تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

بهترین مارک فرش ماشینی ایرانی

خرید بهترین مارک فرش ماشینی ایرانی

در میان انبوه فرش های ماشینی ایرانی ، انتخاب یک نام و یک برند به عنوان بهترین مارک فرش ماشینی کاری بسیار سخت است . اما همه ی ما می دانیم که بهترین اجناس ویژگی هایی دارند که آن ها را از سایر جنس ها متمایز می کند . می توان با آگاهی از بهترین ویژگی های فرش ماشینی، فروشندگان و تولید کنندگان فرش ماشینی ، بهترین محصول را مشخص کرد.
شما با دانستن این ویژگی می توانید هر کجا که باشید مثل یک کارشناس فرش عمل کنید و خوب بودن یا نبودن فرش تان را مورد ارزیابی قرار دهید.
فرش ماشینی ایران بهترین فرش در جهان
ایران اولین کشور تولید کننده و تامین کننده ی فرش مورد نیاز جهان است . ایران کشوری است که از دیرباز به بافت فرش از نوع دستباف آن مشغول بوده و به دنبال آن با کوهی از تجربه، اعتبار و دانش و اگاهی توانست گوی سبقت را از سایر رقبا ربوده و حتی به قدرتمندترین کشور ها اجازه و یارای رقابت را خود را ندهد .
علم طراحی ، تکنولوژی های روز دنیا ، شناخت سلیقه و فرهنگ ها ، صاحب سبک بودن در زمینه تولید فرش از هر نوعی ، علم رنگ آمیزی و تلفیق رنگ ها ، اصالت در طرح و نقش ، همه و همه چیزهایی است که سینه به سینه به صاحبان هنر ایران منتقل شده و به پشتوانه ی این عوامل است که ایران توانسته قطب تامین کننده ی فرش ماشینی و دستباف جهان گردد .
در ایران شهرهای مختلفی هستند که به تولید فرش مشغول می باشند ، اما کاشان است که مهد فرش ایران و جهان شناخته می شود . علت این امر این موضوع است که برای اولین بار کاشان بوده که فرش ماشینی ایران را تولید کرده و توانست رضایت بسیاری از افراد را از لحاظ کیفیت و زیبایی فرش هایش جمع کند .
امروزه نیز بیشترین واحد صنعتی تولید فرش ماشینی چه از کاشان و چه از سایر شهرها در ایران، در شهرک صنعتی کاشان دور هم جمع شده اند و ترجیح شان فعالیت زیر نام این شهر فرش بزرگ و شناخته شده در جهان می باشد.

ویژگی های بهترین مارک فرش ماشینی
عوامل متعددی در تعیین و تخمین کیفیت فرش های ماشینی تاثیر گذار است . جنس نخ ، دستگاه بافت ، شرکت بافنده ، قیمت فرش و شانه و تراکم و طرح و رنگ و نقش ان ، از جمله این عوامل است که مورد به مورد توضیح داده می شود.
فرش ماشینی به طور کلی ، دارای نخ تار ، نخ پود و نخ خاب یعنی همان نخی که مورد مشاهده و لمس است بافته می شود . تعداد گره هایی که در دل فرش جا می گیرد خود باعث تغییراتی در فرش می شود که جز ویژگی های منحصر به فرد آن به شمار می رود . جنسی که در بافت نخ خاب به کار می رود ، خود سبب تغییر در میزان طرفداران فرش ماشینی می گردد .
طرح و رنگی که در بافت فرش استفاده می شود ، از نظر سلایق و فرهنگ های مختلف بررسی می شود و لحاظ شدن سلایق مختلف در تولید فرش خود باعث گرد آمدن طرفداران و رضایت خاطر مشتریان می گردد .
قیمت فرش ، اما یکی از کلیدی ترین و تعیین کننده ترین موردی است که هنگام انتخاب فرش ماشینی به آن توجه می شود و با توجه به متفاوت بودن سطوح اقتصادی خریداران فرش ماشینی هر کس به دنبال بهترین فرش ماشینی و مناسب ترین قیمت می باشد که فرش کاشان که قطب تولیدی فرش است به دلیل تامین نیاز مشتریان با هر امکان مالی توانسته گوی سبقت را از هر کشور و برند دیگری برباید و بهترین فرش ها را با نازل ترین و مناسب ترین قیمت ها در بازار ارائه بدهد.
انواع جنس بهترین فرشهای ماشینی
بهترین فرش های ماشینی در جنس های مختلف بافته می شود . از جمله الیافی که با آن فرش های ماشینی بافته می شود ، اکریلیک، پلی استر و پلی پروپلین و ویسکوز می باشد .بهترین و مرغوب ترین نخی که در بافت فرش به کار می رود ، نخ اکریلیک است . فرش های اکریلیک نسبت به سایر جنس ها هم ماندگاری بالایی دارد و هم قیمت بالاتری دارد .
بعد از آن پر طرفدارترین ، پلی استر است که هر کدام از این دو به دلیل ویژگی هایی که دارد در هر مکان و بسته به محیطی که قرار است مفروش شود، مورد استفاده قرار می گیرد.
و اما فاکتورهایی که برای خرید به آن توجه می گردد و تفاوت هایی که این دو با هم دارند:
فرش اکریلیک و پلی استر از لحاظ پایه ی موادی که در تولیدشان به کار می رود ، متفاوت هستند . فرش اکریلیک شباهت بسیاری به پشم دارد و از لحاظ پاخوری و برگشت پذیری در طول زمان عالی است و برای مکان های پر رفت و آمد توصیه می شود . پلی استر پایه ای پلاستیکی دارد . برای مکان هایی که دارای رطوبت است و مثل اشپزخانه در معرض کثیفی قرار دارد مناسب تر می باشد.
فرش اکریلیک در برابر حرارت و نور خورشید، مقاوم تر از پلی استر عمل می کند و تاب می آورد .
فرش پلی استر زیبایی های خودش را دارد و به دلیل براقیت و درخشندگی که دارد به ابریشم مصنوعی موسوم است و به دلیل خاصیت رنگ پذیری بالایی که دارد با رنگ های خاص رنگ امیزی می شود و فرش هایی که با این نخ بافته می شود ، زیبایی رنگی بالایی دارد .
برای اینکه تشخیص دهید که فرش شما در کدام دسته قرار می گیرد، فرش تان را لمس کنید، اگر دستتان به راحتی از روی آن سر خورد و گره ها به صورت دانه اناری از زیر دستتان رد شد، شما در مقابل تان یک فرش اکریلیک را دارید ، اگر دستتان به راحتی روی آن سر نخورد و به ان چسبید ، فرش تان پلی استر براق است.
مقاله مربوطه : مقایسه فرش پلی استر با فرش آکریلیک
تاثیر شانه و تراکم در فرش های ماشینی
این فاکتور در تعیین قیمت فرش ماشینی بسیار تاثیر گذار است . شانه به تعداد گره های به کار رفته در هر یک متر راستای عرضی فرش ماشینی گفته می شود و تراکم به تعداد گره های به کار رفته در هر یک متر راستای طولی فرش ماشینی می گویند. هر چه شانه و تراکم شما بالا رود تعداد گره ها در هر یک متر مربع فرش بیشتر می شود و برای اینکه این تعداد گره در این محدوده ی ثابت بگنجد باید الیاف نازک تر شده و برای اینکه به مقاومت فرش آسیبی نرسد باید از لحاظ کیفی و ساختاری بهتر گردد . این عامل خود سبب سنگین تر شدن فرش در عین حال گران تر شدن آن می گردد .
اما این فاکتور در زیبایی ظاهری و ظرافت بیشتر آن تاثیر می گذارد و فرش های بالای هزار شانه به فرش های دستباف گونه موسوم میباشند . اگر به دنبال فرش نرم تر با زیبای ظاهری اما با قیمت پایین تر هستید از فرش های هفتصد شانه محصولتان را انتخاب کنید .
با خرید از شرکت های بزرگ و صاحب اعتبار مثل شرکت های ارائه دهنده ی فرش کاشان می توانید مطمئن باشید که فرش تان مطابق ویژگی هایی است که در برچسب پشت فرش ذکر شده است. هستند کسانی که برای سود بیشتر فرش های با شانه و تراکم پایین تر را به اسم و مشخصات بالاتر به فروش می رسانند.
شرکت تولیدی و تاثیر آن در قیمت فرش ماشینی
شرکت هایی ادعا می کنند که فرش را با کیفیت بالا اما ارزان ارائه می دهند . آیا فکر می کنید که این امر ادعای دروغ است؟ اگر شرکت های بزرگ و با تجربه مثل فرش کاشان و فرش های تولیدی کاشان این ادعا را کنند ، اما سایر شرکت های کوچک ممکن نیست که در این وضعیت بازار بتوانند این ادعا را بکنند. چرای این ادعا را در ادامه بررسی می کنیم.
شرکت های بزرگ، کمتر دستخوش نوسانات ارز می شوند و این امر در خط تولید، مانع بالارفتن چشمگیر قیمت فرش می شود . زیرا این شرکتها به دلیل پشتوانه ی مالی ای که دارند، می توانند مواد اولیه تولید سالانه خود را یکجا تهیه کنند و با هر نوسان مجبور به افزایش قیمت برای جبران ضرر خود نشوند .
این شرکت ها دارای بخش ریسندگی نیز هستند و با تهیه مواد اولیه از خارج از کشور ، خود نخ خود را تولید می کنند و هزینه ی واسطه های تولیدکننده ی نخ را نمی پردازند و این عامل خود به نفع خریدار در قیمت گذاری محصول تمام شده است.
مورد دیگر استفاده از دستگاه های به روز است که پرت و خرابی خط تولید کم می شود .
شرکت های کوچک که نمی توانند به صورت عمده فرش تولید کنند و یا حتی به عنوان واسطه گری پا به این عرصه گذاشته اند، برای جبران ضرر خود ناشی از تهیه مواد اولیه به دفعات در سال از طریق واسطه ها، یا فرش شان را به قیمت بالاتر از فرش های با کیفیت شرکت های بزرگ ارائه می دهند ، یا برای قیمت گذاری پایین تر مجبور به کاستن از کیفیت آن خواهند بود.

این انتخاب شماست که با شناخت بهتر از برندی که از آن خریداری می کنید ، بهترین فرش را با نازل ترین قیمت خریداری نمایید .

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی