تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

گروه صنعتی فرش ماشینی کاشان

نام نویسنده: زینب انتخابی
گروه صنعتی فرش ماشینی کاشان

محبوبیت گروه صنعتی فرش کاشان
شرکت فرش کاشان محصولات خود را با چه ویژگی های تولید می‌کنند؟
انواع محصولات کارخانه فرش کاشان
خرید مستقیم از کارخانه شهرک صنعتی فرش کاشان

همان طور که می‌دانید امروزه فرش یکی از محصولاتی است که انتخاب و خرید آن برای پوشش منازل به ویژه در نزد ایرانیان رایج گشته و در این راستا تولیدات فراوانی توسط معروف ترین و خلاق ترین برندهای فرش ماشینی به ویژه کارخانه های فرش کاشان ارائه می‌شود که پاسخگوی نیاز هر قشر و فرهنگی از جامعه است. در بازار فرش و قالی سراسر دنیا رد پایی از محصولات ارائه شده توسط گروه تجاری فرش کاشان یعنی فرش های ناب و درجه یک وجود دارد و این به تنوع و خصوصیات محصولات ارائه شده در این کارخانجات تولیدی باز می‌گردد که سبب شده نظر هموطنان را جلب نماید و تقاضای خرید به سمت فرش های ماشینی یا دستباف شهر کاشان که به عنوان پایتخت فرش جهان است، کشیده شود.

تعداد کارخانه های فعال در شهرک صنعتی فرش کاشان بسیار زیاد است و محصولات نابی که از این شهرک صنعتی خارج می‌شود مربوط به بیش از 700 واحد تولیدی است. آمار و ارقام بدست آمده از تمامی گروه های صنعتی کاشان که تحت عنوان کارخانه و تولید کننده هم از آن ها یاد می‌شود، نشان از توان تولیدی سالانه بیش از 12 میلیون متر مکعب فرش دارد که به نوعی توانسته به رفع و پاسخ نیاز هموطنان در سراسر کشور بپردازد. این آمار تنها مساحت تولید شده در هر سال را نشان می‌دهد در حالی که فعالیت جانبی این گروه های صنعتی هم قابل توجه است؛ برای مثال مرحله پرداخت یا پردازش فرش های دستباف در کارخانه ها و گروه های صنعتی کاشان انجام می‌شود در حالی که بافت و تولید این محصولات هیچ ارتباطی به کارخانه ها نداشته و تماما در کارگاه ها و منازل هنرمندان انجام می‌گردد.

در حال حاضر فرش های ماشینی تولید شده توسط کارخانه های گروه صنعتی فرش ماشینی کاشان به عنوان یکی از پرقدرت ترین و بی نظیر ترین محصولات در بین انواع تولیدکنندگان دیگر شهر های ایران به شمار می‌رود و بنا بر همین علت این شهر به قطب یا پایتخت تولید فرش های ماشینی در دنیا مبدل گشته است.

اگر از ما بپرسند برای خرید فرش ماشینی به کجا مراجعه می‌کنید، بی شک یکی از انتخاب های خود را به فروشگاه هایی اختصاص می‌دهیم که به کارخانه های تولید فرش کاشان منتهی می‌شود. اکثر خریداران در هنگام انتخاب و البته خرید برای فرش های ماشینی کاشان جایگاه ویژه ای در نظر می‌گیرند و به سراغ فرش های ماشینی گروه صنعتی کاشان می‌روند. چرایی و چیستی اهمیت خرید از گروه صنعتی فرش کاشان موضوع قابل بحثی است که در این نوشتار تا حدودی به آن پرداخته شده است، به حدی که توانسته به خوبی گروه صنعتی یا تجاری فرش کاشان را معرفی نماید و شما را با محصولات و ویژگی های این کارخانه آشنا نماید.

 

محبوبیت گروه صنعتی فرش کاشان

همان طور که در بالا بیان شده شهر کاشان به عنوان اولین های تولیدی فرش ماشینی و نوع دستباف شناخته شده است و محبوبیت گروه صنعتی فرش کاشان در اصل مربوط به تنوع و ویژگی هایی است که برای محصولات این کارخانه ها وجود دارد؛ البته که در کنار آن راهبرد اصلی این مجموعه که پایه و اساس این دست نوشته برای پاسخ به این سوال که دلیل رضایت بالای مشتریان گروه صنعتی فرش کاشان به عنوان اولین تولید کننده فرش های ماشینی چیست، نیز بی تاثیر نسیت که در ادامه بدان پرداخته ایم:

 • شرکت های فرش کاشان از اولین کارخانه هایی به شمار می‌روند که در سراسر کشور شناخته شده اند و به جهت تولید و بافت فرش های ماشینی در ایران تأسیس و مشغول به کار گشته اند. بازده و عملکرد این کارخانه های تولیدی مذکور به حدی مناسب و عالی بوده که با گذشت کم تر از 5 دهه نام و نشان فرش های ماشینی کاشان را به تمامی دنیا معرفی نموده است و گستردگی آن به وسعتی است که در حال حاضر مشاهده می کنیم و به نوعی فراگیر شده است.
 • کارخانه های فرش کاشان همواره به دنبال بهتر شدن و پویایی در راستای نوآوری و خلاقیت گام برداشته اند و این موضوع در کنار توجه به کسب رضایت مشتری و افزایش سهم خود از بازار است که به نوعی امری مهم تلقی شده و به صورت رابطه ای دو سر سود هم برای خریداران و هم برای تولید کنندگان است که خود نشات از پایه و اساس این گروه تولیدی و محصولات متنوع و با کیفیت آن دارد.
 • برتری گروه صنعتی فرش کاشان دلیلی بر مناسب نبودن فرش های تولید شده در سایر شهر ها نیست بلکه در نظر گرفتن راهبرد و هدف خود در راستای جلب اعتماد و رضایت تمامی هموطنان بوده که توانسته این شهر و شهرک های صنعتی آن را به نوعی محبوب و پرطرفدار نماید.

همان طور که می‌دانید شهر های مختلفی در ایران از جمله کرمان، اصفهان، مشهد، تبریز و یزد و... دارای کارخانه های تولید فرش هستند و از صنعت نساجی مناسبی برخوردارند؛ اما موضوع بحث ما در رابطه با برتری گروه صنعتی فرش کاشان است که کیفیت و مزیت های آن به حدی بالا و برتر است که تنها بهترین تولید کنندگان توان ماندن در بازار برای رقابت با آن را دارند. درست است که راهبرد این گروه صنعتی یکی از علل محبوبیت این شهر و تولیدکنندگان آن است، ولی همان طور که گفته شد ویژگی های تولیدات نیز در این زمینه بی تاثیر نیست که در ادامه به توضیح آن پرداخته ایم.

 

شرکت فرش کاشان محصولات خود را با چه ویژگی های تولید می‌کنند؟

همان طور که در توضیحات بالا بدان اشاره شده است یکی از دلایل رونق گرفتن و پر مخاطب شدن کارخانه فرش کاشان ویژگی هایی است که در تولیدات آن وجود دارد و این دلیلی بر این شده تا این سوال مطرح شود که شرکت فرش کاشان محصولات خود را با چه ویژگی های تولید می‌کنند که خریداران بدان جذب می‌شوند و خود از علل محبوبیت کارخانه و این تولیدات است که در باب آن می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

محصولات تولید شده در شهرک صنعتی فرش کاشان از فرش های ماشینی به شمار می‌روند که زیبایی و کیفیت را در عین برخورداری از قیمت مناسب به همراه دارند. قیمت مناسب فرش های فروشگاه فرش کاشان به هیچ وجه دلیلی بر تفاوت بین ویژگی های فنی و ظاهری این محصولات با فرش های درجه یک ندارد؛ بلکه مواردی مانند خرید عمده مواد اولیه، تولید انبوه، روش های پر بازده، نیروی کار متخصص و ... بوده که توانسته فرش های گروه صنعتی کاشان را با این ویژگی به بازار عرضه نماید.

محصولات تولید شده در شرکت های فرش کاشان همگی درجه یک و استاندارد هستند و تفاوت قیمتی یا به عبارتی ارزان و گران بودن آن مربوط به تراکم های مختلف بافت این محصولات و الیافی است که در این تولیدات بر اساس پاسخگویی به نیاز هموطنان به کار رفته است؛ پس با این تفاسیر می‌توان گفت که تمامی محصولات در فروشگاه فرش کاشان درجه یک بوده و محصول بی کیفیت در این مجموعه وجود ندارد.

طرح و رنگبندی متنوع از نمونه کارهای سنتی و کلاسیک گرفته تا طراحی های مدرن و به روز بازار در تولیدات شرکت فرش کاشان که پاسخگویی به نیاز هر سلیقه و فرهنگی را در بر دارد نیز از دیگر ویژگی هایی است که کارخانه های فرش کاشان در تولیدات خود به کار می‌برند و همین توانسته رضایت هموطنان و محبوبیت این شهر و مجموعه های تولیدی آن را به همراه داشته باشد.

خلاقیت و نوآوری در فروش با متد های روز دنیا از جمله روش های خرید و فروش به صورت آنلاین و مجازی که دسترسی به محصولات را برای هموطنان در اقصی نقاط کشور آسان تر نموده و همین از هزینه های خرید کاسته و در نتیجه قیمت عمده و تولیدی را برای خریداران به همراه دارد نیز خود از ویژگی های در نظر گرفته شده برای این محصولات است که محبوبیت افراد را در پی دارد.

 

انواع محصولات کارخانه فرش کاشان

همان طور که در ویژگی های که در تولیدات گروه صنعتی فرش ماشینی کاشان به کار می‌رود بیان شد، این محصولات در تراکم های متفاوت و با جنس الیاف های متفاوتی و با متنوع ترین طرح ها در خط تولید قرار می‌گیرند که این خود سبب بر این گشته تا انواع محصولات کارخانه فرش کاشان در دسته بندی های متفاوتی را در بازار مشاهده نماییم.

 • یکی از این دسته بندی ها که امروزه شناخت و معرفی آن نسبت به دیگر انواع محصولات شرکت فرش کاشان رایج تر است، دسته بندی فرش بر اساس شانه و تراکم است که از فرش 500 شانه گرفته تا بالاترین تراکم شامل فرش 1200 شانه تراکم 3600 یا فرش 1500 شانه گل برجسته در بازار وجود دارد و بسته به کاربری و نیاز خود و توان مالی شما بوده که انتخاب و خرید آن صورت می‌گیرد.
 • از دیگر تقسیم بندی هایی که برای این فرش ها وجود دارد معرفی محصول بر اساس سبک طراحی نقشه فرش است که معمولا به صورت فرش کلاسیک یا فرش مدرن در بازار ارائه شده است و بسته به دکوراتیو منازلتان است که می‌توانید آن را خریداری نمایید.
 • دسته بندی دیگر بر اساس جنس الیاف است که کمتر از دو تقسیم بندی بالا معمولا برای معرفی فرش به بازار استفاده می‌شود؛ ولیکن آگاهی از آن خالی از لطف نیست که خود در بردارنده انواع مختلفی از فرش های آکریلیک، پلی استر، ورژن و... است.
 • یکی دیگر از دسته بندی هایی را که می‌توان برای انواع محصولات کاشان بیان کرد، دسته بندی فرش بر اساس نوع بافت است که شامل انواع فرش های ساده و گل برجسته است.

با توجه به گفته های بالا می‌توان به این نتیجه رسید که که گروه صنعتی فرش کاشان تمامی فرش های ماشینی را در انواع و اقسام طرح و رنگ، تراکم و نوع بافت و ... تولید می‌نماید؛ فرش هایی که در ابعاد استاندارد و غیر استاندارد قابل خریداری هستند و سبب شده تا بنا بر نظر کارشناسان و متخصصین فرش و قالی، متنوع ترین بازار فرش، از جهت کیفیت و کمیت مربوط به فرش های کاشان باشد به طوری که در هیچ کجای دنیا نمی‌توان گستردگی فرش های فروشگاه فرش کاشان را پیدا نمود و دلیل این موضوع را می‌توان بدین علت دانست که:

 • گروه تولیدی صنعتی فرش کاشان فعالیت خود را از اوایل 1350 آغاز نمود و در زمینه تولید انواع مختلف فرش های ماشینی عملکرد خوبی از خود نشان داد. پویایی و تعدد محصولات آن زمان بسیار کم تر از حال حاضر بود؛ اما پیشرفت عالی و چشم گیر صنعت و فناوری سبب شد تا گروه صنعتی فرش کاشان در طول سال ها بنا به شرایط به روز بتواند در صنعت نساجی جایگاه ویژه ای را به دست آورد.
 • شروع آغاز فعالیت شرکت فرش کاشان با تولید فرش های 350 شانه بوده که به هیچ وجه در بازار های کنونی یافت نمی‌شود؛ اما پایه و اساس خوبی برای تولید دیگر فرش های ماشینی گشت.
 • استفاده از الیاف باکیفیت و متنوع ترین طرح های بافت که توجه خریداران را جلب نمود و دلیلی بر رونق گرفتن تقاضا شد خود از دلایل دیگری است که بازار عرضه را تقویت نمود.
 • کارخانه فرش کاشان مجبور به همگام شدن با دنیای تکنولوژی است و هرچه در این زمینه فعال تر باشد، خواهد توانست سهم بیشتری از بازار را به خود اختصاص دهد. استفاده از دستگاه های روز دنیا که ساخت کشور های اروپایی است در کنار بکار گیری متد های تولیدی پر بازده و ... عوامل مهم در این زمینه هستند که توانسته انواع محصولات کاشان را در سرتاسر دنیا زبانزد عام و خاص نماید.
 • در این زمینه می‌توان این چنین گفت که شرکت فرش کاشان توانسته است با دریافت گواهینامه ها و استانداردهای بین المللی و ملی از جملهISO 9001 ،ISO14001 و گواهی OEKO -TEX قدرت و برتری خود را به نسبت دیگر مجموعه ها به رخ کشد.

 

خرید مستقیم از کارخانه شهرک صنعتی فرش کاشان

همه خریداران و متقاضیان فرش های ماشینی کاشان به دنبال قرار دادن این بافته ها در سبد خرید خود هستند، فرش هایی که به غایت زیبا و جذاب بوده و نگاه هر بیننده را جذب می‌کنند؛ در عین این که به نسبت دیگر فرش های تولیدی کیفیت بهتری را دارند.

در کنار برتر بودن و مطلوب بودن فرش های کارخانه جات کاشان، رده بندی و اولویت بندی فرش های ماشینی کاشان و تولیدکنندگان هم باید مد نظر قرار گیرد. تعداد تولید کنندگان و فعالیت در زمینه فرش های ماشینی کاشان بسیار زیاد است و جالب آن که همگی عملکرد خوبی در زمینه کیفیت و دوام از خود نشان داده اند؛ اما رقابت تولید کنندگان کاشانی بر سر کیفیت نیست؛ بلکه سهم بازار موجب شده تا این تولید کنندگان به رقابت بر سر نوآوری، خلاقیت، زیبایی و قیمت مناسب محصولات رهنمون شوند و تعداد تولید کنندگان موفق در این زمینه انگشت شمار گردند.

در صدر لیست تولید کنندگان برتر کاشانی، برند فرش کاشان با عملکرد و سابقه درخشان توانسته خوش بدرخشد و به صورت مستقیم نیاز هموطنان را در این زمینه رفع نماید؛ یعنی امکان خرید مستقیم از کارخانه شهرک صنعتی فرش کاشان را به دو شکل حضوری و آنلاین بدون حضور واسطه برای هموطنان مهیا نماید.

برای خرید از بهترین کارخانه صنعتی فرش کاشان یا همان فروشگاه اینترنتی فرش کاشان می‌توانید هم با انجام هماهنگی های لازم به صورت حضوری اقدام به خرید فرش نمایید و هم به جهت دسترسی تمامی هموطنان به این محصولات از خرید اینترنتی فرش کاشان استفاده نموده و محصول مورد نظر خود را خریداری نمایید.

هرچند به علت کم اطلاعی خریداران و عدم آگاهی در زمینه های مختلف در حیطه دنیای مجازی اعتماد به فروشگاه های اینترنتی فراگیر نشده است؛ اما نسل جدید بسیار بهتر از نسل قبل از فروشگاه های اینترنتی استفاده می‌نمایند و با دانستن مزیت های خرید فرش از فروشگاه های اینترنتی فرش، خرید محصول از فروشگاه اینترنتی فرش کاشان را دارای ارجحیت می‌دانند.

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی