تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

مقایسه فرش 700 شانه واقعی با فرش 700 شانه تبدیلی

تفاوت فرش هفتصد شانه واقعی با فرش هفتصد شانه تبدیلی

دسته بندی فرش های ماشینی پایان ندارد . هر تخته فرش به لحاظ ویژگی هایی که دارد می تواند همزمان در چند دسته فرش ماشینی قرار گیرد . برای مثال فرش از لحاظ شانه و تراکم به انواع 500 شانه ، 700 شانه ، 1000 شانه و 1200 شانه تبدیل میشود . از لحاظ نوع الیاف خاب به فرش های اکرولیک هیت ست شده ، پلی استر ، پلی پروپلین و ترکیبی از آن ها تقسیم می شود . از لحاظ رنگ زمینه و تعداد رنگ بکار رفته و ... دسته ها و تقسیم بندی های مختلفی را شاهد هستیم .
فرش ماشینی 700 شانه که از پر فروش ترین و محبوب ترین فرش ها نزد خریداران هستند ، مانند سایر محصولات علاوه بر قرار گرفتن در شاخه فرش های 700 شانه می توانند رنگ زمینه مختلف ، دستگاه بافت متفاوت و حتی ابعادی از انواع مختلف فرش را به خود اختصاص دهند .
مقاله حاضر به علت پرمخاطب بودن این محصول به قلم تحریر در آمده است و طی این مقاله تلاش شده تا خریداران را با انواع فرش ماشینی 700 شانه ، تفاوت ها و شباهت های آن ها و همچنین نحوه خرید انواع فرش های 700 شانه آشنا نماییم . همانطور که می دانیم فرش های 700 شانه از هر نوعی برای مکان های پررفت و آمد و پر تردد مناسب هستند پس اگر قصد خرید فرش ماشینی برای مکان هایی را دارید که مورد پاخوردگی و فشار بالا هستند ادامه مقاله را مطالعه نمایید تا با انواع فرش های 700 شانه آشنا شوید .
فرش های 700 شانه
ساده ترین تعریف از فرش های 700 شانه این تعریف جامع و شامل است : فرش های ماشینی 700 شانه ، بافته هایی ماشینی هستند که در هر متر عرض خود تعداد 700 گره دارند . گره ها به دلیل اتصال نخ خاب به پیکره فرش ایجاد شده و نخ های خاب را به دور نخ تار و پود فرش پیچیده و یجاد گره می نمایند .
فرش های ماشینی 700 شانه در سه دسته تولید می شوند :
1- فرش های 700 شانه واقعی
2- فرش های 700 شانه تبدیلی
3- فرش های طرح 700 شانه .
هر دسته ویژگی های خاص خود را داشته و به لحاظ بافت متفاوت نوع متفاوتی به خود گرفته است .
برخی از ویژگی ها ، میان فرش های 700 شانه واقعی ، 700 شانه تبدیلی و حتی طرح 700 شانه یکسان است . مهم ترین مورد داشتن نخ خاب با ارتفاع بالا ست . فرش های 700 شانه از هر نوعی که باشند بیشترین ارتفاع نخ خاب در بین فرش های ماشینی را دارند . مزیت این ارتفاع نرمی و لطافت است ، همین موضوع باعث شده تا فرش های 700 شانه برای مکان هایی که بجای مبلمان از فرش جهت نشستن استفاده می شود مطلوب واقع گردد . مزیت دیگر ارتفاع بلند نخ خاب محصولات مذکور ضخامت و قطر مناسب است . زیاد شنیده ایم که فرش های 700 شانه واقعی و 700 شانه تبدیلی و حتی طرح 700 شانه برای مکان های پرترر مناسب هستند ، مناسب بودن از آنجا ایجاد می شود که قطر و ضخامت مطلوب این فرش ها قدرت پاخوردگی ، مقاومت در برابر فشار و سایش را بالا برده و خاصیت ارتجاعی نخ های خاب مانع از آسیب دیدن در برابر فشار و رفت و آمد می شود .
فرش های 700 شانه واقعی
فرش 700شانه واقعی محصولی است که در دل خود تعداد 700 شانه دارد و این تعداد گره عرضی از هنگام تولید با آن همراه شده اند . فرش هایی پر مخاطب و پر تقاضا که قیمت ارزان دارد . فرش های 700 شانه مدتی پس از فرش های 500 شانه تولید شده و با قرار گرفتن در رده ای میان فرش 500 شانه و 1000 شانه علاوه بر کیفیت بالا و دوام و ماندگاری زیبایی مطلوب و مناسبی هم دارند .
فرش های 700 شانه تبدیلی
فرش هایی با اندکی تفاوت از فرش های 700 شانه واقعی ، این محصولات در هنگام تولید تعداد 500 گره عرضی دارند اما در مرحله اهار طی عملیات کاملا تخصصی از فرش های 500 شانه به فرش های 700 شانه تبدیل شده و به لحاظ نحوه تولید عبارت فرش 700 شانه تبدیلی به عنوان نام مناسب برای آن ها برگزیده شده است . تمیز و تشخیص فرش 700 شانه واقعی و فرش 700 شانه تبدیلی کار هر کسی نیست و متاسفانه همین محصول به یکی از موارد تقلب و کلاهبرداری در بازار فرش و قالی بدل گشته است . خرید فرش ماشینی خصوصا فرش 700 شانه تبدیلی اگر از فروشگاه و برند معتبر خریداری نشود ، احتمال تقلب و خرید اشتباه را بالا می برد .
فرش های طرح 700 شانه
اخرین رده فرش های 700 شانه ، محصولاتی هستند که توسط دستگاه های 500 شانه و با همان شانه و گاها تراکم تولید شده اما چون بر روی آن ها طرح فرش های 700 شانه خودنمایی می کند نام طرح 700 شانه به خود گرفته اند . فرش های 500 شانه عموما تک رنگ و یا دارای نقوش ساده و خلوت هستند و برای مکان های عمومی در متراژ بالا خریداری می شوند . فرش طرح 700 شانه مناسب ترین گزینه برای خریدارانی است که توان مالی پایینی دارند و نیازمند فرشی با کیفیت هستند .
مقایسه فرش 700 شانه واقعی با فرش 700 شانه تبدیلی
گاها فرش های 700 شانه تبدیلی و فرش های طرح 700 شانه را با نام فرش های تقلبی می شناسند این امر کاملا غلط است چراکه فرش های 700 شانه تبدیلی دسته ای جداگانه از محصولات 700 شانه واقعی است . این باور غلط ریشه در مبادلاتی دارد که در آن فروشندگان با سوءاستفاده از عدم آگاهی خریداران فرش های تبدیلی و طرح 700 شانه را به قیمت و با نام فرش 700 شانه واقعی به فروش می رسانند .  برچسب و شناسنامه انواع فرش های ماشینی 700 شانه از هر سه نوع تحت عنوان فرش 700 شانه به چاپ رسیده و حتی ممکن است در دجه بندی هم همگی درجه یک بگیرند . لازم است موارد کاربردی و تفاوت ها مشخص انواع محصولات 700 شانه را دانسته و هنگام خرید به کار ببنیدم .
شاید بتوان معدود شباهت بین فرش های 700 شانه تبدیلی و فرش های 700 شانه واقعی را قرار گرفتن در شاخه 700 شانه و داشتن طرح و نگاره هایی مشابه دانست . در نگاه اول ممکن است این دو محصول کاملا شبیه و بی تفاوت باشند اما اگر متخصص این حرفه باشید در مقایسه فرش 700 شانه واقعی با فرش 700 شانه تبدیلی به تفاوت های این دو دسته پی خواهید برد .
مهم ترین تفاوت تعداد شانه های تبدیلی ست . مرغوبیت فرش های 700 شانه تبدیلی نسبت به فرش های 700 شانه واقعی کم تر بوده و قیمتی ارزان تر دارند . با وجود آنکه فرش های تبدیلی هنگام عرضه به بازار 700 گره عرضی دارند اما از آنجایی که این ویژگی از بدو تولید با آن ها همراه نبوده است ، در ظاهر و در عمق بافت می توان تفاوت ظرافت و ریز بافی را مشاهده کرد .
فرش های 700 شانه تبدیلی در تراکم از فرش های 700 شانه واقعی عقب افتاده و رایج ترین تراکم ان ها 1500 است یعنی در هر متر طول خود 1500 گره دارند . در حالیکه تراکم فرش های 700 شانه واقعی 2550 تا 3000 است و این به معنای داشتن تعداد گره طولی 2550 تا 3000 است .
تعداد رنگ اصلی زمینه مورد متفاوت دیگر در این قیاس است . فرش های تبدیلی عموما در 8 رنگ و نوع واقعی 700 شانه با ده رنگ اصلی زمینه در بازار قابل خرید هستند .
نحوه خرید فرش 700 شانه
رفت به سمت بازارهای اینترنتی و فاصله گرفتن از بازارهای سنتی موردی ست که در زندگی های امروز مقرون به صرفه خواهد بود اما این موضوع در خرید فرش های 700 شانه متفاوت است چراکه علاوه بر مزایایی خرید اینترنتی شامل : صرفه جویی در زمان و انرژی ، خرید کالا یه قمیت عمده و درب کارخانه ، برخورداری از انواع ضمانت نامه های معتبر ، تحویل رایگان کالا درب منزل و ... خریداران نیازمند اطمینان از اصالت کالا و عدم تقلب در مبادله هستند . گاهی اوقات فروشنده برای سود بیشتر و گاهی اوقات از روی عدم آگاهی فرش 700 شانه تبدیلی و واقعی را به جای یکدیگر فروخته و خریداران با پرداخت هزینه ای بیشتر ، فرشی کم کیفیت خواهند داشت . حال آنکه خرید اینترنتی و مراجعه به فروشگاهای که زیر نظر تولید کننده اداره می شود در ارائه محصولات به طور دقیق و بدون هیچ گونه غرض ورزی ایفای نقش کرده و با ارائه ویژگی های هر محصول خریدار را در انتخاب آزاد می گذارد .

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی