تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

فرش پانصد شانه بخریم یا فرش هفتصد شانه؟

نام نویسنده: محمد مهدی غفاری مهابادی
فرش پانصد شانه بخریم یا فرش هفتصد شانه؟

نکات مهم هنگام خرید فرش ماشینی
بهترین جنس فرش ماشینی
فرش‌های واقعی و تقلبی و قیمت آنها
فرش هفتصد شانه تبدیلی چیست؟
فرش طرح 700 شانه

برای خرید فرش ماشینی باید اول از همه به استطاعت مالی‌تان توجه کنید. با توجه به اینکه انواع فرش ماشینی در بازار فرش ماشینی وجود دارد، هیچ کس در خرید فرش ماشینی به مشکل بر نمی خورد. برای هر کس با هر سلیقه، فرهنگ و توان مالی بهترین فرش های باکیفیت وجود دارد. به شرطی که بدانید، چه می خواهید و در چه درجه کیفی و با چه مرغوبیتی می خواهید اقدام به خرید و انتخاب فرش نمایید.

برای انتخاب و خرید در هر زمینه ای، معیار ها و فاکتورهایی وجود دارد که به وسیله ی آنها و بر طبق آن می توان، بهترین خرید و خاطره انگیز ترین آن را انجام داد. فرش در دو نوع دستباف و ماشینی در بازار فرش وجود دارد. که فرش های دستباف از جمله مرغوب ترین فرش های دنیاست که به دلیل بافته شدن با الیاف طبیعی و مرغوب، همانند سرمایه ای است که برای افراد، در گذر زمان اندوخته می شود و هر چه فرش دستباف عمر بیشتری داشته باشد، قیمت و ارزش بالاتری خواهد داشت. اما در میان فرش های ماشینی که در شانه و تراکم های متفاوت بافته می شوند، فرش های دستباف گونه و فرش های با شانه و تراکم پایین تر وجود دارد. در این مقاله بررسی می کنیم، فرش های پانصد شانه با هفتصد شانه چه تفاوتی دارد؟ و فرش پانصد شانه بخریم یا فرش هفتصد شانه؟

 

نکات مهم هنگام خرید فرش ماشینی

برای بررسی فرش ماشینی هنگام خرید، برای اینکه خرید مناسبی انجام دهید، باید آن فرش را از لحاظ جنس، طرح، مشخصات فنی و سایز و آنچه بر روی برچسب پشت آن لحاظ شده است، بررسی نمایید. در مورد جنس فرش ماشینی باید بدانید، در انواع اکریلیک، پلی استر و پلی پروپلین بافته می شود و سایز های رایج در بازار، فرش های دوازده متری، نه متری و شش متری است. از لحاظ شانه و تراکم اگر فرش های ماشینی را مورد بررسی قرار دهیم، متوجه می شویم، که فرش های ماشینی از پانصد شانه تا 1500 شانه در بازار به فروش می رسند.

فرش های ماشینی هر چه شانه و تراکم بالاتری داشته باشند، قیمت شان بالاتر می رود. برای خرید از بین این دو دسته از فرش ماشینی بهتر است، انواع فرش هایی که با این شانه و تراکم ها در بازار موجود است را بشناسید، تا از میان فرش های واقعی یا تقلبی بهترین آن و فرش های درجه یک و اصل را تشخیص داده و خریداری نمایید.

 

بهترین جنس فرش ماشینی

چه فرش 500 شانه بخریم، چه فرش 700 شانه باید بدانیم که بهترین جنس فرش ماشینی بازار، از نوع اکریلیک است و فرش های پلی استر اگرچه، طرفداران خاص خود را دارد، بسیار ارزان تر از فرش اکریلیک است. این دو هر کدام ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند که در بازار به فروش می رسند. برای اینکه ویژگی های این دو فرش را بدانید، باید بگوییم، فرش اکریلیک جنسی شبیه پشم دارد. اما از نوع الیاف مصنوعی است و پلی استر فرشی است که از الیاف مصنوعی با پایه پلاستیکی تولید می شود.

وقتی شما بر روی فرش های اکریلیک دست می کشید، الیاف آن به صورت دانه اناری از زیر دست شما رد می‌شوند و اگر دست شما به راحتی از روی آن رد نشود و به آن بچسبد، از نوع فرش های پلی استر است. پلی استر به فرش ابریشم مصنوعی نیز موسوم است. زیرا دارای الیاف براق و درخشنده است. دارای رنگ های بسیار متنوع و فانتزی بوده و الیاف اکریلیک دارای رنگ پذیری بالایی بوده و رنگ های آن بسیار زنده و درخشان و زیبا است.

الیاف اکریلیک دارای پرزدهی فراوان هستند که با مرور زمان این پرزدهی آن کاهش می یابد. در حالی که فرش پلی استر اصلا پرزدهی ندارد و برای کسانی مناسب است که دارای حساسیت و آلرژی تنفسی هستند. برای اینکه رضایت مشتری و مصرف کننده حاصل شود، از فناوری هیت ست برای کاهش پرزدهی فرش های ماشینی اکریلیک استفاده کرده اند. به گونه ای که الیاف در طی عملیاتی، تحت فشار آب و بخار داغ، تثبیت شده و پرزدهی آن از بین می رود.

 

فرش‌های واقعی و تقلبی و قیمت آنها

فرش های ماشینی با شانه و تراکم، که مشخصه ی فنی آنهاست، شناخته میشوند. شانه به تعداد گره های به کار رفته در هر یک متر راستای عرضی فرش ماشینی گویند و تراکم به تعداد گره های به کار رفته در هر یک متر راستای طولی فرش ماشینی می گویند. فرش های پانصد شانه، فرش هایی هستند که امروزه کمتر خریداری می شوند و فرش های هفتصد شانه طرفداران بسیاری دارند.

فرش های پانصد شانه با دستگاه هایی که مخصوص این محصولات است و در ابتدای بافت فرش ماشینی به کار می‌رفته‌اند بافته می شوند و فرش های هفتصد شانه با دستگاه های مخصوص بافت این شانه و تراکم بافته می شوند. البته هستند فرش های تقلبی و تولیدکنندگانی که فرش هایی با دستگاه های قدیمی می بافند و به اسم فرش های با شانه و تراکم بالاتر به فروش می رسانند که باید مراقب این دست از تولیدکنندگان باشید و فرش های مرغوب با قیمت های مناسب با بافت فرش خریداری نمایید.

فرش های طرح هفتصد شانه و هفتصد شانه تبدیلی از جمله این فرش ها هستند. که در ادامه به آنها می پردازیم. باید عرض شود، هر چه شانه و تراکم بالاتر می رود، از ارتفاع خاب فرش کاسته می گردد. مثلا فرش پانصد شانه از فرش هفتصد شانه خاب بیشتری دارد. اما فرش هفتصد شانه و به طور کلی فرش هایی که شانه و تراکم آنها بالاتر است، دارای فشردگی و تراکم بالاتری هستند زیرا، تعداد گره ها و نخ هایی که در بافت آن به کار می روند بیشتر است.

 

فرش هفتصد شانه تبدیلی چیست؟

قالی های هفتصد شانه ای که با دستگاه پانصد شانه بافته می شوند، محصولات هفتصد شانه تبدیلی هستند و از نظر تراکم و تعداد گره به کار رفته از فرش هفتصد شانه کمتر هستند و به تبع قیمت آنها از فرش هفتصد شانه واقعی کمتر است و اگر از فروشگاه های معتبر خریداری گردد، امکان خطا کمتر می شود.

 

فرش طرح 700 شانه

در واقع این محصولات همان فرش های پانصد شانه هستند که با دستگاه پانصد شانه بافته می شوند، اما به دلیل زیباتر بودن فرش های هفتصد شانه و طرح های جدیدی که در بافت آن ها به کار می‌رود، از طرح این دسته از فرش ها در بافت محصولات پانصد شانه به کار می رود، که به آنها فرش های پانصد شانه طرح هفتصد نام می برند.

اگر از نظر مالی امکان خرید فرش های با شانه و تراکم بالاتر را ندارید، بهتر است از این دو دسته از فرش های ماشینی خرید خود را انجام دهید. زیرا کیفیت فرش به جنس آن و تمیزی بافت آن بستگی دارد. و می توانید از این دو دسته فرش خود را از شرکتی معتبر خریداری نمایید و با توجه به واقعی بودن یا نبودن آن قیمت آن را پرداخت نمایید. برای کسانی که عادت دارند علاوه بر مبلمان، قسمتی از منزل شان را خالی بگذارند تا افراد روی زمین بنشینند، می توانند از این دسته از فرش ها خرید کنند. زیرا فرش های دستباف گونه، بسیار نازک بوده و نمی توان به راحتی روی آنها نشست.

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی