جدیدترین فرش کاشان

5 مدل جدید فرش 1500 شانه تراکم 4500

نام نویسنده : مهدیه زارع
5 مدل جدید فرش 1500 شانه تراکم 4500

انواع طرح های فرش 1500 شانه
جادوی مدل فرش کلاسیک ایرانی در دکوراسیون
تاثیر شانه و تراکم در طرح های فرش ۱۵۰۰ شانه
خرید جدیدترین مدل فرش 1500 شانه تراکم 4500

شهرستان کاشان در ایران برای اولین بار فرش ماشینی تراکم بالا را تولید کرده و آن ها را نیز به دیگر کشور ها صادر می کند. فرش های 1000 شانه، جز فرش های دستباف گونه ای هستند که جدیدترین و آخرین آن فرش 1500 شانه می باشد. قبل از خرید باید از خود بپرسید که فرش 1500 شانه تراکم 4500 چیست؟ این فرش ها جزء گران قیمت ترین فرش های ماشینی بازار فرش ماشینی ایران می باشند که این محصولات با جدیدترین تکنولوژی بافت فرش های ماشینی بافته می شوند. این فرش شباهت زیادی به فرش های دستباف دارد که بدین سبب است که طرح و نقش آن شباهت بسیاری به فرش های دستباف دارد به دلیل اینکه تعداد گره بالایی در بافت آن به کار رفته است، وضوح نقشه بسیار زیاد است.

گره ها در قالی مشابه پیکسل در عکس می باشد. همانگونه که در عکس هر چه تعداد پیکسل ها بیشتر باشد، وضوح تصویر بالاتر است، در قالی نیز هر چه تعداد گره بیشتر باشد، پیچ و تاب های طرحی که بر بوم قالی می افتد واضح تر نشان داده می شود. به دلیل اینکه قیمت فرش دستباف این روز ها بسیار گران می باشد فرش 1500 شانه تراکم 4500 جای بافته های دستباف را گرفته اند و با فروش بسیار بالایی رو به رو شده اند که این فرش کلاسیک ایرانی دارای تنوع طرح بالایی نیز می باشد که در ادامه چند نمونه از طرح های این فرش کلاسیک گل برجسته را به شما معرفی می کنیم تا بدانید هر کدام از این طرح ها برای کدام سبک سالن های پذیرایی مناسب هستند!

 

انواع طرح های فرش 1500 شانه

همانطور که می دانید فرش 1500 شانه تراکم 4500 یکی از انواع فرش های سبک کلاسیک گل برجسته می باشند که این بافته تنها به سبک کلاسیک و سنتی بافته می شود و تنها شما با انتخاب درست هارمونی رنگ ها می توانید از این قالی 1500 شانه کلاسیک در منازل سبک مدرن خود استفاده کنید. انواع طرح های فرش 1500 شانه عبارتند از طرح های جدید و پر فروش فرش 1500 شانه افشان، خشتی که برای منازل سبک مدرن نیز انتخابی ایده آل می باشند و بافته هایی که با لچک و ترنج و بوم زمینه هایی شلوغ می باشند برای منازل سبک کلاسیک و سنتی مناسب هستند. برای آشنایی با پر فروش ترین طرح ها یا سبک های فرش ماشینی این را در نظر داشته باشید که سبک چیدمان منازل و همچنین متراژی که دارید از اهمیت بالایی برخوردار هستند که در ادامه به معرفی انواع طرح فرش 1500 شانه ریز بافت می پردازیم.

طرح لچک ترنج

یکی از نمونه طرح های فرش اصیل ایرانی که از ابتدا برای بافت فرش های دستباف نیز از این سبک و طرح استفاده می کردند، طرح لچک ترنج می باشد که اصالت این طرح فرش اصیل ایرانی به حوض های باغ قدیمی بر می گردد چرا که در مرکز هر باغی یک حوض نیز قرار داشت که جوی های آب نیز به آن ها وصل می شدند که ترنج وسط قالی ها ایده گرفته از حوض وسط باغ ها می باشند. فرش های لچک و ترنج دار با تنوع بالایی نیز در فرش کلاسیک ایرانی طراحی شده اند که انواع ترنج های گرد، بیضی، مثلثی شکل و انواع لچک های مختلفی مانند لچک طره، فرش دور لچک طراحی و بافته می شوند که نقش مایه طراحی این گل های برجسته در فرش 1500 شانه تراکم 4500 بر گرفته از نقش مایه ختایی و اسلیمی می باشد.

علت اینکه فرش های لچک و ترنج دار مجدد جزء فرش های پر فروش شدند در این است که این بافته ها به دلیل اینکه امروزه با شانه و تراکمی بالا بافته می شوند بوم زمینه قالی 1500 زیباتر به نظر می رسد. فرش 1500 شانه تراکم 4500 با 1500 گره در عرض و 4500 گره در طول بافته می شود که ظرافت این بافته بسیار بالا بوده است و همچنین بافت گل های برجسته سبب آن شده اند تا بوم زمینه فرش لچک ترنج کاشان با زیبایی بی نظیری به چشم بیایند که برای طراحی و بافت این فرش های لچک و ترنج دار 1500 شانه از ترنج و بوم زمینه ای استفاده می کنند که همخوانی و تضاد خوبی بین رنگ های زمینه و گل های قالی به وجود می آید.


مدل جدید فرش زیبای 1500 شانه طرح نوین

 

همانطور که عکس فرش 1500 شانه را می بینید از دسته فرش های طرح لچک تره می باشد که با رنگ زمینه خاصی بافته شده است و برای منازل سبک کلاسیک انتخابی ایده آل می باشد. با توجه به اینکه فرش طرح نوین با بوم زمینه ای بسیار شلوغ بافته نشده است شما می توانید با انتخاب رنگ های خنثی و روشن از این فرش لچک ترنج دار در منازل بزرگ خود استفاده نمایید. فرش 1500 شانه طرح نوین از دسته فرش کلاسیک گل برجسته ای می باشد که از آن ها فقط باید در سالن های پذیرایی کم رفت و آمد استفاده کنید و با انتخاب رنگ پرده و مبلمان خنثی طوسی و نقره ای می توانید ستی بی نظیر از طرح و رنگ اصیل ایرانی را در خانه هایتان ایجاد کنید.

اگر جزء آن دسته از خریدارانی هستید که ظاهر فرش برایتان از اهمیت بالایی برخوردار است و از لحاظ مالی نیز مشکلی ندارید، اگر این فرش را خریداری کنید، بوم بسیار زیبایی را در کف منزل خود خواهید داشت که با توجه به طرح و سبکی که آن را پسندیده اید می توانید زیبایی و ظرافت بسیاری را به منزل خود بیاورید. اما اگر علاوه بر زیبایی، نرمی فرش هنگام رفت و آمد و نشست و برخاست روی آن برایتان مهم است از خرید این فرش صرف نظر کنید. زیرا هر چه شانه و تراکم فرش بالاتر می رود، از ارتفاع خاب آن کم می شود.

مدل جیدی و پر فروش فرش 1500 شانه طرح گلورین

 

فرش 1500 شانه تراکم 4500 طرح گلورین نیز از نمونه فرش های لچک تره می باشد که این مدل فرش کلاسیک دارای بوم زمینه ای بسیار شلوغ نیز می باشد. این قالی 1500 شانه گل برجسته تنها برای سالن های پذیرایی بسیار بزرگ و خانه های ویلایی مناسب می باشد چرا که اگر از این طرح فرش 1500 شانه در منازل کوچک خود استفاده کنید فضای سالن پذیراییتان بسیار کوچک به نظر خواهد رسید و همچنین استفاده از این فرش 1500 شانه گل برجسته در سالن های پذیرایی بزرگ، موجب می شود تا فضای سالن گرم و دوستانه تر نیز به نظر برسد.

رنگ مایه بافته شده گل های این قالی 1500 شانه رنگ های سفید و طلایی می باشد که شما می توانید رنگ مبلمان خود را با رنگ های ساده بولد داخل فرش انتخاب کرده و ست بی نظیری را به وجود بیاورید و توجه کنید که چون این قالی بومی شلوغ دارد از پرده و مبلمان طرح دار استفاده نکنید.

مدل جدید فرش 1500 شانه طرح گیشا تراکم 4500

 

فرش 1500 شانه تراکم 4500 گیشا نیز نمونه ای از فرش کلاسیک گل برجسته می باشد که این بافته را تنها برای کاخ های لوکس و مجلل استفاده کنید چرا که این فرش دارای زمینه ای بسیار شلوغ می باشد و ممکن است بعد از مدتی ذهن شما از این طرح خسته شود که به همین دلیل تنها از این نمونه در سالن های پذیرایی بزرگ خود استفاده کنید. فرش 1500 شانه تراکم 4500 به دلیل اینکه با شانه و تراکمی بالا بافته می شود، به همین دلیل در بافت این قالی می توان از طرح های بسیار شلوغ نیز استفاده نمود چرا که برای بافت فرش تراکم 4500 از نمره نخ خاب های 50، 55 و 60 استفاده می شود و همچنین ارتفاع خاب قالی را 6 میلی متر در نظر می گیرند که طرح بوم زمینه فرش ماشینی ریز بافت با وضوحی زیبا با بافت گل برجسته به چشم می آید.

فرش افشان جدید

قطعا زمانی که به فروشگاه های اینترنتی فرش و یا فروشگاه های حضوری مراجعه می کنید دسته ای از فرش های ماشینی را مشاهده می کنید که فاقد لچک و ترنج می باشند و کل بوم زمینه آن ها را گل های افشان ریز و درشت تشکیل داده اند. فرش 1500 شانه طرح افشان نمونه از فرش های ماشینی لوکس و خاصی هستند که بدون لچک و ترنج بوده و کل زمینه فرش دستباف گونه طرح افشان را گل های شاه عباسی، گل های انتزاعی و گلفرنگ و... تشکیل داده اند. فرش افشان جدید به گونه ای طراحی شده است که وقتی به بوم زمینه فرش ماشینی برجسته نگاه می کنید ابتدا و انتهای گل ها را نمی توانید تشخیص دهید که به همین دلیل فرش طرح افشان 1500 شانه جزء پر فروش ترین ها می باشد.

مدل جدید فرش 1500 شانه تراکم 4500 بدون ترنج طرح کاملیا

 

فرش افشان طرح کاملیا نمونه ای از فرش های طرح افشان پر فروش می باشد که بوم زمینه قالی را گل های بزرگ افشان تشکیل داده اند و زیبایی خاصی به بوم با گل های برجسته به بافته بخشیده اند. استفاده از فرش های طرح افشان در منازل سبک مدرن نیز انتخابی بی نظیر و ایده آل می باشد. فرش 1500 شانه تراکم 4500 افشان برای منازل سبک مدرن انتخابی خاص می باشد اگر که با رنگ زمینه های خنثی و لایت بافته شده باشند! استفاده از این طرح فرش در سالن های پذیرایی که کوچک هستند عالی می باشد چرا که سالن پذیرایی بزرگ تر به نظر خواهد رسید.

فرش خشتی جدید

فرش خشتی 1500 شانه جزء پر فروش ترین نوع فرش های ماشینی هستند چرا که فرش های طرح خشتی همانند فرش های طرح افشان برای منازل سبک کلاسیک و مدرن انتخابی ایده آل هستند. فرش های خشتی نمونه ای از بافته های لوکس هستند که کل بوم زمینه آن ها را مربع، دایره و یا بیضی تشکیل داده است و داخل هر کدام از آن ها اشکال گیاهان به صورت برجسته بافته شده اند که زیبایی بی نظیری به بافته بخشیده اند. از فرش خشتی طوسی، فرش خشتی کرم و دیگر رنگ های تناژ طوسی و نقره ای می توانید در منازل سبک مدرن خود نیز استفاده کنید و همچنین فرش خشتی ترنج دار نیز نمونه ای از فرش های کلاسیک گل برجسته ای است که برای دکوراسیون سبک تلفیقی کلاسیک و مدرن بافته ای خاص خواهد بود.

 

جادوی مدل فرش کلاسیک ایرانی در دکوراسیون

استفاده از مدل فرش کلاسیک ایرانی در دکوراسیون سبب ایجاد فضایی گرم، دوستانه و صمیمی نیز می باشد که هیچکاه دکوراسیون سبک کلاسیک نیز از مد نمی افتند و این حالت تنها در صورتی امکان خواهد داشت که شما سه المان اصلی خانه خود را یعنی مبل، فرش و پرده ها را با طرح های درست انتخاب کنید! فرش 1500 شانه تراکم 4500 کاشان تنها با طرح های کلاسیک و سنتی بافته می شوند و طرح های فانتزی و مدرن هنوز در این بافته ها جایی پیدا نکرده اند. فرش های لچک و ترنج دار تنها برای منازل سبک کلاسیک و سنتی مناسب می باشند و همچنین بوم زمینه شلوغ فرش 1500 تنها برای سالن های پذیرایی بزرگ انتخابی درست می باشد. البته همانطور که گفتیم شما می توانید از جدیدترین مدل فرش ۱۵۰۰ شانه برای منازل سبک مدرن خود نیز با انتخاب رنگ های لایت، خنثی، در دکوراسیون مدرن نیز استفاده نمایید.

مورد دیگر درباره طراحی این فرش استفاده از رنگ های یکنواخت و به اصطلاح پالت های رنگی هم خانواده می باشد. زیرا برای بافت این فرش ها به دلیل ظرافتی که دارند، از نقشه های شلوغ استفاده می کنند و برای رنگ آمیزی آن برای اینکه باعث شلوغی بیشتر این فرش نشود، از رنگ های سرد و هم خانواده استفاده می نمایند پس اگر فرش های رنگی و شلوغ را می پسندید از فرش های با شانه و تراکم کمتر مثل هفتصد شانه را خریداری کنید. فرش های هزار و پانصد شانه و به طور کلی فرش های دستباف گونه بیشتر با تعداد رنگ 8 تایی بافته می شوند در حالی که فرش های هفتصد شانه دارای پالت های 8 رنگ، 10 رنگ، 12 رنگ و حتی چهارده رنگ می باشند که هر چه تعداد رنگ فرش بالاتر رود قیمت آن نیز افزایش پیدا می کند.

 

تاثیر شانه و تراکم در طرح های فرش ۱۵۰۰ شانه

تاثیر شانه و تراکم در طرح های فرش ۱۵۰۰ شانه برای نمایان شدن ظرافت و زیبایی خاص و بی نظیر طرح و نگاره های بوم قالی می باشد که هر چه شانه و تراکم در بافت فرش های ماشینی افزایش پیدا کند، فرش با طرح های شلوغ تری نیز بافته می شود و همچنین به دلیل افزایش شانه و تراکم قالی 1500 تنها به صورت گل برجسته بافته می شود که طرح و نگاره ها با زیبایی بی نظیر و خاصی به چشم جلوه می کنند. فرش 1500 شانه کلاسیک زیبایی بی نظیر و خاص تری نسبت به فرش های کلاسیک 700 شانه دارند و این ظرافت تنها وابسته به شانه و تراکم بالا می باشد. فرش طرح دستبافت گونه با رنگ زمینه های خاص و متنوعی نیز بافته می شود که دست شما برای انتخاب رنگ فرش سنتی ماشینی باز خواهد بود.

 

خرید جدیدترین مدل فرش 1500 شانه تراکم 4500

گروه تجاری فرش کاشان به دلیل بالا بودن قیمت این فرش های نفیس دستباف نمای لوکس اقدام به فروش مستقیم و بدون واسطه این محصولات زیبا کرده است. این کارخانه سعی کرده است از قیمت این فرش های زیبا بکاهد. با توجه به اینکه قیمت فرش های 1500 شانه بسیار گران می باشد شما تنها با خرید جدیدترین مدل فرش 1500 شانه تراکم 4500 از درب کارخانه می توانید هزینه های اضافی اعم از اجاره، مالیات و هزینه های نمایشگاهی را پرداخت نکرده و با قیمتی ارزان تر قالی 1500 شانه گل برجسته را با جدیدترین مدل های روز خریداری کنید و بدون هیچگونه محدودیتی از سایت فرش کاشان انواع سبک و مدل های بافته ها را مشاهده نمایید. از عواملی که سبب می شود این کارخانه محصولاتش را با قیمتی کمتر از بازار عرضه کند موارد زیر است:

  • خرید الیاف اولیه به صورت عمده
  • فروش مستقیم و بدون واسطه و ارتباط مدیران و تولید کنندگان با مشتری به صورت مستقیم (حال این فروش مستقیم می تواند به صورت حضوری و یا اینترنتی باشد)
  • فروش بالایی که دارد و در نتیجه از سود حاصل کم می کند.
فرش ماشینی کاشان