تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

خرید فرش فانتزی ترک با بیان ویژگی ها

خرید فرش فانتزی ترک

یکی از فرش هایی که مورد استقبال افراد قرار گرفت فرش ترک بود . این فرش به دلیل رنگ آمیزی و طراحی متفاوتی که با سایر فرش های تولیدی بازار داشت ، نظر بسیاری را به خود جلب کرد . فرش های ترک که توسط کشور ترکیه بافته می شد ، به دلیل طراحی ساده و رنگ های ساده و روشنی که داشت ، مورد توجه بسیاری از اروپاییان و طرفداران دکوراسیون ساده قرار گرفت.
به طور کلی فرش مدرن ترک به کسانی توصیه می شود که دوست دارند برای دکوراسیون خود فرش ساده و دارای طیف رنگی روشن استفاده کنند .طرح های به کار رفته در این محصول فانتزی نیز با طرح های سنتی و شلوغی که در ایران بافته می شود بسیار متفاوت است . از این جهت این محصول در دسته فرش های ماشینی مدرن قرار می گیرد .
گروه تجاری فرش کاشان ، فرش های زیبای طرح ترک را در شانه و تراکم های مختلف و در طرح های ساده و امروزی و مدرن تولید کرده است و خرید فرش های فانتزی ترک را به صورت حضوری و اینترنتی انجام می دهد .
خرید فرش مدرن ترک 700 شانه
ویژگی های فرش ترک
این محصولات همانطور که در بالا گفته شد ، در رنگ بندی های ملایم بافته می شود که تعداد رنگی که در آن به کار می رود ، هشت رنگ می باشد. از نظر شانه یا همان تعداد تراکم عرضی فرش ، دو دسته دارند، در تراکم های 500 شانه و 700 شانه ، که تراکم طولی شان به ترتیب ، 1200 و 2100 می باشد و تراکم طولی این فرش ها بین این دو عدد متغیر است .
فرش ماشینی ترکیه یکی از محصولات پر طرفدار دنیاست و به این واسطه است که کشور ترکیه در رتبه ی اول صادرات فرش و ارز آوری به کشورش قرار گرفته است .
این به معنای این نیست که از لحاظ کیفیت از فرش های سنتی ایران بهتر است . به این دلیل به این جایگاه رسیده است که سلایق امروزه به دکوراسیون مدرن و طرح های ساده بیش از پیش شده است .
فرش ترک زیبا
فرش ترک ترکیه و فرش طرح ترک
اولین تولیدکنندگان این نوع فرش چند شرکت بزرگ در کشور ترکیه بودند که آنها تغییراتی را در رنگ بندی و نوع طراحی سنتی و قدیمی فرش انجام دادند و به واسطه ی این خلاقیت توانستند سهمی از بازار را به خود اختصاص دهند و جای خود را در خانه ی افرادی که دوست دارند مدل دکورهای اروپایی چیدمانشان را انجام دهند پیدا کند .
این محصولات ، رنگی از ترنج و محراب و گل های اسلیمی و بته جقه با رنگ های گرم و تند و سرمه ای و قرمز ندارند .
برخلاف آنها فرش های ترک دارای رنگ های کرم ، شیری و نسکافه ای روشن هستند و از نظر ظاهری دارای گل های برجسته و یا کف برجسته هستند .
بعد از سالهایی که از خرید این فرش ها و استفاده از آنها گذشت . خریداران متوجه شدند که این فرش ها در اثر رفت و آمد و راه رفتن بر روی آنها دیگر جلا و رخ سابق را ندارند و از بین رفته اند . بر خلاف فرش های ایرانی که سالیان سال مورد استفاده قرار گرفته و رنگ و ارتفاع خاب خود را از دست نمی دهند ، این فرش ها بسیار متفاوت بوده و کیفیت و ماندگاری فرش های ایرانی را ندارد .
این موضوع به این دلیل است که فرش های ترک دارای شانه و تراکم پایین هستند . به وسیله ی مقدار شانه و تراکم در فرش می توان میزان تراکم و فشردگی و مقاومت فرش در برابر رفت و آمد و پاخوری را فهمید .
با این مسئله تولید کنندگان ایرانی به این فکر افتادند تا فرشی مطابق با سلیقه ی افراد جامعه با کیفیت ایرانی مثل فرش های ایرانی تولید کنند که هم از لحاظ کیفی از فرش های ترک بهتر باشد و هم اینکه از لحاظ ظاهری شبیه فرش های ترک باشد.
این شد که در بازار فرش های ایرانی به نام طرح ترک پدید آمد که دارای رنگ های زنده و گرم می باشد و هم اینکه از لحاظ کیفی و تجربه ی ایرانیان در تولید فرش با کیفیت بسیار مورد پسند و رضایت افراد جامعه قرار دارد .
مشخصات فنی فرش های طرح ترک
محصولات ترک در حال حاضر به صورت 500 شانه و فرش های هفتصد شانه ترک تولید می شود. که فرش های پانصد شانه ترک دارای تراکم 1200 می باشند و با دستگاه های نساجی CRM، CRT، CRX HLX و تکسیما بافته می شوند .
اما فرش های 700 شانه طرح ترک دارای تراکم طولی 1500 تا 2100 می باشند . این محصولات با دستگاه های HCPX1 ، HCPX2 و الفا و شونهر بافته می شوند .
نخی که فرش های طرح ترک ایران با آن بافته می شوند ، به نخ های ترک معروف اند . اما به این معنی نیست که از ترکیه وارد شوند . این نخ ها در ایران تولید می شوند و به این دلیل به نخ ترک معروف است چون از این نوع نخ برای اولین بار کشور ترکیه برای بافت فرش هایش استفاده کرده است .
برای اینکه با این نخ آشنا شوید ادامه را مطالعه فرمایید .
نخ ترک در چند مرحله هیت ست می شود . هیت ست به مرحله ای می گویند که در آن نخ تحت بخار آب تثبیت می شود و نخ مقاوم ترشده و مقاومت ایستایی آن بالا می رود . یعنی پرزدهی آن کاهش می یابد .
از نظر ظاهری بسیار لطیف و ظریف است و نسبت به نخ اکریلیک بسیار بهتر است و بدون پرز بوده و حساسیت ندارد .
به این دلیل که ارتفاع خاب این فرش را 11 تا 15 میلی متر در نظر می گیرند این فرش بسیار نرم است .
مورد دیگر این است که برای بافت فرش های پانصد شانه ترک، از نخ های 12 و 18 سه لایه استفاده می شود و برای محصولات کف برجسته از نخ هایبالک برای بافت گل ها استفاده می کنند .

بین محصول پانصد شانه و هفتصد شانه طرح ترک تفاوتی است که باید بدانید فرش های 500 شانه طرح ترک از دسته ی دیگر مرغوب تر است . علت این امر این است که هر چه شانه و تراکم فرش پایین تر باشد ، فشردگی فرش پایین تر است و با توجه به اینکه خاب محصول بلند است ، فرش نرمتر و لطیف تر می شود .
قیمت فرش ترک سوپر
بعد از مطالعه ویژگی های فرش ترک شاید بخواهید بدانید که این محصول در مقایسه با فرش های ایرانی دارای قیمت بالاتری است یا پایین تر؟
فرش های ایران جز محصولات لوکس به شمار رفته و فرش های اکریلیک درجه یک ایرانی دارای قیمت بالایی بوده که این قیمت با توجه به شانه و تراکم آن و ابعاد آن تغییر می کند و جزء فرش های گران اما متداول ایران به شمار می رود .
در میان فرش های ایرانی ، فرش های خاص مثل وینتیج و محصولاتی که از لحاظ ظاهری و بافت به صورت خاص بافته می شوند دارای قیمت های بالاتر می باشند.
اما در مورد فرش های ترک اصل باید بگویم به دلیل کیفیت بالای نخ آن که به صوت چند لایه است و چندین بار هیت ست می شود و ضد حساسیت است ، دارای قیمت بالاتری نسبت به فرش های دارای این شانه و تراکم بافت ایران می باشد .
قیمت فرش های ترک با طرح ان تعیین نمی شود بلکه با ابعاد آن مشخص می شود که هر چه ابعاد آن بزرگتر باشد قیمت آن بالاتر می رود .
مورد دیگر که باید بدانید این است که فرش ترک سوپر به محصولی می گویند که نخ آن با این نام تولید شده و در بافت آن به کار برده می شود و با توجه به کیفیت نخ و شانه و تراکم فرش و ابعاد آن ، فرش قیمت گذاری می شود .
مراقب باشید که فرش های طرح ترک ایرانی را به اسم فرش های ترک و مرینوس به شما نفروشند . زیرا فرش های ترک مرینوس به دلیل کیفیت بالای نخ آن بسیار گران تر از فرش های ایرانی می باشد .

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی