تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

تشخیص فرش 1200 شانه از فرش 1200 شانه تقلبی چیست ؟

فرش ماشینی 1200 شانه اصل کاشان

تعداد کارخانه های تولید فرش در پایتخت فرش های ماشینی که همان شهر کاشان می باشد کم نیست و روز به روز بر تعداد این کارخانه های و کارگاه های تولیدی افزوده می شود . تعدد کارخانه ها ، تعدد محصولات و از همه مهم تر تعدد فروشگاه های و فروشندگان مزیت ها و معایبی دارد که مانند هر رشد دیگری اگر آگاهانه باشد مزیت و اگر بر اثر ناآگاهی و بی اطلاعی باشد موجبات ضرر و زیان را به همراه خواهد داشت .
فرش های ماشینی بافته شده در کارخانه جات کاشان پس از تولید به دست دلالان سپرده شده و به بازار های فرش و قالی راه پیدا میکنند . این یک روش قدیمی است که به مبادله فیزیکی هم شهرت یافته است . هرچند در روش های جدید خصوصا روش های خرید و فروش انلاین که مستقیما زیر نظر تیم فروش کارخانه اداره می شود قضیه به شکل دیگری است اما هنوز هم هستند خریداران و فروشندگانی که به روش های فیزیکی پایبند هستند . حال آنکه امکان تقلب و سو استفاده توسط فروشندگان در روش های فیزیکی بسیار زیاد می باشد . تصور نمایید که فرش پس از تولید در کارخانه توسط دلال ، واسطه گر و یا فروشنده های خرد یا کلان خریداری شده و در بازار ارائه می شود . پس از خروج فرش از کارخانه ، تولید کننده دیگر نظارتی بر محصولی که تحت برند خود وارد بازار می شود ندارد و از همین رو طبیعی خواهد بود که مسئولیتی نیز در این قبال نداشته باشد . کارخانه های معتبر کاشان از جمله فرش کاشان محصولات خود را بیمه نموده و به همراه گارانتی به فروش می رسانند اما فروشندگانی که قصد سواستفاده داشته و محصولات تقلبی را به جای اصل به خریداران می فروشند ، از ارائه گارانتی خودداری خواهند نمود . چراکه محصولات تقلبی بیمه و گارانتی ندارد و در صورت ضمانت نموده تعدادی از محصولات ، خریداران به راحتی متوجه تقلب خواهد شد .
با وجود آنکه ایراد اساسی بر فروشندگان و فروشگاه هایی است که محصولات تقلبی عرضه می کنند اما داشتن آگاهی از جانب خریداران تا حد زیادی به تشخیص فرش های 1200 شانه اصل از فرش های 1200 شانه تقلبی کمک خواهد نمود . در اصل توجه به المان هایی از قبلی آنچه در ادامه این مقاله می آید تا حد زیادی راهگشای مشکل خرید فرش های تقلبی و کاهش عدم رضایت خاطر مشتریان خواهد بود .
خرید فرش اصل کاشان
هر محصولی که در کارخانه های فرش بافی شهر کاشان تولید شود ، فرش کاشان نام دارد علاوه بر این یکی از کارخانه جات ناب و درجه یک کاشان برندی تحت عنوان برند فرش کاشان به ثبت رسانده است که در طول سال های فعالیت خود به بهترین نحو ممکن فعالیت دارد .
خرید فرش اصل کاشان به تمامی محصولاتی اطلاق می شود که از برند های ثبت شده خریداری می شوند . تعداد کارخانه هاو کارگاه های فرش بافی در شهر کاشان کم نیست اما تنها تعداد محدودی از این کارخانه ها توانسته اند سهم عمده بازار را در دست گرفته و در سراسر جهان به شهرت برسند .
خرید فرش اصل کاشان به روش های مختلفی امکان پذیر است و نکته مهم در این خرید اطمینان از اصالت محصول است که با کمک گرفتن از انواع روش های خرید مستقیم ممکن خواهد بود . همانطور که می دانید روش های خرید در دو دسته کلی خرید به روش مستقیم و خرید به روش غیرمستقیم جای می گیرد . هر روشی که مستقیما پلی بین خریداران و تولید کننده بزند در دسته خرید مستقیم و هر روشی که با جای دادن واسطه ها و دلالان ارتباط بین خریداران و تولید کنندگان را محدود کند در دسته غیرمستقیم جای خواهد گرفت . در خرید مستقیم فرش خریداران نیازی به تشخیص فرش های 1200 شانه اصل از فرش های 1200 شانه تقلبی نخواهند داشت چراکه فروشگاه های عرضه مستقیم برند های معروف و نامی در کنار ده ها مزیتی که دارند ، فرش های اصیل تولید شده در کارخانه خود را عرضه داشته و شکی در اصل بودن محصولات ارائه شده در فروشگاه هایی که مستقیما زیر نظر برند تولیدی اداره می شوند نخواهد بود .
ویژگی فرش های 1200 شانه اصل
برخی از ویژگی های فرش های ماشینی را فقط می توان در فرش های اصل پیدا کرد . اگر خواهان خرید فرش های 1200 شانه اصل هستید ، کافی است به ویژگی های زیر دقت نموده و در فرش انتخابی به دنبال چنین ویژگی هایی باشید :
1 . برچسب پشت فرش :
شناسنامه همان برچسبی است که بر پشت فرش نصب شده و خلاصه ای از هرآنچه مورد نیاز خریدار است بر روی آن درج شده است که به آن اتیکت فرش نیز گفته می شود . اطلاعاتی شامل شانه و تراکم ، تعداد رنگ بکار رفته در بافت ، نام طرح ، نام و نشان برند تولیدی و ... . جنس این برچسب ها به گونه ای ست که بر اثر ضربه ، شست و شو و ... دچار آسیب نخواهند شد از این رو وجود هر گونه خط و خش بر روی برچسبی که حکم شناسنامه محصول را دارد دلیل محکمی بر تقلبی بودن فرش خواهد بود .
2 . دیگر ویژگی مورد نظر عدم آسیب ها و خطاهایی مانند نخ در رفتگی ، بافت غلط ، اختلاف شانه و تراکم و سایز و ابعاد با حالت استاندارد ، تکرار سیلندر و ... می باشد . این موارد و دیگر ویژگی های مشابه به هیچ وجه در فرش های درجه یک و صادراتی دیده نخواهد شد و از انجایی که تمام تولیدات فرش کاشان درجه یک و صادراتی به حساب می آیند نشانی از خطاهای مطرح شده می تواند تقلبی بودن فرش را برساند .
3 . داشتن اعتبار فروشگاه و فروشنده عامل مهمی در انتخاب است . بازار فرش و قالی به حدی رقابتی ست که فروشندگان ناکارآمد ، تولید کنندگان کالاهای تقلبی و کم کیفیت و ... در زمانی اندک از بازار حذف شده و سهم فروش خود را از دست می دهند .
4 . معمولا با کم و زیاد کردن و اضافه کردن پسوند به فرش کاشان فرش هایی که تحت برند های دیگر به ثبت رسیده اند را تحت نام فرش اصل کاشان به فروش می رسانند . دقت نمایید برچسب اصلی فرش های تولید شده در کارخانه فرش کاشان ، دارای هولوگرام اصلی بوده و فرش های 1200 شانه اصل کاشان بر روی شناسنامه خود با هولوگرام قابل شناسایی خواهند بود .
5 . لبه فرش های اصل کاشان توسط نوار باریک چرمی دوخته شده اند . وجود این نوار چرمی علاوه بر تضمینی بر اصالت محصول ، از لوله شدن و جمع شدن لبه فرش جلوگیری می کند .
6 . به محصولی که در یک متر از عرض آن 1200 گره و در یک متر از طول آن 3600 گره موجود باشد فرش 1200 شانه تراکم 3600 اصل می گویند . حال اگر تعداد این گره ها کمتر این تعداد باشد ، آن محصول 1200 شانه تقلبی است .

خرید فرش ماشینی 1200 شانه اصل کاشان
برای تشخیص شانه و تراکم فرش های 1200 شانه اصل می توان به روش های زیر عمل کرد . 10 سانتی متر کناری فرش را بصورت عرضی مد نظر قرار داده و تعداد گره های زده شده در این ده سانتی متر را بشمرید . تعمیم تعداد گره های موجود در این ده سانتی متر به یک متر خواهد توانست ما را از اصالت شانه فرش مطمئن سازد . اگر فرش 1200 شانه ، اصل باشد باید در ده سانتی متر شمرده شده ، تعداد 120 گره وجود داشته باشد .
فرش 1200 شانه اصل کاشان در نخ خاب هم اصل می باشد . بدین معنا که جنس الیاف بکار رفته به عنوان نخ خاب از نوع اکرولیک هیت ست شده بوده و جنس الیاف مورد استفاده در تار و پود نخ پنبه و پلی استر می باشد .
فرش های اصل کاشان ، درجه یک بوده و به هیچ وجه فرش های درجه دو و سه تحت عنوان فرش های اصل کاشان در بازار یافت نخواهند شد .
در مورد دیگر لازم به ذکر است که به سادگی می توان با تکیه بر خدمات ارائه شده در فروشگاه های اینترنتی ، فرش های اصل را خرید . فروشگاه اینترنتی فرش کاشان با در اختیار گذاشتن مشاورین آنلاین ، ارسال رایگان محصولات خریداری شده ، عدم محدودیت های زمانی و مکان و ... خریدی اصل ، آسان ، عاری از تقلب و ... را فراهم می آورند .
در نهایت می توان در چند جمله کوتاه اذعان داشت که در صورت تمایل به خرید یک تخته فرش اصل برای دکوراسیون منزل خود توجه به مواردی از جمله شناسنامه فرش ، تعداد شانه  تراکم ، کیفیت و جنس نخ های به کار رفته شده چه از نوع نخ خاب ، تار و پود ، ماشین بافت ، طرح و نقشه و نگاره و ... مهم خواهد بود .
توجه و کسب آگاهی در موادر گفته شده شما را در حد تشخیص فرش های 1200 شانه اصل از فرش های 1200 شانه تقلبی متخصص نموده و موجبات انتخاب بهترین کف پوش را فراهم خواهد آورد .
بهترین مکان برای خرید فرش های 1200 شانه اصل کاشان ، فروشگاه اینترنتی تأسیس شده تحت نظارت این برند می باشد . در فروشگاه اینترنتی خرید فرش اصل در قیمت ارزان و در عین حال کیفیت بالا امکان پذیر خواهد در حالی که امکان چنین خریدی در بازار های فیزیکی وجود ندارد .

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی