تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

فرش طرح گلدانی

فرش گلدانی

استفاده و انتخاب یک فرش مناسب می تواند تاثییرات زیادی را روی زندگی انسان ها بگذارد . از جمله این تاثیرات روحیه و عواطف انسان ها می باشد . فرش به عنوان یکی از صنایع موفق در ایران توانسته جایگاه خوبی را از نظر درآمد زایی بدست بیاورد .
فرشی که در مرکز آن یک گلدان با شاخه های گل قرار داشته باشد طرح گلدانی نامیده می شود . در دوره صفوی بیشتر قالی ها با این طرح در شهر کرمان بافته می شد . در این فرش گلدان در ابعاد بزرگی به شکل خمره یا اغلب به شکل کوزه در مرکز فرش قرار دارد و از گلدان یک دسته گل خارج شده است و از راس تا مرکز ادامه دارد در نتیجه یک شکل جهت دار تشکیل می شود که فقط از یه طرف قابل تشخیص و مشاهده می باشد .

تاریخچه  و ارزش طرح گلدانی
در صنعت فرش دستباف ، فرش های اصیل ایرانی از اهمیت و ارزش بالایی برخوردار است . تکنیک های ماهرانه فرش های دستباف قدیمی در بافت  و نقش های پیچیده سبب شده است که این فرش در جهان خواستاران زیادی داشته باشد . همانطور که گفته شد در میان فرش های دستباف قدیمی ، فرش طرح گلدانی جزء با ارزش ترین و پر طرفدار ترین فرش های قدیمی می باشد که این امر سبب شده است که اخیراً این فرش ها با قیمت گزاف و باور نکردنی به فروش برسد .

انواع فرش های طرح گلدانی
طرح گلدانی در گذشته میان شهرهای کاشان ، تبریز ، قم ، کردستان از محبوبیت بالایی برخوردار بوده است . این فرش در انواع مختلفی بافته می شده است از جمله :
•    گلدانی محرابی
•    گلدانی ظل السلطان
•    گلدانی حاج خانمی
•    گلدانی تکراری
طرح گلدانی ظل السلطان طرحی است که در اطراف گلدان به جای دسته گل نقش پرنده وجود دارد و از درون گلدان  گل های زیادیی روییده است .
طرح گلدانی حاج خانمی بیشتر در میان قشقایی ها رایج است و در شهر شیراز به نقش ناظم معروف است و قالیچه های این طرح ناظم کشکولی نام دارند . از ویژگی این نوع فرش  رعایت دقیق تناسب و اندازه نگاره های مشابه مکرر در سراسر طرح می توان اشاره کرد . اصطلاح حاج خانمی از حاج خانم جهان آرا بی بی که در احیای هنر فرش قشقایی تلاش ارزنده ای داشته است برگرفته می شود .

دلیل ارزشمند بود فرش های طرح گلدانی
یکی از دلایل ارزشمند بود فرش های گلدانی علاوه بر ارزش هنری ، قدمت تاریخی  آن می باشد . فرش بافی در ایران از قدمت بسیار بالایی برخوردار است و ایرانیان چند سال قبل از رقبای خود سبک های ظریفی را ابدا کرده اند . اکثر فرش های گلدانی  در سده های شانزدهم و هفدهم میلادی  بافته شده است . فرهنگ غرب از گذشته تا به حال میل به وارد کردن فرش های ایرانی را دارند و از آن به خوبی استقبال می کنند .
مارکوپولو نیز در سفر نامه اش ذکر می کند که ایرانیان زیبا ترین و نفیس ترین فرش ها را در سراسر جهان می بافند . فرش طرح گلدانی علاوه بر قدمت و ارزش تاریخی که دارد از زیبایی زیادی برخوردار است و خیلی مرغوب می باشد .

شناسایی طرح گلدانی در فرش‌های دستباف
فرش گلدانی کرمانی علی رغم وجود نداشتن گلدان در فرش قابل تشخیص می باشد . فرش های دستباف طرح گلدانی کرمان را می توان از روی ساختار پیچیده آن شناسایی کرد . تعداد زیادی از تاریخ نگاران قالیبافان کرمانی را تاثیر گذار ترین قالیبافان و طراحان فرش در ایران می دانند . قالیبافان کرمانی زمینه طراحی را برای طراحان نسل های بعد اماده کرده اند و تا به حال هیچ رقیبی نتوانسته است که از تکنیک و هنر استاد کاران کرمانی پیشی بگیرد .
فرش گلدانی ساختاری منسجم و متراکم دارد و علاوه بر آن با دو تار بافته می شود به گونه ای که تار اول روی تار دوم قرار می گیرد این کار سبب می شود تا در بعضی قسمت ها نخ های بافته شده سفت و محکم  در بعضی جاها شل بایستد .
زیبایی آرامش بخش و قدمت و اهمیت تاریخی که فرش های گلدانی کرمان دارد نشان دهنده مهارت قالیبافانی است که صد ها سال پیش این فرش را بافته اند .
بررسی فرش های گلدانی
برای تشخیص دادن فرش های گلدانی لازم نیست شما کارشناس فرش های عتیقه باشید هر کسی در نگاه اول متوجه می شود که این فرش از زیبا ترین و اصیل ترین فرش های بافته شده در ایران می باشد که از ارزش و اهمیت بالایی برخوردار است . محبوبیت و بهای باور نکردنی فرش های گلدانی این گواه را می دهد که مجموعه داران ارزش واقعی این فرش را درک کرده اند و این محبوبیت روز به روز در حال افزایش می باشد . فرش های دستباف گلدانی سرمایه ای ارزشمند و یک هنر نفیس می باشد .
 جدیدترین طرح های گلدانی
1-    فرش 1200 شانه گل برجسته طرح دلسا
2-    فرش ماشینی 1500 شانه طرح ثمین
3-    فرش ماشینی 1000 شانه طرح باغ ارم
4-    فرش ماشینی 1000 شانه گل برجسته طرح رومنس
5-    فرش ماشینی 1000 شانه  گل برجسته طرح بهشت
به عنوان مثال : فرش ماشینی 1000  شانه گل برجسته طرح بهشت ، این محصول منحصر به فرد از محبوب ترین فرش ها نزد خریداران می باشد که با تراکم 3000 بافته و تولید می شوند . در بافت این محصول از دو الیاف هایبالک و آکریلیک به کار رفته است که این فرش در مرحله هیت ست شدن تبدیل به فرش های گل برجسته می شود . از ویژگی های که الیاف آکریلیک دارد مقاوم بودن آن در برابر حرارت و گرما می باشد . شما می توانید با مراجعه به سایت فروشگاه فرش کاشان این محصول بی نظیر را مشاهده و سفارش دهید.

خرید فرش های طرح گلدانی از شرکت فرش کاشان
شرکت فرش کاشان به عنوان یکی از تولید کنندگان نامی با افتخار توانسته رضایت مشتریان را جلب کند و پاسخگوی نیاز آنها باشد . شما می توانید با مراجعه به فروشگاه آنلاین فرش کاشان  ، فرش مورد نظر خود را انتخاب و به قیمت درب کارخانه خریداری کنید . همچنین این شرکت خدماتی را برای مشتریان خود در نظر گرفته است از جمله این خدمات سرویس ارسال رایگان فرش و ضمانت نامه کتبی و معتبر می باشد و شما می توانید باخیالی آسوده محصول دلخواه خود را خریداری کنید .

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی