تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

از کجا فرش ارزان و باکیفیت بخرم ؟

خرید فرش ارزان ماشینی باکیفیت

با بالا رفتن تورم در جامعه ی امروزی مسلما قدرت خرید افراد پایین می آید. اما نیاز های انسان همواره پا برجاست و خرید فرش نیز یکی از این نیازهاست. اما فرش یکی از کالاهای لوکس است که قیمت بالایی هم دارد . اگرچه فرش ماشینی نسبت به فرش دستباف ارزان تر است و قیمت پایین تری دارد اما باز جزء یکی از کالاهایی است که به خاطر کیفیت بالا دارای قیمتی گران نسبت به درآمد های افراد می باشد .
فرش یکی از وسایلی است که در گذشته و امروز مورد استقبال مردمان برای چیدمان زندگی و فراهم آوردن محیطی گرم برای منزل مورد درخواست بوده است.
اما در کنار این فرش های با کیفیت مشاهده می شود که فرش هایی هستند که از لحاظ کیفی تعریف چندانی ندارند و با هزینه هایی ارزان تر از فرش های درجه یک عرضه می شوند، اما نمی توانند توقع خریداران را در مدت زمان طولانی پاسخ بدهند و بعد از مدت زمانی کیفیت خود را از دست داده و به تبع ان کاربری مد نظر را نمی توانند پاسخ گو باشند ، در نتیجه افراد مجبور به هزینه کردن دوباره برای تهیه محصول می شوند.
همین کلاهبرداری ها و تولیدات با کیفیت سبب شده مردم تصور کنند که هر چه گران است ، به این معنی است که کالای خوبی است و هر که مدعی می شود ارائه دهنده ی فرش ارزان است یعنی دروغ می گوید  و هر کالایی که ارزان باشد، یعنی کیفیت چندان خوبی ندارد. که در اینجا در مورد این مبحث یعنی فرش ارزان و با کیفیت با هم صحبت خواهیم کرد .
فرش با کیفیت چه فرشی است ؟
در بازار یا فروشگاه های فروش فرش ماشینی ، انواع فرش را مشاهده می کنید که آنها دارای طرح های متنوع و قیمت های متفاوت می باشند . اما اینکه کدام برای شما مناسب می باشند به فاکتورهایی بررسی دارد که در این مقاله آنها را بررسی می کنیم.
فرش ها در جنس های مختلف اکریلیک و پلی استر و پلی پروپلین و بی سی اف وجود دارند که اکریلیک و پلی استر ، از جمله معروف ترین و پرطرفدارترین فرش های بازار می باشند . اکریلیک گران تر از سایر فرش ها می باشند. علت این امر کیفیتی است که نسبت به سایر فرش ها دارد .
بهتر است بدانید که الیاف اکریلیک ، جنسی شبیه پشم دارند که انعطاف پذیری و مقاومت بالا در برابر رفت و آمد از جمله ویژگی های این نخ می باشد . این نخ مصنوعی است و پشم طبیعی است . فرش های درجه یک بازار محصولاتی هستند که با الیاف اکریلیک بافته می شوند .
بعد از فرش اکریلیک ، فرش های پلی استر هستند که نسبت به این فرش ارزان تر هستند اما از کیفیتی پایین تر برخوردار هستند .
اگر از جمله کسانی هستید که دوست دارید فرش تان سالیان سال برایتان کار کرده و از جلوه و رخ نیافتد ، بهتر است که فرش اکریلیک خریداری کنید . زیرا فرش های پلی استر ارزان به دلیل جنسی که دارند زودتر از اکریلیک تخت شده و از رخ می افتند .
پایه ی الیاف پلی استر از جنس پلاستیک می باشد . در برابر حرارت و نور و رفت و آمد و پاخوری و انعطاف پذیری و برگشت پذیری مقاومت بالایی در حد اکریلیک ندارد .
اگر می خواهید فرش ارزان بخرید می توانید فرش پلی استر بخرید . فرش های پلی استر محصولات خوش رنگ در بازار هستند . زیرا الیافش قابلیت رنگ پذیری بالایی داشته و انواع رنگ ها را می تواند به خود بگیرد .
فرش اکریلیک درجه یک ارزان
بعد از بررسی فرش های رایج در بازار که با توجه به ویژگی هایی که دارند، قیمت های متفاوتی دارند به سراغ فرش هایی می رویم که علی رغم کیفیت و جنس اعلی ای که دارند با قیمتی ارزان تر از محصولات مشابه خود که با برندهایی دیگر تولید می شوند ، در بازار ارائه می شوند .
علت این امر چیست ؟ آیا کسانی که ادعا می کنند فرش هایشان ارزان است افرادی کلاهبردار و سود جو هستند؟

در میان کسانی که اعلام می کنند به شما فرش های ارزان ارائه می دهند هم افراد سود جو وجود دارند و هم تولید کنندگان معتبری که می توانند فرش تولیدی با کیفیت خود را با قیمت مناسب تر از سایر برندها به شما عرضه بدارند .
شما باید هنگام خرید فرق بین فرش های درجه یک اکریلیک و فرش های درجه یک پلی استر را بدانید و هم چنین در هر دسته از این فرش ها که به دنبال فرش خود می گردید باید دقت کنید که این محصول درجه یک است یا در رده های بعدی و پایین تر قرار می گیرد؟
تفاوت فرش های پلی استر و اکریلیک با چشم نیز قابل تشخیص است . فرش های پلی استر به فرش های ابریشم مصنوعی نیز موسوم هستند زیرا الیاف ان بسیار درخشان و براق می باشد. و فرش های اکریلیک هم دارای رنگ های بسیار زنده و زیبا هستند . حال ما که کارشناس فرش نیستیم چگونه می توانیم متوجه شویم که فروشنده در معرفی فرش خود صادق است؟
شما می توانید فرش خود را لمس کنید ، اگر دستتان هنگام لمس، بر روی فرش گیر کرد و به راحتی جابه جا نشد ، یعنی شما دارید فرش پلی استر را لمس می کنید، و این براق بودن الیاف آن باعث چسبیدن گره ها به هم و چسبیدن دست شما روی فرش می گردد . در صورتی که اگر شما فرش اکریلیک را لمس کنید، دست شما به راحتی روی آن سر می خورد و هنگامی که دستتان روی گره ها رد می شود ، گره ها به صورت دانه اناری از زیر دستتان بر می خورد.
و در کل بهتر است که از یک فرد معتبر فرش خود را تهیه کنید، تا ویژگی های فرش شما مطابق همان باشد که در پشت فرش نوشته شده است .
چگونه قیمت فرش های یکسان با هم متفاوت است؟
کاشان قطب تولیدی فرش ماشینی جهان است . علت این امر به خاطر تجربه ایست که سالیان سال از فرش های دستباف تا فرش های ماشینی توسط طراحان و رنگرزان برای طراحی رنگ های زیبا و طرح های متنوع است که روزانه تولید و وارد بازار می شود. حال این تولید کنندگان که اولین ها در ایران و جهان برای تولید فرش ماشینی بوده اند تبدیل به غول ها و قطب هایی برای تولید فرش با کیفیت در جهان شده اند .
و همین بزرگی و تجربه در تولید خود باعث شده است که از هر تولید کننده در ایران و جهان پیشی گرفته و فرش هایی با کیفیت تولید کرده و خود قیمت آن را تعیین کنند .
عواملی که سبب می شود تولید کنندگان بزرگ کاشان علی رغم بالا رفتن تورم بتوانند فرش های با کیفیت با قیمت مناسب نسبت به آنچه تولید کرده اند عرضه کنند به شرح زیر است:
این برندها ، خود در کنار بافت فرش ، دارای سوله های ریسندگی نیز هستند و خود نخ مورد نیاز خود را تامین می کنند و به صورت عمده مواد اولیه تولید نخ را برای تولید سالانه خود وارد می کنند ، در نتیجه در برابر بالارفتن قیمت دلار و ارز ایمن بوده و می توانند با قیمت کمتری و افزایش قیمت ناچیز فرش شان را تولید کنند .
در حالی که تولید کننده های خرده پا و دلالان با احتساب سود خود اقدام به قیمت گذاری می کنند و سود خود را هم از خریدار دریافت می کنند. در نتیجه ممکن است فرش های درجه چند را به اسم درجه اول نیز به شما بفروشند!
مورد دیگر، دستگاه های مصرفی است .
برندهای معتبر کاشان ، به دلیل اینکه در چرخه ی رقابت تنگاتنگ با رقبای خارجی بتواند سهم بازار خود را حفظ کند مجبور است ، فرش های نو و خلاقانه و با کیفیت به بازار ارائه دهد در نتیجه ایران و کاشان است که جدیدترین و به روز ترین دستگاه های نساجی را خریداری می کند و فرش تولید می کند .
و این جدیدترین دستگاه ها، خود فرش های بدون عیب و درجه یک را می بافند، که پرت را در خط تولید به صفر رسانده در حالی که، شرکت های کوچک که با دستگاه های قدیمی و دسته دوم فرش می بافند، پول ضایعات خط تولید خود را نیز جز سود و جبران ضرر خود از خریدار دریافت می کنند .
به همین دلیل است که افراد در اقصی نقاط کشور و جهان به دنبال فرش های با کیفیت کاشان با قیمت های مناسبش هستند و به خرید اینترنتی روی آورده اند .
پس تا اینجا به این سوال برخی از خریداران که می گویند از کجا فرش ارزان و باکیفیت بخرم داده شد .
خریداران می توانند با توجه به موارد گفته شده و انتخاب بهترین کارخانه در کاشان که فروش مستقیم را سرلوحه خدمات خود قرار می دهد فرش های باکیفیت و درجه یک را با قیمت بسیار ارزان خریداری کنند . این فروش مستقیم می تواند شامل حضور خریدار در کارخانه باشد یا اینکه فروش از طریق فروشگاه های فرش کاشان باشد .

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی