوع دستبافت ، چه از نوع قالی و چه از نوع قالیچه پس از تولید و قبل از ورود به بازار مرحله ای را تحت عنوان آهار یا پرداخت پشت سر بگذارند . فرش های ماشینی و دستبافت در مرحله آهار توسط متخصصین مورد بررسی های موشکافانه و کارشناسانه قرار می گیرند و تمام عیوب آن ها رفع و رجوع می شود . هر چه مرحله آهار سخت گیرانه تر باشد فرش ، قالی یا قالیچه خروجی کیفیت و درجه بهتری خواهد داشت . عمدتا فرش ها در مرحله آهار دستخوش تغییراتی خواهند شد و مواردی مانند کرک گیری ، همسان سازی ارتفاع نخ خاب ، رفع نخ در رفتگی ها و ... را به همراه خواهند داشت .

اصول انتخاب مناسب قالیچه
برای داشتن دکوراسیون بهتر و شکیل تر مهم آن است که بتوانیم با رعایت اصول زیبایی شناختی در کنار کیفیتی و استاندارد های لازم فرشی را مناسب خانه خود انتخاب نماییم . در وهله اول رعایت هارمونی بین فضای خانه چه از بعد ابعاد و چه از بعد رنگ و طرح مهم به نظر می رسد .
داشتن یک تخته قالیچه با ابعاد کمی کوچک تر از سایز فضای مد نظر تا حد مطلوبی بر زیبایی خانه ما خواهد افزود . هنگام خرید قالیچه از ابعاد دقیق اتاق مطلع باشید و با در نظر گرفتن مکانی که قرار است جایگاه قالیچه باشد ، محصولی را انتخاب نمایید که اندکی از سایز فضا کوچک تر باشد و تنها زیر میز را تا جلوی پایه های مبل پوشش دهد . نباید هنگام استفاده از قالیچه در مکان هایی مانند پذیرایی هنگام نشستن روی مبلمان پا روی زمین قرار بگیرد . اگر جایگاه قالیچه انتخابی برای اتاق خواب ها است ، به عدم قرار گیری قالیچه زیر تخت خواب توجه نمایید .
عمده قالیچه ها خصوصا آن هایی که تحت برند های معتبر ایرانی و در کارخانه های مشهور و نام آشنای کاشان تولید می شوند در داشتن طرح و رنگ زیبا زبانزد هستند . تنوع طرح در قالیچه ها دست خریداران را در انتخاب باز گذاشته اما از طرفی دقت و خرید و توجه به اصول انتخابی را حساس تر نموده است . وارد فروشگاه های اینترنتی کارخانه های معتبر شوید و در دسته محصولات به دنبال آیتم قالیچه باشید ، بی شک در نگاه اول تنوع ؛ تعدد و زیبایی بی نظیر قالیچه ها توجه شما را جلب می کند . بهتر است خرید قالیچه به عنوان کالایی که مهم ترین عنصر در دکوراسیون محسوب می شود جزء اولین خرید های منزل باشد چرا که ست کردن سایر وسایل با قالیچه از نظر طرح و رنگ راحت تر از ست کردن قالیچه با سایر وسایل است اما اگر خواهان انتخاب قالیچه برای دکوراسیون از پیش تعیین شده هستید در انتخاب طرح و رنگ و هماهنگ بودن با سایر اجزا خصوصا مبلمان و پرده توجه نمایید .
فرش های سایز کوچک یا همان قالیچه ها دارای انواع مختلفی هستند که می توان از لحاظ طرح آن را به دو دسته طرح خلوت و شلوغ دسته بندی نمود . قالیچه های دارای طرح خلوت برای دکوراسیون های شلوغ و قالیچه های پر نگاره و شلوغ برای دکوراسیون های خلوت و فضاهای بزرگ مناسب تر هستند . اگر مبلمان دکوراسیون تک رنگ و فاقد نگاره است ، قالیچه هایی که سرشار از طرح های اصیل اریایی هستند جایگاه والایی در فضا خواهند داشت و بر عکس در کنار مبلمان گلدار و پرده های حاشیه دار ، قالیچه هایی با طرح های خلوت خوش خواهند درخشید .

نکات مهم چیدمان قالیچه در منزل
برتر داشتن جایگاه قالیچه در دکوراسیون تنها به انتخاب و  خرید محدود نمی شود . پس از آنکه فرش مناسب با برند معتبر و درجه یک را خریداری نمودیم لازم است به نکات مهم در چیدمان هم توجه شود . در آخرین قسمت این نوشتار به نکات مهم و اصولی در چیدمان قالیچه اشاره شده است :
1-    همانطور که در بالا اشاره شد ، کم تر بودن سایز قالیچه نسبت به فضا زیبایی چند برابری ایجاد کرده است . اما در کنار این اختلاف سایز پهن کردن کج و مورب هم می تواند جذابیت را بالا برده و فضا را خاص نماید .
2-    جایگاه قالیچه های مدرن و فانتزی در معماری های جدید و جایگاه قالیچه های دارای طرح سنتی و کلاسیک در معماری های کلاسیک و قدیمی تر می باشد .
3-    نکته دیگر در چیدمان قالیچه ها توجه به قدمت و بافت است . عمدتا قالیچه خصوصا اگر از نوع دستبافت باشند برای تزئین و به عنوان نمادی از زیبایی بکار می روند . در اصل کاربرد اصلی قالیچه ها ، تابلو فرش های زیبایی هستند که به صورت قاب بر دیوار نصب می شوند . در گذشته نیز برای زیبا کردن در و دیوار هنگام جشن و اعیاد از قالی و قالیچه استفاده می شده است بدین صورت که قالیچه ها را از دیوار آویزان کرده و طرح و نگاره های موجود در بافته زیبایی بی نظیری به فضا می بخشیده است .
به شما خریداران عزیز توصیه می شود برای داشتن بهترین قالیچه از فروشگاه های اینترنتی که زیر نظر کارخانه و تولید کننده فرش و قالی های ماشینی مشهور و معروف اداره می شوند خرید نمایید . خرید از فروشگاه های اینترنتی علاوه بر داشتن قیمت ارزان ، تنوع بالا و ... با مزیت هایی مانند ارسال رایگان درب منزل مشتری ، دسترسی به مقالات علمی ، آشنایی با مسایلی مانند چیدمان ، جایگاه قالی و قالیچه در دکوراسیون و ... همراه است . مطالعه مقالات در شناخت بهتر انواع فرش ها و انتخاب صحیح تر به ما کمک شایانی خواهد نمود .

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی