تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

فرش طرح گنبدی

فرش گنبدی

حتما هنگام خرید فرش ماشینی متوجه تنوع طرح هایی که فرش ها با آن بافته می شوند، شده اید. فرش های ماشینی به طور کلی در طرح ها و سبک های متفاوت و متنوعی بافته می شوند. با توجه به سلایق متنوع و فرهنگ های متفاوت هر کدام از فرش های ماشینی طرفداران مخصوص خود را دارند. از جمله سبک های سنتی، کلاسیک، مدرن ، در بافت انواع فرش ماشینی به کار می روند.
شما با توجه به وسایل منزل تان و سلیقه ی خودتان می توانید فرش ماشینی منزل تان را خریداری نمایید. اما ما در اینجا در مورد فرش طرح گنبدی که یکی از مدل فرش های ایرانی است توضیحاتی خواهیم داد .
فرش مدل گنبدی یکی از طرح های اصیل و سنتی است که مورد توجه بسیاری از ایرانیان و هنر دوستان جهان قرار دارد. این فرش و به طور کلی فرش های ماشینی در شانه و تراکم های متفاوت بافته می شوند که هر کدام قیمت ها و ویژگی های خاص خود را دارند که در این زمینه نیز اطلاعاتی درخور به شما ارائه خواهد شد.
طرح گنبدی چه فرشی است؟
در فرش طرح گنبدی ، از عناصر معماری سنتی ایران زمین اقتباس شده است. از آنجایی که ایرانیان در ساخت خانه های تاریخی زیبا تاریخی پر افتخار دارند، طراحان فرش ایران با الهام از سبک منازل تاریخی طرح های زیبا و چشم نواز طراحی کرده اند که در قدیم به وسیله ی دستان هنرمند بافندگان ایران بافته می شد و هم اکنون به وسیله ی ماشین آلات نساجی در رنگ بندی های مختلف و شانه و تراکم های متفاوت بافته می شوند.
شما اگر از آن دسته افرادی باشید که به سبک ها و چیدمان دکوراسیون سنتی علاقه داشته باشید، قطعا از طرفداران این طرح خواهید شد.
فرش شما اگر از طرح گنبدی باشد ، جلوه گر سقف های تاریخی که توسط معماران برجسته طراحی شده است در منزل شما خواهد بود و تاریخ پر افتخار و اصالت موجود در طرح خود را در منزل شما به رخ همگان خواهد کشید .
فرش طرح گنبدی دارای حاشیه ای در اطراف و گرداگرد فرش است ، که در مرکز آن خورشید یا به اصطلاح ترنجی مثل مرکز سقف های گنبدی ، قرار دارد . در اطراف آن عناصر به کار رفته در دل سقف در قالب طرح های زیبا و چشم نواز شکل گرفته است.
فرش طرح گنبدی 700 شانه
فرش های ماشینی امروزه در شانه و تراکم های 700، 1000، 1200 و 1500 شانه در بازار عرضه می شوند . هر چه شانه و تراکم فرش بالاتر رود ، قیمت آن نیز افزایش می یابد. اما هر کدام از آنها ویژگی های خاص خود را دارند که در اینجا برای شما توصیف می شود تا هنگام خرید فرشتان دچار مشکل نگردید و با آگاهی بیشتری اقدام به خرید نمایید.
فرش هفتصد شانه یعنی در هر یک متر راستای عرضی خود هفتصد گره دارد و اصولا با تراکم رایج، 2550 بافته می شود . شانه به تعداد گره های به کار رفته در هر یک متر راستای عرضی فرش ماشینی می گویند و تراکم به تعداد گره های به کار رفته در هر یک متر راستای طولی فرش ماشینی می گویند . پس هر چه شانه فرش تغییر کند و افزایش یابد ، تعداد گره ها در این یک متر افزایش می یابد .
با افزایش تعداد گره های به کار رفته در هر متر مربع فرش ، محصول متراکم تر و توپر تر می شود که به فشردگی و قابلیت پاخوری آن کمک می کند.
فرش های هفتصد شانه دارای ارتفاع خاب بیشتری نسبت به فرش های ماشینی با شانه و تراکم بالاتر می باشند و هر کس که علاوه بر نشستن بر روی مبل عادت داشته باشد بر روی زمین بنشیند، بهتر است که از فرش های دسته هفتصد شانه خریداری نماید.
فرش طرح گنبدی 1000 شانه
این دسته از فرش ها به فرش های دستباف گونه موسوم می باشند . فرش های هزار شانه به بالا به دلیل ریز بافت بودنشان شبیه فرش های دستباف می باشند . علت این امر این می باشد که، به دلیل به کار رفتن تعداد گره های بیشتر در دل این فرش ها ، طرح ها ی ریز بافت با وضوح بیشتری تولید می شود و با ریز شدن بافت ، فرش ظریف تر و با جزییات بیشتری می شود که طرح این فرش ها چشم نواز تر می شوند .
اگر دوست دارید فرش تان یا فرش طرح گنبدی مورد نظرتان با جزییات طرح بیشتری در منزل تان جلوه گر باشد ، از فرش های هزار شانه به بالا خرید خود را انجام دهید .
البته اگر فرش طرح گنبدی خود را از میان فرش های دستباف گون تهیه کنید، باید بهای بیشتری بپردازید . زیرا هم تعداد گره بیشتری در هر متر مربع آن به کار رفته است و هم اینکه از نخ های مستحکم تر اما ظریف تری در بافت آن به کار رفته است و هم اینکه از لحاظ بصری ظرافت و لطافت و زیبایی بیشتری دارد .
علت ظرافت فرش در بالا گفته شد . برای اینکه تعداد گره های بیشتری در دل فرش به کار رود ، مجبور هستند نخ های نازک تری را در قالی به کار ببرند که برای اینکه نخ استحکام لازم را داشته باشد ، باید از نخ های با جنس بهتر و مقاومت بالاتری استفاده کنند که این خود باعث بالا رفتن بهای فرش میشود .
اگر از لحاظ مالی برای خرید و انتخاب فرش در محدودیت قرار دارید می توانید از محصولات با شانه و تراکم پایین تر ، انتخاب خود را انجام دهید و اگر از لحاظ مالی مشکلی ندارید و می خواهید فرشی دستباف گونه تر انتخاب کنید، در میان فرش های 1200 شانه و یا 1500 شانه دنبال فرش خود بگردید.
فرش ماشینی 1200 شانه طرح گنبدی
شما انواع طرح های سقف معماری سنتی و ایرانی را می توانید، در میان فرش های 1200 شانه پیدا کنید . فرش های 1200 شانه از لحاظ قیمت از تمام محصولات دیگر بالاتر است و اما از فرش 1500 شانه که به تازگی در بازار فرش بافته می شود ، ارزان تر است .
فرش های 1200 شانه از لحاظ خاب فرش بسیار نازک و ظریف است . اما از لحاظ جزییات طرح بسیار ریز بافت است و شما طرح تان را با جزییات و پیچ و خم های واضح مشاهده می کنید.
علت این امر به کار رفتن گره های زیاد در فرش است که شما با اضافه شدن هر گره در فرش می توانید ، نرمی پیچ و خم طرح تان را به زیبایی هر چه تمام تر نشان دهید .
فرش های ماشینی هر چه ریز بافت تر میشوند ، دارای پالت رنگی ملایم تر می شوند و در آن تعداد رنگ کمتری به کار برده می شود. زیرا طرح ها ریز هستند و اگر برای رنگ آمیزی بخواهند هر جز آن را با رنگ های متفاوت رنگ آمیزی کنند بسیار شلوغ شده و از زیبایی فرش کاسته می شود و یک منزل شلوغ را به ارمغان می آورد .
فرش طرح گنبدی از جنس اکریلیک
به طور کلی فرش های ماشینی موجود در بازار از جنس های پلی استر ، اکریلیک و پلی پروپلین می باشند. اما بهترین جنس فرش ماشینی موجود در بازار، فرش اکریلیک است .
فرش طرح گنبدی خود را اگر از میان فرش های اکریلیک انتخاب کنید، باید بدانید که این دسته از محصولات ، از سایر فرش های پلی استر گران تر است.
برای اینکه بتوانید این فرش را از سایرین تشخیص دهید باید بدانید ، فرش پلی استر ، به فرش ابریشم مصنوعی نیز معروف است.
این فرش بسیار براق و درخشان است و اگر بر روی آن دست بکشید دستان به روی فرش می چسبد و به راحتی از روی آن سر نمی خورد.
و نشانه ی فرش اکریلیک این است که، اگر بر روی آن دست بکشید ، ریشه های فرش زیر دست شما به صورت دانه دانه رد می شوند.
فرش اکریلیک از سایر فرش ها گران تر است .
فرش ابعاد بزرگ طرح گنبدی
کارخانه فرش کاشان علاوه بر تولید محصولات در اندازه های استاندارد ، به دلیل استفاده از دستگاه های پیشرفته و به روز ، قادر است که فرش های ابعاد بزرگ در طرح های متنوع تولید کند . یکی از این طرح ها که به صورت ابعاد بزرگ توسط این کارخانه ارائه می شود ، طرح گنبدی می باشد . فرش بزرگ طرح گنبدی برای مساجد ، کاخ های سلطنتی ، پذیرایی های بزرگ ، تالارهای پذیرایی مناسب می باشد .

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی