تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

چرا قیمت فرش 1500 شانه تراکم 4500 بالاست؟

نام نویسنده: مهدیه زارع
چرا قیمت فرش 1500 شانه تراکم 4500 بالاست؟

بررسی کیفیت و قیمت فرش ماشینی 1500 شانه
فرش ۱۵۰۰ شانه کاشان و عوامل مؤثر بر قیمت آن
قیمت فرش ماشینی 1500 شانه گل برجسته نسبت به دیگر فرش ها
آیا فرش ماشینی ۱۵۰۰ شانه با تراکم ۴۵۰۰ ارزش خرید دارد؟
خرید فرش ماشینی 1500 شانه

در گذشته اگر کسی فرش طرح ریز بافت می خواست باید به سراغ قالی های دستباف می رفت؛ اما با پیشرفت در صنعت فرش و با روی کار آمدن دستگاه های جدید و پیشرفته، فرش ریز بافت ماشینی نیز تولید شدند که ظرافت و زیبایی طرح و نگاره را داشتند. نمونه ای از بهترین فرش ماشینی با تراکم بالا که می تواند رقیبی سرسخت با قالی دستباف باشد، فرش های 1500 شانه تراکم 4500 است. با توجه به اینکه این بافته ماشینی با شانه و تراکم و متریال مصرفی بیشتری به تولید می رسند دارای قیمت بالاتری نیز هستند، که در ادامه به عوامل موثر بر قیمت فرش 1500 شانه می پردازیم و با توجه به ویژگی هایی که این بافته دارد بررسی خواهیم کرد که آیا فرش 1500 شانه خوبه یا نه؟ و به بررسی دلیل قیمت بالای آن نیز خواهیم پرداخت.

 

بررسی کیفیت و قیمت فرش ماشینی 1500 شانه

از آن جایی که فرش ماشینی 1500 شانه از پر شانه و تراکم ترین فرش های ماشینی جدید است و برای تولید آن با توجه به متریال مصرفی زیادی که دارند باید از دستگاه های بزرگ و جدید نیز استفاده کرد، برای تولید یک محصول و بافته مرغوب و با کیفیت باید از بهترین دستگاه ها و متریال مصرفی درجه یک کمک گرفت تا در زمان تولید و بافت فرش های تراکم بالا دچار در رفتگی نخ تار و پود و پارگی نشوند.

پس به این صورت می توان گفت که بهترین فرش 1500 شانه با بهترین ماشین آلات و نخ تار و پود به تولید می رسند و از لحاظ کیفی تضمین شده هستند؛ چرا که برای بافت این فرش دستباف گونه کاشان از از بهترین نخ آکریلیک هیت ست شده که دارای کیفیتی همانند نخ پشم طبیعی است، استفاده می کنند و همانطور که می دانید هر چه کیفیت تمامی محصولات اعم از فرش های ماشینی نیز افزایش پیدا کند، دارای قیمت بالاتری نیز خواهند شد که اولین عوامل موثر بر قیمت یک فرش ماشینی ریز بافت، متریال مصرف شده در بافته ها خواهد بود.

استحکام، انسجام و کیفیت بالای فرش های 1500 شانه

اگر بخواهیم به استحکام، انسجام و کیفیت بالای فرش های 1500 شانه بپردازیم، باید بگوییم که این بافته ماشینی با شانه و تراکمی بالا تر از دیگر فرش های ماشینی به تولید می رسد که 1500 گره در یک متر از عرض و 4500 گره در یک متر از طول این بافته ماشینی زده شده است که هر چه تعداد گره های بافته شده در فرش 1500 شانه افزایش پیدا کند، فرش ماشینی ریز بافت تر و همچنین هر چه تعداد گره بافته شده در طول آن افزایش پیدا کند فرش دارای استحکام و انسجامی بالا نیز خواهد شد که بر خلاف دیگر فرش های ماشینی در بافته های 1500 از سه ردیف پود در طول آن استفاده می کنند که تمامی این موارد از جمله دلایلی هستند که کیفیت فرش های 1500 شانه را افزایش داده و مستقیم روی قیمت آن نیز تاثیر می گذارند.

وضوح رنگ و ظرافت بافت فرش 1500 شانه

همانطور که گفتیم تعداد گره عرضی هر چه افزایش پیدا کند، مستقیم روی وضوح رنگ و ظرافت بافت فرش 1500 شانه نیز تاثیر می گذارند. به کارگیری تعداد گره عرضی 1500 شانه سبب آن شده است تا بافت عرضی این فرش ماشینی با تعداد گره بالا و فشرده ای به تولید برسد و همچنین به فرش ماشینی دستباف نما نیز مشهور شوند.

اما همانطور که می دانید لازمه ایجاد ظرافت بالا در بافته های ماشینی در این است که با رنگ های مرغوبی نیز به تولید برسند، نخ هایی که رنگ پذیری خوبی داشته و پرزدهی نیز نداشته باشد که نخ آکریلیک رنگ پذیری بسیار خوبی داشته و همچنین برای بافته شدن در فرش ۱۵۰۰ شانه کاشان گل برجسته با نمره نخ خاب های 50، 55، 60 میلی متر به تولید می رسند که نیازمند ریسندگی خاصی بوده اند و همچنین برای اینکه رنگ بندی این طرح های پر نقش و نگار فرش های 1500 شانه به خوبی به تولید برسد، نیازمند دقت و به کارگیری افراد خبره نیز هست تا این حجم بالای تعداد گره های بافته شده در طول و عرض فرش 1500 با نظم و مرتب بافته شوند.

نرمی و لطافت بالای فرش ماشینی 1500 شانه

همانطور که می دانید این فرش ماشینی دستباف نما با نخ پود پنبه اصل درجه یک و همچنین با نخ خاب آکریلیک هیت ست شده با نمره نخ خاب نازک 50، 55 و 60 بافته می شوند که بکارگیری نخ خاب با نمره پایین و استفاده از نخ تار و پود اصل سبب ایجاد نرمی و لطافت در فرش های 1500 شانه گل برجسته شده است. همانطور که گفته شد در این بافته های ماشینی جدید از شانه و تراکمی بالا استفاده می شود و ضخامت فرش 1500 شانه ماشینی را نیز کمتر در نظر می گیرند و به همین دلیل وقتی روی سطح فرش ماشینی ظریف دست می کشید می بینید که نرمی همانند بافته های ابریشم نما و دستباف دارند.

با توجه به اینکه فرش های تراکم بالا با شانه و تراکمی بالا نیز به تولید می رسند باید حتما با بهترین الیاف مرغوب بافته شوند تا بعد از مدتی این بافت فشرده دچار آسیب نشود. نرمی و لطافت بالای فرش ماشینی 1500 شانه بسته به الیاف آکریلیک هیت ست شده است که این بافته ها دارای مقاومتی بالا در برابر حرارت و پاخور، بوده و در برابر شستشو ثبات رنگی بی نظیری داشته و دچار رنگ پریدگی نیز نمی شوند که از این نظر بهترین فرش ماشینی با تراکم بالا بافته ای است که دارای وزنی سبک، لطافت و نرمی و خاصیت برگشت پذیری خوبی نیز باشد.

 

فرش ۱۵۰۰ شانه کاشان و عوامل مؤثر بر قیمت آن

به دلیل اینکه این روز ها اکثر مردم به سمت خرید فرش ماشینی با تراکم بالا روی آورده اند این است که قدرت خرید فرش دستباف کاهش پیدا کرده است، به همین دلیل خوب است که قبل از خرید فرش 1500 شانه کاشان عوامل موثر بر قیمت آن را نیز مورد توجه قرار دهید تا خریدی از سر آگاهی انجام دهید. از مهم ترین المان های اصلی که بر قیمت فرش 1500 شانه تراکم 4500 تاثیر می گذارد باید به شانه و تراکم بالای این بافته ها اشاره داشت چرا که هر چه شانه و تراکم در فرش های ماشینی افزایش پیدا کنند، مقدار متریال مصرفی به کار برده شده در بافته نیز با افزایش رو به رو خواهد شد و همچنین تورم و قیمت اصلی موادی که برای بافت فرش های ماشینی نیز به کار می روند به نرخ روز، روی قیمت فرش های ماشینی کاشان تاثیر گذار خواهند بود.

از جمله المان های تاثیر گذار بر قیمت فرش های 1500 شانه می توان به شانه و تراکم، تعداد رنگ بافته شده، جنس نخ، نوع دستگاه بافت، برند فرش ماشینی، وزن و ابعاد آن نیز اشاره داشت. در کل از مهم ترین عوامل تاثیر گذار بر قیمت روز فرش ۱۵۰۰ شانه، سایز و ابعاد و شانه و تراکم بافته ها است.

همان طور که می دانید قیمت فرش 1500 شانه 12 متری با توجه به ابعاد بزرگ تر و متریال مصرفی بیشتری گران تر از قیمت فرش 9 متری 1500 شانه کاشان و همچنین قیمت فرش 6 متری 1500 شانه به دلیل داشتن سایز و ابعاد کوچک تر ارزان تر از دیگر سایز ها میباشد که از این رو قیمت فرش 6 متری 1500 شانه به دلیل داشتن سایز 3*2 کوچک دارای قیمت کمتری نسبت به فرش 12 متری 1500 شانه و سایز 9 متر آن است؛ چرا که با بالا رفتن سایز و ابعاد، طبیعتا مقدار متریال مصرفی برای بافت نیز افزایش پیدا می کند.

 

قیمت فرش ماشینی 1500 شانه گل برجسته نسبت به دیگر فرش ها

فرش ۱۵۰۰ شانه کاشان گل برجسته به دلیل قیمت بالایی که دارد شاید همگان نتوانند اقدام به خرید این محصول ماشینی جدید کنند چرا که این بافته ماشینی تنها به صورت گل برجسته به تولید می شود که برای بافت قسمت های فرو رفته، فرش 1500 شانه گل برجسته باید از نخ هایبالک و همچنین متخصصانی مجرب و کار بلد استفاده نمود.

استفاده از نخ هایبالک در کنار بافت نخ آکریلیک هیت ست شده صورت می گیرد که در مرحله آهار با دادن حرارت و به کارگیری فنونی خاص، نخ هایبالک جمع شده و حالتی فرو رفته به خود می گیرد که قسمت های برجسته فرش بافته هایی با نخ آکریلیک هستند که به همین دلیل باید از دقت زیاد و همچنین افراد متخصص و با دقت بالا برای تولید بافته های برجسته استفاده نمود. در ادامه به بررسی قیمت فرش ماشینی 1500 شانه گل برجسته نسبت به دیگر فرش ها می پردازیم تا با تناقص قیمت بین انواع بافته های ماشینی شناخت بیشتری پیدا کنید.

بررسی قیمت فرش 1500 شانه نسبت به فرش 1200 شانه

قیمت فرش 1500 شانه نسبت به فرش 1200 شانه چندان دارای تفاوت زیادی نیست و چیزی که باعث شده است تا قیمت فرش 1500 گران تر از 1200 باشد در این است که برای تولید بافته 1500 شانه باید از تعداد رنگ بالاتر و همچنین از ظرافت و طرح های ریز و خاص تری در بافت استفاده نمود که این عامل وابسته به داشتن دقت و ظرافت بیشتری برای بافت فرش 1500 شانه گل برجسته خواهد بود، چرا که هر چه شانه و تراکم در فرش های ماشینی جدید افزایش پیدا کند طرح بوم زمینه قالی دارای بافتی پر نقش و نگار تر خواهد شد.

بررسی قیمت فرش 1500 شانه نسبت به فرش 700 شانه

همانطور که می دانید فرش های 700 شانه ماشینی بافته هایی هستند که دارای شانه و تراکمی پایین بوده و نیازمند متریال مصرفی کمتری برای تولید هستند که ضخامت آن نیز به دلیل داشتن بافت خالی تری که نسبت به فرش برجسته 1500 شانه دارند بیشتر که برای بررسی قیمت فرش 1500 شانه نسبت به فرش 700 شانه باید توجه داشته باشید که به دلیل تعداد گره بافته شده کمتری که در بافت فرش 700 نسبت به فرش 1500 شانه با تراکم 4500 وجود دارد، دارای وزنی کمتر هستند و به همین دلیل این بافته های تراکم پایین دارای قیمتی چندان زیاد نخواهند بود. فرش ماشینی طرح دستباف 1500 شانه دارای ظرافت و زیبایی بیشتری بوده و روند تولید طولانی تری نیز خواهد داشت که مسلما فرش 1500 شانه قیمت بیشتری نسبت فرش هفتصد شانه دارد.

نخ های به کار رفته در فرش 1500 شانه قابل مقایسه با نخ های به کار رفته در فرش 700 شانه نیست، چون تعداد گره های زده شده در یک محصول 1500 شانه بسیار بالاتر از تعداد گره های به کار رفته در محصول 700 شانه است پس باید نخ به کار رفته در آن خیلی نازک و ظریف باشد تا نقشه و طرح با زیبایی تمام به نمایش گذاشته شود.

 

آیا فرش ماشینی ۱۵۰۰ شانه با تراکم ۴۵۰۰ ارزش خرید دارد؟

همانطور که ذکر کردیم یکی از فاکتور های تاثیر گذار روی قیمت فرش 1500 شانه کاشان متریال مصرفی بیشتر و ظرافت و زیبایی بالاتر این بافته ها و همچنین بافت خاص و برجسته آنهاست که در کنار زیبایی بی نظیری که دارند و همانند فرش های دستباف گونه هستند مهم ترین چیزی که سبب پر فروش شدن آن شده است، استحکام و مقاومت بالای این فرش های 1500 است که ارزش خرید آن را نیز بالا برده است.

اما اینکه آیا فرش ماشینی ۱۵۰۰ شانه با تراکم ۴۵۰۰ ارزش خرید دارد یا نه وابسته به استفاده خود شما در مکانی است که می خواهید از این بافته استفاده کنید، چرا که این فرش ماشینی ظریف برای مکان های کم رفت و آمد و پذیرایی های لوکس و خاص مناسب هستند و اگر در قسمت هایی از خانه استفاده شوند که پاخور زیادی داشته و بافته زود به زود به شسته شدن احتیاج پیدا می کند برای این منازل ارزش خرید بالایی نداشته چرا که زیبایی فرش بعد از مدتی در اثر پاخور زیاد از بین خواهد رفت. دلیل اصلی خرید فرش های 1500 شانه کاشان، طرح های بسیار زیبا، ظرافت و ریز بافت بودن آن است وگرنه این محصولات از ضخامت بسیار کمی برخوردار هسنند که ظریف ترین نقشه ها و شلوغ ترین نگاره های بسیار زیبا را به صورت 1500 شانه تراکم 4500 می بافند.

 

خرید فرش ماشینی 1500 شانه

تولید فرش های 1500 شانه 14 رنگ تراکم 4500 کاشان با قیمت درب کارخانه و تولیدی صورت می گیرد چرا که کارخانه های اندکی در ایران هستند که توان تولید فرش 1500 شانه گل برجسته را دارند چون نخ به کار رفته در این محصولات و دستگاه های بافت آن ها با دیگر محصولات فرش ماشینی فرق دارد. برای تولید فرش های هزارو پانصد شانه باید از دستگاه HCIX2 استفاده شود. کارخانه فرش کاشان که تولید این فرش های زیبا را با بهترین دستگاه های پیشرفته و با بهترین الیاف هیت ست شده آکریلیک انجام می دهد به صورت حضوری و اینترنتی بهترین بافته ها را به فروش می رساند.

گروه تولیدی فرش کاشان یکی از معتبر ترین فروشگاه ها در زمینه فروش انواع فرش 1500 شانه جدید است که با بکارگیری افرادی متخصص و مجرب توانسته این بافته های تراکم بالا را با کیفیت بی نظیر به تولید برساند و اقدام به صادرات انواع فرش های ماشینی به کشور های اروپایی و کل جهان را داشته باشد. برای خرید فرش ماشینی 1500 شانه می توانید این محصول بی نظیر را از درب کارخانه بدون واسطه و به صورت مستقیم از خود تولید کننده خریداری کرده و جدیدترین فرش 1500 شانه را با ضمانت نامه اصل و گارانتی معتبر به صورت اینترنتی و یا حضوری تهیه نمایید.

خرید اینترنتی فرش 1500 شانه

در خرید حضوری خریدار باید در کارخانه حضور داشته باشد اما در خرید آنلاین خریدار به وب سایت فرش کاشان مراجعه کرده و جدیدترین طرح های فرش 1500 شانه را در شاخه محصولات می بیند، خصوصیات آن ها را به همراه عکس محصول بررسی می کند، قیمت آن را با دیگر فروشگاه ها مقایسه کرده و سپس اقدام به خرید می کند. در خرید فرش های 1500 شانه، ضمانت نامه و گارانتی حرف اول را می زند چون قیمت این محصولات بالاست و از طرفی در تولید فرش های 1500 شانه، نوع الیاف به کار رفته، دستگاه بافت، شیرینگ و آهار فرش بسیار مهم است، پس اگر بعد از خرید این محصولات، در صورت بی کیفیت بودن، پرزدهی بالا، و هرگونه نقضی خریدار دید می تواند بر طبق ضمانت نامه و گارانتی آن را به کارخانه تولید کننده ارجاع دهد.

با توجه به اینکه قیمت فرش های تراکم بالا زیاد است و جزء فرش های گران قیمت نیز به حساب می آیند، بهترین روش خرید ارزان فرش 1500 شانه و تراکم های بالاتر خریدی بدون واسطه و مستقیم است که شما با خرید اینترنتی فرش 1500 شانه می توانید از مزایای خرید اقساطی بافته ها نیز بهره ببرید که فروش اقساطی فرش ماشینی باعث شده است تا شما انعطاف مالی پیدا کرده و دستتان برای خرید باز خواهد بود، همچنین در نظر داشته باشید که برای اطلاع از قیمت روز فرش 1500 شانه می توانید با کارشناسان فروش سایت فرش کاشان در هر زمان از شبانه روز در ارتباط باشید.

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی