تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

فرش ماشینی 1500 شانه تراکم 4500 کاشان

نام نویسنده: الهه شاهمیری
فرش ماشینی 1500 شانه تراکم 4500 کاشان

منظور از فرش 1500 شانه چیست؟
ویژگی های فرش ماشینی 1500 شانه کاشان
رابطه ضخامت فرش 1500 شانه با کاربرد آن
بررسی مزایا و معایب فرش ماشینی 1500 شانه
قیمت فرش ماشینی 1500 شانه کاشان
خرید فرش 1500 شانه با قیمت کارخانه

شهر کاشان با سابقه ای طولانی در زمینه صنایع نساجی به ویژه بافت فرش، امروزه یکی از پیشتازان در حوزه طراحی و تولید فرش ماشینی است. فرش ماشینی 1500 شانه کاشان، از جمله جدیدترین بافته‌های این مجموعه بافندگی است که توسط دستگاه‌های پیشرفته با جدیدترین تکنولوژی روز دنیا، تولید می‌گردد. بافت فرش با 1500 شانه برای اولین بار توسط کارخانه قیطران در قطب تولید فرش ماشینی دنیا یعنی شهر فرش کاشان، صورت گرفت و برای اولین بار در نمایشگاه شهر فرش در سال 1396 از آن رونمایی شد. در این جا قصد داریم از این بافته جدید فرش کاشان که در حال حاضر به نوعی به عنوان ریزبافت‌ترین فرش کاشان شناخته می‌شود، توضیحات کامل و کاربردی را به منظور خریدی آگاهانه‌تر برای مشتریان این محصول جدید ارائه شده به بازار و تقریبا ناشناخته ارائه نماییم. پس پیشنهاد می‌دهیم ما را در ادامه همراهی نمایید.

 

منظور از فرش 1500 شانه چیست؟

قبل از آن که بخواهیم به بررسی این شاهکار فرش ماشینی بپردازیم بهتر است بگوییم که اصلا منظور از فرش 1500 شانه چیست و چرا آن را به عنوان شاهکار معرفی می‌نماییم؟ به صورت کلی فرش‌های ماشینی را با دو واژه شانه و تراکم معرفی در دسته بندی‌های مختلف به لحاظ کاربری و قیمت قرار می‌دهند که در این محصول از بیشترین مقدار برای این دو مولفه به جهت ارائه ظریف‌ترین فرش ماشینی استفاده شده است. از آن جایی که به تعداد گره‌های قرار گرفته در شانه عرضی یعنی یک متر از قسمت عرضی، شانه گفته می‌شود، این محصول را با همین عنوان یعنی فرش 1500 شانه دستباف گونه به بازار معرفی نموده‌اند. به معنایی بهتر در یک متر از قسمت عرضی این محصول تعداد 1500 گره بافته شده است.

اما اصولا برای تعداد گره‌های تراکم طولی نیز با احتساب سه ردیف پود به جهت برخورداری از انسجام و استحکام هرچه بیشتر از تعداد 4500 یعنی سه برابر تراکم عرضی در نظر گرفته شده و این بدین معنا است که در یک متر از تراکم طولی تعداد 4500 گره وجود دارد که در برخی از موارد نیز به عنوان فرش 1500 شانه 4500 تراکم نیز معرفی می‌گردد که نشان دهنده استاندارد بودن مهم‌ترین مولفه‌های یک فرش ماشینی یعنی شانه و تراکم است که سبب کیفیت مطلوب و استاندارد این محصول و جلب اطمینان خاطر مشتری در رابطه با مرغوبیت کالا شده است.

 

ویژگی های فرش ماشینی 1500 شانه کاشان

همان طور که در قسمت قبل در این رابطه توضیح داده شد، به تعداد گره‌ها در یک متر از عرض فرش، شانه و به تعداد گره‌ها در یک متر از طول، تراکم فرش می‌گویند که بر اساس این تعریف دریافتیم که فرش 1500 شانه با تراکم 4500، دارای 1500 گره در یک متر از عرض و 4500 گره در یک متر از طول است. اما قابلیت بافت این حجم از تراکم گره در یک متر تنها به واسطه پیشرفته‌ترین و به روزترین ماشین آلات بافندگی دنیا امکان‌پذیر است و از این رو دستگاهی که برای بافت فرش 1500 شانه به کار گرفته شده، ساخت کمپانی وندوویل بوده و به نام مدل HCIX2 شناخته می‌شود.

هم چنین رویای صنعت نساجی در حوزه ی فرش، بافت فرش‌هایی ماشینی با زیبایی و ظرافت فرش دستباف است. در بافت فرش ماشینی 1500 شانه، ظریف‌ترین نمره نخ به کار می‌رود که باعث ایجاد ظرافتی چشم نواز در انواع طرح‌های مختلف این نوع فرش شده به طوری که بسیاری فرش 1500 شانه را قابل رقابت با فرش دستباف می‌دانند. همچنین تراکم بالای این نوع فرشها باعث شده بافتی ظریف در عین نرمی و لطافت داشته و برای ارائه طرح‌های منظره و پر نقش و نگار تابلو فرش‌های بسیار زیبا و مجلل اشرافی مورد تایید کارشناسان و البته خریداران قرار گیرد.

از جمله بارزترین ویژگی‌های فرش ماشینی 1500 شانه کاشان، تراکم بسیار بالای آن است که باعث می‌شود، طرح‌های فرش درهم پیچیده شده و به سادگی قابل تشخیص نباشد، به همین دلیل در بافت فرش 1500 شانه باید از نخ‌هایی با حداکثر ظرافت استفاده شود، هم‌چنین ارتفاع نخ خاب در این نوع فرش‌ها باید بسیار کوتاه باشد تا طرح فرش بهتر دیده شود، برای این منظور بعد از تکمیل بافت فرش 1500 شانه در قسمت آهار با استفاده از دستگاه شیرینگ، خاب فرش را بسیار کوتاه می‌نمایند. این مواردی است که در راستای استاندارد سازی که نهایتا منجر به ظرافت بالای محصول نیز شده، در تولید این فرش ماشینی جدید منظور شده است.

اما برای تولید فرش 1500 شانه از بهترین نخ خاب یعنی الیاف مصنوعی صد در صد آکریلیک هیت ست شده استفاده می‌شود، نخ اکریلیک در حال حاضر بهترین نوع نخ در زمینه بافت فرش ماشینی است که طی فرایند هیت ست، با گذر از تونل بخار و گرما، پرزدهی آن از بین رفته و مقاومت سایشی آن افزایش می‌یابد. از جمله ویژگی‌های الیاف اکریلیک هیت ست شده، می‌توان به رنگ پذیری بالا و عدم تغییر رنگ در اثر شستشو اشاره کرد. از آن جایی که نخ خاب 70 درصد وزن فرش را تشکیل داده پس نمی‌توان از تاثیر بسیار زیاد آن در کیفیت و کارآیی محصول نیز غافل شد.

در واقع نخ خاب همان نخی است که فرش به واسطه آن رنگ و لعاب به خود گرفته و طرح اصلی توسط آن بر بوم فرش نقش نگاری می‌شود. مسلما است که هر چه تراکم گره در بافت افزایش یابد، فرش به جهت برخورداری از وزن استاندارد و قابل شستشو و جابجایی نیز باید توسط نخ نازک‌تری تولید گردد. نمره نخ با ضخامت ان رابطه عکس دارد، بدین معنا که هرچه نمره نخ افزایش یابد، از ضخامت آن کاسته شده و متناسب برای تولید پرتراکم‌ترین‌ها خواهد بود. هم چنین که برای تولید فرش ماشینی 1500 شانه تراکم 4500 کاشان از نمره نخ 50، 55، 60 و 65 استفاده می‌شود، این در صورتی است که در تراکم‌های پایین به جهت پوشانندگی بهتر از نمره نخ کمتر و در واقع الیاف ضخیم‌تر مثل 18 میلی‌متر نیز به کار گرفته می‌شود.

 

رابطه ضخامت فرش 1500 شانه با کاربرد آن

با توجه به توضیحاتی که در رابطه با مشخصات فرش 1500 شانه در فوق داده شد و بر اساس هر المان می‌توان فهمید که این محصول از لحاظ ظرافت و ریزبافتی در بین سایر تراکم‌ها، برتری دارد و به عنوان با ظرافت‌ترین فرش ماشینی شناخته می‌شود که این مشخصه سبب شده تا مشتریان را در نوع کاربری محصول دچار نگرانی سازد، چرا که رابطه ضخامت فرش 1500 شانه با کاربرد آن رابطه‌ای مستقیم است که ظرافت آن سبب محدودیت کارکرد این محصول نسبت به سایر محصولات برای تمامی فضاها شده است. چرا که اساس تولید تراکم‌های متعدد از فرش ماشینی توسط کارخانجات فرش بافی، ارائه محصولات با تنوع ظرافت و زیبایی و دسته بندی آنها به کارکردهای متناسب با هر فضا و مکان است که پرتراکم ترین فرش ماشینی نیز از آن مبرا نبوده و قطعا از شیوه نگهداری و کاربری خاص خود برخوردار است.

فرش 1500 شانه با تراکم 4500 بافته می‌شود که این مقدار در یک متر و در کل سایز فرش، مسلماً منجر به افزایش وزن می‌شود که بر اساس استانداردهایی که برای تمامی فرش‌های ماشینی یکسان تعریف شده، تمامی تراکم‌ها در تمامی ابعاد بهتر است از یک وزن حدودی برخوردار باشد که تولید کنندگان به منظور بهره‌مندی از مجوزهایی مانند نشان استاندارد جهانی و به جهت رضایت خریداران از قابلیت جا به جایی محصولات، ارتفاع نخ خاب را در بالاترین شانه و تراکم فرش ماشینی یعنی فرش 1500 شانه در پایین‌ترین اندازه ممکن در نظر گرفته‌اند که علاوه بر زیبایی چشم نواز و لطافت فرش، سبب متعادل سازی وزن فرش نیز شده است. از این رو در نوع کاربری آن برای فضاهای پرتردد محدودیت‌هایی به جهت حفظ هرچه بیشتر این ظرافت و زیبایی اعمال شده که بهتر است در هنگام خرید با توجه به نیازتان مد نظر قرار گیرد.

رابطه ضخامت فرش 1500 شانه با کاربرد آن فرش کاشان

 

بررسی مزایا و معایب فرش ماشینی 1500 شانه

از دیگر مواردی که در رابطه با خریداری محصولی لوکسی چون فرش 1500 شانه گل برجسته حائز اهمیت است و بهتر است در هنگام خرید توسط مشتریان مورد بازبینی قرار گیرد، بررسی مزایا و معایب فرش ماشینی 1500 شانه است تا بر این اساس بتوانید از خریدی معقولانه بهره‌مند گردید که از جمله مزایای این نوع فرش ماشینی می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

  • ظرافت و لطافت زیاد این نوع فرش، به آن جلوه‌ای شبیه فرش دستباف می‌دهد به طوری که از فرش 1500 شانه به عنوان فرش لوکس یاد می‌شود و لذا انتخابی مناسب برای مشکل پسندان و سالن‌های اشرافی و مجلل خواهد بود.
  • استقبال خوب صورت گرفته از آن باعث شده این نوع فرش در طرح‌ها و ابعاد متخلف فرش 6 متری، 9 متری 1500 شانه و فرش 12 متری 1500 شانه در طرح‌های مختلف در مجموعه بافندگی فرش کاشان، تولید شده و به بازار عرضه گردد.
  • از آن جا که تولید فرش، مانند سایر محصولات باید طبق استانداردهایی تعریف شده صورت گیرد، وزن فرش نباید از محدوده‌ای بیشتر باشد. وجود گره‌های زیاد در طول و عرض فرش 1500 شانه، باعث زیاد شدن وزن آن می‌شود. تولید کنندگان برای رعایت اصول استاندارد وزن، خاب آن را کم می‌کنند و لذا از جمله معایب فرش ماشینی 1500 شانه می‌توان به ارتفاع نخ خاب پایین آن نسبت به فرش های 700 شانه، هزار و 1200 شانه اشاره کرد که باعث شده این نوع محصولات نازک بوده و برای استفاده در کف پوش منازل پرجمعیت مناسب نباشند.
  • اما شاید ضخامت پایین فرش 1500 شانه این نگرانی را برای افراد ایجاد نموده باشد که عایق مناسبی برای سرما و گرما نیست، در صورتی که تراکم و پوشانندگی بالای گره در این محصول سبب شده تا از انتقال سرما و گرمای کف به سطح فرش به خوبی جلوگیری شود.
  • هم‌چنین از جمله معایب فرش 1500 شانه می‌توان به قیمت بالای این نوع فرش به خاطر تعداد شانه و تراکم بالا و هزینه‌های ناشی از آن نسبت به سایر تراکم‌ها اشاره کرد.

 

قیمت فرش ماشینی 1500 شانه کاشان

از مهم‌ترین چالش‎هایی که در رابطه با فرش ماشینی 1500 شانه وجود دارد قیمت آن است که مشتریان را درگیر نموده است. چرا که قیمت فرش 1500 شانه تراکم 4500 به عنوان بالاترین شانه تراکم فرش ماشینی مسلماً دستخوش افزایش مواد مصرفی و هزینه‌های تولید آن قرار گرفته و از این رو می‌توان از آن به عنوان گران‌ترین فرش ماشینی نام برد. پس اگر در این زمینه مشکل چندانی ندارید و قیمت در اولیتتان نیست، پس می‌توانید بی هیچ نگرانی به خریداری این محصول بپردازید، زیرا در مقایسه با ظرافت و کیفیتی که این تراکم از فرش ماشینی دارد، قطعاً ارزش خرید را دارد.

بسیاری از خریداران به دنبال قیمت فرش ماشینی 12 متری 1500 شانه به عنوان بزرگ‌ترین سایز هستند تا بدین واسطه طرح را با جلوه‌ای بهتر نمایان سازند و همچنین از شلوغی بیش از اندازه فضا نیز جلوگیری نمایند. در ضمن از نظر قیمت هم قیمت فرش ماشینی 1500 شانه کاشان در مقایسه با محصولات دستباف بسیار مقرون به صرفه‌‌تر است.

 

خرید فرش 1500 شانه با قیمت کارخانه

به منظور بهره‌مندی از فرش 1500 شانه قیمت مناسب می‌توانید به فروشگاه اینترنتی فرش کاشان به عنوان مرجعی معتبر از محصولات فرش کاشان با عرضه مستقیم و بدون واسطه مراجعه نمایید. این فروشگاه معتبر فرش علاوه بر امکان فراهم سازی خرید اینترنتی فرش 1500 شانه در تنوع بالای طرح و رنگ و ابعاد، محصولات خود را مستقیم از درب کارخانه به صورت حضوری و غیرحضوری متناسب با شرایط تمامی مشتریان ارائه داشته که سبب صرفه جویی در هزینه‌های مشتری و کاهش قیمت این فرش لوکس و گران و حذف هزینه‌های اضافی و گزاف از قیمت نهایی آن شده است. علاوه بر خرید فرش 1500 شانه با قیمت کارخانه، با مراجعه به این وب سایت فروشگاهی می‌توانید از بهترین فرش 1500 شانه به لحاظ کیفی همراه با ضمانت نامه معتبر کالا جهت تضمین اصالت و سلامت فرش نیز بهره‌مند گردید.

گروه تجاری فرش کاشان با مدیریتی مجرب و سابقه‌ای طولانی در حوزه عرضه انواع فرش ماشینی کاشان، در کنار فروش سایر انواع محصولات، فرش 1500 شانه مرغوب با بهترین کیفیت و نازل‌ترین قیمت را در سایت خود به فروش می‌رساند. خریداران عزیز می‌توانند ضمن مراجعه به سایت گروه تجاری فرش کاشان و مشاهده انواع محصولات، در کوتاه‌ترین زمان ممکن انتخاب و خرید خود را انجام داده و بدون صرف هزینه حمل و نقل و ارسال، فرش مورد نظر خود را با تحویل رایگان و با قیمت درب کارخانه، در منزل خود پس از بررسی صحت محصول و کیفیت آن دریافت نمایند.

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی