تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

مقایسه فرش ماشینی ایران و ترکیه

فرش ماشینی ترکیه یا فرش ماشینی ایران

کاشان و ایران دومین تولید کننده فرش ماشینی بعد از ترکیه در دنیا به لحاظ حجم هستند هر چند که از نظر کیفیت اولین در جهان ، فرش ماشینی ایران است . تنها رقیب ما که در فروش نه به خاطر کیفیت بلکه به دلیل فعالیت بالا در زمینه تولید فرشهای مدرن گوی سبقت را از ما ربوده است کشور همسایه ترکیه می باشد .
این نکته را همه می دانیم که 50 درصد صادرات نساجی ایران مربوط به فرش ماشینی بوده و تنها در کاشان 75 درصد تولید فرش ایران انجام می شود و همین امر باعث شده که حدود 40 هزار نفر بطور مستقیم و چندین برابر این عدد بطور غیر مستقیم در این صنعت مشغول باشند .

اولین خریدار فرش ما در جهان چین است و در رتبه های بعدی کشورهای عربی ، آسیای میانه ، ژاپن ، عراق ، افغانستان ، استرالیا و کانادا مشتری فرشهای ماشینی ایران هستند .

اما بسیار جای تاسف است که تولیدات فرش ماشینی ایرانی در بازار جهانی خریدار چندانی ندارد البته نه به دلیل کیفیت پایین محصول بلکه به این دلیل که تولیدات ایران با سلیقه مردم جهان تطابق چندانی ندارد .

فرش ماشینی در ایران یک کالای زینتی و ضروری برای منزل به شمار می رود که یک ایرانی انتظار دارد حداقل 10 سال استفاده کند ولی روی همین فرش در خارج از ایران با کفش راه می روند و قبل از 3 سال معمولا آنرا عوض می کنند .


تولیدکنندگان داخلی با اینکه از نظر نوع دستگاه و طرح و نقشه سرآمد هستند ، ولی از خواست کشورهای خارجی اطلاعات چندانی ندارند و همین امر موجب شده در بازار جهانی حرفی برای گفتن نداشته باشند . در ایران بهترین کیفیت فرش 1200 شانه با طرحهای سنتی بسیار زیبا بافته می شود .


فرشهای بلژیکی و یا فرش ابریشمی از جنس پلی استر بوده که به همین علت از زیبایی خاصی برخور دارند . تنوع طرح و رنگ براق آنها چشم هر بیننده ای را جذب می کند و قابلیت تاشوندگی فرش برای مسافران خیلی جذاب است .

فرش ماشینی ترک یا فرش ماشینی ترکیه ای

فرش ترک ، برندی خاص و جالب توجه با کیفیت فوق العاده و دوام و ماندگاری بالا است.

فرشهای ترک به لحاظ طرح و نوع بافتی دارند که سلایق مشتریان را تامین کرده و مصرف کنندگان متنوع کالاهای خود را راضی نگه می دارند . رنگ زمینه این فرشها اکثرا روشن با طرحهای کمرنگ می باشد که ممکن است در نظر اول بیننده را به دلیل امکان لک و کثیف شدن منصرف نماید ، ولی واقعیت اینست که این محصولات با وجود رنگ روشن زمینه ، کاملا چرک تاب بوده و تمیز کردن و نگهداری آنها بسیار راحت است .


بطور خلاصه عدم پرزدهی فرش ترک ، وزن مناسب فرش ترکیه ای و قابلیت نگهداری آسان فرش ترک و دوام بالای فرش از مزایای این فرشهاست .

 

در کنار مزیتهای گفته شده کیفیت بافت این فرشها درجه 1 و بالا می باشد و این امر که معمولا فرش 1000 شانه با تراکم 3000 بافته می شوند ، خود گواه این ادعاست .

 

جهت خرید انواع فرش ماشینی ترکیه ای یا فرش ترک از فروشگاه فرش کاشان و محصولات آن در این حوزه حتما دیدن نمایید:

فرش 700 شانه سوپربرایت ترک

فرش ترک 1200 شانه گل برجسته

فرش ترک دایره 1200 شانه گل برجسته

فرش ترک 700 شانه

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی