تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

فرش ماشینی طرح بختیاری

فرش طرح بختیاری

انواع مختلفی از فرش ها در کشور ایران در حال تولید و صادر شدن به کشور های مختلف دنیا ست . فرش هایی به غایت زیبا که به علت کیفیت ، دوام و دیگر ویژگی های فنی و ظاهری به شهرت جهانی رسیده اند . از ابتدای تولید فرش تا کنون هرچند گاه فرشی جدید وارد بازار شده است . این مورد در کارخانه های شهر کاشان بیش از سایر شهر ها به چشم می خورد چرا که یکی از مهم ترین رقابت ها در کارخانه های معروف کاشان ، رقابت بر سر تنوع است . کارخانه ای موفق تر و پر فروش تر است که تنوع محصول بالا تری داشته باشد . یکی از انواع جذاب فرش ها ، فرشی است با نام فرش بختیاری که دارای طرح ها و نگاره های زیبایی مخصوص استان چهارمحال و بختیاری است .
چهارمحال و بختیاری مهد بسیاری از هنر های فاخر ایران زمین است . تعداد زیادی از هنرهای اصیل و سنتی کشور عزیزمان ایران به قومیت های ساکن در استان چهارمحال و بختیاری مربوط است . صنایع دستی زیبا خصوصا فرش های دستبافت با طرح خاص از هنرهای این منطقه می باشد . طرح بختیاری بافته شده بر روی فرش ها به حدی منحصر به فرد و خاص هستند که هر کس اندکی در حوزه فرش  و قالی توانایی و مهارت داشته باشد به خوبی می تواند فرش های طرح بختیاری را از سایر فرش ها متمایز نماید .
علاوه بر شهرت جهانی که فرش های دستبافت بختیاری در سراسر جهان دارند ، فرش های ماشینی با طرح بختیاری نیز طرفدران زیادی را به خود جلب کرده اند . جلب توجه فرش های طرح بختیاری به دلیل طرح ، نگاره ، نقشه و منحصر به فرد بودن رنگ ‌هایی ست که در تولید بکار گرفته می شود . با وجود آنکه شهر هایی که در آن ها فرش بافی رواج دارد مانند سامان و چالشتر از نظر جغرافیایی به فرهنگ سایر شهرها نزدیک هستند ، اما تفاوت طرح و نقشه و هنر اصیل به حدی ست که فرش های طرح بختیاری فرش کاشان بسیار متفاوت از تولیدات سایر شهرها هستند . با این وجود شاهد حضور شباهت ها و تفاوت های متعددی در طرح فرش های بختیاری در ناحیه‌ها و نقاط مختلف چهارمحال و بختیاری هستیم . گویا هر شهر و مکان برای خود طرحی بخصوص دارد که ریشه در زمینه فکری و مذهبی ساکنان آن دارد و این موضوع از تصاویر بصری شکل گرفته در ذهن بافندگان اولیه بوجود آمده است . ساکنان هر منطقه نگاره هایی خاص و زیبا در فرش به یادگار گذاشته اند که رفته رفته جایگاه ثابت خود را در بافته پیدا کرده و در حال حاضر نمادی از طرح شده اند .
در فروشگاه آنلاین فرش کاشان که یکی از متنوع ترین فروشگاه های حال حاضر بازار فرش و قالی است ، پرفروش ترین فرش طرح بختیاری ، فرش طرح خشتی نام دارد . مقاله حاضر که در پی معرفی فرش طرح بختیاری است بصورت ویژه به توضیح در رابطه با طرح خشتی به عنوان یکی از محصولات پرفروش فروشگاه فرش کاشان دارد . 

فرش طرح بختیاری
ساختار فرش بختیاری با تارهای از جنس پنبه‌ و پود هایی از جنس پشم تشکیل شده است . استفاده از دو نوع الیاف پنیه و پشم موجب شده تا فرش های طرح بختیاری تا حد زیادی سبک و کم حجم باشند . فرش های مذکور از سبک ترین فرش های مشرق زمین هستند . در کنار حجم و وزن کم ، کیفیت بالای فرش های طرح بختیاری ، فروشگاه فرش کاشان قابل ستایش است این فرش از با دوام ‌ترین و ماندگار ترین فرش هایی ست که در دو نوع دستبافت و ماشینی قابل تهیه است .
با وجود آنکه عمده فرش های مشرق زمین در داشتن نگاره سخاوتمندانه عمل کرده اند ، در نقشه فرش های طرح بختیاری تنوع نگاره های توجه مخاطبین را جلب کرده است . این بافته ها دارای تعداد زیادی طرح مربع ، مستطیل یا لوزی هستند که هر کدام نگاره خاصی را به تصویر می کشند . عدم شباهت طرح های هر پارت شامل لوزی ، مستطیل یا مربع مرغوبیت فرش را بالا می برد .

فرش دستباف طرح بختیاری
خرید فرش طرح بختیاری از نوع دستبافت با وجود قیمت بالا اما مشتریان زیادی دارد . تکنیک و بافت فرش های دستبافت طرح بختیاری متفاوت از سایر فرش های دستبافت است . به راحتی می توان این فرش ها را بر اساس رنگ و نگاره از سایر بافته ها تمایز داد و وجه اصلی این تمایز رنگارنگ بودن نگاره ها و بکارگیری تعداد زیادی رنگ در بافته است . جالب است بدانید قدیمی ترین فرش های دستبافت طرح بختیاری که حدود 50 سال پیش بافته می شده اند با رنگ های گیاهی و با کیفیت بالا بافته می شده اند . این رنگ ها به علت طبیعی بودن به هیچ وجه رنگ دهی نداشته و در شست و شو بسیار مقاوم بوده اند . رنگ‌ های گیاهی سیاه ، سبز ، آبی ، قهوه‌ای ، نارنجی ، زرد ، خاکستری مایل به قهوه ‌ای ، سفید ، ، سیاه و قرمز از عمده رنگ های طبیعی بکار رفته در فرش های دستبافت طرح بختیاری هستند . سبزیجات ، پوست میوه ها و شیره درختان مانند عناب ، پوست گردو ، پوست بلوط ، روناس ، پوست انار و ... مواد اصلی رنگرزی برای تولید رنگ های طبیعی بوده اند .

فرش ماشینی طرح بختیاری
اصلی ترین فرش طرح بختیاری ، فرش هایی هستند که در بازار آن ها را فرش طرح خشتی می دانند . ترکیب رنگی روشن و نقشه های شلوغ از ویژگی بارز این محصولات است . تصور آنکه تعداد زیادی رنگ و طرح در کف خانه پهن شده باشد قابل تصور و شاد کننده است خصوصا آنکه این طرح ها از گل و بوته ها و زیبایی های طبیعت باشند .
اکثر فرش‌ های بافته شده تحت عنوان طرح بختیاری با نقشه خشتی یا چهارخانه دارای طرح باغی بصورت مشبک هستند . درون این شبکه های پوششی از پرندگان ، جانوران ، گل و گیاهان است .
مرغوبیت فرش های خشتی موجود در فروشگاه فرش کاشان زمانی دو چندان می شود که طرح خانه ها با یکدیگر بسیار متفات است . پر شدن هر خانه با طرحی متفاوت از خانه های دیگر زیبایی محصول را چند برابر می کند .
در فروشگاه فرش کاشان نتیجه نهایی فرش های خشتی که تقسیم ‌بندی های برابری دارند در غالب چهارگوش ، لوزی یا شش ضلعی طرح محصور کننده ای است که تنوع رنگی و نقشه و نگاره ای خاصی دارند .
پرطرفدار ترین فرش‌ ماشینی طرح بختیاری ، فروشگاه فرش کاشان دارای نگاره های باغ و طبیعت هستند . پوشش گل‌های رز ، گل‌های پیچک و دیگر گل ها جانی به فرش های طرح بختیاری فروشگاه فرش کاشان داده اند که انتقال این حس و حال از طریق پهن کردن فرش در پذیرایی امکان پذیر می باشد .

مفهوم باغ در فرش طرح بختیاری
بافت رگه هایی از طبیعت از ابتدایی ترین فرش ها تا کنون وجود داشته است . فرش های دستبافت و ماشینی دارای گل و بوته و درخت و .. هستند و بنابر داشتن همین طرح ها ست که حس و حال زندگی را به خانه ها می آورند . باغ و گل و بوته الهام بخش بافندگان بوده اند و در حال حاضر نیز طراحان فرش های ماشینی جهت طراحی بهترین بافته ها از باغ ها و طبیعت الهام می گیرند .
فرش هایی که با طرح خشتی و باغ و ... بافته می شوند از ترنج مرکزی بویی نبرده اند اما به خوبی توانسته اند زیبایی را به رخ بکشند . حال آنکه در فرش های طرح بختیاری یا خشتی درخت ها و گل و بوته ها درون هر خشت قرار گرفته و تک درختان خیالی حاضر در هر خشت داستانی متفاوت در ذهن هر بیننده ایجاد می کند .

ساختار فرش طرح بختیاری
بسته به این که محصول تحت کدام برند و در کدام کارخانه تولید شده است دارای کیفیت و دوام متفاوتی خواهد بود . از تعداد خریداران بالا ، سهم عمده بازار و رضایت خرید مشتریان می دانیم که فرش های تولید شده در کارخانه فرش کاشان در دوام و ماندگاری بهتری و در زیبایی و وجاهت بی نظیر ترین هستند . فرش های بختیاری به خودی خود در دسته فرش های دارای بافت محکم و ضخیم قرار می گیرند حال آنکه دقت بافت و استفاده از دستگاه های مدرن و نیروی کار متخصص در بیشتر شدن کیفیت تأثیر مثبت داشته است . فرش های طرح بختیاری فروشگاه فرش کاشان که از پشم مرغوب بافته می شوند دارای پرز بلند یا متوسطی هستند که تاب آور و کاملا منعطف هستند .

نتیجه گیری
در این قسمت به جمع بندی مختصری از مقاله خواهیم پرداخت . همان طور که گفته شد ، طرح باغ در این فرش ها آشنا ترین طرح است . گل ها و بوته ها آرایش چشم گیری را خلق کرده اند .
کیفیت و قیمت فرش های مذکور کلکسیون گسترده ای دارد اما بافته های فرش کاشان با کیفیت هستند و اگر از فروشگاه اینترنتی خریداری شوند بسیار ارزان قیمت هم خواهند بود .
فروشگاه اینترنتی فرش کاشان بهترین فروشگاه است چراکه تنوع ، قیمت ، کیفیت و زیبایی مناسبی برای خرید دارد .

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی