سفارش انواع فرش درجه یکصفحـه اصلـی کارخانه فرش ماشینی کاشان خرید بی واسطه فرش کاشانارتـبـاط بـا مـا جدیدترین فرش کاشان

» تابلو فرش ماشینی تاریخی

تابلو فرش تاریخی

در کشور ایران که به قطب تولید فرش ماشینی در دنیا شهرت دارد، از قدیم الایام ، کار بافت فرش مرسوم بوده است و در کنار فرش بافت تصاویر تزیینی و زینتی به نام تابلو فرش نیز رایج بوده است . علاوه بر اینکه فرش های نفیس را برای زینت دادن دیوارها به کار می برده اند ، از تصاویر اشخاص و طبیعت نیز نقش هایی را در سایز های کوچکتر تولید می کرده اند ، که به تابلو فرش مورد خرید و فروش واقع می شده است .
امروزه با پیشرفت تکنولوژی موفق شده اند از دستگاه های ریز بافت برای تولید و بافت تابلو فرش ها و تصاویر خاص بهره ببرند . ولی از آنجایی که افراد در میان انواع طرح و نقش مدرن باز از دیدن اصالت و نقوش گذشتگان بسیار مسرور می شوند ، در میان طرح هایی که با آن فرش ها و تابلو ها را می بافند ، از طرح های اصیل و قدیمی بسیار استفاده می شود که امروزه با ترکیب تکنولوژی و هنر توانسته اند ، انواع تابلو فرش های تاریخی را تولید کنند و به وسیله ی آن ، اصالت گذشتگان و قدمت کارهای هنری ایرانی را به خانه ی ایرانیان و سراسر دنیا وارد کنند.
انواع تابلو فرش
تابلو فرش ها به دسته های قدیمی ، دستباف و ماشینی تقسیم می شود . تابلو فرش های قدیمی که به صورت دستباف بافته می شوند ، بسیار گران و ارزشمند می باشند و هر کسی به جز دوستداران هنر و اشیا قدیمی و آنتیک به دنبال خرید این دست از محصولات تزیینی برای منازل شان نیستند .
و هم چنین تابلو فرش های دستبافی که امروزه بافته می شوند ، دارای ارزش بالایی به نسبت می باشند . اما باز برای کسانی که برای هنر و صنایع دستی ایرانی ارزش قائل هستند ، بافته شده و خرید و فروش می شوند .
به هر حال ، با توجه به اینکه معاش و سطح اقتصاد افراد به خاطر تورم های امروزه دستخوش تغییر و نوسان شده است و ایجاد و ساخت منازل با سلیقه و زیبا، اجتناب ناپذیر است ، باید امکاناتی در اختیار باشد تا بتوان ، مایحتاج جمعیت امروزی را برطرف نمود و ایران و از جمله کاشان توانسته است با پیشرفت تکنولوژی و تلاش بی وقفه، این نیاز را برای سراسر دنیا از جمله فرهنگ ایرانی پاسخ دهد.
و تولید تابلو فرش های ماشینی در انواع طرح ها و سبک ها با قیمت های مناسب و کیفیت اعلی از جمله این خدمات می باشد .
تابلو فرش های تاریخی ، شامل آن دسته از تابلو فرش هایی است که با تصاویر و طرح های قدیمی که در بافت تابلو فرش های اصیل ایرانی به کار می رفته است و امروزه با الیاف مصنوعی با کیفیت مناسب به وسیله ی دستگاه ها و ماشین آلات صنعتی بافته شده و باز افرینی می شود .
افرادی که دوست دارند ، خانه ای با دکوراسیون سنتی و سبک قدیمی داشته باشند می توانند با هر توان مالی به این هدف خود دست پیدا کنند و یکی از عناصری که می توانند در این دکور به کار ببرند ، فرش ماشینی طرح های سنتی و تابلو فرش هایی است که یادآور هنر ایران زمین در زمان های قدیم می باشد .
قدمت فرش های تصویری
نام دیگر تابلو فرش ، فرش های تصویری است . وقتی استادان هنر، در کنار فرش های با طرح های سنتی ، شروع به طراحی طرح های تصویری و غیر معمول کردند ، کم کم این نوع از دست بافته بسیار مورد توجه مردمان زمانه قرار گرفت و سبک جدیدی از بافت فرش به وجود آمد که به فرش های تصویری موسوم شد .
فرش های تصویر در مقایسه با ، فرش هایی که برای استفاده در زیر پا بافته می شوند، قدمت چندانی ندارند و تابلو فرش های تاریخی هم که با دست بافته می شوند، پدیده های نوظهوری هستند . بافت تابلو فرش های تاریخی ، از زمان و دوران قاجار مرسوم شد.
در آن زمان که صنعت چاپ به وجود آمد، در اواسط قرن سیزدهم بود که ورود عکس و عکاسی به داخل ایران ، رونق یافت و کارت پستال ها در این دوران بود که در میان مردم دست به دست شد و همین عامل بود که به تدریج مسیری جدید را در هنر ایران به وجود آورد و مسیر نویی را در پیش روی هنرمندان و طراحان هنری باز کرد .
از لحاظ شکل و رنگ و طرح ، بسیار این دست از بافته ها با سایر فرش های مرسوم ، تفاوت دارند. این دست از فرش ها هم چنین جز فرش های ریز بافت دسته بندی شد و با الیاف نازک و لطیف و رنگ های متفاوت بافته شده و تحول بزرگی را در آثار هنری ایران به وجود آورد .
ویژگی فرش های تصویری یا تابلو فرش تاریخی
به طور معمول در فرش های تصویری ، تعداد رنگ ها بسیار زیاد است ، زیرا رنگ ها هستند که در نمایان کردن لطافت تصویر بسیار موثر می باشند . هم چنین، بافته شدن این فرش ها در رج شمار بالا از جمله ویژگی هایی است که آن را از سایر دست بافت ها متمایز می کند و این ریز بافتی مانع از این می شود که بتوان آن را برای زیر پا به کار برد و برای این نوع از دست بافت ها ، کاربرد تزیینی و زینتی قائل شدند .
ظرافت بالای بافت، از دیگر ویژگی تابلو فرش های تاریخی است.
عده ای از صاحب نظران، تابلو فرش های تاریخی را هنر در هنر می دانند . زیرا در فرایند تولید و بافت این نوع از دستبافت ، چند هنر است که دست به دست هم داده و این محصول نفیس را نتیجه می دهد .
قطب تابلو فرش ایران و جهان
شهر سردرود در ایران قطب تابلو فرش جهان می باشد و از قدیم این شهر در تولید تابلو فرش پیشتاز بوده است . شهر سردرود به دلیل اشتغال ساکنین در ان به صورت گسترده در این زمینه، به پایتخت تابلو فرش جهان معروف است . این شهر از قدمت بسیار بالایی برخوردار است . در کنار شهر تبریز و در جنوب غربی این شهر قرار دارد.
نکات مهم در خرید تابلو فرش
قبل از خرید هر فرش یا تابلو فرشی ، چه به صورت دستباف چه به صورت ماشینی ، باید بدانید که بهتر است از مشخصات آن از گالری که می خواهید آن را خریداری کنید ، پرس وجو کنید ، یا اینکه از برچسب پشت این فرش اطلاعات لازم را مطالعه کرده و سپس اقدام به خرید نمایید.
مورد دیگر نگاه کردن به پشت کار است . شاید در رو ، بتوان با پرداخت بسیاری از عیوب تابلو فرش را پنهان کرد . اما پشت کار ، میزان کیفیت و بافت فرش را مشخص می کند. با مشاهده ی پشت تابلو فرش ، کج بودن یا صاف بودن تابلو و رج هایی که بافته شده است را می توانید تشخیص دهید .
توصیه ما به شما این است که بهتر است ، تابلو فرش را قاب نشده مشاهده کنید و خریداری نمایید . تابلو فرشی که قاب نشده است، بهتر کیفیت بافت را توسط بافنده نشان میدهد . شاید کوتاه و بلند بودن تابلو را درون قاب مخفی کنند .
پرداخت تابلو فرش یکی از عوامل زیبایی تابلو به حساب می اید . دقت کنید که سطح تابلو شما به درستی پرداخت شده باشد و غیر از مواردی که تابلو را برجسته سازی کرده اند باید سطح تابلو یکنواخت بوده و به درستی و با هنر و مهارت فراوان پرداخت شده باشد .

فروش ویژه انواع فرش ماشینی با کیفیت
خرید فرش کاشان
خرید فرش درجه یک
فرش ماشینی کاشان
برچسب
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  شیرینگ فرش
•  فرش دستبافت کرک
•  روش نگهداری و شستشوی فرش ماشینی
•  از بین بردن جای مبلمان و وسایل سنگین از روی فرش
•  راهنمای خرید اینترنتی فرش

» می توانید به ما اعتماد کنید «

ضمانت پرداخت خرید فرش کاشان
اینستاگرام فرش کاشان لینکدین فرش کاشان  صفحه تماشا فرش کاشان صفحه توییتر فرش کاشان صفحه یوتیوب فرش کاشان صفحه فیسبوک فرش کاشان  کانال آپارات فرش کاشان  کانال نماشا فرش کاشان تلگرام فرش کاشان  کانال واتس اپ فرش کاشان