تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

برای جهیزیه چه فرشی بخریم؟

فرش جهیزیه عروس

خرید فرش برای جهیزیه یکی از اساسی ترین خریدهایی است که برای عروس و داماد انجام می دهید. اگر می خواهید خرید جهیزیه را انجام دهید سعی کنید ابتدا به سراغ خرید فرش بروید و دکوراسیون و لوازم را با آن هماهنگ کنید. فرش را مبنای خرید جهیزیه قرار دهید و بقیه وسایل و لوازم خود را با آن ست کنید. این مقاله به شما کمک میکند تا مثل یک کارشناس فرش تمام نکات خرید را در نظر گرفته و سپس اقدام به خرید فرش برای جهیزیه کنید.

فرش دستباف یا فرش ماشینی ؟
اگرچه هم اکنون فرش های ماشینی بسیار جذاب و زیبایی وارد بازار شده اند و قیمت مناسبتری نسبت به فرش های دستباف دارند اما فرش دستباف مزایای بسیاری نسبت به فرش ماشینی دارند و بهای بیشتری پرداخت کردن برای آن از نظر بسیاری به صرفه تر است که به برخی اشاره می کنیم :


- فرش های دستباف هم از دور از هم نزدیک جلوه بسیار خوبی دارند اما فرش های ماشینی فقط از دور نما دارند و از نزدیک چندان مرغوب نیستند.

- با گذشت زمان رنگ فرش های دستباف و جلوه آن زیباتر می شود اما از جلوه فرش ماشینی می کاهد. علاوه بر آن گذشت زمان ارزش فرش دستباف را بیشتر می کند اما فرش ماشینی به مرور زمان ارزش خود را از دست میدهد.

- فرش دستباف اگر تمیز نگه داشته نشود برای سلامت فرد مشکل ساز نیست اما فرش ماشینی به دلیل الیاف مصنوعی و داشتن پرز پلاستیکی ممکن است باعث حساسیت تنفسی شود.
با این حال شما هستید که باید برآورد بودجه کنید و بین ارزشمند بودن و مزایای فرش دستباف نسبت به قیمت پایین فرش ماشینی بهترین گزینه را انتخاب کنید.

قبل از خرید فرش سبک دکوراسیون منزل را تعیین کنید
مشخص کنید که دکوراسیون منزل شما مدرن است یا کلاسیک. سپس فرش مناسب سبک دکوراسیون را انتخاب کنید. فرشی که در سبک مدرن استفاده می شود با فرشی که در سبک کلاسیک استفاده می شود متفاوت است . به عنوان مثال فرش با طرح و گل و بوته های سنتی یا فرش های ایرانی که طرح ها زیاد و شلوغ  دارند برای دکوراسیون مدرن توصیه نمی شود.

فرش چند متری بخریم؟
ابعاد منزل خود را در نظر بگیرید و تعداد فرش های مورد نیاز خود را برآورد کنید . هیچ گاه اندازه فرش نباید به نحوی باشد که تمام فضا را بپوشاند. بلکه باید در وسط پهن شود وبا دیوار ها فاصله داشته باشد و فقط پایه های مبلمان روی آن قرار گیرد .با این قانون می توانید ابعاد فرش مناسب را بیابید. همچنین نباید فرش را خیلی کوچک انتخاب کنید چون فرش های خیلی کوچک خانه را از آنچه که هست کوچکتر نشان می دهد.
فرشی که برای اتاق خواب در نظر می گیرید طوری باشد که زمانی که از خواب بیدار میشوید و پای خود را روی زمین قرار می دهید پایتان روی فرش قرار گیزد.
برای فرش آشپزخانه هم باید فرشی انتخاب کنید که با رنگ و دکوراسیون آشپزخانه هم خوانی داشته باشد. اگر فرش زیر میز ناهار خوری قرار می گیرد اطراف فرش حداقل پنجاه سانت بیرون از پایه های صندلی باشد.

طرح و نقشه فرش را توجه به خصوصیات محیط در نظر بگیرید
در فضایی با وسعت کم استفاده از فرش با طرح و نقش فشرده و تراکم باعث شلوغی فضا و کوچک به نظر رسیدن آن می شود.
اگر کفپوش ثابت فضا طرح دار است فرش با طرح های خلوت انتخاب کنید تا تعادل برقرار شود .
در فضاهای کوچک از نقشه های طرح فرش افشان استفاده کنید تا فضا بزرکتر نشان داده شود.و برای فضاهای بزرگتر از طرح لچک ترنج بهره بگیرید.

به کاربرد فرش هنگام خرید حتما توجه کنید
برای فضاهای پررفت و آمد خانه مانند اتاق نشیمن و فضای ورودی خانه فرش های روشن و بافت ظریف استفاده نکنید چون در معرض اسیب دیدگی هستند .

تناسب رنگ فرش را با دیگر وسایل منزل در نظر بگیرید
رنگ فرش بهتر است رنگ غالب و تیره تر در طیف رنگی مورد استفاده دکوراسیون باشد . اگر تصمیم گرفتید از دو رنگ متفاوت برای فرش و مبلمان استفاده کنید باز هم رنگ فرش را تیره تر انتخاب کنید.می توانید رنگ فرش و طرح آن را با کوسن های مبلمان ست کنید. بافت فرش هم باید با بافت پرده و مبلمان همخوانی داشته باشد ولی از آنها درشت تر باشد.

مرحله اخر : انتخاب فرش با کیفیت
هنگام خرید فرش بررسی پشت فرش از لحاظ تراکم و یکنواختی طرح را فراموش نکنید. مهم ترین عامل در کیفیت فرش بافت آن است. بهتر است برای بررسی آن پشت فرش را حتما ملاحظه کنید. با این کار می توانید قسمت هایی که بافت ناجور دارد و یا احتمالا پوسیده و یا رفو شده است را بهتر تشخیص دهید.
تعداد شانه و تراکم فرش دو شاخص مهم در کیفیت فرش است که حتما به آن توجه کنید. هر چه شانه فرش بیشتر باشد آن فرش ریز بافت تر و شلوغ تر است و نمای زیباتر و جذاب تری نسبت به فرش های دیگر دارد به همین دلیل به فرش دستباف شباهت بیشتری دارد که به اصطلاح به آن فرش دستباف گونه می گویند.
هر چه تراکم فرش بیشتر باشد فشردگی آن بیشتر است و فرش سنگین تر و سفت تر است و کیفیت بیشتری دارد.

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی