سفارش انواع فرش درجه یکصفحـه اصلـی کارخانه فرش ماشینی کاشان خرید بی واسطه فرش کاشانارتـبـاط بـا مـا جدیدترین فرش کاشان

» عوامل موثر بر قیمت فرش ماشینی

قیمت فرش ماشینی

قبلا اشاره کردیم که اصلی ترین فاکتور شناسایی مشخصات فرش ماشینی تعداد شانه و تراکم آنست . در حقیقت همین دو عامل مهمترین فاکتورهای قیمت گذاری فرش نیز می باشند به این معنا که هر چه تعداد شانه و تراکم فرش بیشتر باشد ، قیمت آن فرش بیشتر خواهد بود .

اگر شناخت کافی از مشخصات فرش داشته باشید قطعا با قیمتی متناسب خرید انجام خواهید داد . این نکته را هم حتما در نظر داشته باشید که جنس نخ خاب و تار و پود فرش هم بسیار حایز اهمیت می باشد .
چنانچه بخواهید دسته بندی مختصری از فاکتورهای تعیین کننده فرش ماشینی داشته باشید ، تقسیم بندی ذیل را مدنظر داشته باشید :

جنس نخ خاب فرش : ابتدا نخ پشم ، سپس نخ  اکریلیک هیت ست تاو به تاپس ، سپس اکریلیک هیت ست ، سپس پلی استر و در نهایت نخ بی سی اف .

جنس نخ تار فرش : ابتدا ترکیب پنبه و پلی استر و بعد از آن پلی استر .

جنس نخ پود فرش : به ترتیب پنبه ، پنبه - پلی استر ، پلی استر و در نهایت جوت .

تعداد رنگ فرش : جدیدا فرش 14 رنگ در صدر تعداد رنگ بکار رفته در فرش ماشینی قرار گرفته است و بعد از آن فرش 12 رنگ ، فرش 10 رنگ ، فرش 8 رنگ .

لازم به ذکر است که برخی تولیدکنندگان برای افزایش تعداد رنگ فرش تولیدی دو نوع نخ با رنگ متفاوت را مخلوط کرده و یک رنگ ترکیبی جدید ایجاد می کنند . (مثلا زرد و آبی را ترکیب کرده و رنگ سبز تولید می کنند . اصطلاحا به این کار اسپرت کردن فرش می گویند ) این کار تعداد رنگ واقعی فرش را اضافه نمی کند ولی ممکن است برخی افراد سودجو از این گزینه سوء استفاده کرده و فرشی را که با اسپرت کردن دو رنگ از یک دستگاه 8 رنگ تولید شده است را به عنوان فرش 10 رنگ معرفی کرده و قیمت بالاتری را هم اختصاص دهند .


تراکم فرش : معمولا فرش تراکم 4500 ، فرش تراکم 3650 ، فرش تراکم 3600 ، فرش تراکم 2700 ، فرش تراکم 2550 .
شانه : فرش 1500 شانه ، فرش 1200 شانه ، فرش 1000 شانه ، فرش 700 شانه ، فرش 500 شانه .

در مقالات قبلی روش محاسبه شانه و تراکم معرفی شده است . پس بهتر است که برای خرید فرش به مشخصات روی برچسب فرشها اکتفا نکرده و خود نیز محاسبه شانه و تراکم را انجام دهیم .

در خصوص شانه فرش متاسفانه کاری که امروزه در بین تولید به وفور دیده می شود اینست که مثلا نقشه های مربوط به فرش 700 شانه را کپی کرده و بافت آن را در دستگاه 500 شانه انجام می دهند . این محصول را با نام " فرش طرح 700 شانه " معرفی می کنند در صورتیکه شانه واقعی آن همان 500 است . پس حتما به این نکته دقت کنید که از خرید فرشهایی که نام طرح را در عنوان خود دارند خودداری کنید .


اگر فرش را از برندهای معروف و شناخته شده و دارای استانداردهای لازم خریداری کنید مطمئنا صاحب کیفیت بهتری هم خواهید بود .

فروش ویژه انواع فرش ماشینی با کیفیت
خرید فرش کاشان
خرید فرش درجه یک
فرش ماشینی کاشان
برچسب
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  مشخصات فنی و تکمیلی فرش ماشینی قبل از خرید
•  راهنمای خرید اینترنتی فرش
•  شیوه های پرداخت فرش کاشان
•  استفاده از مکانیزم و روشهای نوین نگهداری فرش در موزه فرش
•  مقایسه فرش پلی استر فیلامنت و فرش اکریلیک

» می توانید به ما اعتماد کنید «

ضمانت پرداخت خرید فرش کاشان
اینستاگرام فرش کاشان لینکدین فرش کاشان  صفحه تماشا فرش کاشان صفحه توییتر فرش کاشان صفحه یوتیوب فرش کاشان صفحه فیسبوک فرش کاشان  کانال آپارات فرش کاشان  کانال نماشا فرش کاشان تلگرام فرش کاشان  کانال واتس اپ فرش کاشان