تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

فرش خیلی کوچک

فرش سایز کوچک

منظور از فرش های خیلی کوچک ، قالیچه هایی است که ممکن است بنا به کاربرد در هر جایی به کار رود . به طور رایج فرش های موجود در بازار ، در سایز های شش متری ، نه متری و دوازده متری هستند . اما در زندگی های امروزی که منازل به وسیله ی سنگ فرش و یا سرامیک مفروش می شوند ، جاهایی از خانه که خالی می ماند ممکن است زیاد باشد و مورد دیگر اینکه ، امروزه دیگر مد نیست کل خانه یا منزل و فضا را با فرش ها یا موکت ها بپوشانند . برای اینکه فضای منزل بزرگتر از آنچه هست به نظر برسد ، نسبت به محیطی که آن را فرش می کنند ، فرش را کوچکتر در نظر می گیرند و در نتیجه سایر مناطق منزل از جمله دور تادور فرش خالی می ماند .
اما قرار گرفتن پا بر روی زمین ، خوشایند نیست و بهتر است در جاهایی که نیاز به وجود فرش نرم و گرم است ، از قالیچه ها یا به اصطلاح فرش های خیلی کوچک استفاده شود .
این سوال پیش می آید فرش های خیلی کوچک چه فرش هایی هستند و در کجاهای منزل استفاده می شوند؟
سایز های فرش های کوچک
پادری ها ، قالی هایی که در پاگرد پله ها استفاده می شوند ، فرش های مناسب پای تخت و راهروها و ورودی منازل از جمله فرش های خیلی کوچک می باشند که در سایز های مختلف در بازار و حجره های فروش فرش به فروش می رسند . در ادامه به انها اشاره می گردد.
فرش های سایز 50 در 100
این سایز برای فرش های پادری به کار می رود. در اتاق خواب ها یا سرویس های بهداشتی یا درهایی که به بالکن ها باز می شوند، برای اینکه اکثرا فرش های اتاق های خواب ها کوچک هستند و مرکز اتاق را می پوشانند، در پای درها از این پادری ها استفاده می شود. که موارد مصرف انها، دادن زیبایی به فضا، جلوگیری از ورود گرد و خاک به درون خانه و گرم بودن کف پا می شود.
هم چنین ورودی های ساختمان نیز به پادری ها احتیاج دارند و هم اینکه افراد که با کفش وارد منزل می شوند، کفش های خود را تمیز کنند، و هم اینکه ، کسانی که کفش های خود را در می اورند پای شان بر روی زمین نبوده و بر روی فرش پا بگذارند .
برای سرویس های بهداشتی ، یک طرف که دارای رطوبت است ، بهتر است که از پادری های پلاستیکی که جاذب رطوبت نیست استفاده شود و در بیرون در ، بهتر است از پادری هایی متناسب با فرش و رنگ های داخل اتاق خریداری شود .
فرش های کوچک سایز 1.5 در 1 متر
به این فرش در این سایز ، قالیچه یا زرع و نیم گفته می شود . از این قالیچه در این ابعاد به طور رایج یا اصولا برای پوشاندن فضای بین اتاق خوابها و یا فاصله های بین اتاق پذیرایی و آشپزخانه استفاده می شود . همچنین در اتاق خواب های امروزی که کوچک است و بیشتر فضا را تخت می گیرد ، بهتر است که از این سایز در پای تخت ها استفاده گردد.
فرش های کوچک سایز 2 در 1 متر
این سایز فرش مناسب راهروها و کنار تخت خواب ها می باشد. البته باید بدانید که فرش هایی که در راهروها استفاده می شود، و یا راه پله ها، رولی هستند و قابل سفارش می باشند و شما با توجه به اینکه چند متر از فرش را نیاز دارید می توانید سفارش دهید که برایتان بافته شود و یا اینکه از قطع های آماده در فرش فروشی ها استفاده نمایید .
فرش های سایز کوچک 3 در 1 متر
این فرش دارای عرض یک متر و طول سه متر می باشد که در راهرو ها مورد استفاده قرار می گیرند و کسانیکه دوست ندارند اطراف فرش شان در اتاق خالی نماند و کل آن پوشیده باشد می توانند به عنوان کناره استفاده کنند .
قالیچه ماشینی 4 در 1 متر
این فرش نیز دارای طول چهار متر می باشد که در کنار فرش های دوازده متری و یا راهروهایی با طول زیاد استفاده می شود .
قالی کوچک 2.25 در 1.5 متر
این فرش به فرش چهار متری موسوم است و این فرش کوچک برای آشپزخانه ها و اتاق خوابهای کوچک استفاده می شود. برای آشپزخانه ها اکثر افراد دوست دارند که فرش های کوچک که به راحتی جمع شده و شسته می شوند استفاده شود. به همین دلیل توصیه می شود در میان فرش های خیلی کوچک فرش مورد نیاز خود را جست و جو کنند .
فرش های کوچک با شکل های خاص
فرش هایی که در بازار می بینیم اکثرا دارای شکل رایج مستطیل شکل می باشد. در صورتی که فرش های خاص نیز وجود دارند که به شکل های دایره ای شکل ، گرد ، مربع و چند ضلعی می باشند و در میان فرش های فانتزی و مدرن شاهد فرش هایی به شکل خاص مثل گل هستیم و فرش های کودک نیز به شکل عروسک و یا ماشینها و غیره می باشد .
آیا می دانید فرش های گرد یا چند ضلعی در کجا مصرف دارد؟
اگر فضای منزل شما، یا اتاق تان ، غیر مستطیل است ، و مثلا به شکل مربع است برای خاص تر شدن فضای اتاق تان می توانید فرشی را که میپسندید به صورت مربع شکل سفارش دهید و به اتاق خودتان زیبایی خاصی متناسب با فضای هندسی اتاق تان ببخشید.
یا اینکه ورودی ها یا مراکز برخی از مکان های بزرگ به شکل خاص مثلا چند ضلعی و دایره شکل می باشند، بهتر است برای اینکه هارمونی بین کف و سقف حفظ شود، از فرش های گرد برای مناطق گرد و از فرش های سفارشی چند ضلعی در فضاهایی که چند گوشه می باشند استفاده گردد.
یا گاها در انتهای سالن پذیرایی تان ، در قسمت بالکن پنجره هایتان به صورت نیم دایره طراحی معماری شده اند می توان به تبعیت از خطوط گرد انتهای سالن، از فرش گرد در این قسمت از اتاق استفاده کرد تا زیبایی بصری در اتاق آفرید .

مورد دیگری که از فرش های گرد اکثرا استفاده می شود استفاده از فرش های گرد کوچک در زیر میز های ناهار خوری گرد است که ، به طور معمول از فرش های کوچک که فقط مقداری از آن از صندلی های میز ناهار خوری بیرون می زند استفاده می کنند که زیباتر است اگر برای میزهای گرد از فرش های گرد و دایره ای استفاده شود .
پشتی های ست فرش
از جمله فرش های کوچک ، پشتی ها هستند که متناسب با فرش های منزل و ست فرشی که افراد انتخاب می کنند بافته می شود .
عده ای از افراد هستند که دوست دارند فضایی سنتی برای منزل خود بیافرینند و در منازل بزرگشان علاوه بر مبلمان قسمتی را برای نشیمن افراد بر روی زمین در نظر دارند . این افراد می توانند پشتی های کوچک را که برای استفاده به عنوان تکیه گاه در کنار دیوار استفاده می شود را سفارش دهند و خریداری کنند . ابعاد این فرش های کوچک 100 در 50 سانت می باشد که به صورت جفت به فروش می رسند .
فرش های کوچک رولی
فرش های رولی اصولا در فضاهایی به کار می رود که به صورت غیر استاندار و به صورت قناس هستند به کار می روند و از این فرش ها برای پر کردن فضاهای خالی استفاده می شود . این فرش ها در طرح های ساده و یا متناسب با فرش های انتخاب شما بافته می شوند.

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی