سفارش انواع فرش درجه یکصفحـه اصلـی کارخانه فرش ماشینی کاشان خرید بی واسطه فرش کاشانارتـبـاط بـا مـا جدیدترین فرش کاشان

» آموزش تشخیص تراکم و شانه فرش ماشینی

آموزش تشخیص تراکم و شانه فرش

صددرصد تا الان مفهوم شانه فرش و تراکم فرش را به خوبی شناخته اید . اگر بطور خلاصه بخواهیم یادآوری کنیم :
به تعداد گره های بافته شده در یک  متر از عرض یک فرش ماشینی ، شانه و به تعداد گره های بافته شده در یک متر از طول یک فرش ماشینی ، تراکم گفته می شود .  شانه فرش به ریزی طرح و نقشه آن مربوط می شود . فرشهایی که شانه بیشتری دارند ریزبافت تر و شلوغ تر بوده و اصطلاحا به آنها فرش دستباف گونه گفته می شود .


فرشهای ماشینی که در ابتدای دهه 70 شمسی در کاشان بافته می شد فرش 320 شانه و فرش 350 شانه بود که دستگاههای آن توسط شرکتهای واندویل و تکسیما تولید می شد . اما با پیشرفت تکنولوژی به مرور فرشهای 440 شانه ، فرش 500 شانه ، فرش 700 شانه ، فرش 1000 شانه و فرش 1200 شانه روانه بازار شد . به گونه ای که جدیدترین فرش بافته شده در کاشان فرش 1500 شانه می باشد .

 

نکته اینجاست که چگونه می توانیم شانه و تراکم واقعی یک فرش را پیدا کنیم ؟


بیشتر مردم بر این باورند که تعداد شانه یک فرش علت گران بودن قیمت آنست و از همه مهمتر اینکه چنانچه فروشنده ادعا کند این فرش 1000 شانه یا 1200 شانه است ، چگونه صحت گفته ی او را تشخیص دهیم . البته لازم به ذکر است که متاسفانه بیشترین تقلب در فرش ماشینی در همین قسمت انجام می شود .

روش کار بسیار ساده است : وقتی می گوئیم این فرش 1000 شانه است یعنی با شمارش گره ها در 10 سانتی متر از عرض ( 10%)  به عدد 100 خواهیم رسید .

 

هر چه تراکم فرش بیشتر باشد ، فرش سفت تر و سنگین تر می شود .

 

برای محاسبه تراکم فرش یک تفاوت اساسی با روش تشخیص شانه وجود دارد و آن اینست که تراکم را در نصف فرش محاسبه کرده و برای اعلام ، آن را در 3 ضرب می کنند تا تراکم اصلی فرش بدست آید . یعنی وقتی می گویند تراکم فرش 3000  است یعنی باید در یک متر از طول آن 3000 گره وجود داشته باشد تا با محاسبه ضریب 3 ،  این عدد صحیح باشد . پس با شمارش گره ها در 10 سانتیمتر از طول فرش 100 گره وجود خواهد داشت و در 5 سانتیمتر 50 گره .
البته در مورد فرشهای شانه و تراکم پایینتر برای پیدا کردن تراکم واقعی فرش ، به خاطر نوع دستگاه بافندگی تعداد گره های طولی در 2 ضرب می شود .

 

نکته مهم این است که به علت فشردگی بافتها و فاصله کم بین دو گره شمارش گره ها باید با دقت فراوانی انجام شود چرا که کوچکترین خطایی در یک سانت ضرب در صد شده  و خطای ما را صد برابر می کند .

فروش ویژه انواع فرش ماشینی با کیفیت
خرید فرش کاشان
خرید فرش درجه یک
فرش ماشینی کاشان
برچسب
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  هنگام خرید اینترنتی فرش چگونه اعتماد کنیم ؟
•  حریم شخصی مشتریان فرش کاشان
•  مشخصات یک فرش ماشینی خوب
•  قیمت فرش 1200 شانه تراکم 3600 گل برجسته کاشان
•  فرش ماشینی تقلبی نخرید

» می توانید به ما اعتماد کنید «

ضمانت پرداخت خرید فرش کاشان
اینستاگرام فرش کاشان لینکدین فرش کاشان  صفحه تماشا فرش کاشان صفحه توییتر فرش کاشان صفحه یوتیوب فرش کاشان صفحه فیسبوک فرش کاشان  کانال آپارات فرش کاشان  کانال نماشا فرش کاشان تلگرام فرش کاشان  کانال واتس اپ فرش کاشان