تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

تابلو فرش ماشینی تاریخی

تابلو فرش تاریخی

در کشور ایران که به قطب تولید فرش ماشینی در دنیا شهرت دارد، از قدیم الایام ، کار بافت فرش مرسوم بوده است و در کنار فرش بافت تصاویر تزیینی و زینتی به نام تابلو فرش نیز رایج بوده است . علاوه بر اینکه فرش های نفیس را برای زینت دادن دیوارها به کار می برده اند ، از تصاویر اشخاص و طبیعت نیز نقش هایی را در سایز های کوچکتر تولید می کرده اند ، که به تابلو فرش مورد خرید و فروش واقع می شده است .
امروزه با پیشرفت تکنولوژی موفق شده اند از دستگاه های ریز بافت برای تولید و بافت تابلو فرش ها و تصاویر خاص بهره ببرند . ولی از آنجایی که افراد در میان انواع طرح و نقش مدرن باز از دیدن اصالت و نقوش گذشتگان بسیار مسرور می شوند ، در میان طرح هایی که با آن فرش ها و تابلو ها را می بافند ، از طرح های اصیل و قدیمی بسیار استفاده می شود که امروزه با ترکیب تکنولوژی و هنر توانسته اند ، انواع تابلو فرش های تاریخی را تولید کنند و به وسیله ی آن ، اصالت گذشتگان و قدمت کارهای هنری ایرانی را به خانه ی ایرانیان و سراسر دنیا وارد کنند.
انواع تابلو فرش
تابلو فرش ها به دسته های قدیمی ، دستباف و ماشینی تقسیم می شود . تابلو فرش های قدیمی که به صورت دستباف بافته می شوند ، بسیار گران و ارزشمند می باشند و هر کسی به جز دوستداران هنر و اشیا قدیمی و آنتیک به دنبال خرید این دست از محصولات تزیینی برای منازل شان نیستند .
و هم چنین تابلو فرش های دستبافی که امروزه بافته می شوند ، دارای ارزش بالایی به نسبت می باشند . اما باز برای کسانی که برای هنر و صنایع دستی ایرانی ارزش قائل هستند ، بافته شده و خرید و فروش می شوند .
به هر حال ، با توجه به اینکه معاش و سطح اقتصاد افراد به خاطر تورم های امروزه دستخوش تغییر و نوسان شده است و ایجاد و ساخت منازل با سلیقه و زیبا، اجتناب ناپذیر است ، باید امکاناتی در اختیار باشد تا بتوان ، مایحتاج جمعیت امروزی را برطرف نمود و ایران و از جمله کاشان توانسته است با پیشرفت تکنولوژی و تلاش بی وقفه، این نیاز را برای سراسر دنیا از جمله فرهنگ ایرانی پاسخ دهد.
و تولید تابلو فرش های ماشینی در انواع طرح ها و سبک ها با قیمت های مناسب و کیفیت اعلی از جمله این خدمات می باشد .
تابلو فرش های تاریخی ، شامل آن دسته از تابلو فرش هایی است که با تصاویر و طرح های قدیمی که در بافت تابلو فرش های اصیل ایرانی به کار می رفته است و امروزه با الیاف مصنوعی با کیفیت مناسب به وسیله ی دستگاه ها و ماشین آلات صنعتی بافته شده و باز افرینی می شود .
افرادی که دوست دارند ، خانه ای با دکوراسیون سنتی و سبک قدیمی داشته باشند می توانند با هر توان مالی به این هدف خود دست پیدا کنند و یکی از عناصری که می توانند در این دکور به کار ببرند ، فرش ماشینی طرح های سنتی و تابلو فرش هایی است که یادآور هنر ایران زمین در زمان های قدیم می باشد .
قدمت فرش های تصویری
نام دیگر تابلو فرش ، فرش های تصویری است . وقتی استادان هنر، در کنار فرش های با طرح های سنتی ، شروع به طراحی طرح های تصویری و غیر معمول کردند ، کم کم این نوع از دست بافته بسیار مورد توجه مردمان زمانه قرار گرفت و سبک جدیدی از بافت فرش به وجود آمد که به فرش های تصویری موسوم شد .
فرش های تصویر در مقایسه با ، فرش هایی که برای استفاده در زیر پا بافته می شوند، قدمت چندانی ندارند و تابلو فرش های تاریخی هم که با دست بافته می شوند، پدیده های نوظهوری هستند . بافت تابلو فرش های تاریخی ، از زمان و دوران قاجار مرسوم شد.
در آن زمان که صنعت چاپ به وجود آمد، در اواسط قرن سیزدهم بود که ورود عکس و عکاسی به داخل ایران ، رونق یافت و کارت پستال ها در این دوران بود که در میان مردم دست به دست شد و همین عامل بود که به تدریج مسیری جدید را در هنر ایران به وجود آورد و مسیر نویی را در پیش روی هنرمندان و طراحان هنری باز کرد .
از لحاظ شکل و رنگ و طرح ، بسیار این دست از بافته ها با سایر فرش های مرسوم ، تفاوت دارند. این دست از فرش ها هم چنین جز فرش های ریز بافت دسته بندی شد و با الیاف نازک و لطیف و رنگ های متفاوت بافته شده و تحول بزرگی را در آثار هنری ایران به وجود آورد .
ویژگی فرش های تصویری یا تابلو فرش تاریخی
به طور معمول در فرش های تصویری ، تعداد رنگ ها بسیار زیاد است ، زیرا رنگ ها هستند که در نمایان کردن لطافت تصویر بسیار موثر می باشند . هم چنین، بافته شدن این فرش ها در رج شمار بالا از جمله ویژگی هایی است که آن را از سایر دست بافت ها متمایز می کند و این ریز بافتی مانع از این می شود که بتوان آن را برای زیر پا به کار برد و برای این نوع از دست بافت ها ، کاربرد تزیینی و زینتی قائل شدند .
ظرافت بالای بافت، از دیگر ویژگی تابلو فرش های تاریخی است.
عده ای از صاحب نظران، تابلو فرش های تاریخی را هنر در هنر می دانند . زیرا در فرایند تولید و بافت این نوع از دستبافت ، چند هنر است که دست به دست هم داده و این محصول نفیس را نتیجه می دهد .
قطب تابلو فرش ایران و جهان
شهر سردرود در ایران قطب تابلو فرش جهان می باشد و از قدیم این شهر در تولید تابلو فرش پیشتاز بوده است . شهر سردرود به دلیل اشتغال ساکنین در ان به صورت گسترده در این زمینه، به پایتخت تابلو فرش جهان معروف است . این شهر از قدمت بسیار بالایی برخوردار است . در کنار شهر تبریز و در جنوب غربی این شهر قرار دارد.
نکات مهم در خرید تابلو فرش
قبل از خرید هر فرش یا تابلو فرشی ، چه به صورت دستباف چه به صورت ماشینی ، باید بدانید که بهتر است از مشخصات آن از گالری که می خواهید آن را خریداری کنید ، پرس وجو کنید ، یا اینکه از برچسب پشت این فرش اطلاعات لازم را مطالعه کرده و سپس اقدام به خرید نمایید.
مورد دیگر نگاه کردن به پشت کار است . شاید در رو ، بتوان با پرداخت بسیاری از عیوب تابلو فرش را پنهان کرد . اما پشت کار ، میزان کیفیت و بافت فرش را مشخص می کند. با مشاهده ی پشت تابلو فرش ، کج بودن یا صاف بودن تابلو و رج هایی که بافته شده است را می توانید تشخیص دهید .
توصیه ما به شما این است که بهتر است ، تابلو فرش را قاب نشده مشاهده کنید و خریداری نمایید . تابلو فرشی که قاب نشده است، بهتر کیفیت بافت را توسط بافنده نشان میدهد . شاید کوتاه و بلند بودن تابلو را درون قاب مخفی کنند .
پرداخت تابلو فرش یکی از عوامل زیبایی تابلو به حساب می اید . دقت کنید که سطح تابلو شما به درستی پرداخت شده باشد و غیر از مواردی که تابلو را برجسته سازی کرده اند باید سطح تابلو یکنواخت بوده و به درستی و با هنر و مهارت فراوان پرداخت شده باشد .

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی