تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

فرش طرح گلفرنگ

فرش گل فرنگ

هنگام خرید فرش ماشینی متوجه می شوید که انواع فرش در سبک و طرح متفاوت در فروشگاه های فروش فرش ماشینی عرضه می گردد. اما کدام یک از این فرش های ماشینی برای ما و منزل ما مناسب می باشد؟
برای خرید فرش ماشینی باید به تم رنگی و سبک دکوراسیون خود دقت کرد و فرشی متناسب با وسایل و دکور خود انتخاب کرد . علت این امر این است که فرش ماشینی یا به طور کلی فرش در منزل ، یک عنصر قدرتمند و تاثیر گذار است و باید در هارمونی و هماهنگی با سایر عناصر منزل باشد تا اثر آنها را تکمیل کند . اگر فرش با سایر وسایل متناسب نباشد به تنهایی می تواند تاثیر و اثر سایر وسایل را خنثی کند .
فرش ها در دسته های سنتی و کلاسیک و مدرن بافته می شوند و با توجه به اینکه شما به چه سبک از دکوراسیون علاقه دارید ، باید از میان دسته ای که با سبک دکور شما همخوانی دارد فرش تان را در پالت رنگی مشابه وسایل تان انتخاب نمایید .
فرش های ماشینی اگرچه نسبت به فرش های دستباف قیمت کمتری دارد اما جزء فرش های لوکس به شمار می رود ، پس باید در انتخاب آن دقت نمایید.
فرش طرح گلفرنگ به دلیل تفاوتی که در طرح و شکل گیری نقش اش با سایر فرش ها دارد با نام طرح گل فرنگ شناخته  می شود.
فرش طرح گلفرنگ چه فرشی است؟
طرح های این دسته از فرش ها، بر مبنای استفاده از گل های طبیعی در نقش فرش است . گل رز با رنگ های روشن نظیر زرد و سرخ و ابی که در بافت فرش ها به کار می رود، آنها را در دسته فرش های طرح گلفرنگ قرار می دهد. انواع طرح های گلفرنگ به شرح زیر می باشد:
طرح گلفرنگ بیجار ، گل فرنگ دسته گلی، لچک و ترنج طرح گلفرنگ، طرح افشان گل فرنگ و .....
حال چرا این نوع از گل ها به گل فرنگ معروف شده است ؟ا
ین مدل از گل ها در ایران از زمانهای قدیم در کاشی کاریها به کار می رفته است و قدمت آن در بافت قالی به بیش از 150 سال نمی رسد . می توان گفت از زمان ناصر الدین قاجار یا زمان قاجار بوده است که این نوع از گل در بافت فرش و قالی های ایرانی رواج یافت و این به دلیل سفر زیاد شاهان ایرانی به اروپا بود و در انجا که این سبک از گل ها در معماری و نقوش تزیینی شان به کار می رفته درون ایران نیز بیشتر رواج یافت و در گچ کاری های سقف های ایرانی نیز به وفور دیده می شود .
پس طرح گلفرنگ به فرش هایی می گویند که نوع گل های آن به صورت گل های رز و گل های سرخ محمدی می باشد.
فرش مدل گل فرنگ در شانه و تراکم های مختلف
فرش های ماشینی مرسوم در بازار از 700 شانه وجود دارد و تا 1500 شانه نیز خرید و فروش می شود . تماما بستگی به شما و شرایط خرید شما دارد که چه نوع فرشی با چه قیمتی مد نظرتان باشد تا تهیه کنید . اگر از لحاظ مالی قیمت فرش ، برایتان تعیین کننده است، می توانید از فرش های دسته 700 شانه را تهیه کنید. اما اگر ریز بافتی و طرح فرش برایتان مهم تر از قیمت آن است ، می توانید از دسته فرش های دستباف گونه از 1000 شانه به بالا فرش تان را خریداری نمایید.
شاید فکر کنید، فرش های 700 شانه از مد افتاده و چون جدید ترین فرش موجود در بازار 1500 شانه است ، دیگر نمی توانید و نباید از فرش های با شانه و تراکم پایین تر خرید خود را انجام دهید. اما اشتباه می کنید . فرش ها از مد نمی افتند چون هر دسته از فرش های ماشینی با طرح های جدیدتر بافته می شوند و روانه بازار می گردند .
هر کدام ویژگی هایی دارند که با آگاهی از آنها به راحتی بیشتری می توانید تصمیم خودتان را بگیرید و متوجه شوید که کدام یک از این دسته های فرش می تواند برایتان مناسب تر باشد.
فرش طرح فرنگ 700 شانه
این دسته از فرش طرح گلفرنگ ، ارتفاع خاب بالاتری نسبت به سایر فرش ها دارد . اگر جز آن دسته از افرادی هستید که عادت دارید روی زمین بنشینید ، به شما توصیه می شود از این دسته از محصولات خرید خود را انجام دهید. فرش ها هر چه شانه و تراکم شان بالاتر می رود ، از ارتفاع خاب آنها کاسته می شود و به راحتی و نرمی نمی توانید بر روی آنها بنشینید . حتی اگر علاوه بر مبلمان چیده شده در منزل تان قسمتی از اتاق را برای نشیمین در نظر دارید ، از این دسته از فرش ها خرید و انتخاب تان را انجام دهید.
فرش های هفتصد شانه در تعداد رنگ های متفاوت مثل هشت رنگ، ده رنگ و چهارده رنگ ، تولید می شود که باید بدانید محوصل هر چه تعداد رنگ بالاتری داشته باشد قیمت بالاتری نیز خواهد داشت. زیرا تنوع رنگ به زیبایی فرش می افزاید  که این عامل بر قیمت فرش تاثیر گذار است.
فرش طرح گلفرنگ 1000 شانه
فرش های هزار شانه جزء فرش های دستباف گونه به شمار می آیند اما از میان فرش های 1200 شانه و 1500 شانه موجود در بازار قیمت کمتر و مناسب تری دارند . اگر دوست دارید فرش ریزبافت و زیبا در عین حال قیمت مناسب داشته باشید از میان این دسته از فرش ها ، انتخاب خود را انجام دهید .
هر چه شانه و تراکم بالاتر می رود ، تراکم و فشردگی آن بیشتر می شود . زیرا در هر متر مربع فرش تعداد گره بیشتری به کار می رود . مقاومت فرش به تراکم آن ربطی ندارد بلکه جنس نخ به کار رفته در فرش است که میزان مقاومت آن در طول زمان را تعیین می کند. و تراکم فرش در قابلیت پاخوری فرش تاثیر دارد . این دست از فرشها برای جاهای پر رفت و امد بسیار مناسب و بادوام می باشند.
فرش طرح گلفرنگ 1200 شانه
فرش طرح گلفرنگ خود را اگر از میان فرش های 1200 شانه انتخاب کنید ، علاوه بر قیمت بیشتری که باید بپردازید، باید بدانید که یک قاب عکس از گل های زیبا به منزل خود برده اید . زیرا با زیاد شدن تعداد گره های به کار رفته در دل فرش ، توانایی برای پیاده کردن طرح های ریز و با کیفیت بیشتر می شود  . وضوح تصویر و نقشه زیاد می شود و زیبایی و چشم نوازی فرش بالا میرود .
اگر بخواهم بهتر منظور خود را برسانم ، برایتان از پیکسل های عکس می گویم . هر چه تعداد پیکسل های عکس بیشتر شود، وضوح تصویر بالاتر می رود و جزییات و ریزه کاریهای عکس به واسطه ی تعداد پبکسل ها بیشتر می شود. و در فرش نیز گره ها نقش پیکسل ها را بازی می کنند و هر چه تعداد آنها در فرش بیشتر شود ، جزییات تصویر بالاتر می رود.
فرش طرح گلفرنگ درجه یک
فرش درجه یک به طور کلی به فرشی می گویند که بدون خطا با بهترین الیاف بافته شده باشد . بهترین فرش موجود در بازار ، فرش ماشینی اکریلیک می باشد . فرش طرح گلفرنگ خود را برای اینکه سال های بیشتری مورد استفاده قرار دهید ، از میان فرش های اکریلیک انتخاب کنید و باید بدانید بهای بیشتری نسبت به سایر جنس های فرش ماشینی دارد.
اگر چه مصنوعی است اما خواص شبیهی با پشم دارد . قابلیت پاخوری بالایی دارد . مقاومت بالایی ، در برابر نور و حرارت دارد . از لحاظ ظاهری باید بدانید که فرش های اکریلیک را اگر لمس کنید ، نخ های ان از زیر دست شما به صورت دانه اناری رد می شوند و اگر حین لمس دستتان به راحتی از روی فرش رد نشد و به آن چسبید بدانید که یک فرش پلی استر یا ابریشم مصنوعی با نخ های براق را لمس می کنید .

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی