سفارش انواع فرش درجه یکصفحـه اصلـی کارخانه فرش ماشینی کاشان خرید بی واسطه فرش کاشانارتـبـاط بـا مـا جدیدترین فرش کاشان

» فرش فانتزی یا فرش سنتی از کجا بخریم ؟

خرید فرش فانتزی | خرید فرش سنتی

مدت هاست که صاحب خانه ها هنگام خرید کف پوش انتخابی جز فرش های ماشینی کاشان پیش روی خود نمی بینند . فرش هایی به غایت زیبا و جذاب که جایگزین خوبی برای تمامی کف پوش های موجود چه از نوع صنعت نساجی و چه از نوع موارد ساختمانی مانند سنگ و کاشی و ... شده اند .
در کارخانه های فرش کاشان ، تولید فرش های ماشینی چنان تخصصی شده است که حتی در دانشگاه های مختلف رشته های مرتبط با فرش از جمله طراحی و نقشه کشی و ... پذیرای دانشجوها هستند . تا چندی پیش فرش های ماشینی کاشان شامل فرش های سنتی و کلاسیک بودند که در ابعاد و انواع مختلف روانه بازار می شدند اما در حال حاضر فرش های مدرن و فانتزی نیز به این مجموعه اضافه شده و دست خریداران را باز تر کرده اند . تفاوت فاحش فرش های فانتزی با انواع کلاسیک و سنتی در ظاهر امر به نقشه و نگاره مربوط است اما این تفاوت ها فراتر از طرح و نقشه بوده و حتی تا مواد اولیه و نخ خاب مورد استفاده نیز  نفوذ کرده است . اگر چه عدم وجود تفاوت بین فرش های کلاسیک و سنتی انتخاب میان این دو را چندان دشوار نکرده اما هنجار شکنی در روند تاریخی و خلاقیت بکار رفته در بافت فرش های فانتزی این سوال را ایجاد می کند که فرش ماشینی کلاسیک یا فرش فانتزی انتخاب بهتری خواهد بود ؟ پاسخ به این سوال به هیچ وجه نمی تواند قاطعانه باشد چراکه موارد مختلفی در انتخاب بین فرش ماشینی کلاسیک یا فرش فانتزی دخیل هستند .
در این نوشتار سعی کرده ایم پس از معرفی کامل فرش ماشینی کلاسیک و فرش فانتزی و با ارائه مثال های مختلف برتر بودن هر  محصول را برای هر مکان توضیح داده و در نهایت در پی پاسخ به این سوال که فرش مورد نیاز خود را از کجا بخریم ؟ بر آمده ایم .
چرا فرش فانتزی ؟
فرش های فانتزی با حضور خود در بازار فرش جلوه خاصی بخشیده و می توان ادعا داشت حضور این فرش ها رنگ و لعاب بازار را تغییر داد . فرش های فانتزی ماشینی  کاشان باب سلیقه جوانان و نواجوانان بوده و با در بر گرفتن طیف وسیعی از نقوش و رنگ های شاد و جذاب مخاطبان خود را یافته است . خلاقیت و نوآوری موجود در این فرش های جدید ساده باب سلیقه مشتریان بوده و با حضور پر رنگ در اتاق خواب ، اتاق کودکان ، آشپزخانه و ... نقطه عطف بازار فرش و قالی کاشان را پدید آورده است .
پا به عرصه گذاشتن فرش های ماشینی فانتزی تولید شده در کارخانه فرش کاشان بازار را از تنهایی فرش ماشینی کلاسیک و سنتی خارج نمود و طرحی مناسب برای سبک های معماری جدید و خانه های ساخته شده در سبک و سیاق مدرنیته فراهم آورد . هرچند این گونه تغییر سبک و طراحی در کف پوش به عنوان مهم ترین عنصر دکوراسیون ، بیش از هر چیز برخواسته از نیاز مردم بوده اما در این بین نمی توان توان و قدرت فوق العاده طراحان و تولید کنندگان کارخانه فرش کاشان را انکار نمود . قرار گرفتن تولید نوین فرش های فانتزی در کنار تقاضای چشم گیر مردم بر تولید فرش های مذکور دامن زده و موجبات رشد و ماندگاری آن ها را در بازار های داخلی و خارجی فراهم آورده است .
انواع فرش های فانتزی
کاربرد اصلی فرش‌های ماشینی فانتزی
هرچند تا اینجا در مورد جذابیت های فرش های فانتزی صحبت نمودیم اما اصالت و فرهنگ آریایی ما را بر آن داشته تا برای قسمت های خاص خانه مانند پذیرایی از طرح های سنتی و کلاسیکی کمک بگیریم که رنگ و بوی طرح ها و آثار ایران زمین را مبدل می نماید اما فرش های فانتزی فرش کاشان که در داشتن طرح های زیبا و خلوت و شیک زبان زد خاص و عام هستند ، برای دکوراسیون های اسپرت ، مدرن و ... مناسب خواهند بود . برای مثال اتاق کودکان و آشپزخانه از جمله فضاهایی هستند که در هر منزلی توسط فرش های فانتزی پوشیده شده اند . محصولات فانتزی خانه را از سبک و سیاق رسمی خارج ساخته و نوعی بی قاعدگی و سادگی به خانه می بخشد از این رو برای قسمت های مهمان نشین خانه مناسبن بوده اما برای سایر فضاها کاربرد فراوان دارد . ایده پردازی در فرش های مد نظر کاربرد وسیعی فراهم آورده و انواع قالیچه ها ، فرش های متری و ... در طرح فانتزی تولید و روانه بازار می شوند .
ناگفته نماند در برخی فضاها حتی دکوراسیون پذیرایی نیز به حدی هنرمندانه و با رنگ های تند و خاص تزئین شده است که فرش های فانتزی به کار اآمده و جلوه و مناسبت معقولی دارند .
همانطور که گفته شد فرش های فانتزی ماشینی در طرح های ساده نسبت به محصولات ماشینی کلاسیک و سنتی علاوه بر طرح و نگاره در سایر موادر هم تفاوت های چشم گیری دارد از جمله آنکه :
1-  فرش های فانتزی از نظر دوام و کیفیت از فرش های سنتی و کلاسیک پایین تر بوده اما رضایت مشتریان را جلب می کنند .
2-  قیمت فرش های فانتزی به مراتب از فرش های کلاسیک و سنتی کم تر می باشد .
3-  عمدتا فرش های فانتزی دارای ارتفاع نخ خاب بالا هستند و در دسته فرش های بسیار نرم محسوب می شوند اما به علت هیت ست شدن الیاف پرزدهی نداشته و اگر از فروشگاه و برند مناسبی خریداران شوند محصولاتی با دوام و با کیفیتی خواهند بود که در قیمت مناسب به دست مشتریان می رسد .
4 . محصولات فانتزی در شانه و تراکم پایین بافته می شوند اما محصولات سنتی در شانه و تراکم بالا به صورت 1500 شانه ، 1200 شانه ، 1000 شانه و 700 شانه تولید می شوند .
فرش های ماشینی کلاسیک
پس از معرفی فرش های فانتزی به سراغ محصولاتی که تحت نام فرش های ماشینی کلاسیک در بازار قابل خرید هستند . نام این محصولات از درجه یک و ناب بوده آن گرفته شده است . محصولاتی که تفاوت چندانی با نوع سنتی نداشته و در ریزه کاری ها و نگاره ها اختلاف دارند . زیبایی مثال زدنی فرش های کلاسیک محبوبیت آن را چند برابر کرده و استفاده از رنگ های ملایم و طرح های چشم نواز کف پوش را باب دکوراسیون خانه صاحب خانه های وسواس و خوش سلیقه نموده است . تنوع فرش های سنتی در رنگ و طرح و نگاره و همچنین شانه و تراکم ویژگی بارز محصول می باشد .

فرش ماشینی کلاسیک و طراحی داخلی
استفاده از فرش ماشینی سنتی در نظر طراحان منزل تحول و دگرگورنی عجیبی ایجاد می کند . کافی است رنگ فرش کلاسیک پهن شده در پذیرایی خانه را تغییر دهید تا شاهد اهمیت و تأثیر گذاری عمیق فرش در دکوراسیون خانه باشید . تنوع فرش های ماشینی سنتی عرضه شده در فروشگاه فرش کاشان به حدی است که توصیه می شود خرید فرش ماشینی سنتی را قبل از هر وسیله دیگری انجام دهید . چراکه انتخاب و ست کردن سایر وسایل دکوراسیون با فرش ماشینی بسیار آسان تر از پیدا کردن فرشی است که با وسیله های مختلف از جمله مبلمان و پرده و ... ست شود .
از جمله طرح های زیبای فرش ماشینی کلاسیک فرش کاشان می توان به موارد زیر اشاره کرد :
افشان ، درختی ، بته جقه ، خشتی و …
از اصول حرفه ای بکار رفته در تولید فرش کلاسیک در کارخانه فرش کاشان ملایمت رنگ ها ست . رنگ هایی که به زیبایی در کنار یکدیگر ست شده اند و با وجود تعداد فراوانی از رنگ هیچ کدام ناقض دیگری نبوده اند .
فرش فانتزی یا فرش سنتی از کجا بخریم ؟
در بهتر بودن محصولات ماشینی کاشان شکی نیست اما متأسفانه تعداد بالایی از فروشندگان بی تجربه و فروشگاه هایی که به دلایل مختلف اقدام به تخلف در فروش فرش های ماشینی بی کیفیت و بی دوام تحت برند های نامی و معتبر می نمایند کم نیست . تجربه و مهارت افراد خبره در این زمینه می تواند بسیار کارساز باشد و در هنگام خرید به مشتریان کمک نماید . برای خرید فرش فانتزی و فرش سنتی بهتر است به فروشگاه هایی مراجعه نمایید که فروشنده در زمینه فرش های ماشینی اطلاعات کامل داشته باشد .
در بین فروشگاه های موجود و روش های مورد استفاده ، خرید از فروشگاه اینترنتی به دلیل برتری هایی که نسبت به سایر روش ها و فروشگاه ها دارد در صدر بوده و بیشترین خدمت رسانی را به مشتریان دارد . فرش های ماشینی عرضه شده در فروشگاه اینترنتی فرش کاشان نه تنها از تنوع ، کیفیت ، زیبایی ، اصالت و قیمت مناسبی برخوردار هستند بلکه خریداران را با خدمات زیر همراه کرده اند :
1-  ارائه گارانتی و بیمه نامه به همراه فرش : این گونه تضمین ها توسط تولید کننده اطمینان خاطر و جبران ریسک را در مشتریان بالا برده و جبران خسارت برای خطاهای احتمالی را ممکن می نماید .
2-  محصولاتی که از فروشگاه اینترنتی فرش کاشان خریداری می شوند ، درب منزل مشتری تحویل داده شده و تمام هزینه ها و دشواری های حمل و نقل بر عهده فروشنده که همان تولید کننده فرش کاشان است ، می باشد .
در واقع می توان خرید از فروشگاه اینترنتی فرش کاشان را خرید فرش تضمین شده از هر نظر دانست .

فروش ویژه انواع فرش ماشینی با کیفیت
خرید فرش کاشان
خرید فرش درجه یک
فرش ماشینی کاشان
برچسب
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  روش نگهداری و شستشوی فرش ماشینی
•  آنچه باید در مورد خرید اینترنتی فرش ترک بدانید !
•  مقایسه فرش پلی استر فیلامنت و فرش اکریلیک
•  ضمانت اصل بودن فرش ماشینی
•  از بین بردن جای مبلمان و وسایل سنگین از روی فرش

» می توانید به ما اعتماد کنید «

ضمانت پرداخت خرید فرش کاشان
اینستاگرام فرش کاشان لینکدین فرش کاشان  صفحه تماشا فرش کاشان صفحه توییتر فرش کاشان صفحه یوتیوب فرش کاشان صفحه فیسبوک فرش کاشان  کانال آپارات فرش کاشان  کانال نماشا فرش کاشان تلگرام فرش کاشان  کانال واتس اپ فرش کاشان