تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

فرش ماشینی کاشان طرح اصفهان زیبا

خرید فرش ماشینی کاشان طرح اصفهان زیبا

اگر جز کسانی هستید که برای خرید فرش به دنبال فرش طرح اصفهان هستید، باید بگویم ، صاحب فرشی فاخر با طراحی سنتی و نقشی شکیل خواهید شد . فرش اصفهان در میان فرش های ماشینی سنتی دارای طرحی زیباست که در عین سادگی و ماشینی بودن ، فرشی دستباف را در منزل شما تداعی می کند .
این فرش در دسته فرش های لچک و ترنج قرار می گیرد که در وسط آن یک ترنج به نسبت کوچک به شکل دایره ای شکل قرار دارد ، در بوم آن گل های ریز بافته شده است . در دور تا دور آن حاشیه ای کشیده شده است که در چهار گوشه ی ان گوشواره هایی نقش بسته است.
نقشه های لچک و ترنج ، از معماری قدیمی ایران برگرفته شده است. منازلی در ادوار گذشته بنا شده بود که اتاق ها در دور تا دور حیاط ساخته شده و در مرکز آن حیاط و باغچه و حوض قرار داشت . طراحان فرش با الهام از پلان این بنا اقدام به طراحی نقشه ای کردند که به حیث زیبایی مورد توجه همگان واقع شد .
فرش اصفهان نیز در میان کسانی که دوست دارند ، بویی از آن دکورهای سنتی قدیمی در منزل شان باشد ، مورد پسند واقع می شود .
مشخصات فنی فرش طرح اصفهان
با انتخاب طرح فرش تان و مدل و سبکی که می پسندید کارتان بسیار آسان است . اگر این دسته از فرش را دوست دارید پس باید ، به ویژگی های فرش تان دقت کنید تا بتوانید فرشی با کیفیت با مشخصات ظاهری مورد پسندتان داشته باشید .
فرشتان از هر جنسی که باشد باید درجه یک بافته شده باشد. مگر اینکه بخواهید فرش های درجه چندم را با قیمت ارزان تر خریداری کنید.
فرش نباید دچار سوختگی و پاره شدگی و پوسیدگی در هیچ کجای نقشه اش باشد . نقشه اش باید در تمام نقاط و سرتاسر فرش دارای تقارن بوده و جا افتادگی و یا تکرارشدگی طرح نداشته باشد .
موارد دیگر که در ادامه به آن می پردازیم ، جنس فرش و شانه و تراکم آن می باشد .
فرش طرح اصفهان در جنس های مختلف
فرش های ماشینی در انواع جنس های اکریلیک ، پلی استر و پلی پروپلین و بی سی اف بافته می شود . اکریلیک گران ترین فرش موجود در بازار است . زیرا جنس با کیفیت تری نسبت به سایر الیاف دارد .
رایج ترین فرش های بازار اکریلیک و پلی استر است . به گونه ای که ممکن است شما یک طرح فرش را در دو قیمت بسیار متفاوت مشاهده کنید . هر چند که با توجه به نخی که شرکت ها در بافت فرش هایشان به کار می برند ، قیمت ها اندکی متفاوت می شود . اما اگر قیمت فرش هایی که می بینید ، فاحش است بدانید که ممکن است یکی از آنها با نخ اکریلیک بافته شده باشد و دیگری از جنس پلی استر باشد .
اکریلیک نخی است که به صورت مصنوعی تولید می شود، و از لحاظ ویژگی بسیار شبیه پشم می باشد . پلی استر پایه ای پلاستیکی دارد و برای مکان های مرطوب مناسب تر است .
هنگامی که برای خرید مراجعه می کنید می توانید فرش تان را از هم تمییز دهید . اگر فرش تان را لمس کردید و دستتان بر روی فرش چسبید و به راحتی سر نخورد بدانید که شما دارید یک فرش ابریشم مصنوعی یا همان پلی استر را لمس می نمایید.
اما اگر دستتان به راحتی از روی فرش گذشت و گره های فرش به صورت دانه اناری از زیر دست تان رد شد ، بدانید که شما شاهد یک فرش اکریلیک می باشید .
از جمله تفاوت های این دو فرش ، تفاوت در میزان برگشت پذیری و انعطاف پذیری و قابلیت پاخوری آن است. اکریلیک در سالیان متمادی می تواند با همان شکل ظاهری و کیفیت کار کند . اما شاید فرش های پلی استر در اثر راه رفتن بر روی آن ، تخت شده و از رخ بیافتند .
مورد دیگر مقاومت آنها در برابر حرارت و نور مستقیم خورشید است که مقاومت اکریلیک بسیار بالاتر است .
شانه و تراکم فرش طرح اصفهان
شانه به تعداد گره های به کار رفته در فرش در هر یک متر راستای عرضی فرش می گویند که به آن تراکم عرضی نیز گفته می شود . تراکم به تعداد گره های به کار رفته در هر یک متر راستای طولی فرش ماشینی می گویند که به آن تراکم طولی گفته می شود .
انواع شانه و تراکم رایج در فرش های ماشینی موجود در بازار ، هفتصد شانه ، هزار شانه و هزار و دویست شانه است . پانصد شانه در قدیم تولید میشد و هزار و پانصد نیز امروزه به بازار آمده است و به دلیل گران بودن آن شاید آنقدرها رایج نشده باشد .
به طور کلی باید بدانید که هر چه شانه و تراکم افزایش یابد ، قیمت فرش افزایش می یابد و به دنبال آن زیبایی ، ظرافت قالی بیشتر می شود . برای اینکه تعداد گره های فرش در هر متر مربع افزایش یابد باید نخ ها ظریف تر بوده و بتوانند در یک فضای یکسان تعداد گره بیشتری در کنار هم قرار بگیرد . پس باید نخ ها در عین نازک بودن مستحکم بوده و رفت و آمد بر روی آن را تحمل نماید .
پس با افزایش شانه و تراکم شما فرشی ریز بافت تر داشته و جزییات و پیچ و تاب نقوش فرش با پیکسل های ریز تری نمایش داده شده و هم چنین از ارتفاع خاب فرش کاسته می شود .
اگر جزء آن افرادی هستید که در کنار مبلمان دوست دارید روی زمین نشست و برخاست کنید بهتر است از فرش های هفتصد شانه محصولتان را انتخاب کنید اگر دوست دارید فرش تان هر چه بیشتر ظریف بوده و شبیه تابلو فرش باشد از دسته فرش های هزار شانه به بالا به دنبال محصول خود باشید .
کارخانه فرش کاشان به دلیل اینکه طرح اصفهان یک طرح ظریف با گل های ریز هست این طرح را به صورت فرش 1200 شانه طرح اصفهان ، فرش 1000 شانه طرح اصفهان تولید کرده است تا زیبایی طرح بیشتر به نمایش داده شود .

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی