تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

چگونه فرش با رنگی مناسب انتخاب کنیم ؟

خرید فرش با رنگ مناسب

تاثیر فرش بر دکوراسیون خانه
ما در این مقاله شما را با تاثیر فرش ماشینی در دکوراسیون منزل همراه با چند موردی که در انتخاب قالی به شما کمک می کند ، آشنا خواهیم کرد . یکی از عوامل بسیار موثر در دکوراسیون و زیبایی خانه و محل کار می تواند فرش باشد . با توجه به سخن ادگار آلن ( شاعر و نویسنده آمریکایی ) که می گوید " روح یک خانه فرش است " میتوان نتیجه گرفت که پایه و اساس طراحی خانه فرش است که اکثر وسایل را تحت تاثیر خود قرار می دهد . در ادامه این مقاله ما سعی داریم به این سوال پاسخ دهیم که تاثیر فرش ماشینی در دکوراسیون خانه چیست و چگونه ما می توانید بهترین انتخاب را درباره طرح و رنگ فرش در دکوراسیون خانه خود داشته باشیم .

 

طرح فرش ماشینی
امروزه فرش های ماشینی با طرح های متنوعی در بازار وجود دارند که هرکدام از زیبایی خاصی برخوردار هستند شما برای انتخاب درست فرش کافی است اطلاعاتی را در نظر بگیرید تا بتوانید بهترین انتخاب را در خرید فرش داشته باشید . این اطلاعات شامل سبک دکوراسیون منزل یا محل کار ، اندازه ی فضای مورد نظر، رنگ بندی فضا می باشد . 
الگو و طرح فرش ماشینی باید با سبک طراحی دکوراسیون فضا متناسب باشد . شما باید بدانید که فضای خانه تان از کدام سبک ( کلاسیک ، مدرن ، معاصر و غیره ) پیروی می کند و یا حتی تلفیقی از کدام دو مورد است تا بتوانید راحت تر قالی مورد نظر خود را انتخاب کنید.
اندازه ی فضایی را که قرار است فرش در آن پهن شود بسیار اهمیت دارد که این فضا با چه سایز فرش زیباتر نشان داده می شود به طور مثال محیطی که با یک فرش 12 متری پر می شود . استفاده از همان سایز فرش مناسب تر است و یا از دو فرش شش متری ؟

و همچنین منزل شما بر اساس چه ترکیب رنگی چیدمان می شود.

 

رنگ فرش و احساسات                                            
رنگ یک زبان جهانی است که احساسات را تحریک می کند و فرهنگ‌ها را شکل می‌دهد. خانه ای که غرق رنگ‌های مناسب باشد همیشه آرامش بخش است و بر خلاف سایر ملزومات دکوراسیون ، یک بعد انسانی دارد که نمی‌توان آن را نادیده گرفت. در واقع رنگ، می‌تواند حالت‌ها را تغییر دهد، فضای خاصی را بوجود آورد و روحیه انسان را بهتر کند و جولانگاه خوبی برای خلاقیت انسان است. هر کدام از رنگ ها دارای انرژی و قدرتی هستند که رازی را در خود جای داده‌اند. رنگ‌هایی که ما واقعاً می‌بینیم از نور ماورای بنفش تا مادون قرمز، همگی مرئی بوده و احساس و ادراک رنگ با طول موجی تعریف می‌شود که به رتینای  چشم می رسد و انسان ها را از لحاظ زیبایی و به واسطه روان شناختی تحت تأثیر قرار داده و در روحیه انسان اثرات غیر قابل انکاری داشته است .


 اغلب رنگ‌ها یا گرم تلقی می شوند یا سرد. در چرخه رنگ، رنگ ها به سهولت از نظر گرمی و سردی از هم تفکیک می شوند. قرمز، نارنجی و زرد رنگ‌های گرم و رنگ‌های سبز، آبی و بنفش رنگ‌های سرد محسوب می شوند. باید موقعیت و تناسب هر رنگی در رابطه با رنگ‌های دیگر که ان را احاطه کرده اند و یا با آن توأم هستند سنجیده شود این نکته یکی از اصول مهم برای تعیین اثر و نمود هر کدام از رنگ‌هاست. مثلا رنگ سبز در کنار رنگ زرد گرم به نظر می آید ولی در کنار رنگ آبی سرد می‌نماید. بنابراین رنگ نقش بسیار مهم و اساسی در آثار گوناگون از جمله فرش دارد که باعث جلوه طرح و نگاره می‌شود. ضمن آنکه رنگ آمیز فرش، خود عاملی در تمایز و تشخیص فرش هر منطقه از مناطق و مراکز بافندگی فرش است. رنگ فرش از لحاظ دیداری سطح سخت را لطیف می کند و می تواند برای متمایز کردن نواحی مختلف یک اتاق مفید باشد. مثلا زمانی که اقتصاد راکد است مردم آمادگی کمتری نسبت به استفاده رنگ‌ها دارند و در عوض از رنگ‌های خنثی استفاده می کنند و زمانی که خوشبین‌تر باشند تمایل بیشتری برای انتخاب گزینه‌های جدید به همراه رنگ‌های سرزنده و شاداب دارند

 

چگونه می توان با رنگ و طرح فرش فضا را کوچک یا بزرگ جلوه داد

اگر بخواهیم فضا بزرگتر دیده شود:
برای اینکه فضا کوچک است و نمی توان برای زیباسازی آن خیلی مانور داد، توصیه می کنیم از زیبایی فرش بهره بگیرید. یک فرش بزرگ در زیر و فرش کوچک تری را روی آن پهن کنید. این کار باعث می شود تا کف نما و جلوه دیگری داشته باشد. استفاده از  فرش های کوچک تر علاوه بر بزرگتر نشان دادن فضا جلوه ی طرح و رنگ فرش را دو چنئان میکند و به زیبایی خانه می افزاید به طور مثال استفاده از دو فرش 6 متری در فضای کوچک مناسب تر از یک فرش 12 متری است و همچنین انتخاب پوششی یک دست و با رنگی ساده، با طرح های خلوت و یا بدون طرح با بافتی نرم سبب می شود فضا بزرگ تر به نظر آید و این تأثیر با ادامه این پوشش به دیگر راهرو ها و اتاق ها بدون انقطاع، بیشتر می شود.


شما می توانید دکوراسیون منزل خود را با یک تابلو فرش زیر و رو کنید پس بهتر است تا قبل از نصب تابلوهای خیره کننده و زیبا به دیوارها به این نکته توجه کنید، اگر می خواهید خانه تان بزرگ تر به نظر بیاید تابلو ها را در وسط دیوارها نصب نکنید، چون ناخود آگاه نظر بیننده به اندازه دیوارها جلب می شود. بهتر است در محل های کوچک از تابلو فرش هایی با طرح های خلوت و رنگ های روشن استفاده شود.
اهمیت رنگ سفید در طراحی دکوراسیون داخلی را فراموش نکنید. رنگ سفید و خنثی نور را بیشتر منعکس می کند. استفاده از این رنگ برای دیوارها باعث می شود از لحاظ بصری دیوارها به عقب بروند و فضاها را بزرگ تر به نظر برسد.

اگر بخواهیم فضا کوچکتر دیده شود:
به کار بردن فرش‌هایی با طرح های بزرگ، استفاده از پوشش‌های متفاوت برای کف در یک فضا، استفاده از فرش و قالیچه ، مخصوصاً با رنگ ها و طرح های متفاوت فضا را کوچک تر از آنچه هست نشان می‌دهد.
به کار بردن کف پوشی با بافت درشت یا پرز بلند، سبب می شود این پوشش در چشم بیننده نزدیک‌تر دیده شود. همین تاثیر سبب می شود تا فاصله کف تا سقف هم کمتر به نظر آید.

 

تناسب رنگ فرش و دیوارها
از آنجایی که دیوار و فرش خانه دو سطح اصلی از سه سطح هر فضایی می باشد و بیشترین سطح در دیدرس افراد است لذا تناسب رنگ فرش و رنگ دیوار در دکوراسیون خانه از اهمیت ویژه ای برخوردار است و نباید از نظر دور داشت، زیرا رنگ فرش به عنوان یک عامل مهم متحد کننده و تعیین کننده محدوده دید تلقی می شود بنابر این باید معقولانه و با دقت و تأمل و هدفمند انتخاب شود.


بهتر از قبل از انتخاب فرش در خصوص تناسب رنگ فرش و دیوار کمی بیاندیشیم تا به هدفمان در تنظیم دکور خانه نزدیک تر شویم. چنانچه رنگ انتخابی برای فرش ، رنگی ساده، هماهنگ و تیره تر از دیوارها باشد، دراین صورت است که فضا را گرم و صمیمی، خانگی و دلچسب می نماید. به کار بردن رنگ روشن برای دیوارها سبب می شود تا نوارانی و درخشانی بیشتر درخانه نمایان شود و شادی و نشاط والبته انرژی خانه بالاتر رود. انتخاب فرش با رنگی ساده ، هماهنگ و روشن تر از دیوارها به کامل شدن این حس کمک می کند. معمولا زوج های جوان در انتخاب رنگ فرش روشن علاقه بیشتری دارند و درعوض میانسالان به رنگ های تیره تر نگاه دارند. در رنگ امیزی دیوار ها و انتخاب نوع فرش نیز باید به میزان نور و روشنایی منزل دقت کرد.
بنابراین اهمیت رنگ را نباید از نظر دور داشت، زیرا رنگ فرش به عنوان یک عامل مهم متحد کننده و تعیین کننده محدوده دید تلقی می شود. که باید معقولانه و با دقت و تأمل انتخاب شود .


امروزه انتخاب فرش مناسب با وجود تنوع بسیار زیاد آن کار مشکلی است که نیازمند دقت و اطلاعات کافی در این زمینه است تا با انتخاب مناسب در خرید فرش علاوه بر صرفه جویی در هزینه ها بر زیبایی منزل خود نیز بیافزایید. بنابر این شرکت فرش کاشان سعی دارد تا با بیان این نکات شما را در انتخابی درست  و خرید فرش با کیفیت و مناسب راهنمایی کند .

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی