سفارش انواع فرش درجه یکصفحـه اصلـی کارخانه فرش ماشینی کاشان خرید بی واسطه فرش کاشانارتـبـاط بـا مـا جدیدترین فرش کاشان

» فرش ماشینی طرح بختیاری

فرش طرح بختیاری

انواع مختلفی از فرش ها در کشور ایران در حال تولید و صادر شدن به کشور های مختلف دنیا ست . فرش هایی به غایت زیبا که به علت کیفیت ، دوام و دیگر ویژگی های فنی و ظاهری به شهرت جهانی رسیده اند . از ابتدای تولید فرش تا کنون هرچند گاه فرشی جدید وارد بازار شده است . این مورد در کارخانه های شهر کاشان بیش از سایر شهر ها به چشم می خورد چرا که یکی از مهم ترین رقابت ها در کارخانه های معروف کاشان ، رقابت بر سر تنوع است . کارخانه ای موفق تر و پر فروش تر است که تنوع محصول بالا تری داشته باشد . یکی از انواع جذاب فرش ها ، فرشی است با نام فرش بختیاری که دارای طرح ها و نگاره های زیبایی مخصوص استان چهارمحال و بختیاری است .
چهارمحال و بختیاری مهد بسیاری از هنر های فاخر ایران زمین است . تعداد زیادی از هنرهای اصیل و سنتی کشور عزیزمان ایران به قومیت های ساکن در استان چهارمحال و بختیاری مربوط است . صنایع دستی زیبا خصوصا فرش های دستبافت با طرح خاص از هنرهای این منطقه می باشد . طرح بختیاری بافته شده بر روی فرش ها به حدی منحصر به فرد و خاص هستند که هر کس اندکی در حوزه فرش  و قالی توانایی و مهارت داشته باشد به خوبی می تواند فرش های طرح بختیاری را از سایر فرش ها متمایز نماید .
علاوه بر شهرت جهانی که فرش های دستبافت بختیاری در سراسر جهان دارند ، فرش های ماشینی با طرح بختیاری نیز طرفدران زیادی را به خود جلب کرده اند . جلب توجه فرش های طرح بختیاری به دلیل طرح ، نگاره ، نقشه و منحصر به فرد بودن رنگ ‌هایی ست که در تولید بکار گرفته می شود . با وجود آنکه شهر هایی که در آن ها فرش بافی رواج دارد مانند سامان و چالشتر از نظر جغرافیایی به فرهنگ سایر شهرها نزدیک هستند ، اما تفاوت طرح و نقشه و هنر اصیل به حدی ست که فرش های طرح بختیاری فرش کاشان بسیار متفاوت از تولیدات سایر شهرها هستند . با این وجود شاهد حضور شباهت ها و تفاوت های متعددی در طرح فرش های بختیاری در ناحیه‌ها و نقاط مختلف چهارمحال و بختیاری هستیم . گویا هر شهر و مکان برای خود طرحی بخصوص دارد که ریشه در زمینه فکری و مذهبی ساکنان آن دارد و این موضوع از تصاویر بصری شکل گرفته در ذهن بافندگان اولیه بوجود آمده است . ساکنان هر منطقه نگاره هایی خاص و زیبا در فرش به یادگار گذاشته اند که رفته رفته جایگاه ثابت خود را در بافته پیدا کرده و در حال حاضر نمادی از طرح شده اند .
در فروشگاه آنلاین فرش کاشان که یکی از متنوع ترین فروشگاه های حال حاضر بازار فرش و قالی است ، پرفروش ترین فرش طرح بختیاری ، فرش طرح خشتی نام دارد . مقاله حاضر که در پی معرفی فرش طرح بختیاری است بصورت ویژه به توضیح در رابطه با طرح خشتی به عنوان یکی از محصولات پرفروش فروشگاه فرش کاشان دارد . 

فرش طرح بختیاری
ساختار فرش بختیاری با تارهای از جنس پنبه‌ و پود هایی از جنس پشم تشکیل شده است . استفاده از دو نوع الیاف پنیه و پشم موجب شده تا فرش های طرح بختیاری تا حد زیادی سبک و کم حجم باشند . فرش های مذکور از سبک ترین فرش های مشرق زمین هستند . در کنار حجم و وزن کم ، کیفیت بالای فرش های طرح بختیاری ، فروشگاه فرش کاشان قابل ستایش است این فرش از با دوام ‌ترین و ماندگار ترین فرش هایی ست که در دو نوع دستبافت و ماشینی قابل تهیه است .
با وجود آنکه عمده فرش های مشرق زمین در داشتن نگاره سخاوتمندانه عمل کرده اند ، در نقشه فرش های طرح بختیاری تنوع نگاره های توجه مخاطبین را جلب کرده است . این بافته ها دارای تعداد زیادی طرح مربع ، مستطیل یا لوزی هستند که هر کدام نگاره خاصی را به تصویر می کشند . عدم شباهت طرح های هر پارت شامل لوزی ، مستطیل یا مربع مرغوبیت فرش را بالا می برد .

فرش دستباف طرح بختیاری
خرید فرش طرح بختیاری از نوع دستبافت با وجود قیمت بالا اما مشتریان زیادی دارد . تکنیک و بافت فرش های دستبافت طرح بختیاری متفاوت از سایر فرش های دستبافت است . به راحتی می توان این فرش ها را بر اساس رنگ و نگاره از سایر بافته ها تمایز داد و وجه اصلی این تمایز رنگارنگ بودن نگاره ها و بکارگیری تعداد زیادی رنگ در بافته است . جالب است بدانید قدیمی ترین فرش های دستبافت طرح بختیاری که حدود 50 سال پیش بافته می شده اند با رنگ های گیاهی و با کیفیت بالا بافته می شده اند . این رنگ ها به علت طبیعی بودن به هیچ وجه رنگ دهی نداشته و در شست و شو بسیار مقاوم بوده اند . رنگ‌ های گیاهی سیاه ، سبز ، آبی ، قهوه‌ای ، نارنجی ، زرد ، خاکستری مایل به قهوه ‌ای ، سفید ، ، سیاه و قرمز از عمده رنگ های طبیعی بکار رفته در فرش های دستبافت طرح بختیاری هستند . سبزیجات ، پوست میوه ها و شیره درختان مانند عناب ، پوست گردو ، پوست بلوط ، روناس ، پوست انار و ... مواد اصلی رنگرزی برای تولید رنگ های طبیعی بوده اند .

فرش ماشینی طرح بختیاری
اصلی ترین فرش طرح بختیاری ، فرش هایی هستند که در بازار آن ها را فرش طرح خشتی می دانند . ترکیب رنگی روشن و نقشه های شلوغ از ویژگی بارز این محصولات است . تصور آنکه تعداد زیادی رنگ و طرح در کف خانه پهن شده باشد قابل تصور و شاد کننده است خصوصا آنکه این طرح ها از گل و بوته ها و زیبایی های طبیعت باشند .
اکثر فرش‌ های بافته شده تحت عنوان طرح بختیاری با نقشه خشتی یا چهارخانه دارای طرح باغی بصورت مشبک هستند . درون این شبکه های پوششی از پرندگان ، جانوران ، گل و گیاهان است .
مرغوبیت فرش های خشتی موجود در فروشگاه فرش کاشان زمانی دو چندان می شود که طرح خانه ها با یکدیگر بسیار متفات است . پر شدن هر خانه با طرحی متفاوت از خانه های دیگر زیبایی محصول را چند برابر می کند .
در فروشگاه فرش کاشان نتیجه نهایی فرش های خشتی که تقسیم ‌بندی های برابری دارند در غالب چهارگوش ، لوزی یا شش ضلعی طرح محصور کننده ای است که تنوع رنگی و نقشه و نگاره ای خاصی دارند .
پرطرفدار ترین فرش‌ ماشینی طرح بختیاری ، فروشگاه فرش کاشان دارای نگاره های باغ و طبیعت هستند . پوشش گل‌های رز ، گل‌های پیچک و دیگر گل ها جانی به فرش های طرح بختیاری فروشگاه فرش کاشان داده اند که انتقال این حس و حال از طریق پهن کردن فرش در پذیرایی امکان پذیر می باشد .

مفهوم باغ در فرش طرح بختیاری
بافت رگه هایی از طبیعت از ابتدایی ترین فرش ها تا کنون وجود داشته است . فرش های دستبافت و ماشینی دارای گل و بوته و درخت و .. هستند و بنابر داشتن همین طرح ها ست که حس و حال زندگی را به خانه ها می آورند . باغ و گل و بوته الهام بخش بافندگان بوده اند و در حال حاضر نیز طراحان فرش های ماشینی جهت طراحی بهترین بافته ها از باغ ها و طبیعت الهام می گیرند .
فرش هایی که با طرح خشتی و باغ و ... بافته می شوند از ترنج مرکزی بویی نبرده اند اما به خوبی توانسته اند زیبایی را به رخ بکشند . حال آنکه در فرش های طرح بختیاری یا خشتی درخت ها و گل و بوته ها درون هر خشت قرار گرفته و تک درختان خیالی حاضر در هر خشت داستانی متفاوت در ذهن هر بیننده ایجاد می کند .

ساختار فرش طرح بختیاری
بسته به این که محصول تحت کدام برند و در کدام کارخانه تولید شده است دارای کیفیت و دوام متفاوتی خواهد بود . از تعداد خریداران بالا ، سهم عمده بازار و رضایت خرید مشتریان می دانیم که فرش های تولید شده در کارخانه فرش کاشان در دوام و ماندگاری بهتری و در زیبایی و وجاهت بی نظیر ترین هستند . فرش های بختیاری به خودی خود در دسته فرش های دارای بافت محکم و ضخیم قرار می گیرند حال آنکه دقت بافت و استفاده از دستگاه های مدرن و نیروی کار متخصص در بیشتر شدن کیفیت تأثیر مثبت داشته است . فرش های طرح بختیاری فروشگاه فرش کاشان که از پشم مرغوب بافته می شوند دارای پرز بلند یا متوسطی هستند که تاب آور و کاملا منعطف هستند .

نتیجه گیری
در این قسمت به جمع بندی مختصری از مقاله خواهیم پرداخت . همان طور که گفته شد ، طرح باغ در این فرش ها آشنا ترین طرح است . گل ها و بوته ها آرایش چشم گیری را خلق کرده اند .
کیفیت و قیمت فرش های مذکور کلکسیون گسترده ای دارد اما بافته های فرش کاشان با کیفیت هستند و اگر از فروشگاه اینترنتی خریداری شوند بسیار ارزان قیمت هم خواهند بود .
فروشگاه اینترنتی فرش کاشان بهترین فروشگاه است چراکه تنوع ، قیمت ، کیفیت و زیبایی مناسبی برای خرید دارد .

فروش ویژه انواع فرش ماشینی با کیفیت
خرید فرش کاشان
خرید فرش درجه یک
فرش ماشینی کاشان
برچسب
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  راهنمای خرید اینترنتی فرش
•  خدمات پس از فروش فرش کاشان
•  آیا قیمت فرش ماشینی 1200 شانه 8 رنگ تاثیری در کیفیت آن دارد یا نه؟
•  معیارهای قشنگ ترین فرش ماشینی
•  فرش آشپزخانه عروس و داماد

» می توانید به ما اعتماد کنید «

ضمانت پرداخت خرید فرش کاشان
اینستاگرام فرش کاشان لینکدین فرش کاشان  صفحه تماشا فرش کاشان صفحه توییتر فرش کاشان صفحه یوتیوب فرش کاشان صفحه فیسبوک فرش کاشان  کانال آپارات فرش کاشان  کانال نماشا فرش کاشان تلگرام فرش کاشان  کانال واتس اپ فرش کاشان