تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

راهنمای خرید فرش عروس با تخفیف ویژه و کیفیت بالا

نام نویسنده: مهدیه زارع
راهنمای خرید فرش عروس با تخفیف ویژه و کیفیت بالا

جدیدترین فرش ماشینی مناسب جهیزیه عروس
برای جهیزیه فرش آکریلیک بخریم یا فرش پلی استر؟
فرش سنتی، کلاسیک و مدرن چیست؟
نحوه چیدمان فرش دکوراسیون جهیزیه عروس

کارخانه فرش کاشان در صدد آن است که با توجه به بالا رفتن قیمت فرش های ماشینی و نگرانی خانواده ها از این قضیه، تخفیفی برای خریداران فرش جهیزیه قرار دهد تا زوج های جوان به راحتی بتوانند زندگی خودشان را با شادمانی آغاز کنند. یکی از سخت ترین خرید ها امروزه خرید جهیزیه است با توجه به بالا رفتن سلایق و به تناسب گران تر شدن اقلام مورد نیاز، خرید جهیزیه بسیار برای خانواده ها سخت شده است اما خرید یک جنس با کیفیت هرگز و در هیچ زمانی از مد نمی افتد که یکی از این کالاها فرش است.

خرید فرش برای عروس دارای فاکتورهایی است که با توجه به اینکه سلایق متفاوت است اما خرید فرش با کیفیت برای هر سلیقه ای جز واجبات و ضروریات است پس شما باید برای خرید فرش از مشخصات فرش ماشینی اطلاع داشته باشید که طبق آن ویژگی ها در مورد ظاهر فرش قضاوت کرده و آن چه را که برایتان مناسب است خریداری نمایید. از آنجایی که فرش نقش به سزایی در منزل دارد باید شما فرش را متناسب با دکوراسیون خود انتخاب کنید پس باید سبک دکور خودتان را مشخص کنید تا بتوانید فرش تان را متناسب با سبک دکورتان انتخاب نمایید. به این منظور شما حتماً به راهنمای خرید فرش عروس با تخفیف ویژه و کیفیت بالا نیاز دارید.

 

جدیدترین فرش ماشینی مناسب جهیزیه عروس

انواع فرش هایی که در ایران تولید می گردند فرش های لوکس ماشینی هستند که در انواع سبک های سنتی، کلاسیک و مدرن تولید می گردد. این سبک ها با توجه به رنگ آمیزی و طرح هایی که با آن فرش بافته می شود، تعیین می گردد وگرنه جنس نخ فرش ها یکی بوده و با نخ های متفاوت جنس های متفاوت فرش های ماشینی در بازار ارائه می گردد. انتخاب جدیدترین فرش ماشینی مناسب جهیزیه عروس کاملا وابسته به سلیقه خود شما است اما در واقع چیزی که برای خرید فرش جهیزیه عروس اهمیت زیادی دارد این است که قبل از خرید فرش جهیزیه عروس دو عامل را ابتدا در نظر داشته باشید که یکی از آن ها سبک دکوراسیون و وسایل و دیگر متراژ سالن پذیرایی.

برای خرید فرش شیک پذیرایی بعد از اینکه سبک دکوراسیونی که دارید را انتخاب کردید باید توجه کنید که اگر متراژ سالن کم است برای دکوراسیون سبک کلاسیک از رنگ های روشن و فرش های سبک کلاسیک با طرح زمینه های خلوتی مثل فرش طرح افشان و یا طرح خشتی کمک بگیرید که این دو نمونه فرش اگر با رنگ زمینه ای روشن بافته شده باشند برای منازل سبک کلاسیک کوچک انتخابی ایده آل نیز خواهند بود و از طرفی برای منازلی که به سبک مدرن هستند فرش های سبک مدرن را خریداری کرده و از رنگ های خنثی نیز استفاده کنید. رنگ خنثی برای انواع سبک دکوراسیون مناسب است و انواع رنگ سرد و گرم نیز به آسانی با فرش ست می شود.

 

برای جهیزیه فرش آکریلیک بخریم یا فرش پلی استر؟

در همین ابتدا بگوییم که رایج ترین فرش هایی که در ایران بافته شده و خریداری می شود، فرش های آکریلیک و پلی استر هستند. فرش های آکریلیک قیمت بالاتر و کیفیت بالاتری از فرش های پلی استر دارند. اگر خواستار خرید فرش ارزان برای جهیزیه هستید، از دسته محصولات پلی استر خرید خود را انجام دهید. این به معنی بد بودن فرش تان نیست به این معنی است که ویژگی های مخصوص خود را داشته و نسبت به آکریلیک ماندگاری کمتری دارد این به این معنا نیست که هنگام خرید فرش تان از هر جنسی کیفیت بافت آن را بررسی نکنید و از درجه یک بودن و بدون عیب بودن فرش تان مطمئن نگردید!

اینکه برای جهیزیه فرش آکریلیک بخرید یا فرش پلی استر واضح است که برای سالن های پذیرایی تنها فرش های آکریلیک مناسب هستند چرا که در معرض پاخور زیادی قرار داده می شوند و از همه مهم تر اینکه فرش های بافته شده با پلی استر، پلی پروپیلن و یا پلی اوژن تنها برای منازل کم رفت و آمد و فقط برای آشپزخانه و اتاق خواب ها انتخابی درست و ایده آل است.

 

ویژگی فرش آکریلیک و فرش پلی استر

اگر روی فرش تان دست کشیدید و دیدید دستاتن کمی به آن می چسبد و راحت روی آن سر نمی خورد بدانید که فرش تان پلی استر است. پلی استر به ابریشم مصنوعی موسوم است به همین دلیل الیاف آن براق و درخشنده هستند و دارای سایه روشن هایی است که به خاطر ویژگی الیاف آن است. مقاومت فرش های آکریلیک در برابر نور خورشید، حرارت مستقیم و راه رفتن بالاتر است. اگر می خواهید فرشتان سالیان سال بدون تغییر ماندگار باشد، آکریلیک خریداری کنید. پلی استر مقاومت بالایی در برابر پاخوری ندارد و بعد از چند سال تخته و سفت می شود. اگر روی فرش دست کشیدید و الیاف از زیر دستتان مثل دانه های انار دانه دانه رد شد، بدانید که فرش تان آکریلیک است.

 

فرش سنتی، کلاسیک و مدرن چیست؟

فرش های سنتی در واقع فرش هایی هستند که از طرح های سنتی و قدیمی مثل لچک و ترنج، فرش طرح افشان، فرش طرح خشتی و سایر طرح هایی که در قدیم بافته می شده است، بافته می شوند. لچک و ترنج همان رایج ترین نقشه ای است که در گذشته و امروز تحت نقوش سنتی در رنگ های مختلف بافته شده و خریداری می گردد. در مرکز ترنج های دایره ای یا بیضی شکل و لوزی شکل است و در اطراف آن حاشیه ای کشیده شده که در چهار گوشه ی آن گوشواره هایی قرار دارد که با الهام از پلان خانه های قدیمی که دور تا دور آن اتاق بوده و در مرکز حیاط کشیده شده است. فرش های افشان، فرش هایی هستند که دور تا دور آن حاشیه بوده و در مرکز آن شاخ و برگ ها و گل های درهم کشیده شده است.

خشتی که یک نقشه ی بسیار اصیل و فاخر و زیباست، فرشی است که در آن خانه های کوچک با شکل های هندسی یکسان یا متفاوت در کنار هم قرار گرفته و درون این خانه ها تصاویر مختلف یا یکسان قرار گرفته است. اینها صرفا برای آگاهی شما از معروف ترین و رایج ترین نقشه های سنتی ایرانی بود که توضیح همه ی آنها در این مقاله نمی گنجد و فرش های کلاسیک، می توانند فرش های لوکس جدید و یا فرش های ساده ی سنتی باشد. فرش هایی مثل گلیم دستباف، گبه ها و فرش های کهنه نما با رنگ های مرده و فرش های دستباف بیشتر در این دسته قرار می گیرد. اگر بخواهیم در مورد محیط های کلاسیک و فرش های کلاسیک توضیح دهیم باید به دو نوع دکوراسیون اشاره کنیم.

محیط های کلاسیک هم می توان به نوع فاخر آن اشاره کرد و هم به نوع ساده و کهنه نمای آن به این گونه که در نوع فاخر آن محیط پر از وسایل لوکس و مبلمان استیل و پر زرق و برق و مجسمه های دوران رنانس و اروپایی است. که فرش های فاخر دارای طرح های جدید الهام گرفته از طرح های قدیمی و دستکاری شده ی طرح های سنتی است که این طرح ها در میان فرش های ماشینی امروزی بیشتر به چشم می خورد و روزانه به تنوع آنها افزوده می شود و نوع قدیمی آن شامل محیط هایی است که افراد دوست دارند نوع خاصی از فضای قدیمی و اروپایی را برای خود تداعی کنند و این محیط پر از وسایل آنتیک و جالب و نقاشی های خاص قدیمی است که گلیم ها و گبه ها و یا فرش های کهنه نما و یا فرش های دستباف کهنه می تواند این فضا را تکمیل کند.

پر فروش ترین فرش سال 1400 برای جهیزیه عروس، فرش های مدرن و فانتزی هستند چرا که نوعروسان اغلب دکوراسیون سبک مدرن و ساده را برای منازل خود می پسندند و کمتر هم مهمانی می گیرند و منازلی کم رفت و آمد هم دارند. انواع فرش مدرن، بافته هایی هستند که در بوم زمینه خود فاقد لچک و ترنج بوده و کل بوم زمینه فرش مدرن ایرانی را خط ها و خطوط نامنظم تشکیل داده اند که به دلیل فروش بالای طرح فرش مدرن این قالی با تنوع بالایی از طرح و رنگ ها بافته می شود. خوبی خرید فرش مدرن این است که برای سالن پذیرایی، اتاق خواب و حتی آشپزخانه های مدرن نیز مناسب هستند و با همه رنگی می توانید این بافته ها ست نمائید که قیمت فرش مدرن نیز بسیار ارزان تر از فرش های کلاسیک آکریلیک هستند.

 

نحوه چیدمان فرش دکوراسیون جهیزیه عروس

بعد از اینکه سبک منزل و فرش خود را متناسب با هم انتخاب کردید باید به نحوه چیدمان فرش دکوراسیون جهیزیه عروس نیز دقت کنید: بهتر است سایز فرش تان کوچک تر از مساحتی باشد که می خواهید فرش کنید زیرا به زیباتر به نظر رسیدن و خلوت تر شدن و بزرگ تر شدن فضای منزل تان کمک می کند. اگر منزل تان کوچک و شلوغ است با انتخاب فرش دارای طرح شلوغ آن را شلوغ تر از آنچه هست نکنید.

اگر منزل تان بزرگ بوده و خلوت با انتخاب یک فرش بزرگ و دارای طرح شلوغ و رنگ تیره آن را پرتر نشان دهید زیرا فرش عنصر قدرتمندی است و رنگ و طرح آن می تواند به فضای شما معنی دهد. فرش های رنگ روشن، فضای منزل عروس را بزرگ و رنگ های تیره فضا را کوچک تر جلوه می دهند زیرا فرش شلوغ می تواند نگاه ها و توجه را به خود و درون خود جلب کند.

گروه تجاری فرش کاشان، تخفیف ویژه را برای تمامی خریداران بالاخص خریداران فرش جهیزیه عروس، در نظر گرفته است. محصولاتی باکیفیت بالا و زیبایی بسیار با قیمتی ارزان و درب کارخانه به فروش می رسد. این کارخانه فروش مستقیم تمامی محصولات خود را به صورت حضوری و اینترنتی انجام می دهد. فروشگاه فرش کاشان از بزرگ ترین تولید کنندگان در تولید و فروش انواع فرش های ماشینی سبک مدرن، کلاسیک و سنتی است که بیش از هزاران محصول را می توانید در این سایت بدون پرداخت هیچ هزینه ای مشاهده کرده و بهترین فرش جهیزیه عروس را بخرید.

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی