تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

مقایسه فرش طرح 700 شانه با 500 شانه

نام نویسنده: الهه شاهمیری
مقایسه فرش طرح 700 شانه با 500 شانه

بررسی ویژگی‌های فرش طرح 700 شانه کاشان
انواع فرش‌های 700 شانه
بررسی خصوصیات فرش ماشینی 500 شانه کاشان
فرق فرش 500 شانه با طرح 700 شانه
فرش 500 شانه بخریم یا طرح 700 شانه؟

همانطور که می‌دانیم مهم‌ترین آیتم هر بافته نساجی شانه و تراکم است. حتما هنگام خرید فرش‌های ماشینی واژه شانه و تراکم را شنیده‌اید، شانه تعداد گره‌ای است که در هر متر مربع عرض فرش وظیفه اتصال نخ خاب را به نخ تار و پود دارد در حالی که در هر متر طول فرش این وظیفه بر عهده گره‌هایی است که تراکم نامیده می‌شوند. ویژگی‌های اصلی فرش‌ها بر اساس شانه و تراکم تعیین می‌گردد. ابتدایی‌ترین بافته‌های ماشینی دارای شانه 350، فرش 500 شانه و طرح هفتصد بوده و در حال حاضر فرش‌هایی با شانه 1500 هم قابل تولید هستند. رایج‌ترین فرش‌ها 700 شانه، هزار و 1200 شانه هستند که در این بین نوع هفتصد شانه پرفروش‌ترین شاخه فرش ماشینی است. فرش‌هایی که به دلیل مقاومت بالا، دوام مناسب و کیفیت مطلوب در قیمت ارزان توسط خریداران تقاضا شده و مناسب‌ترین محصول برای فضاهایی از خانه هستند که پر رفت و آمد بوده و زیاد مورد پاخوردگی قرار می‌گیرند.

حال جالب است بدانیم فرش‌های هفتصد شانه خود به دسته‌های مختلفی بر اساس طرح و رنگ، ماشین بافت و از همه مهم‌تر شانه و تراکم تقسیم بندی می‌شوند. برخی فرش‌ها پانصد شانه هستند اما در دسته فرش‌های هفتصد شانه جای گرفته‌اند از جمله فرش‌های ماشینی طرح 700 شانه. تقاضای انواع قالی های 700 شانه بالا است و به علت شباهتی که به یکدیگر دارند تشخیص دسته هر محصول کار آسانی نخواهد بود. مقاله حاضر تحت عنوان مقایسه فرش طرح 700 شانه با 500 شانه نوشته شده است و با بررسی و مقایسه بین فرش‌های 500 شانه و مدل هایی دیگر از این محصولات که به علت داشتن طرح‌های خاص به فرش طرح هفتصد شانه نیز شهرت دارند، در جهت افزایش آگاهی خریداران گام برداشته است. امید است مقاله حاضر شما را در روند خرید بهترین مدل فرش یاری رساند.

 

فرش طرح 700 شانه چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

به منظور ارائه تعریفی از این فرش مناسب قیمت ابتدا بهتر است به بررسی ویژگی‌های فرش طرح 700 شانه بپردازیم. همان‌طور که قبلا نیز گفته شد، در تولید فرش طرح هفتصد شانه از همان تعداد گره به کار رفته در تراکم عرضی و طولی فرش 500 شانه استفاده می‌شود که در واقع می‌توان گفت این محصول همان پانصد شانه است که تنها از طرح‌هایی زیباتر برخوردار است. چرا که در طراحی نقشه فرش طرح 700 از طرح‌های هفتصد شانه واقعی استفاده شده و به همین علت آن را بدین عنوان نام گذاری نموده‌اند. انواع فرش طرح 700 شانه با استفاده از بهترین الیاف در کارخانه فرش کاشان بافته شده و به جهت ارائه قیمت مناسب در عین کیفیت بالا و درجه یک، انجام می‌گیرد اما گاها جهت عرضه محصولی ارزان قیمت از الیاف پلی‌استر و یا ورژن نیز در بافت این محصول استفاده می‌شود.

ولی مسلما فرش های طرح 700 شانه بافته شده با نخ آکریلیک به جهت برخورداری از مشخصه‌هایی مانند قالی‌های دستبافت پشم چون نرمی و لطافت بافت، وزن سبک و خاصیت ارتجاعی بسیار باکیفیت‌تر از بافته‌های ماشینی طرح هفتصد با الیاف ارزان قیمت است. از دیگر خصوصیات این الیاف به کار رفته در تولیدات شرکت فرش کاشان می‌توان به مقاومت بالای آن در برابر حرارت و پاخوردگی اشاره داشت. هم‌چنین هیت ست شدن این الیاف منجر به ارائه محصولی بدون پرز و ضد حساسیت شده است. از طرفی تثبیت بالای رنگ‌پذیری آن نیز سبب شده تا از لحاظ رنگ‌دهی در برابر شستشو و نور مستقیم خورشید، مقاوم گردد. دستگاه بافندگی که در تولید این محصول به کار گرفته می‌شود، از مدل‌های به‌روز با قابلیت تولید طرح‌های دستبافگونه در تراکم پایین هستند.

ویژگی‌های فرش طرح 700 شانه کاشان

 

انواع فرش‌های 700 شانه

تولید و پرفروش بودن فرش 700 شانه سبب شد تا تولیدکنندگان این فرش پرفروش را با تنوع بالایی از مشخصات فنی متفاوت متناسب با نوع نیاز همه مشتریان تولید و ارائه نمایند که در این قسمت از مقاله می خواهیم به بررسی انواع مدل های فرش 700 شانه جهت آگاهی و آشنایی بیشتر شما عزیزان بپردازیم. فرش‌های 700 شانه از جهتی به سه دسته شامل فرش‌های 700 شانه واقعی،رتبدیلی و طرح 700 شانه تقسیم‌بندی می‌شوند.

فرش‌های 700 شانه واقعی

محصولی است که از دل به روزترین دستگاه‌های پیشرفته تولید محصولات دستبافگونه خارج شده و تمام ویژگی‌های یک تخته فرش 700 شانه اصل را دارا است. فرشی که در هر متر عرض آن دقیقا تعداد 700 گره وجود دارد و ارتفاع نخ خاب آن نسبت به فرش‌ها پر تراکم بیشتر است. محصولات هفتصد شانه واقعی ظرافت و ریزبافتی فرش‌های هزار و 1200 شانه را ندارند اما از فرش‌های 500 شانه ریزبافت‌تر و زیباتر هستند. از همین رو طرح فرش‌های 700 شانه واقعی دارای نگاره‌هایی در سایز متوسط بوده و کمی خلوت تر از طرح‌هایی است که بر فرش‌های با تراکم بالا نقش می‌بندند.

فرش‌های 700 شانه تبدیلی

این محصولات توسط دستگاه‌های بافت فرش‌های 500 شانه تولید شده و طی فرآیندی خاص که ماشین آلات بافت پانصد با تغییراتی کوچک قابل بافت برای فرش‌های ماشینی 700 شانه تبدیلی شده، تولید می‌گردند. از همین رو نام فرش‌های تبدیلی روی این دسته از محصولات گذاشته شده است. تشخیص فرش‌های 700 شانه تبدیلی از مدل های واقعی 700 شانه کار دشواری است و غالبا خریداران عادی توان تشخیص این دو را از یکدیگر ندارند. تنها تفاوت این دو را می‌توان از روی تراکم طولی به کار رفته در آن تشخیص داد که مسلما نوع تبدیلی از تعداد گره کمتری در این قسمت برخوردار است.

فرش طرح 700 شانه

همانطور که از نام این محصولات بر می‌آید فرش‌ طرح 700 شانه صرفا به جهت داشتن طرحی مشابه هفتصد شانه واقعی در این دسته قرار می‌گیرند و به هیچ وجه دارای شانه هفتصد نخواهند بود. در واقع این محصول همان فرش‌های 500 شانه هستند که طرح بافته شده در آن از سری طرح‌های رایج و پرفروش قالی های 700 شانه می‌باشد. طرح‌های حوض نقره، طرح ناردون، طرح مانا، طرح سپیدار، ارکیده، کیمیا، طرح کومه، پرهام، شمس، طرح چیچک، طرح میترا و غیره از معروف‌ترین طرح‌های هفتصد شانه هستند که بر روی فرش‌های طرح 700 شانه خود نمایی می‌کنند. ویژگی فنی فرش های طرح 700 شانه کاملا شبیه مدل های 500 شانه است. از جمله این ویژگی ها می توان به مواردی همچون برخورداری از همان شانه و تراکم، اندازه مقاومت و دوام، ظرافت بافت و ریزنقشی، ارتفاع نخ خاب یکسان و همان کیفیت منجر شده تا قالی 500 شانه در طرحی زیباتر داشته باشیم.

 

فرش 500 شانه چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

در بررسی خصوصیات فرش ماشینی 500 شانه کاشان می‌توان به جنس و کیفیت آن اشاره داشت که با وجود برخورداری از قیمت مناسب، از کیفیت مطلوبی هم برخوردار است، چرا که در تولید آن از الیاف بافت اکریلیک هیت ست استفاده می‌گردد که از دوام و ماندگاری بسیار خوبی در بین دیگر الیاف مصنوعی برخوردار است. فرش 500 شانه به علت برخورداری از تراکم پایین در استاندارد سازی وزنی، ارتفاع نخ خاب را در آن افزایش می‌دهند که سبب قابلیت پاخور نرم و راحت برای فضاهای پرتردد شده است. از این رو تولیدکنندگان به منظور برخورداری از دوام بالا در برابر پاخور زیاد نیز از الیاف مقاوم و باکیفیت اکریلیک استفاده نموده‌اند که سبب امکان استفاده از این محصول ارزان قیمت در فضاهای پرتردد و پرجمعیت شده است.

هم چنین تولید فرش 500 شانه با تراکم 1200 گره طولی انجام می‌گیرد که نسبتا چیزی حدود سه برابر تراکم عرضی است و منجر به استحکام و انسجام بافت شده است. به کارگیری از هشت رنگ واقعی در طراحی نقوش فرش نیز سبب زیبایی طرح فرش شده که تنوع در رنگ‌بندی محصولات ارزان قیمت با طیفی کاملا متفاوت از هم مشاهده می‌شود.

خصوصیات فرش ماشینی 500 شانه کاشان

 

فرق فرش 500 شانه با طرح 700 شانه

بر اساس مبحث اصلی‌مان در این مقاله قصد داریم در این قسمت به بررسی فرق فرش 500 شانه با طرح 700 شانه بپردازیم. چرا که هر محصول مسلما از شباهت و یا تفاوت‌هایی با دیگری برخوردار است که سبب شده تا مشتریان در تشخیص این دو محصول دچار سردرگمی گردند و به همین علت در ادامه با ارائه بیان شباهت و تفاوت‌هایی در ارتباط با این دو فرش ماشینی ارزان قیمت، خریداران می‌توانند راحت‌تر به تشخیص آن‌ها بپردازند. پیشنهاد می‌شود قبل از خرید حتما مطالب زیر را مطالعه فرمایید.

شباهت‌های فرش طرح 700 شانه و 500 شانه

از جمله شباهت‌های فرش طرح 700 شانه و 500 شانه با کیفیت می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

  • هر دو نوع محصول توسط دستگاه‌هایی تولید می‌شوند که مخصوص بافت فرش 500 شانه بوده و در کشورهای اروپایی جایی که مهد صنعت و تکنولوژی نام دارد تولید می‌شوند.
  • هر دو بافته در هر متر عرض خود تعداد 500 گره را جای داده‌اند.
  • استفاده از بهترین الیاف موجود در بازار که همان الیاف اکرولیک هیت ست شده است، فرش های طرح 700 شانه و 500 شانه با دوام، زیبا و دارای طول عمر بالا خلق کرده است. عموما در بافت این محصولات از نخ هیت ست شده کمک گرفته می‌شود. هیت ست فرآیندی است جهت بالا بردن مقاومت نخ و نهایتا فرش در برابر شست و شو، حرارت، فشار و سایش، افزایش زیبایی و درخشندگی نخ و کاهش پرزدهی فرش.
  • رایج‌ترین تقاضا برای فرش‌های طرح 700 شانه و 500 شانه، بیشتر برای مکانهای عمومی مانند حسینیه‌ها و مساجد، سالن‌های تئاتر و کنفرانس، سالن سینما، راهروها و فضاهایی این چنین با پاخور زیاد است.

تفاوت‌های فرش 500 شانه با طرح 700

تفاوت‌های فرش 500 شانه با طرح 700 شانه در ظاهر این دو محصول است. چرا که فرش‌های طرح 700 شانه زیباتر از فرش‌های 500 شانه هستند. از سایر تفاوت این دو فرش قیمت مناسب می‌توان موارد زیر را نام برد:

  • این محصولات عموما در مکان‌هایی قابل استفاده خواهند بود که پر رفت و آمد بوده و نیازمند کف پوشی با دوام و کیفیت بالا هستند. اما عموم فرشهای 500 شانه دارای کمترین طرح و نگاره و گاها تک رنگ هستند چرا که جنبه دوام و مقاومت محصولات بر زیبایی چیره شده و کمتر کسی فرش‌های پانصد شانه را به دلیل زیبایی و تغییر و تحول دادن به دکوراسیون خریداری می‌کند. محصولات بزرگ پارچه از پرفروش‌ترین فرش‌های 500 شانه و طرح 700 شانه هستند.
  • در صورتی که فرش های طرح 700 شانه قیمتی بسیار ارزان دارند و مناسب‌ترین گزینه برای خریدارانی هستند که توان مالی بالایی نداشته اما خواهان کف پوشی زیبا و بادوام‌تری هستند. عدم شانه و تراکم بالا در این محصولات منجر به آن شده تا فرش‌های 500 شانه در طرح‌هایی ساده و درشت نگاره بافته شوند.
  • فرش‌های طرح 700 شانه برای هال، اتاق خواب، آشپزخانه، اتاق کودک و جلو درب‌های ورودی و راهروها مناسب خواهند بود.

 

فرش طرح 700 شانه بخریم یا فرش 500 شانه؟

این که فرش طرح 700 شانه بخریم یا فرش 500 شانه، علاوه بر نوع کاربرد و نیازتان، مراجعه به مراکز معتبری همچون گروه تجاری فرش کاشان بسیار حائز اهمیت خواهد بود تا بتوانید علاوه بر تشخیص این دو، از محصولی درجه یک و متناسب با نوع نیازتان بهره‌مند گردید. چرا که انتخاب فروشگاه معتبر جهت خرید محصول اصل و باکیفیت اهمیت بسزایی دارد. بسیاری از خریداران خصوصا آنهایی که قصد خرید فرش‌های ماشینی 700 شانه را دارند، توان تشخیص اصالت محصول و تفاوت دسته‌ها را ندارند چرا که محصولاتی مانند فرش‌های طرح 700 شانه و 500 شانه به لحاظ ظاهری و کیفی بسیار به یکدیگر نزدیک هستند. تولید انواع فرش 500 شانه، فرش طرح 700 شانه، فرش 700 شانه اصل کاشان و مدل های 700 شانه تبدیلی همراه با خرید مستقیم از کارخانه فرش کاشان مهیا می‌باشد.

انتخاب فروشگاه قابل اعتماد و خرید بر اساس نظرات و راهنمایی‌های فروشنده در این مورد بسیار کارگشا خواهد بود. بهترین فروشگاه‌ها مکان‌هایی هستند که بین خریداران و تولیدکنندگان ارتباط مستقیم برقرار شده و بدون هیچ واسطه‌ای محصولات برای خرید ارائه خواهند شد. فروشگاه‌های اینترنتی و نمایشگاه‌های فرش و قالی از جمله این مکان‌ها بوده و خرید از فروشگاه‌های اینترنتی و نمایشگاه‌های عرضه مستقیم به راحت‌‌ترین شکل ممکن انجام خواهد شد. از آنجایی که نمایشگاه‌ها در ایام خاصی از سال برپا می‌شوند و دشواری‌های رفت و آمد برای خرید وجود دارد، به شما پیشنهاد می‌دهیم برای خرید فرش‌های ماشینی طرح 700 شانه و 500 به فروشگاه‌های اینترنتی مراجعه نمایید، فروشگاه‌هایی با بیشترین مزیت خرید و راحت‌ترین روش‌های ممکن.

در قسمت محصولات شاخه مورد نظر برای مثال فرش ماشینی طرح 700 شانه یا فرش ماشینی 500 شانه را انتخاب کرده و بر اساس روش خرید ارائه شده در این وب سایت فروشگاهی، مراحل خرید را تکمیل نمایید. عموما فرش‌های طرح 700 شانه به علت زیبایی و پرکاربرد بود از قیمت بالاتر از قیمت فرش های 500 شانه برخوردار هستند؛ اما خرید از فروشگاه اینترنتی معتبر به علت عدم وجود واسطه‌ها و کوتاه شدن مسیر عرضه، فرش را در کم‌ترین قیمت ممکن به دست خریدار می‌رساند. خرید از فروشگاه اینترنتی به داشتن فرشی اصل، بادوام و ارزان قیمت به همراه خدماتی مانند تحویل رایگان درب منزل و گارانتی معتبر همراه خواهد بود.

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی