تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

فرش ماشینی 1200 شانه چگونه قیمت گذاری می شود؟

نام نویسنده: پریسا صیادی
فرش ماشینی 1200 شانه چگونه قیمت گذاری می شود؟

فرش 1200 شانه چیست؟

انواع فرش ۱۲۰۰ شانه

‌عوامل تاثیرگذار روی قیمت فرش 1200 شانه

بهترین فروشگاه برای خرید فرش 1200 شانه کجاست؟

فرش در دکوراسیون منزل به خصوص در منزل ما ایرانیان حرف اول را می‌زند و می‌تواند به عنوان عنصری که در خانه ایرانی‌ها نقش پررنگی دارد موضوعی جذاب باشد، زیرا به نوعی نماینده هویت ایرانی در خانه است. قیمت فرش ماشینی به عوامل مختلفی بستگی دارد مثل جنس، ابعاد، شانه و تراکم و.... در ادامه مطلب با نحوه‌ی قیمت‌ گذاری فرش ماشینی 1200 شانه آشنا می‌شوید.

 

فرش 1200 شانه چیست؟

برای خیلی از افراد شاید این سؤال باشد که فرش 1200 شانه چیست؟ برای درک و مفهوم فرش های 1200 شانه باید با تعریف شانه و تراکم آشنا بشید فرش‌های 1200 شانه تراکم 3600، تعداد 1200 گره یا ریشه در یک متر از عرض فرش بافته شده است و تعداد 3600 گره در یک متر از طول فرش زده شده است. فرش 1200 شانه جز ریزبافت‌ترین و ظریف‌ترین فرش‌ها است که شباهت زیادی به فرش دستباف دارد به گونه‌ای که رقیب سرسخت فرش دستباف است برای همین به فرش ماشینی دستبافگونه معروف بوده است.

محاسن فرش 1200 شانه

یکی از مهم ترین مزایای فرش‌های 1200 شانه، تعداد بالای گره‌ها و استفاده از نخ‌های نازک و ظریف است که باعث نرمی و لطافت این فرش های ماشینی شده است. فرش های 1200 شانه تراکم 3600 بسیار شبیه به فرش های دستباف هستند که به آن‌ها فرش‌های دستبافگونه هم میگویند و برای خریدارانی که علاقه زیادی به فرش دستباف دارند اما وسع خریدش را ندارند به مراتب بهترین گزینه است. فرش های ماشینی 1200 شانه با جدیدترین دستگاه‌ها بافته می‌شوند و دارای دوام و مقاومت زیادی هستند.

این بافته ها از لحاظ رنگ، طرح و نقشه خیلی تنوع بالایی نسبت به بقیه فرش‌های ماشینی دارند و بخاطر ریز بافت بودن نقشه آن وضوح بیشتری دارد. همچنین این محصولات با توجه به اینکه با نخ آکریلیک هیت ست شده بافته شده اند، در برابر گرد و غبار، حرارت و گرما مقاوم‌اند؛ قابلیت شست و شوی بالایی داشته و ضد حساسیت و آلرژی هستند و پرزدهی هم ندارند.

معایب قالی 1200 شانه

ویژگی مثل ضخامت فرش که تأثیر زیادی روی بافت و زیبایی فرش دارد در دوام و آسیب پذیری قالی یک عیب به شمار میاید برای همین نباید در مکان‌های پر رفت و آمد گذاشته شود و روی آن اجسام سنگین نباید بذاریم چون پس از مدتی باعث پارگی و از بین رفتن این قالی ها می‌شود. قیمت فرش 1200 شانه در مقایسه با سایر فرش های ماشینی مثل مدل های 500 شانه، 700 شانه و 1000 شانه بیشتر است که دلیل آن استفاده از بهترین و مدرن ترین دستگاه های بافندگی و شانه و تراکم بافت این محصولات است و مقدار و جنس الیافی که در فرش بافته می‌شود.

 

انواع فرش ۱۲۰۰ شانه

این قالی از محصولات پر فروش و زیبایی است که بخاطر ظرافت و زیبایی این محصول به فرش‌های دستباف شباهت دارند. قیمت قالی های 1200 شانه با تمام شباهتش به فرش های دستباف قیمت مناسب تری دارد. فرش 1200 شانه تراکم 3600 در دو مدل ساده و گل برجسته بافته می‌شود. در ادامه به طور کامل به بررسی انواع فرش ۱۲۰۰ شانه از نظر بافت به همراه مزایا و معایب و خصوصیات هر یک از این مدل ها می پردازیم.

فرش ۱۲۰۰ شانه گل برجسته

در بافت فرش برجسته از دو نخ خاب آکرلیک هیت ست شده و هایبالک هیت ست شده و بخاطر ویژگی‌های متفاوتشون طی عملیات پرداخت باعث به وجود آمدن پستی و بلندی‌های جذابی در فرش می‌شود. فرش 1200 شانه گل برجسته بخاطر تراکم بالا، ظرافت زیادی هم نسبت به مدل‌های 700 شانه و 1000 شانه دارند. این بافته ها به صورت پالت‌های 8 رنگ و 10 رنگ بافته میشود. از جمله مزایای فرش ۱۲۰۰ شانه گل برجسته می‌شود به موارد زیر اشاره کرد:

  • مهم ترین ویژگی این مدل فرش ها، زیبایی و ظرافت زیاد این قالی است. این محصول به دلیل زیبایی وظرافت چشم نوازش به عنوان تابلو فرش هم استفاده میشود.
  • معمولا فرش های گل برجسته 1200 شانه و 1500 شانه، بخاطر تراکم بالایی که دارند باعث می‌شود به فرش‌های دستباف شباهت زیادی داشته باشند.
  • یکی دیگر از مزایا فرش ۱۲۰۰ شانه گل برجسته ماندگاری بالای فرش است که اگر با الیاف خوب بافته شوند ماندگاری بالایی دارند و در اثر شست و شو و در طول زمان از بین نمی‌روند.
  • بخاطر استفاده از الیاف‌های متنوع و طرح‌های زیاد در فرش‌های ماشینی گل برجسته تنوع زیاد است و هرکس هر طرحی و در هر رنگی و در هر اندازه‌ای که بخواهد می‌تواند در فرش های 1200 شانه برجسته پیدا کند.

از جمله معایب فرش ماشینی 1200 شانه گل برجسته می‌شود به موارد زیر اشاره کرد:

  • مهم ترین عیب فرش های گل برجسته سطح ناهمسان آن است که این عیب باعث میشود آلودگی در فرورفتگی‌ها بماند و نظافش بسیار سخت است. در طولانی مدت موجب پوسیدگی، کپک، رشد باکتری و قارچ در گره‌های فرش می‌شود برای همین فرش های برجسته نباید در مکان‌های پر رفت آمد قرار بگیرند و نیاز به مراقبت ویژه دارند.
  • یکی دیگر از معایب فرش گل برجسته تولید با الیاف نامرغوب است ک بعضی از کارخانه‌ها برای اینکه قیمت مناسب‌تری داشته باشند. متأسفانه برخی شرکت ها برای کم کردن قیمت محصولات خود، فرش های ماشینی گل برجسته را با الیاف نا مرغوب تولید می کنند که پس از یک بار شست و شو برجستگی‌ها از بین می‌روند و زشت می‌شوند.
  • قیمت فرش های 1200 شانه گل برجسته نسبت به سایر فرش‌ها بیشتر بوده است.

فرش ۱۲۰۰ شانه ساده

تفاوت فرش های گل برجسته با فرش های ساده نوع نخ خاب به کار رفته است که فرش‌های ساده تنها با نخ اکرلیک بافته شده است ولی فرش برجسته با نخ اکرلیک و هایبالک بافته شده است که همین امر باعث شده تا فرش های ساده 1200 شانه دارای برجستگی و فرورفتگی نباشد و از قیمت فرش ساده نسبت به قیمت مدل های گل برجسته مناسب‌تر است.

 

‌عوامل تاثیرگذار روی قیمت فرش 1200 شانه

به طور کلی عوامل متعددی برای قیمت گذاری فرش های ماشینی تاثیرگذارند. از جمله عوامل تاثیرگذار روی قیمت فرش های 1200 شانه می توان به موارد همچون جنس نخ، ابعاد و متراژ قالی و نحوه عرضه اشاره کرد که در ذیل به طور مفصل به این موضوع پرداخته شده است:

  • جنس نخ: در بین الیاف پلی استر، آکریلیک، پلی پروپیلین و... فرشی که با الیاف آکریلیک بافته شده زیرا از مرغوب‌ترین الیاف موجود در بازار است و بخاطر خاصیت‌های مهمی که دارد مثل نرمی و لطافت، مقاومت در برابر حرارت و ساییدگی و طول عمر بیشتر از قیمت بیشتری برخوردار است.
  • ابعاد، متراژ و ابعاد فرش هم تاثیر زیادی بر قیمت فرش دارد مسلما فرش 12 متری قیمتش بیشتر از فرش 6 متری است. هرچه اندازه فرش بزرگتر می‌شود قیمت آن هم بالاتر می‌رود و فرش‌های سفارشی بخاطر اینکه جز سایزهای غیراستاندارد هستند و به صورت جفتی یا چندتایی برای شخصی با رنگ و طرح و اندازه خاصی مخصوص مشتری تولید می‌شود از قیمت بیشتری نسبت سایر فرش‌ها برخوردار است.

همانطور که می‌دانید هرچه از متراژ فرش کم می‌شود قیمت آن هم کاهش می‌یابد و از آنجایی که فرش 6 متری نصف فرش 12 متری بوده برای محسبه قیمت فرش 6 متری تنها کافی است قیمت فرش 12 متری تقسیم بر 2 کنیم.

قیمت فرش 12 متری مبنای محاسبه قیمت سایر فرش‌ها است محصولاتی که به صورت 12 متری بافته می‌شوند دارای قیمت بیشتری نسبت به 6 متری و یا 9 متری دارند چون الیاف به کار رفته در آنها بیشتر است. این روزها خرید فرش های 12 متری زیادتر شده است چون قیمت فرش های ماشینی بالا رفته است و افراد ترجیح می دهند به جای خرید چند تخته فرش در اندازه‌های مختلف، یک تخته فرش 12متری را خریداری کنند و در وسط پذیرایی با کمی فاصله از دیوار پهن کنند و مبلمان را در اطراف آن بچینند. از طرفی دیگر متراژ خانه‌ها کم شده است و یک فرش 12 متری برای یک پذیرایی آپارتمانی کافی است.

قیمت فرش 9 متری را نمی‌توان به طور دقیق با فرش 12 متری تعیین کرد زیرا فرش‌های 9 متری در ابعاد 3.5*2.5 بافت می‌شود و دستگاه فرش به صورت 3 در4 است و حدود نیم متر به صورت پرت بافت می‌شود و برای محاسبه فرش 9 متری قیمت فرش 12 متری را تقسیم بر 12 می‌کنیم که قیمت هر متر به دست می‌آید و ضرب در 9 میکنیم و چند در صدی هم برای پرت به قیمت فرش 9 متری اضافه می‌کنیم.

 

بهترین فروشگاه برای خرید فرش 1200 شانه کجاست؟

از آنجایی که قیمت فرش های 1200 شانه بالاتر است پس بهتر است در خرید آن دقت کنید و از مکان‌هایی خرید کنید که قیمت این محصولات را پایین عرضه می کنند. البته دقت کنید که پایین بودن قیمت دال بر بی کیفیت بودن نباشد. حال این سؤال پیش می آید که بهترین فروشگاه برای خرید فرش 1200 شانه کجاست؟

چون برخی از تولید کنندگان هستند که الیاف بی کیفیت را در بافت محصولات به کار می برند تا بتوانند فرش با بهتر را ارائه دهند. اگر مستقیم از کارخانه، فرش را خریداری کنید هم می‌توانید به محصولات اصل دسترسی پیدا کنید و هم به قیمت درب کارخانه و تولیدی برسید.

خرید مستقیم فرش یعنی خرید از تولید کننده به صورت مستقیم نه از واسطه های فروشگاهی و دلال که شامل خرید حضوری فرش از کارخانه و خرید اینترنتی می‌شود. در خرید حضوری فرش افراد می‌توانند به کارخانه مراجعه کنند و انواع قالی ها را از روی رگال ببینند و با تولید کننده به صورت حضوری گفت و گو کنند و خرید خود را انجام دهند. در خرید اینترنتی، افراد به سایت مورد نظر مراجعه می کنند و انواع قالی ها را در مدل‌های مختلف و در رنگبندی متفاوت می‌بینند و سفارش آنلاین را انجام می‌دهند. گروه تجاری فرش کاشان برای شما مشتریان عزیز هم خرید حضوری و هم خرید آنلاین کلیه محصولات با کیفیت درجه یک را به صورت مستقیم از کارخانه اصلی و با بهترین قیمت موجود در بازار میسر کرده است تا شما بتوانید خرید خوب و راحتی را انجام دهید.

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی