سفارش انواع فرش درجه یکصفحـه اصلـی کارخانه فرش ماشینی کاشان خرید بی واسطه فرش کاشانارتـبـاط بـا مـا جدیدترین فرش کاشان

» نکات مهم قبل از خرید و انتخاب فرش کودک

نکات مهم قبل از خرید فرش کودک

برای خرید فرش ابتدا به کاربری و فضایی که می خواهید برای آن فرش تهیه کنید ، توجه می کنید . هر اتاق و هر کاربری و فضایی برای یک کار و یک گروه سنتی در نظر گرفته می شود . هرگز نمی توان تفاوت های سنی و سلیقه ای را در خرید فراموش کرد . شما به عنوان یک پدر و مادر و بانوی منزل حق دارید ، فضای منزل تان را هر گونه که دوست دارید و می پسندید طبق سلیقه ی خودتان بچینید. اما اگر موضوع انتخاب به چیدمان فضای اتاق فرزندان نوجوان، جوان و کودک تان بیافتد ، نمی توانید و نباید سلیقه ی خود را به انها تحمیل کنید. حتی در چیدن فضای پذیرایی و نشیمن اتاق هم باید نظر فرزندان را جویا شوید و تا حدودی انتظارات آنها را هم برآورده کنید ، اما در نهایت این شما خواهید بود که تصمیم گرفته و با توجه به تجربه و چیدن فضایی با کلاس و شیک و موقر اقدام به چیدمان نمایید.
در این مقاله به صورت اختصاصی در مورد چیدمان فضای کودک با شما صحبت می شود و بهتر است این نکته را که کودک چه می فهمد فرش ها چه تفاوتی با هم دارند ، از مخیله و ذهن تان خارج کنید .
فضا و محیط و رنگ ها بر روی رشد روانی و جسمی کودک تاثیر به سزایی دارند که در اینجا در مورد انتخاب وسایل و رنگ و جنس وسایل اتاق کودک مواردی مطرح خواهد شد.
جنس فرش کودک
به این نکته باید توجه داشت که نوزاد شما به سرعت مراحل رشد را پشت سر خواهد گذاشت و به صورت سینه خیز بر روی زمینه یا در اتاقش به بازی خواهد پرداخت ، پس مهم ترین نکته ای که در انتخاب فرش کودک باید به آن توجه داشته باشید ، جنس فرش است که باعث صدمه زدن به پوست حساس کودک نشود .
اینکه فرش اتاق کودک شما از الیاف طبیعی باشد یا مصنوعی به انتخاب و تصمیم خودتان بستگی دارد ، اما باید بدانید که فرش شما از هر جنسی که هست ، ضد آلرژی و باکتری باشد و باعث حساسیت پوستی وتنفسی فرزندتان نگردد . مثلا فرش های اکریلیک دارای خاصیت پرزدهی هستند که این برای کودک شما که دوست دارید همه چیز را در دهان بگذارد تا به شناخت برسد ، مناسب نخواهد بود  و این پرزها خود باعث بیماری او خواهد شد .
پس جنسی را خریداری کنید که ضد حساسیت باشد. اکثرا از فرش های پلی استر که توسط شرکت های معتبر با الیاف هیت ست و ضد حساسیت بافته میشود، خرید خود را انجام می دهند .
و در عین حال باید جنس ان نرم و لطیف باشد و دارای پرز باشد . البته خرید فرش های شگی که دارای پرزهای بلند هستند نیز برای اتاق کودک توصیه نمی شود ، زیرا به دلیل پرزهای بلندی که دارد ، مواد غذایی در میان آنها افتاده و به راحتی با جارو خارج نمی شود و انباشته شدن این مواد در دل فرش ، به مرور زمان باعث رشد باکتری و میکروب خواهد شد .
هم چنین فرش های فریز هم هستند که شبیه گلیم بوده و پرز ندارند و در میان فرش های فانتزی و مدرن یافت می شوند ، این فرش ها به دلیل اینکه پرز ندارند بسیار زبر بوده و برای پوست فرزند شما مناسب نمی باشند .
اگر چه قابلیت شست و شوی بالایی دارند اما بهتر است که از میان فرش های شنل ، فرش کودک خود را خریداری کنید که علاوه بر قابلیت شست و شو و کیفیت بالا، دارای پرزهای نرم می باشند و این پرزها کوتاه بوده و در طرح های فانتزی و عروسکی متنوعی بافته می شود.
رنگ فرش کودک
با توجه به اینکه کودک شما ، دختر است یا پسر ، بهتر است از رنگ هایی که با روحیه ی این جنس سازگاری دارد انتخاب خود را انجام دهید . طبق تحقیقات و تجربیات و روحیات مشخص دختران و پسران ، رنگ های ملایم برای دختران و رنگ های پر انرژی برای پسران انتخاب می شود .
شاید فکر کنید که نوزاد ، به رنگ چه حساسیتی دارد ، اما این را هم باید بدانید که بهتر است طرحی را برای اتاق کودکتان انتخاب کنید که هم جوابگوی سنین نوزادی و خردسالی او باشد و هم اینکه این طرح تا اوایل نوجوانی برای او مناسب باشد و روحیه ی کودکانه ی او را پاسخ گو باشد .
فرش های با طرح های عروسکی و طرح حیوانات و طبیعت برای اتاق کودک بسیار مناسب است .
رنگ های صورتی ، فیلی ، کرم ، سبز روشن ، نارنجی برای اتاق دختران بسیار مناسب است و رنگ های زرشکی، آبی، سبز و قرمز و قهوه ای برای اتاق پسران مناسب می باشد .
در خرید تخت و کمد نیز اگر از لحاظ مالی مشکلی ندارید ، می توانید برای کودکتان به هر دوره ی سنی که می رسد ، دکور جدیدی فراهم کنید ، اما وسایلی هستند که امروزه برای رفاه حال خانواده ها ساخته شده و قابلیت کوچک و بزرگ شدن دارد و با تهیه آنها می توانید نیاز فرزندتان در هر سنی را پاسخ دهید .
ابعاد فرش کودک و دیزاین اتاق
چیدمان اتاق کودک بهتر است که دارای بخش های مجزا مناسب حال کودک باشد . بهتر است به جای اینکه اتاق او را پر از وسیله کنید و عروسک ، به صورت حساب شده و فکر شده عمل کنید و از هر چیزی ، زیباترین و مناسب ترینش را برایش تهیه کنید . تا هم اتاق او شلوغ نباشد و هم اینکه دارای بخش های مجزا باشد.
قسمتی مخصوص لباس ها، قسمتی دیگر مخصوص اسباب بازیها و گوشه ای دیگر رابرای کتابخانه ومیز تحریر و نقاشی او در نظر بگیرید و اگر دوست دارید بخشی را برای خلاقیت های او خالی بگذارید ، که مثلا برای چادر زدن و بازی های سرخ پوستی اش جا داشته باشد.
نیازی نیست اتاق کودک شما بسیار بزرگ باشد تا بتوانید تمام این کارها را انجام دهید ، این فضا ها را با چیدمان وانتخاب وسایل ظریف و در عین حال زیبا می توان ایجاد کرد .
اگر اتاق فرزند شما تاریک است و نور زیادی ندارد، از رنگ های روشن برای چیدمان اتاقش استفاده کنید. اگر زیادی آفتاب گیر است و گرم می باشد ، از رنگ های تند که از لحاظ بصری گرمای بیشتری ایجاد می کند ، مثل نارنجی پرهیز کنید و بهتر است از رنگ آبی که خنک است و آرامش بخش است محیط اتاق اش را تعدیل کنید .
نکته ی دیگر حائز اهمیت این است که با هنرمندی ، رنگی را برای فرش برگزینید که علاوه بر اینکه قابل شست و شو است لک ها را زیاد از حد نشان ندهد و ظاهر فرش کودک را چرکین و نازیبا نشان ندهد .
کودکان در اتاق شان بسیار جست و خیز کرده و دوست دارند، بدوند، بهتر است حتی الامکان کف اتاق را موکت کنید تا همه جای ان پوشیده باشد تا کودک وقتی می افتد با زمین سخت تماس نداشته باشد .
و بهتر است که فرشتان از محیط کوچک تر باشد و وسط اتاق باشد ، تا محیطی خفه و پر و نازیبا را برای اتاق به ارمغان نیاورد .
نکته ی دیگر، در مورد نور اتاق است ، اتاق کودک نباید بیش اندازه در شب تاریک باشد ، و از چراغ خواب و یا شب نماهایی که سقف را اذین می دهند و به ان آویزان شده و کمی اتاق را روشن می کنند ، استفاده کنید .
با آویزان کردن عروسک ها و یا ماه و ستاره های شب نما فضای اتاق را برای کودکتان دلچسب تر و دوست داشتنی تر خواهید کرد .

فروش ویژه انواع فرش ماشینی با کیفیت
خرید فرش کاشان
خرید فرش درجه یک
فرش ماشینی کاشان
برچسب
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  بهترین فرش ماشینی از کدام شهر است ؟
•  از بین بردن لکه چایی روی فرش ماشینی
•  استفاده از مکانیزم و روشهای نوین نگهداری فرش در موزه فرش
•  فرش ماشینی خوب از کجا بخرم ؟
•  حمل و نقل در فرش کاشان

» می توانید به ما اعتماد کنید «

ضمانت پرداخت خرید فرش کاشان
اینستاگرام فرش کاشان لینکدین فرش کاشان  صفحه تماشا فرش کاشان صفحه توییتر فرش کاشان صفحه یوتیوب فرش کاشان صفحه فیسبوک فرش کاشان  کانال آپارات فرش کاشان  کانال نماشا فرش کاشان تلگرام فرش کاشان  کانال واتس اپ فرش کاشان