تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

فرش فانتزی یا فرش سنتی از کجا بخریم ؟

خرید فرش فانتزی | خرید فرش سنتی

مدت هاست که صاحب خانه ها هنگام خرید کف پوش انتخابی جز فرش های ماشینی کاشان پیش روی خود نمی بینند . فرش هایی به غایت زیبا و جذاب که جایگزین خوبی برای تمامی کف پوش های موجود چه از نوع صنعت نساجی و چه از نوع موارد ساختمانی مانند سنگ و کاشی و ... شده اند .
در کارخانه های فرش کاشان ، تولید فرش های ماشینی چنان تخصصی شده است که حتی در دانشگاه های مختلف رشته های مرتبط با فرش از جمله طراحی و نقشه کشی و ... پذیرای دانشجوها هستند . تا چندی پیش فرش های ماشینی کاشان شامل فرش های سنتی و کلاسیک بودند که در ابعاد و انواع مختلف روانه بازار می شدند اما در حال حاضر فرش های مدرن و فانتزی نیز به این مجموعه اضافه شده و دست خریداران را باز تر کرده اند . تفاوت فاحش فرش های فانتزی با انواع کلاسیک و سنتی در ظاهر امر به نقشه و نگاره مربوط است اما این تفاوت ها فراتر از طرح و نقشه بوده و حتی تا مواد اولیه و نخ خاب مورد استفاده نیز  نفوذ کرده است . اگر چه عدم وجود تفاوت بین فرش های کلاسیک و سنتی انتخاب میان این دو را چندان دشوار نکرده اما هنجار شکنی در روند تاریخی و خلاقیت بکار رفته در بافت فرش های فانتزی این سوال را ایجاد می کند که فرش ماشینی کلاسیک یا فرش فانتزی انتخاب بهتری خواهد بود ؟ پاسخ به این سوال به هیچ وجه نمی تواند قاطعانه باشد چراکه موارد مختلفی در انتخاب بین فرش ماشینی کلاسیک یا فرش فانتزی دخیل هستند .
در این نوشتار سعی کرده ایم پس از معرفی کامل فرش ماشینی کلاسیک و فرش فانتزی و با ارائه مثال های مختلف برتر بودن هر  محصول را برای هر مکان توضیح داده و در نهایت در پی پاسخ به این سوال که فرش مورد نیاز خود را از کجا بخریم ؟ بر آمده ایم .
چرا فرش فانتزی ؟
فرش های فانتزی با حضور خود در بازار فرش جلوه خاصی بخشیده و می توان ادعا داشت حضور این فرش ها رنگ و لعاب بازار را تغییر داد . فرش های فانتزی ماشینی  کاشان باب سلیقه جوانان و نواجوانان بوده و با در بر گرفتن طیف وسیعی از نقوش و رنگ های شاد و جذاب مخاطبان خود را یافته است . خلاقیت و نوآوری موجود در این فرش های جدید ساده باب سلیقه مشتریان بوده و با حضور پر رنگ در اتاق خواب ، اتاق کودکان ، آشپزخانه و ... نقطه عطف بازار فرش و قالی کاشان را پدید آورده است .
پا به عرصه گذاشتن فرش های ماشینی فانتزی تولید شده در کارخانه فرش کاشان بازار را از تنهایی فرش ماشینی کلاسیک و سنتی خارج نمود و طرحی مناسب برای سبک های معماری جدید و خانه های ساخته شده در سبک و سیاق مدرنیته فراهم آورد . هرچند این گونه تغییر سبک و طراحی در کف پوش به عنوان مهم ترین عنصر دکوراسیون ، بیش از هر چیز برخواسته از نیاز مردم بوده اما در این بین نمی توان توان و قدرت فوق العاده طراحان و تولید کنندگان کارخانه فرش کاشان را انکار نمود . قرار گرفتن تولید نوین فرش های فانتزی در کنار تقاضای چشم گیر مردم بر تولید فرش های مذکور دامن زده و موجبات رشد و ماندگاری آن ها را در بازار های داخلی و خارجی فراهم آورده است .
انواع فرش های فانتزی
کاربرد اصلی فرش‌های ماشینی فانتزی
هرچند تا اینجا در مورد جذابیت های فرش های فانتزی صحبت نمودیم اما اصالت و فرهنگ آریایی ما را بر آن داشته تا برای قسمت های خاص خانه مانند پذیرایی از طرح های سنتی و کلاسیکی کمک بگیریم که رنگ و بوی طرح ها و آثار ایران زمین را مبدل می نماید اما فرش های فانتزی فرش کاشان که در داشتن طرح های زیبا و خلوت و شیک زبان زد خاص و عام هستند ، برای دکوراسیون های اسپرت ، مدرن و ... مناسب خواهند بود . برای مثال اتاق کودکان و آشپزخانه از جمله فضاهایی هستند که در هر منزلی توسط فرش های فانتزی پوشیده شده اند . محصولات فانتزی خانه را از سبک و سیاق رسمی خارج ساخته و نوعی بی قاعدگی و سادگی به خانه می بخشد از این رو برای قسمت های مهمان نشین خانه مناسبن بوده اما برای سایر فضاها کاربرد فراوان دارد . ایده پردازی در فرش های مد نظر کاربرد وسیعی فراهم آورده و انواع قالیچه ها ، فرش های متری و ... در طرح فانتزی تولید و روانه بازار می شوند .
ناگفته نماند در برخی فضاها حتی دکوراسیون پذیرایی نیز به حدی هنرمندانه و با رنگ های تند و خاص تزئین شده است که فرش های فانتزی به کار اآمده و جلوه و مناسبت معقولی دارند .
همانطور که گفته شد فرش های فانتزی ماشینی در طرح های ساده نسبت به محصولات ماشینی کلاسیک و سنتی علاوه بر طرح و نگاره در سایر موادر هم تفاوت های چشم گیری دارد از جمله آنکه :
1-  فرش های فانتزی از نظر دوام و کیفیت از فرش های سنتی و کلاسیک پایین تر بوده اما رضایت مشتریان را جلب می کنند .
2-  قیمت فرش های فانتزی به مراتب از فرش های کلاسیک و سنتی کم تر می باشد .
3-  عمدتا فرش های فانتزی دارای ارتفاع نخ خاب بالا هستند و در دسته فرش های بسیار نرم محسوب می شوند اما به علت هیت ست شدن الیاف پرزدهی نداشته و اگر از فروشگاه و برند مناسبی خریداران شوند محصولاتی با دوام و با کیفیتی خواهند بود که در قیمت مناسب به دست مشتریان می رسد .
4 . محصولات فانتزی در شانه و تراکم پایین بافته می شوند اما محصولات سنتی در شانه و تراکم بالا به صورت 1500 شانه ، 1200 شانه ، 1000 شانه و 700 شانه تولید می شوند .
فرش های ماشینی کلاسیک
پس از معرفی فرش های فانتزی به سراغ محصولاتی که تحت نام فرش های ماشینی کلاسیک در بازار قابل خرید هستند . نام این محصولات از درجه یک و ناب بوده آن گرفته شده است . محصولاتی که تفاوت چندانی با نوع سنتی نداشته و در ریزه کاری ها و نگاره ها اختلاف دارند . زیبایی مثال زدنی فرش های کلاسیک محبوبیت آن را چند برابر کرده و استفاده از رنگ های ملایم و طرح های چشم نواز کف پوش را باب دکوراسیون خانه صاحب خانه های وسواس و خوش سلیقه نموده است . تنوع فرش های سنتی در رنگ و طرح و نگاره و همچنین شانه و تراکم ویژگی بارز محصول می باشد .

فرش ماشینی کلاسیک و طراحی داخلی
استفاده از فرش ماشینی سنتی در نظر طراحان منزل تحول و دگرگورنی عجیبی ایجاد می کند . کافی است رنگ فرش کلاسیک پهن شده در پذیرایی خانه را تغییر دهید تا شاهد اهمیت و تأثیر گذاری عمیق فرش در دکوراسیون خانه باشید . تنوع فرش های ماشینی سنتی عرضه شده در فروشگاه فرش کاشان به حدی است که توصیه می شود خرید فرش ماشینی سنتی را قبل از هر وسیله دیگری انجام دهید . چراکه انتخاب و ست کردن سایر وسایل دکوراسیون با فرش ماشینی بسیار آسان تر از پیدا کردن فرشی است که با وسیله های مختلف از جمله مبلمان و پرده و ... ست شود .
از جمله طرح های زیبای فرش ماشینی کلاسیک فرش کاشان می توان به موارد زیر اشاره کرد :
افشان ، درختی ، بته جقه ، خشتی و …
از اصول حرفه ای بکار رفته در تولید فرش کلاسیک در کارخانه فرش کاشان ملایمت رنگ ها ست . رنگ هایی که به زیبایی در کنار یکدیگر ست شده اند و با وجود تعداد فراوانی از رنگ هیچ کدام ناقض دیگری نبوده اند .
فرش فانتزی یا فرش سنتی از کجا بخریم ؟
در بهتر بودن محصولات ماشینی کاشان شکی نیست اما متأسفانه تعداد بالایی از فروشندگان بی تجربه و فروشگاه هایی که به دلایل مختلف اقدام به تخلف در فروش فرش های ماشینی بی کیفیت و بی دوام تحت برند های نامی و معتبر می نمایند کم نیست . تجربه و مهارت افراد خبره در این زمینه می تواند بسیار کارساز باشد و در هنگام خرید به مشتریان کمک نماید . برای خرید فرش فانتزی و فرش سنتی بهتر است به فروشگاه هایی مراجعه نمایید که فروشنده در زمینه فرش های ماشینی اطلاعات کامل داشته باشد .
در بین فروشگاه های موجود و روش های مورد استفاده ، خرید از فروشگاه اینترنتی به دلیل برتری هایی که نسبت به سایر روش ها و فروشگاه ها دارد در صدر بوده و بیشترین خدمت رسانی را به مشتریان دارد . فرش های ماشینی عرضه شده در فروشگاه اینترنتی فرش کاشان نه تنها از تنوع ، کیفیت ، زیبایی ، اصالت و قیمت مناسبی برخوردار هستند بلکه خریداران را با خدمات زیر همراه کرده اند :
1-  ارائه گارانتی و بیمه نامه به همراه فرش : این گونه تضمین ها توسط تولید کننده اطمینان خاطر و جبران ریسک را در مشتریان بالا برده و جبران خسارت برای خطاهای احتمالی را ممکن می نماید .
2-  محصولاتی که از فروشگاه اینترنتی فرش کاشان خریداری می شوند ، درب منزل مشتری تحویل داده شده و تمام هزینه ها و دشواری های حمل و نقل بر عهده فروشنده که همان تولید کننده فرش کاشان است ، می باشد .
در واقع می توان خرید از فروشگاه اینترنتی فرش کاشان را خرید فرش تضمین شده از هر نظر دانست .

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی