تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

فرش وینتیج یا فرش های کهنه نما

فرش طرح قدیمی

فرش وینتیج یکی از جدیدترین محصولات فرش های ماشینی است . این فرش مورد توجه افرادی واقع شده است که از کالاهای لوکس و فانتزی و مدرن خوششان می اید. ابتکار در طراحی فرش های جدید در انحصار ایران و تولید کنندگان فرش ماشینی است . فرش وینتیج نام دیگری به نام فرش کهنه نما دارد . 
فرش های کهنه نما ، هم در فرش های ماشینی یافت می شود و هم در میان فرش های دستباف دیده می شود . از آنجایی که فرش های دستباف هر چه کهنه تر باشند طرفداران بیشتری می یابند ، از این جهت فرش های کهنه نما که به صورت ماشینی هم بافته می شوند ، مورد توجه علاقمندان به هنر قرار گرفته است .
فرش های کهنه ، که به صورت دستباف می باشند، اگر خیلی قدیمی باشند در موزه ها نگهداری می شود، و اگر چنین نباشد باز هم مورد رفو قرار گرفته و به کلکسیون دارها فروخته می شود.
فرش های کهنه نمای دستباف
امروزه به دلیل ارزش بالای فرش های کهنه دستباف ، زمانی که فرش های دستباف را در حجره ها تحویل می گیرند ، آن را در زیر پای رهگذران در بازار و حجره ها قرار می دهند تا از نو بودن ان کم شده و رنگ کهنگی به خود بگیرد . علت این امر این می باشد که فرش های دستباف که تازه بافته می شوند دارای رنگ های تند و پر رنگی هستند که عده ای افراد این نو بودن را نمی پسندند و به کسانی که فرش را از انها خریداری می کنند می سپارند که آن را کمی جا بیاندازد .
وقتی فرش در معرض رفت و آمد قرار بگیرد، به اصطلاح خودمانی جا می افتد . از این جهت اگر در خیابانی دیدید که فرش دستباف نو را کف خیابان پهن کرده اند تا ماشین ها و رهگذران از روی آن عبور کنند ، تعجب نکنید و این به این سبب است که فرشی که با الیاف طبیعی از جمله پشم بافته شده است در اثر عبور و مرور، جا افتاده و رنگ بهتری پیدا می کند .
از طرفی ایران صادر کننده ی فرش دستباف به اقصی نقاط جهان و خارج از مرزها می باشد و تخفیفات گمرکی شامل حال مرسوله های دستباف و قدیمی می شود . از این جهت، صادر کنندگان برای اینکه مشمول این تخفیف واقع شوند ، فرش های دستباف نو را با یکسری مواد شیمیایی به صورت کهنه نما در می آورند تا بتوانند ان را با قیمت ارزان تری از مرزها خارج کنند .
و یا اینکه می توانند با حقه هایی فرش ها را با قیمت و ارزش بالاتری به خارجیان بفروشند .
اروپاییان به فرش ها و کالاهای اصیل و سنتی و قدیمی علاقه ی بسیاری دارند و دوست دارند یکی از این کالاها من جمله فرش کهنه نما یا فرش وینتیج در خانه ی خود داشته باشند .
داشتن یک فرش کهنه ی اصل برای هر کسی میسر نیست و از آنجایی که مقدور نیستند یک فرش کهنه ی اصل را خریداری  نمایند از این جهت از فرش های دستبافی که به صورت کهنه نما در آمده اند بسیار استقبال می کنند .
فرش وینتیج ماشینی
امروزه با صنعتی شدن جوامع ، کسانی می توانند در دور رقابت بمانند که، دارای خلاقیت بوده و بتوانند محصولات جدید و زیبا و خلاقانه تولید کنند، ایران نیز که در تولید فرش ماشینی در صدر همه ی کشورهای قرار دارد ، اقدام به تولید فرش های وینتیج نموده است که این فرش به گونه ای است که به صورت یک فرش کهنه تاریخی به نظر می رسد.
اگر فرشی دیدید که در عین نو بودن دارای رنگ آمیزی خاص و طرح کهنه می باشد بدانید که با یکی از جدیدترین محصولات فرش ماشینی ایران روبرو هستید .
اگر دوست دارید فضای منزل تان از اصالت برخوردار باشد و یا به دکوراسیون کلاسیک یا سنتی علاقه دارید می توانید این فرش را در طرحی که با سبک دکوراسیون تان هم خوانی دارد تهیه کنید و آن فضای دل نشینی که دوست دارید در منزل تان ایجاد کنید.
البته می توان این فرش را در میان دکوراسیون های مدرن نیز به کار برد و این بستگی به ذوق و سلیقه ی شما دارد که چگونه و به کمک چه وسایل و رنگ هایی این هم خوانی را به فضای اتاق تان ببخشید .
لازم است بدانید که فرش های وینتج ماشینی از نخ های پلی استر بافته می شوند و در انواع سایز بافته می شوند و شما می توانید با توجه به مساحت فضای اتاق تان این فرش را سفارش داده و در بازار خریداری نمایید.
از فرش های وینتیج می توانید علاوه بر کف منزل برای زینت بخشیدن به دیوار اتاق تان نیز استفاده کنید و سایز کوچک آن را سفارش داده یا به صورت دستباف یا به صورت ماشینی ، قاب کرده و به عنوان تابلو فرش وینتیج یا کهنه نما در منزل خود استفاده کنید.
در مورد قیمت فرش وینتیج باید بدانید که جز فرش های لوکس به شمار می رود و نسبت به فرش های ماشینی معمولی گران تر است و در انواع شانه و تراکم بافته می شود.

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی