تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

فرش فانتزی بهتر است یا فرش ماشینی سنتی ؟

فرش فانتزی یا فرش ماشینی سنتی

وارد فروشگاه فرش و قالی که می شوید ، با تنوع بی نظیر و گسترده ای از فرش های ماشینی روبرو خواهید که هر یک بهتر از دیگری بوده و با تمامی سلیقه ها همخوانی دارد . فرش های ماشینی در طرح ، رنگ ، ابعاد و سایز ، نگاره و گونه های مختلف تولید می شوند . خرید این محصول بی نظیر چه در بازار های فیزیکی و چه در بازار های مجازی ، چه توسط روش های مستقیم و چه توسط روش های غیر مستقیم از مهم ترین خرید های خانه است که اگر درست و بجا انتخاب شود ، می تواند در دسته بهترین انتخاب ها و لذت بخش ترین ها قرار بگیرد .

 

نکته مهم در این قسمت آن است که در هنگام انتخاب به نحو مناسب انتخاب نماییم .
دسته بندی فرش های ماشینی از بعد طرح و رنگ به سه دسته : 1- فرش های سنتی ، 2- فرش های کلاسیک و 3- فرش های فانتزی یا مدرن تقسیم می شود . به یاد داشته باشید که این نوع دسته بندی تنها یکی از چندین و چند روش دسته بندی است که در بازار وجود دارد . فرش ها را می توان بر اساس رنگ ، سایز ، الیاف مورد استفاده در بافت و ... در دسته های گوناگون رده بندی کرد .

اگر به عنوان خرید قصد رفتن به بازار بزرگ فرش و قالی را دارید آگاه باشید که گستردگی بازار به حدی ست که از ان تحت عنوان دنیای فرش و قالی یاد کرده و عدم آگاهی در این زمینه آسیب زا خواهد بود . تصور نمایید وارد بازاری می شوید پر از فرش و قالی که تنها در ایتم های کوجک از قبیل ویژگی های ظاهری و فنی تفاوت دارند . این تفاوت ها ریز و اندک هستند اما هنگام قرار گرفتن در دکوراسیون و سایر اجزاء به حدی قابل توجه بوده که کوچک ترین تفاوت فرش ها بیشترین اثر را بر دکوراسین می گذارد . بر اساس عقیده و نظر طراحان دکوراسیون فرش های ماشینی tva lhadkd بیشترین تأثیر را بر دکوراسیون دارند ، پس انتخاب آن ها به حدی قابل توجه است که نظر طراحان دکور را هم به خود جلب کرده است .

برای داشتن یک تخته فرش مناسب منزل خود ، از کسب اطلاعاتی مانند انواع مختلف فرش ، ویژگی هر دسته از فرش های ماشینی ، بهترین انتخاب برای دکوراسیون ها مختلف از جمله فرش مناسب برای فضاهای کوچک یا بزرگ ، فرش مناسب فضاهای کم نور یا پر نور و ... ، قیمت محصولات و ... دریغ ننمایید و بدانید هر چه اطلاع خریدار در این زمینه بیشتر شود ، تناسب خرید و مطلوبیت محصول با فضا بیشتر شده و رضایت خاطر بالا تری برای خریداران به همراه خواهد داشت .


مقاله ای که در حال مطالعه هستید به بررسی تناسب فرش های فانتزی و فرش های سنتی یا کلاسیک برای فضاهای مختلف خانه پرداخته است .  شباهت فرش های کلاسیک و سنتی به حدی است که به ما اجازه می دهد در مقاله حاضر این دو گونه را در یک دسته قرار داده و در مقایسه با فرش های فانتزی یا مدرن مد نظر قرار دهیم . برای داشتن خریدی بهتر و رضایت بخش تر ، مطالعه مقاله حاضر را به شما توصیه نموده و لزوم توجه به انتخاب بر اساس کارکرد و ویژگی های ظاهری فضا را یادآور می شویم .

فرش های سنتی و فرش های کلاسیک
دسته بندی بر اساس نقش مایه ، دسته ای را پدید می آورد که فرش های کلاسیک و سنتی در آن جای دارند . شباهت این دو دسته موجب جایگزینی بی بدیل ان ها شده و کم نیستند تعداد صاحب خانه هایی که فرش های سنتی و کلاسیک را به جای یکدیگر مورد استفاده قرار می دهند . شباهت فرش های مذکور توسط متخصصین قابل شناسایی ست اما گاها این شباهت به حدی خواهد بود که افراد عامی نمی دانند بافته را از بعد طرح و نقشه در کدام دسته ( سنتی یا کلاسیک ) جای دهند .

فرش های فانتزی
فرش های فانتزی نسبت به دو دسته فرش های کلاسیک و سنتی جدید تر هستند . فرش هایی که از آن ها تحت عنوان فرش های مدرن هم یاد می شود بنا بر ظاهر متفاوت خود با آنچه تا کنون در بازار ها شناسایی شده است  ، مورد توجه جوانان و نوجوانان قرار گرفته است . به حدی جذابیت و زیبایی فرش های فانتزی مد نظر جوانان و نوجوانان بوده است که مناسب ترین مکان برای فرش های فانتزی اتاق خواب نسل جدید معرفی شده است .
هرچند فرش های فانتزی به دلیل داشتن طرح و نگاره هایی متفاوت با فرش های کلاسیک و فرش سنتی مورد توجه قرار گرفته است ، تولید کنندگان خلاق و نوآور مانند فرش کاشان توانسته اند با ایجاد جذابیت هایی در سایز و ابعاد این محصولات جذابیت را دو چندان کرده و تناسب بافته ها را برای مکان های مختلف بالا ببرند . فرش های ماشینی فانتری موجود در فروشگاه فرش کاشان علاوه بر ابعاد استاندارد ( فرش های 6 متر ،فرش 9 متر و فرش 12 متر ) در ابعاد غیر استاندارد هم تولید می شوند . جالب آنکه فرش های فانتزی بی قواره فرش کاشان طرفداران زیادی به خود جلب کرده است .

مکان مناسب برای فرش های فانتزی 
هرچند تا قبل از تولید فرش های  فانتزی توسط بهترین کارخانه ها ، فرش های کلاسیک و سنتی در تمام فضاهای خانه از راهرو ، اتاق خواب ، پذیرایی تا آشپزخانه پهن می شدند اما حضور فرش های فانتزی حتی در زمان نوپا بودن آن ها جایگاه ویژه ای در فضا آفرید و از همان ابتدا قسمت های خاصی از خانه به فرش های فانتزی اختصاص داده شد .


فرش های فانتزی مانند فرش های کلاسیک و فرش سنتی برای تمام فضاهای خانه کاربرد ندارد ، هرچند استفاده از فرش های سنتی و کلاسیک هم برای اتاق هایی مانند فرش اتاق خواب کودکان ، فرش آشپزخانه ، فرش راهرو و ... مناسب نیست ، اما استفاده از این دو گونه به علت عدم وجود دسته ای متفاوت در سال های ابتدایی موجب جا افتادن و کاربردی شدن آن ها در تمامی فضاها شده است .


برای اتاق خواب کودکان خود از فرش های فانتزی کمک بگیرید که با طرح های کارتونی و تصاویر کودکانه آذین بسته شده اند . کم نیستند تعداد فرش های فانتزی موجود در فروشگاه فرش کاشان که مختص اتاق کودکان و نوجوانان طراحی و تولید شده اند و از نظر ظاهری و کیفیتی برای چنین فضاهایی مناسب هستند .
خرید یک تخته فرش فانتزی با طرح هایی مانند گل درشت و تک نگاره در رنگ زمینه تیره یا خنثی برای آشپزخانه حائز اهمیت است چرا که فرش آشپزخانه در معرض آلودگی و لکه شدن قرار گرفته و نیازمند شست و شو به دفعات است .
همچنین استفاده از فرش های فانتزی برای راهرو هم مناسب است چراکه الیاف و نوع خاص فرش های فانتزی موجب شده تا نسبت به فرش های سنتی و کلاسیک در برابر تردد و فشار تاب آورتر بوده و در برابر مواد شیمیایی و شست و شوی بالا مقاومت بیشتری به خرج دهند .

مکان های مناسب برای سایر فرش های ماشینی
در این قسمت از فرش های ماشینی با طرح و سبک سنتی و کلاسیک حت عنوان سایر فرش های ماشینی ( به جز فرش های فانتزی یا مدرن ) یاد شده است . بهترین و جذاب ترین فضا برای فرش های سنتی با طرح و نگاره های اصیل ، پذیرایی هایی هستند که میزبان مهمان خواهند بود . پهن شدن فرشی با زیبایی هرچه تمام تر در زیر پای مهمان ها از مهم ترین المان هایی ست که در میزبانی های ایرانیان مد نظر قرار می گیرد .


بسته به نوع دکوراسیون و سبک و سیاق معماری ، استفاده از فرش های سنتی و یا کلاسیک برای اتاق پذیرایی و مهمان نشین بهترین کف پوش است . حال آنکه انتخاب طرح مناسب و رنگ و لعابت برتر و هماهنگ با فضای پذیرایی خود نیازمند مباحث مجزایی ست که در مقالات مختلف موجود در فروشگاه اینترنتی فرش کاشان منتشر شده است  .

خرید فرش های فانتزی ، سنتی و کلاسیک
کارخانه فرش کاشان به عنوان یکی از بهترین برند ها و تولید کنندگان موجود در دنیا ، تعداد زیادی از طرح ها و نقش مایه ها را در ابعاد مختلف در بهترین کیفیت و عالی ترین مواد اولیه تولید می کند . انتخاب فرش ماشینی مناسب برای منزل با وسواس و حساسیت زیادی همراه است . صاحب خانه های با سلیقه ترجیح می دهند ساعات زیادی را در بازار صرف دیدن فرش ها نموده و از بین انواع مختلف انتخاب نمایند ، حال انکه فروشگاه اینترنتی فرش کاشان با توزیع تمامی طرح ها و انواع نقش و نگاره های فرش های ماشینی ، تنوع بالایی را در یک جا جمع کرده و اصطلاحا دست خریداران را در انتخاب باز گذاشته است .
هنگام خرید فرش ماشینی از فروشگاه اینترنتی فرش کاشان از مشاور آنلاین حاضر در فروشگاه کمک گرفته و بدانید که این روش خرید و این فروشگاه ها نسبت به سایر روش ها و فروشگاه ها مزیت های خاص خود را دارند .

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی