تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

فرش اتاق نشیمن

فرش ماشینی مناسب برای اتاق نشیمن

فرش ، یکی از اساسی ترین وسایلی است که در منزل خریداری می شود. خانه ی بدون فرش روح ندارد . هم اتاق نشیمن ، قلب خانه است هم فرش .
پس برای انتخاب فرش جایی که بیشترین رفت و آمد و نشست و برخاست را در آنجا دارید ، بهتر است بیشتر دقت کنید . فرش اتاق نشیمن هم باید زیبا باشد و هم قابلیت نشست و برخاست را داشته باشد . از این جهت که هم باید رفت و آمد را تاب بیاورد ، و هم شست و شو را و هم اینکه به اندازه ای که برای ان هزینه کرده اید، برایتان کار کند .
برای انتخاب چنین فرشی باید مواردی را بدانید که در این مقاله ذکر می شود .
برای انتخاب فرش خوب به صورت آگاهانه، هم باید به جنس فرش دقت کرد ، هم به قیمت آن که برای ما مناسب باشد و هم اینکه این فرش بتواند در سالیان طولانی، در زیر رفت و امد از رخ نیافتد .
پس باید جنس های مرغوب فرش را بشناسیم و از شانه و تراکم های مناسب خرید خود را انجام دهیم و هم اینکه با خرید از یک جای معتبر، فرش خوب را با قیمت خوب تر خریداری کنیم.
فرش اکریلیک برای اتاق نشیمن
فرش های ماشینی خوب و درجه یک با جنس اکریلیک بافته می شوند . علاوه بر جنس اکریلیک ، فرش های پلی استر نیز در بازار وجود دارند . اگر تفاوت و ویژگی های ان هارا بدانید شاید بتوانید بهتر انتخاب خود را انجام دهید .
الیاف اکریلیک از لحاظ مشخصات فنی، شباهت بسیاری به پشم دارند . اما پشم طبیعی است و از گوسفندان به دست می آید اما اکریلیک از مواد شیمیایی و صنعتی به دست می آید .
فرش های اکریلیک از این جهت جز فرش های درجه یک دسته بندی می شود ، چون قابلیت پاخوری بالایی دارد و انعطاف پذیری آن مانع می شود که سریعا تخته شوند و از ریخت بیافتند.
هم چنین اگر می خواهید فرش اکریلیک برای اتاق نشیمن تان خریداری کنید باید بدانید این فرش رنگ های بسیار زنده و درخشانی دارد . در برابر حرارت مستقیم مثل اتوی داغ و قابلمه ، مقاومت قابل قبولی از خود نشان می دهد . هم چنین، در برابر نور مستقیم خورشید، به زودی رنگ خود را از دست نداده و تغییر رنگ نمی دهد.
شاید بخواهید در مورد یک فرش پلی استر برای اتاق نشیمن تان ، اطلاعاتی داشته باشید.
فرش پلی استر نیز یکی از فرش های خوب برای منازل می باشد که قیمت کمتری از فرش اکریلیک دارد . علت این امر این است که پلی استر پایه ای پلاستیکی دارد و در برابر گرما و راه رفتن زیاد بر روی ان ممکن است دچار کشیدگی در گوشه های خود شود.
و در گذر زمان به دلیل خاصیت ارتجاعی ای که دارد، آن شکل اولیه ی خود را از دست بدهد و هم چنین قابلیت پاخوری بالایی در حد فرش اکریلیک ندارد ، پس ممکن است تخت شود و زود از ریخت بیافتد .
اما از ویژگی های خوب این فرش قابلیت شست و شوی بالای آن است و اینکه به دلیل اینکه فرش های پلی استر قابلیت رنگ پذیری بالایی دارند ، در انواع رنگ ها بافته می شوند و رنگ های فانتزی و فرش های فانتزی نیز با این الیاف بافته می شوند .
سایز و رنگ فرش اتاق نشیمن
به توصیه ی دکوراتورها و کسانی که در زمینه چیدمان منزل صاحب نظر می باشند، بهتر است که فرش تان را نسبت به فضایی که می خواهید آنجا را فرش کنید ، بهتر است که کوچکتر انتخاب کنید . علت این امر این است که فضا را بزرگتر نشان می دهد . نکته ی دیگر در مورد رنگ آن است که بهتر می باشد ، رنگ فرش از سایر رنگ ها پر رنگ تر باشد . زیرا ، اگر از کف به سقف رنگ ها کمرنگ تر شود، از لحاظ تناژ رنگی ، ارتفاع ساختمان بلند تر به نظر می آید .
مورد دیگر این است که فرش می تواند در شلوغ تر به نظر رسیدن یا خلوت تر بودن فضا به کمک شما بیاید. اگر منزل شما بزرگ است و نمی توانید با اثاثیه ان را پر کنید ، فرش تان را با طرح شلوغ و رنگ پر و تیره انتخاب کنید تا تمام توجه ها را به خود جلب کند و اندکی از خلوتی فضا بکاهد و برعکس ، اگر منزل تان کوچک است و پر از وسایل، با انتخاب فرش شلوغ آن را پرتر از آنچه هست ، نکنید و با انتخاب فرش روشن با طرح خلوت ، فضا را بازتر جلوه دهید .
شانه و تراکم فرش اتاق نشیمن
این را بدانید که، هر چه شانه و تراکم فرش بالاتر رود ، قیمت آن بالاتر می رود و هم چنین هر چه فرش شانه و تراکم پایین تری داشته باشد ارتفاع خاب آن بیشتر می باشد . اگر در اتاق نشیمن تان عادت دارید که روی زمین بنشینید بهتر است از میان فرش های هفتصد شانه محصولتان را انتخاب کنید و اگر نه دوست دارید از لحاظ زیبایی فرش تان شبیه فرش های دستباف باشد ، فرش تان را از هزار شانه به بالا خریداری کنید.
فرش های هفتصد شانه همینطور سایر فرش ها ، روزانه با طرح های جدید و روز بازار بافته می شوند . پس فکر نکنید که هر چه فرش های جدید با شانه و تراکم بالا بافته می شوند ، سایر فرش ها قدیمی می شوند . معیار قدیمی و جدید بودن فرش ، طرح آن است . نقشه هایی که فرش ها با آن بافته می شوند روز به روز طبق مد و سلیقه ی جامعه و فرهنگ رایج در آن خطه طراحی و روانه بازار می شود ، پس می توانید با خیال راحت از میان انواع فرش ماشینی ، آنچه برای شما مناسب است با قیمت مناسب انتخاب کنید.
فرش های هزار شانه به بالا از این جهت دستباف گونه نامیده می شوند، چون در هر متر مربع آن، گره های بیشتر و ریز تر بافته می شود و مثل عکس که تعداد پیکسل های آن بالا می رود ، تصاویر را با نرمی و ظرافت و وضوح بیشتری نشان میدهد ، این فرش نیز نقشه های ریز تر و شلوغ تر را می تواند با زیبایی هر چه تمام تر نشان دهد .
شانه به تعداد گره هایی که در هر یک متر راستای عرضی فرش بافته می شود گفته می شود . در حالی که تراکم به تعداد گره هایی گفته می شود که در هر یک متر راستای طولی فرش بافته می شود .
چون گره ها باید ریز باشند باید نخ ها از جنسی باشند که زود پاره نشوند . پس به دلیل اصلاح کیفیت نخ ها فرش ها با قیمت بیشتری عرضه می شون و ارتفاع خاب آن کاهش می یابد .
سبک فرش اتاق نشیمن
فرش های ماشینی در انواع سبک ، کلاسیک، سنتی ، مدرن بافته می شوند . با توجه به اینکه سایر وسایل منزل شما در چه سبکی چیده شده اند یا قرار است خریداری شود ، باید فرش خود را متناسب با آن و متناسب با همان پالت رنگی حاکم بر فضا خریداری کنید . چرا که عدم هماهنگی میان آنها، باعث نازیبایی فضای منزل تان شده و به زودی از بودن در این محیط شلوغ خسته خواهید شد. در صورتی که خانه جایی است که انسان بعد از یک روز کاری باید در آن به آرامش برسد .
فرش های سنتی محصولاتی هستند که با نقشه های سنتی مثل لچک و ترنح بافته می شوند . فرش های فانتزی ، فرش های سبک و با این نام در بازار هستند و فرش های کلاسیک ، محصولاتی هستند که با تلفیق انواع طرح ها و الهام از سبک های سنتی طراحی شده اند.

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی