تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

محافظ ریشه فرش ماشینی

محافظ ریشه فرش

فرش کالایی ست عمری و با دوام . در صورت انتخاب صحیح فرش می توانید امیدوار باشید که تا سال های سال خانه شما از نیاز به کف پوش مبرا بوده و بهترین کف پوش در فضای دکوراسیون شما خود نمایی می کند . فرش های ماشینی کاشان بهترین فرش های شناخته شده در سراسر دنیا هستند اما همان فرش ها هم برای ماندگاری نیازمند اصول صحیح نگهداری بوده و موارد مختلفی از جمله شست و شوی اصولی ، مراقبت از ریشه فرش ، عدم آفتاب خوردگی و ... از مهم ترین المان های داشتن یک تخته فرش با دوام هستند.
در مقالات و نوشته های مختلف دیده ایم که از الیاف فرش شامل نخ خاب و نخ تار و پود ، رنگ الیاف ، نگاره و نقشه و ... یاد شده است اما کم تر به جزئی مانند ریشه فرش پرداخته شده است . ریشه فرش در ظاهر دکوراسیون اهمیت دارد . برای نمونه به هم ریختگی ریشه ها و نا مرتب بودن آن ها تا حد زیادی می تواند دکوراسیون را آشفته و بد ترکیب نشان دهد . از طرفی منظم بودن و تمیز بودن ریشه ها فضایی متفاوت ایجاد خواهد نمود . تعداد زیادی از خانم های خانه دار نسبت به مرتب بودن ریشه های فرش نگران هستند . زمان زیادی را صرف یکنواختی ان می کنند . مقاله در دست به کالایی تحت عنوان محافظ ریشه فرش پرداخته است . اگر از آن دسته از افرادی هستید که در بدو ورود به فضا تصاویر در ذهن شما به سرعت نقش می بندد یا انسان ریز نگری هستید مطالعه مقاله به شما کمک خواهد کرد تا فضای خانه خود را مرتب نشان دهید . همچنین این نوشتار برای افرادی که از کنده شدن ریشه های فرش خسته شده اند ، نظافت ریشه ها زمان و انرژی زیادی از آن ها می گیرد ، احساس می کنند هیچ روش شست و شویی ریشه های فرش را آن طور که باید و شاید تمیز نمی کند و ... بسیار توصیه می شود .

کاور یا محافظ ریشه فرش چیست ؟
بدون در نظر گرفتن تفاوتی بین فرش های ماشینی و فرش های دستبافت در این نوشتار سعی کرده ایم با معرفی و صحبت در رابطه با محافظ فرش یکی از روش های کارآمد در رابطه با آراسته نگه داشتن ریشه ها و محافظت بیشتر از ان را مد نظر قرار دهیم . عمدتا صاحب خانه ها از وجود محصول و کالایی که می تواند وظیفه حفاظت و مرتب بودن فرش را بر عهده دارد بی اطلاع هستند ، در ادامه قصد داریم در مورد محافظ یا کاوری اطلاعات کسب نماییم که این وظیفه را به خوبی انجام می دهد .
با وجود آنکه کم تر توجهی به ریشه های فرش می شود اما قسمتی است که علاوه بر زیبایی و ظرافت ، عامل مهمی در نقش گرفتن پایه و اساس فرش هستند . در معرض آسیب بودن و بی توجهی صاحب خانه در کنار هم موجب شده تا ما در نوشتار حاضر به اهمیت و معرفی محافظ فرش بپردازیم .
به عنوان نکته اول بد نیست یاد آور شویم که هنگام جارو کردن و تمیز کردن کف خانه گرفتن رطوبت و گرد و غبار از ریشه ها را فراموش نکنید . واقع شدن ریشه ها در کنار درب های وروی و حاشیه اتاق جذب گرد و غبار را چند برابر کرده است . اصلی ترین دلیل کنده شدن ، پوسیده شدن و در فضا پراکنده شدن ریشه های فرش عدم توحه به آن ها در هنگام تمیز کردن فرش است . کنده شدن ریشه ها به مرور زمان موجب از دست رفتن جلوه محصول شده و به بدنه و بافت فرش آسیب می رساند .
در کنار گرد و غبار و رطوبتی که پوسیدگی فرش را به همراه دارد ، شست و شوی زیاد و مداوم نیز بر اثر استفاده از مواد شوینده و شیمیایی رفته رفته ریشه ها را از بین خواهد برد .
گاها دیده ایم که برای جلوگیری از مشخص بودن کثیفی فرش از فرش هایی با رنگ خاص استفاده می شود اما راه حل بهتر استفاده از روش های حفاظتی بافته است . تا زدن ریشه ها به سمت زیر فرش ، زدن چسب روی ریشه ، پهن کردن رو فرشی و پارچه های بزرگ روی فرش و ... از روش های مرسوم و متداول است که هر کدام به رغم داشتن مزیت با معایبی هم همراه هستند . برای نمونه اگر از چسب برای محافظت از ریشه های فرش استفاده کنیم ، خواهیم دید که هنگام تعویض چسب بسیاری از ریشه ها کنده شده و تمیزکردن باقی مانده چسب از روی فرش خالی از عیب نخواهد بود .
اگر در موتور جست و جوی گوگل و وب سایت های مختلف واژه ریشه فرش یا روش های محافظت از ان را سرچ نمایید روش ها و گونه های مختلفی جهت مراقبت به شما معرفی می شود . آزمون و خطاهای انجام شده تا کنون نشان داده است که استفاده از محافظ ریشه فرش نسبت به تمامی روش های موجود بهتر است . برای فرش های خود محافظ فرش مناسب تهیه کنید و دیگر نگرانی بابت ظاهر نامرتب ریشه ها و همچنین تمیزی آن ها نداشته باشید . محافظ تنها به حفاظت نمی پردازد بلکه علاه بر مراقبت ویژه از ریشه ها وظیفه زیبایی و جلب نظر را بر عهده داشته و گاها به حدی در فضا به زیبا خواهد بود که در دسته کالاهای لوکس قرار گیرد .

محافظ ریشه فرش را از کجا می توان تهیه کرد ؟
برای خرید محافظ ریشه فرش به فروشگاه های عرضه لوازم پلاستیکی و یا قالیشویی ها مراجعه نمایید . محافظ ریشه فرش انواع و اقسام مختلفی دارد ، می توانید هنگام ارسال فرش به قالیشویی درخواست محافظ مناسب هم بدهید و مطمئن باشید کارشناسان و آشنایان فرش در قالیشویی محافظ مناسبی برای فرش شما انتخاب خواهند نمود .

هر محافظ چه مدت کارآیی دارد ؟
عمر محافظ ریشه ها چند ماه بیشتر نیست چرا که آلودگی و گرد و غبار به درز های محافظ نفوذ کرده و تقریبا هر سه ماه یک بار باید محافظ را عوض کرد . علاوه بر این با هر بار شست و شو نیاز به تعویض محافظ خواهیم داشت .

انواع محافظ ریشه فرش :
محافظ های موجود در بازار که برای انواع فرش ها با هر سایز و جنسی موجود هستند ، از نوع محافظ توری ، محافظ پلاستیکی و محافظ پارچه ای هستند . عمدتا تولید کنندگان هنگام عرضه محصول به بازار ریشه های فرش را درون محافظ های پلاستیکی قرار می دهند و همین محافظ ها می توانند تا سه ماه به خوبی از ریشه های فرش حفاظت کنند ، همچنین ریشه های فرش های دستبافت به شکل کاملا هنرمندانه و ظریفی درون پارچه ای سفید و به شکل لفافه دوزی شده قرار می گیرند .
محافظ ریشه پارچه ای به علت عدم جذب آب ، عبور جریان هوا و بافت مناسبی که دارد نسبت به دو نوع توری و پلاستیکی بهتر خواهد بود اما محافظ های توری و پلاستیکی و سایر محافظ های موجود در بازار نیز کاربرد های مناسبی دارند . توجه نمایید که هنگام استفاده از محافظ باید راهی برای جریان هوا و نحوه مناسب تمیز کردن گرد و غبار وجود داشته باشد .

روش های نصب صحیح محافظ ریشه فرش
طریقه نصب محافظ های مختلف با یکدیگر متفاوت است . هر محافظ بسته به جنسی که دارد به طریقی خاص نصب می شود . برای نمونه محافظ های ریشه ای که از جنس شیشه ای هستند ، بصورت نماور باریکی بر روی ریشه ها قرار گرفته و با چسبی که خیلی هم قوی نیست روی لبه فرش نصب و فیکس می شوند . چسب موجود در محافظ ریشه شیشه ای به حدی قوی است که تا چند ماه محافظ را روی ریشه نگه دارد و به حدی ضعیف است که نتواند موجب جدا شدن به ریشه آسیب بزند .

چرا باید از محافظ ریشه فرش استفاده کرد ؟
استفاده از محافظ ریشه سرشار از مزیت است ، از جمله آن که :
1- در صورت استفاده از محافظ ریشه به هیچ عنوان شاهد تغییر رنگ و کثیفی ریشه ها بر اثر رفت و آمد و تردد نخواهیم بود . در این صورت دیگر اثری از کدری و تیرگی ریشه ها نسبت به بافت فرش نخواهد بود .
2- رطوبت ریشه ها را اذیت نخواهد کرد . یکی دیگر از مزیت های بکار گیری محافظ ریشه جلوگیری از پوسیدگی و آسیب های جبران ناپذیری است که بر اثر رطوبت و نم ایجاد می شود . توجه داشته باشید که مواد شوینده ای مانند وایتکس و سولفید تا حد زیادی موجب پوسیدگی ریشه ها خواهند شد اما به غلط تصور عام در بین مردم این است که بهترین راه تمیز کردن ریشه ها استفاده از وایتکس و سولفید است .
همانطور که در ابتدای مقاله هم اشاره شد استفاده از محافظ ریشه به کیفیت و جنس فرش مربوط نمی شود و حتی در تولیدات و محصولات عرضه شده در فروشگاه سایت فرش کاشان که از بهترین برند ها محسوب می شود نیاز به استفاده از محافظ فرش احساس می شود . 

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی