تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

فرش ماشینی 330 شانه

فرش 330 شانه

کارخانه فرش کاشان ، فرش های فانتزی و مدرن را به صورت 330 شانه تولید می کند . در این کارخانه فرش های آکریلیک و سنتی به صورت شانه و تراکم بالا و فرش های فانتزی و مدرن به صورت شانه و تراکم پایین یعنی فرش های 330 شانه تولید می شوند .
ولی همچنان کارخانه های تولید کننده ای هستند که فرش های سنتی را با شانه 330 تولید می کنند و بدین صورت طرفداران فرش های ارزان را به سمت خود می کشانند .
اگر شما خانه ای دارید که آماده سکونت می باشد بی شک از اهمیت حضور فرش های ماشینی به عنوان کف پوش در خانه آگاهی دارید . صاحب خانه ها داشتن تخته فرش های ماشینی با طرح های زنده و پویا را به سایر کف پوش ها مانند سرامیک و پارکت و ... ترجیح می دهند . در طول سالیان سال انواع و اقسام مختلفی از کف پوش ها در خانه ها ، اماکن مذهبی ، اداری و ... مورد استفاده قرار گرفته اند و بصورت آزمون و خطا به اثبات رسیده است که بهترین مورد استفاده برای تمامی فضاها خصوصا خانه های قابل سکونت ، فرش ها هستند . فرش هایی که در حالت کلی به دو دسته ماشینی و دستبافت تقسیم می شوند . خرید فرش های دستبافت از بعد هنری و معنوی در اولویت است اما به علت هنر فاخر و مواردی که در ادامه مورد بررسی قرار خواهد گرفت این محصول بی نظیر در توان خرید بسیاری از خانواده ها نبوده و ترجیح بر خرید فرش های ماشینی است .
محبوبیت و شهرت فرش های ماشینی بدین باب است که بهترین جایگزین فرش های ماشینی شناخته شده اند با وجود آنکه ورود فرش های ماشینی چیزی از ارزش و اعتبار فرش های دستبافت کم نکرده است اما رونق و نبض بازار فرش و قالی را در دست گرفته اند .
از ابتدایی ترین فرش های ماشینی که تحت عنوان فرش های 330 شانه تولید می شدند تا پیشرفته ترین و به روز ترین فرش ها که از نوع 1500 شانه و از جنس ابریشم و ... هستند موارد و کاربردهای خاص خود را دارند . در عین حال که بهترین و مرغوب ترین فرش های ماشینی در کارخانه های کاشانی تولید می شوند نحوه صحیح انتخاب و متناسب بودن کاربرد و فضای مورد استفاده با ویژگی های فنی و ظاهری فرش در ماندگاری و دوام اهمیت زیادی دارد .
مقاله ای که در حال مطالعه هستید تحت عنوان فرش های 330 شانه و با تکیه بر معرفی این محصولات نوشته شده است . در این مقاله سعی شده تا با معرفی گونه های مختلف فرش های ماشینی از لحاظ شانه و تراکم در مورد انتخاب بهترین شانه و تراکم برای فضاهای مختلف و دلایل محبوبیت و مرغوبیت فرش های ماشینی مطالب مفید و کاربردی ارائه شود . امید است پس از مطالعه مقاله و شناخت در مورد فرش های 330 شانه ، انتخاب صحیح محصولات بتواند رضایت خاطر شما را بالا برده و گامی موثر در خرید بهتر باشد .
فرش های 330 شانه
فرش هایی که به رغم داشتن شانه و تراکم اندک کارایی زیادی دارند . شانه و تراکم اندک ویژگی های خاص خود را دارد که فرش را برای اماکن عمومی و پرتردد مناسب می نماید . ویژگی هایی از قبیل :
1- ماندگاری و ظرفیت تحمل فشار بالا : فرش های 330 شانه ، ظرافت فرش های لوکس را نداشته و در برابر فشار و سایش و ... مقاوم هستند . اصلی ترین دلیلی که فرش های 330 شانه برای اماکن عمومی خریداری می شوند ماندگاری و دام ستودنی این محصولات است .
2- ارتفاع بالای نخ خاب : مرتفع بودن الیاف نخ خاب و به طبع خاصیت ارتجاعی آن تاب آوری بافته را بالا برده و از طرفی جذب صوت در بافته های 330 شانه فرش کاشان که نخ های مرتفع دارند بیشتر از سایر بافته ها ست . از این رو برای سالن های سینما ، تئاتر ، کنفرانس و ... مناسب هستند .
3- طرح ساده : فرش های 330 شانه عمدتا بزرگ قواره و متری هستند . نیازی نیست که برای چنین ابعادی طرح و نگاره های خاصی بافته شود . داشتن تک نگاره یا نقوش بسیار ساده ویژگی دیگر فرش های مذکور است .
4- قیمت ارزان : کم بودن شانه و تراکم ، عدم داشتن طرح و نگاره های شلوغ ، تولید عمده و ... همگی دست به دست هم داده اند تا فرش های ماشینی 330 شانه ، ارزان قیمت و مقرون به صرفه تلقی شوند . حال آنکه اگر جهت خرید از روش های اینترنتی و فروشگاه آنلاین فرش کاشان استفاده نماییم بی شک کم ترین قیمت ممکن را برای محصول پرداخته ایم .

کاربرد فرش بر اساس شانه و تراکم
همانطور که عنوان شد فرش های کم شانه از نوع 330 شانه ، 450 شانه و 500 شانه عمدتا برای اماکن عمومی خریداری می شوند . معمولا سفارش فرش های بزرگ قواره و متری در متراژ درخواستی به صورت شانه و تراکم پایین است که برای مکان های عمومی و مساجد و حسینیه ها از آن استفاده می شود .ناگفته نماند که فرش های 500 شانه را می تواند برای هال ، آشپزخانه ، اتاق خواب و ... نیز استفاده نمود .
فرش های 700 شانه فرش کاشان که پرفروش ترین محصول بازار هستند ، کاربرد های زیادی داشته و برای نقاط مختلف خانه مورد استفاده دارد . هرچند فرش های 700 شانه برای پذیرایی توصیه نمی شود .
فرش های 1000 شانه ، 1200 شانه و 1500 شانه فرش کاشان محصولات لوکسی هستند که ظرافت بافت داشته و برای پذیرایی و فضاهای مهمان نشین مناسب هستند . جالب آنکه تابلو فرش ها نیز در شانه 1000 ، 1200 و 1500 تولید می شوند .
برای خرید با کیفیت و ارزان قیمت ، فروشگاه اینترنتی فرش کاشان بهترین گزینه پیش رو است . فروشگاه فرش کاشان تنوع بالایی دارد و تمامی نیاز ها را پاسخگو می باشد .
فرش های دستبافت
با وجود دسته بندی های مختلف فرش ها یکی از رایج ترین آن ها دسته بندی بر اثر روش بافت است . فرش ها را می توان در دو نوع ماشینی و دستبافت خریداری نمود که نوع دستبافت را قالی هم گویند . قالی ها به جهات مختلفی نسبت به فرش های ماشینی در رده بالاتری قرار دارند . از جمله ویژگی های ارجح قالی نسبت به فرش ماشینی عبارت است از :
1- هنر بافته شدن با دست . قالی و قالیچه هایی که با هنر دست بافندگان ایرانی عجین شده باشد از زیبا ترین و بهترین صنایع دستی به شمار می رود . مناطق مختلفی از کشور عزیزمان با هنر بافت قالی آشنایی دارند . اما بافت فرش های دستبافت همانند فرش های ماشینی در کاشان از اعتبار و رونق بیشتری برخوردار است .
2- نقوش بسته شده بر روی فرش های ماشینی زیبا تر هستند . بازار فرش و قالی از فرش های ماشینی با شانه و تراکم بسیار بالا و فرش های دستبافت به عنوان فرش های لوکس یاد می کند . ظرافت بافت بالا و به طبع استفاده از نقشه هایی که در داشتن نگاره و طرح دست و دلباز بوده اند زیبایی قالی ها را دو چندان نموده است .
3- قیمت بالای قالی دلیل عمده کمتر بودن تقاضای این محصولات نسبت به فرش های ماشینی است . شاید بتوان مهم ترین و اصلی ترین دلیل ایجاد ایده هایی جهت تولید فرش های ماشینی و راه انداختن کارخانه تولید این محصولات را قیمت بالای قالی دانست . تا قبل از ظهور فرش های ماشینی خرید قالی و استفاده از آن به عنوان کف پوش تنها در خانه اعیان و اشراف امکان پذیر بود اما تولید فرش های ماشینی موجب شده تا در حال حاضر تمامی خانه ها از این هنر بهره برده و زندگی و شادابی نگاره هایی که دارای گل و بوته و درخت هستند به تمامی خانه های راه یابد .
4- زمان تولید یک تخته فرش دستبافت به مراتب بیشتر از تولید یک تخته فرش ماشینی است . کارخانه فرش کاشان که یکی از پر تولید ترین و بهترین کارخانه های فرش دنیاست در طول روز چند ده تخته فرش در ابعاد ، طرح ها ، رنگ ها و کیفیت های عالی تولید می کند اما برای بافت یک تخته فرش دستبافت چندین هفته زمان لازم است .
فرش های ماشینی
حدود 50 سال پیش بود که اولید فرش های ماشینی در شانه 330 تولید و روانه بازار شدند . آن هنگام فرش 330 شانه بسیار هنرمندانه و با تکنولوژی تلقی می شد . خرید و  فروش فرش های 330 شانه به حدی بالا گرفت که سرمایه گذاران و صاحبان صنعت به فکر تأسیس کارخانه های بیشتر فرش ماشینی افتادند . روز به روز بر تعداد کارخانه های تولید فرش افزوده شد و مرکز ثقل این رشد شهر کاشان بود . در حال حاضر تعداد کارخانه ها و کارگاه های بافت فرش ماشینی در شهر کاشان بسیار بیشتر از سایر شهر هاست و همچنین بهترین محصولات و بافته ها از کارخانه های شهرک های صنعتی واقع در کاشان عرضه می شوند .
با وجود آنکه در حال حاضر فرش هایی با شانه و تراکم بالا تولید و روانه بازار می شوند اما محصولاتی مانند فرش های 330 شانه ، 450 شانه و 500 شانه و 700 شانه با وجود تعداد گره های طولی و عرضی اندک ، جایگاه خاص خود را حفظ کرده اند . فرش های 330 شانه سنتی برای مکان های عمومی و پر تردد مانند بارگاه ها و زیارتگاه ها ، مساجد و اماکن مذهبی ، سالن های تئاتر و سینما ، سالن های کنفرانس ادارات و ... مناسب هستند .

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی