تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

دلایل استقبال مردم از فرش های 1200 شانه چیست؟

نام نویسنده: الهه شاهمیری
دلایل استقبال مردم از فرش های 1200 شانه چیست؟

ظرافت فرش‌های 1200 شانه بسان دستبافته‌های ایرانی

خانه‌ای گرم و نرم با فرش ماشینی 1200 شانه

ضخامت فرش 1200 شانه با نقش و نگاری زیباتر

متنوع‌ترین طرح و سبک قالی 1200 شانه

رنگ‌بندی جذاب و نقوش زیبای فرش 1200 شانه

دسترسی به بهترین قیمت فرش های 1200 شانه با خرید مستقیم از کارخانه

به صورت کلی فرش‌های ماشینی به وسیله شانه و تراکم دسته‌بندی می‌شود، برخلاف فرش های دستباف که با رچ شمار میزان فشردگی آن بررسی می‌گردد، بافته‌های ماشینی در بازار، در دسته‌های پانصد، هفتصد، هزار، هزار و دویست و هزار و پانصد شانه بافته می‌شوند. به دلیل بالا رفتن متقاضیان و طرفداران فرش ماشینی ایرانی، تولید کنندگان به ارائه انواع فرش ماشینی در شانه و تراکم‌های مختلف پرداخته‌اند.

یکی از پرتقاضاترین فرش های ماشینی در بازار، فرش های 1200 شانه است که به فرش‌های دستباف گونه نیز شهرت دارند. این دسته از محصولات جزو فرش های لوکس و گران قیمت هستند. کسانی که می‌خواهند به خریداری چنین محصولاتی بپردازند، می‌توانند با توجه به علاقه خودشان و هدفی که از خرید دارند به انتخاب مناسب‌ترین گزینه بپردازند. اما با وجود ظاهر ظریف و جذاب این محصول حتما برایتان جای سوال خواهد بود که چرا فرش 1200 شانه پرفروش است و دلایل استقبال مردم از این بافته ها چیست؟

 

ظرافت فرش‌های 1200 شانه بسان دستبافته‌های ایرانی

ظرافت فرش‌های 1200 شانه که مانند قالی های دستباف ایرانی است، از مهم‌ترین دلایل استقبال خریداران از این بافته ها است که منجر به افزایش فروش آن در مقایسه با سایر محصولات شده است. ظرافت و ریزبافتی این محصول به حدی است که در ظاهر بسیار مشابه با قالی‌های دستبافت با رچ شمار بالا است و مورد توجه علاقمندان با دستبافته‌های ایرانی نیز قرار گرفته است. قرارگیری با ظرافت گره‌ها در کنار هم به طوری که بافت فرش را مشابه به بومی برای نقش زدن نموده، منجر به جذابیت بالای نگاره‌ها و ریز نقشی آن به همراه جلوه طرح با جزئیات بسیار بیشتری در نظر بیننده شده است.

در تعریف کلی از شانه و تراکم باید بدانید که به تراکم عرضی شانه و تراکم طولی تراکم می‌گویند. شانه به تعداد گره‌های بافته شده در هر یک متر راستای عرضی فرش ماشینی می‌گویند؛ در حالی که تراکم به تعداد گره‌های بافته شده در هر یک متر از راستای طولی فرش گفت می‌شود. در بافت فرش های ماشینی 1200 شانه باید بدانید که در هر یک متر از عرض آن 1200 عدد گره وجود دارد که در همین مقدار از راستای طولی آن، 3600 عدد گره وجود دارد و شما اگر یک متر مربع از این فرش را در نظر بگیرید، خواهید دانست که این میزان گره در این مقدار از مساحت، مقدار بسیار زیادی است.

اما تاثیری که این میزان گره در هر یک متر مربع از سطح فرش و شباهت آن به قالی‌های دستباف دارد، در میزان ظرافت و ریزبافتی به انضمام فشردگی و تراکم و انسجام فرش است. برای اینکه این میزان گره در این مقدار از مساحت جای گیرد، لازم است که از الیاف نازک استفاده گردد. از آنجایی که نازک شدن نخ از کیفیت نخ و در نتیجه فرش می‌کاهد، پس لازم است که از نخ‌های اصلاح شده و مستحکم مانند اکریلیک که با فرآیند هیت ستینگ از ساختاری منسجم و مستحکم برخوردار می‌گردد، استفاده شود که همه این عوامل سبب بالارفتن قیمت فرش می‌گردد.

اگر در هنگام خرید به صحت حرف‌های فروشنده شک کنید می‌توانید خودتان به عنوان یک کارشناس فرش از میزان شانه و تراکم فرش مورد نظر اطمینان حاصل نمایید؛ به این گونه که تعداد گره‌های یک سانت از محصول را در راستای عرضی بشمارید، اگر برابر است با همان مقدار که در مقابل شانه در برچسب فرش ذکر شده، بدانید که محصول از تراکم واقعی برخوردار است.

 

خانه‌ای گرم و نرم با فرش ماشینی 1200 شانه

قبل از اینکه بگوییم چرا خانه‌ای گرم و نرم با فرش ماشینی 1200 شانه را تجربه خواهید نمود، بهتر است بدانید این باور اشتباه است که اگر افراد هدفشان از خرید فرش هم زیبایی و هم نرمی مناسب برای نشست و برخاست روی زمین است، می‌توانند محصول‌شان را از میان تراکم‌های کمتر خریداری نمایند؛ زیرا محصولات هزار شانه به بالا ارتفاع خاب کمی دارند در نتیجه ضخامت پایین‌تری دارند و برای مکان‌هایی که از فرش بیشتر از مبلمان استفاده می‌شود و همچنین اقلیم‌های سردسیر که ضخامت کوتاه فرش باعث می‌شود بیشتر سرما از کف ساختمان به بدن انسان برسد انتخاب مناسبی نیست!

به صورت کلی فرش های 1200 شانه در جنس‌های رایج اکریلیک و پلی استر بافته و تولید می‌گردد. این دو جنس طرفداران مخصوص خود را دارد که در اینجا از ویژگی‌ها و واقعیاتی که در موردشان وجود دارد، شرح داده خواهد شد. فرش های درجه یک در دو دسته اکریلیک و پلی استر بافته می‌شوند. اما فرش های اکریلیک 1200 شانه از پلی استر و سایر جنس‌ها گران‌تر است و این به خاطر ویژگی‌هایی است که الیاف مصنوعی اکریلیک دارا هستند. هر کدام از این جنس‌ها نقاط مثبت و منفی دارند که اکریلیک ویژگی‌های مثبت‌اش نسبت به نکات منفی‌اش بیشتر است و پلی‌استر نیز در کنار ویژگی‌های ضعیفی که دارد نقطه مثبتی دارد که به خاطر این ویژگی طرفداران مخصوص خود را دارد.

نرمی و لطافت جنس اکریلیک بسیار شبیه به پشم طبیعی است؛ از این رو در تولید محصولات با تراکم بالا که از ضخامت خاب کمتری برخوردارند، همچون فرش 1200 شانه تراکم 3600، بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. علاوه بر جنس الیاف بافت، می‌توان به تراکم بافت در آن اشاره داشت که منسجم بودن گره‌ها در کنار هم نیز به نوعی منجر به نرمی فرش که با کشیدن دست روی خاب به خوبی نرمی و لطافت آن را حس خواهید نمود و همچنین که این فشردگی گره‌ها در کنار هم منجر به عدم انتقال سرما و گرمای کف شده که در تایید غلط بودن این گمان می‌توان بدان اشاره داشت.

فرش اکریلیک مقاومت بالایی در برابر حرارت و نور مستقیم خورشید دارد و در برابر شوک‌های گرمایی مثل برخورد حرارت اتو و قابلمه داغ، مقاومت بیشتری از خود نشان می‌دهد در حالی که پلی‌استر به دلیل اینکه پایه پلاستیکی دارد، در برابر حرارت مستقیم سریعا آب شده و تخته می‌شود. الیاف آکریلیک در برابر رطوبت مقاومت بالایی دارد و همین امر سبب می‌شود که در مکان‌های شرجی و مرطوب آکریلیک خریداری شود. نقطه ضعف فرش آکریلیک پرزدهی آن است که برای رفع این نقص، از فرآیند هیت ست استفاده می‌شود که منجر به انسجام ساختر آن نیز می‌شود؛ بدین گونه که الیاف تحت فشار و بخار آب تثبیت شده و یکدستی و یکپارچگی بالایی پیدا می‌کنند، پرزدهی فرش کاهش خواهد یافت و هیچ گونه آلرژی و حساسیتی از جمله خارش گلو و دست، سرفه، عطسه برای افراد ایجاد نمی‌کند.

مورد دیگر که در مورد فرش های پلی استر 1200 شانه باید بدانید این است که در برابر پاخور برگشت پذیری کمی دارند؛ به گونه‌ای که ممکن است بعد از گذشت چند سال قالی شما از حالت اولیه خارج شده و در گوشه‌ای کشیدگی یا تو رفتگی پیدا کند و یا کل فرش تخته شود در صورتی که فرش های هزار و دویست شانه بافته شده با نخ آکریلیک هیت ست شده، انعطاف پذیری بالایی داشته به راحتی برگشت پذیرند و مقاومت بالایی در برابر پاخور شدن و قرارگیری اجسام سنگین بر روی آن دارند.

به طور کلی بافته های 1200 شانه در مدل های ساده و گل برجسته تولید می شوند. برای تولید فرش 1200 شانه گل برجسته علاوه بر نخ آکریلیک هیت ست شده از نخ هایبالک هیت شده هم استفاده می‌کنند. هنگامی که هر دو الیاف در مجاور یکدیگر قرار می‌گیرند، در طی فرایندی که بر روی آنها انجام می‌پذیرد، پستی و بلندی‌هایی جذاب روی بافت شکل می‌گیرد که به گل برجسته مشهور شده است تمام فرورفتگی‌های سطحی که در فرش مشاهده می‌کنید، بخاطر الیاف هایبالک است و زمانی که وارد مرحله‌ی آهار زنی می‌شوند در برابر حرارت دستگاه‌ها خود را جمع می‌کنند و در نهایت بخش‌هایی از بافت که با این الیاف بافته شده است فرو می‌رود و بقیه قسمت‌هایی که با الیاف آکریلیک بافته شده ثابت مانده و برجسته نشان داده می‌شود.

 

ضخامت فرش 1200 شانه با نقش و نگاری زیباتر

ضخامت فرش 1200 شانه با نقش و نگاری زیباتر دارای رابطه‌ای عکس است؛ بدین معنا که هرچه تراکم در فرش افزایش یابد و گره‌ها در کنار هم با انسجام و فشردگی بیشتری قرار گیرد و با در نظر گرفتن ارتفاع نخ خاب کمتر و ضخامت کوتاه، زمینه برای طراحی و نقش نگاری زیباتر و ریزنقش‌تر مهیا می‌گردد.

ارتفاع نخ خاب در این بافته‌ها بین 6 الی 7 میلی‌متر است و علت آن به خاطر تراکم بالای این محصولات است؛ هر چه حجم نخ در بافت بیشتر می‌شود ارتفاع نخ را کمتر می‌گیرند و در نتیجه ظرافت بیشتری در طراحی نقش فرش دیده می‌شود که به لحاظ ریزبافتی و ظاهری نیز به فرش‌های دستباف نزدیک‌تر می‌شود. به کارگیری از این بافته‌های ظریف بسیار برای مکان‌های مجلل و لوکس مناسب است و جلوه‌ای زیباتر و اصیل‌تر را به رخ می‌کشد و انتخابی مناسب برای هتل‌های مجلل و اشرافی است تا توریست‌های خارجی و مسافران هنر و طرح و نقش اصیل ایرانی را در فرش های ماشینی 1200 شانه به وضوح ببینند و با جان و دل از آن لذت ببرند.

ضخامت فرش 1200 شانه با نقش و نگاری زیباتر فروشگاه فرش کاشان

 

متنوع‌ترین طرح و سبک قالی 1200 شانه

فرش های هزار و دویست شانه در طرح و رنگ و سبک‌های مختلف در بازار موجود هستند. انواع سبک مدرن، کلاسیک و سنتی در بازار وجود دارد که شما با توجه به سبک دکوراسیون خانه خودتان و رنگ‌هایی که در چیدمان منزل به کار برده‌اید، می‌توانید یکی از آنها را انتخاب کنید. فرش افشان بدون ترنج، خشتی و ترنج‌دار از پرفروش‌ترین مدل‌های این تراکم از فرش پرطرفدار است. همچنین شما می‌توانید رنگ زمینه فرش کرم 1200 شانه، سرمه‌ ای، متالیک‌، نقره‌ ای، آبی و دودی را در بین متنوع‌ترین طرح و سبک قالی 1200 شانه مشاهده کنید. علاوه بر آن فرش هالیدی که یکی از طرح‌های معروف و محبوب در بین تمامی سبک‌های بافته‌هاست را می‌توانید در دو نوع ساده و گل برجسته سفارش دهید و از داشتن آن به عنوان سبکی مورد هارمونی با فضاهای امروزی و کلاسیک نیز لذت ببرید.

حجم بالای گره، ظرافت بافت و انسجام و فشردگی گره‌های در این بافته‌های ماشینی به اندازه‌ای است که قابلیت تولید انواع طرح‌های خلوت تا پر نقش و نگار به واسطه این تراکم از گره به راحتی برای طراحان و تولیدکنندگان امکان‌پذیر است. نقش زدن بر تار و پود گره با ظرافت بافت بیشتر، زمینه را برای طراحی متنوع‌تر و پرنقش اصیل را برای هنرمندان مهیا نموده که منجر به ارائه طرح‌های متنوعی از نقوش کلاسیک، سنتی، مدرن و تلفیقی نیز شده است.

 

رنگ‌بندی جذاب و نقوش زیبای فرش 1200 شانه

انتخاب و خرید رنگ مناسب دکوراسیون‌تان می‌تواند یکی از مهم‌ترین انتخاب‌ها برای طراحی خانه و یا مکان مورد نظرتان باشد. شاید مواردی وجود داشته باشد که شما را در انتخاب گیج کند که در این بخش بیشتر در مورد آن می‌پردازیم. فرشهای رنگ تیره به علت سایه زنی طبیعی که در طرح و رنگ آنها وجود دارد تمیزتر از فرش های رنگ روشن به نظر می‌رسند و مسلما تمیز کردن آنها نسبت به فرش روشن راحت‌تر و سریع‌تر است و انتخاب مناسبی است برای خانه‌هایی است که کودکان و یا حیوانات خانگی در آن زندگی می‌‎کنند. البته فرش‌های تیره و تک رنگ به راحتی دوده‌ها و لکه‌های رنگ روشن را نشان می‌دهند.

همچنین قابل ذکر است که فرش‌های روشن هم این خصوصیت را دارند و ردپا و گرد و غبار را به راحتی نشان می‌دهند، اما اگر در محیط مثلا رنگ دیوارها و یا پرده‌ها و کف پوش از رنگ‌های تیره استفاده کرده‌اید بهتر است، فرش 1200 شانه رنگ روشن خریداری کنید تا فضای و محیط منزل‌تان دلبازتر جلوه یابد. همانطور که اشاره شد، رنگ روشن باعث می‌شود فضاهای کوچک، بزرگ جلوه کنند. اگر شما در آپارتمان زندگی می‌کنید یا در خانه‌ای که متراژ آن کم است بافته‌ای با رنگ روشن بهترین انتخاب خواهد بود. اگر شما به دنبال ایجاد یک فضای صمیمی و دلنشین برای خانه و خانواده خود هستید رنگ‌هایی از طیف رنگی قهوه‌ای و آجری و ترکیب آن با رنگ دلنشین کرم برای شما بسیار عالی است. فرش های طرح سنتی 1200 شانه هم محیط بی روح و سرد شما را به محیطی آرامش بخش و گرم تبدیل می‌کند.

از طرفی رنگ‌بندی که در طراحی نقشینه‌های فرش به کار گرفته می‌شود، درست است که اصولا محدود به هشت رنگ می‌شود اما به کارگیری از به روزترین پالت‌های رنگی سبب زیبایی و جذابیت هرچه تمام‌تر فرش و جلب نظرات بسیاری شده که بدین ترتیب نمی‌توان از تاثیر رنگ‌بندی جذاب و نقوش زیبای فرش های 1200 شانه به استقبال بالای خریداران از این محصول به راحتی عبور کرد.

 

دسترسی به بهترین قیمت فرش های 1200 شانه با خرید مستقیم از کارخانه

کسانی که از لحاظ مالی مشکلی ندارند و می‌خواهند یک فرش ریزبافت و زیبا داشته باشند، می‌توانند این دست از محصولات را تهیه نمایند، اما افرادی هم که جذب و علاقمند به ظرافت و زیبایی جلوه ریزنقش این بافته ماشین شده‌اند، ولی به لحاظ هزینه در تهیه آن دچار تردید هستند، با خرید مستقیم از کارخانه اصلی فرش کاشان می‌توانند به به بهترین قیمت فرش های 1200 شانه دسترسی یابند.

برای دستیابی به یک فرش هزار و دویست شانه مرغوب و باکیفیت باید آن را از یک فروشگاه یا برندی معتبر انتخاب و خریداری نمایید. اما با شنیدن این جمله حتما این باور اشتباه در ذهنتان نقش خواهد بست که یک برند مرغوب دارای محصولات گران‌تر از سایر برندهاست! اما خیر این به این معنی است که شما از یک برند معتبر به دلیل اعتبارش یک فرش باکیفیت تهیه خواهید کرد و بنا بر عواملی می‌توانید حتی آن را در مناسب‌ترین قیمت نسبت به سایر برندها تهیه کنید.

مثلا اگر می‌خواستید این کیفیت را از یک برند تازه تاسیس و یا غیرمعتبر تهیه کنید، مجبور به پرداخت هزینه‌های گزاف‌تری خواهید بودید. علت این امر آن است که شرکت‌های معتبر، بخش‌های مختلف ریسندگی نخ و بافندگی را در کارخانه خود دارا هستند و نیاز سالانه خود را در تهیه مواد اولیه، به صورت یک جا تهیه می‌کنند و بدین طریق سبب می‌شوند از نوسانات بازار در امان مانده و قیمت‌های ثابت‌تری داشته باشند.

مورد دیگر به کارگیری از دستگاه‌های پیشرفته برای خط تولید است که میزان پرتی را پایین آورده و شما ناچار به جبران ضرر شرکت در قیمت گذاری نیستید. این گونه شرکت‌های بزرگ حوزه فروش بالایی دارند و برای کسب سود بیشتر از قیمت های نجومی و کاذب، بهره نمی‌گیرند. هم‌چنین این گونه شرکت‌ها دارای سیستم عرضه مستقیم بوده و شما می‌توانید فرش خود را از هر جغرافیایی که هستید از طریق اینترنتی و یا تماس از راه دور با قیمت واقعی و به قیمت کارخانه تهیه نمایید.

گروه تجاری فرش کاشان، انواع فرش های ماشینی در مدل های ساده و گل برجسته و در شانه و تراکم های مختلف را به صورت حضوری و اینترنتی به فروش می‌رساند. این گروه تجاری، به جهت حذف واسطه‌ها بهترین و باکیفیت‌ترین فرش های زیبای دستبافتگونه را با قیمت تولیدی و درب کارخانه خدمت شما ارائه می‌نماید. حتی در خریدهای بالاتر از شش میلیون تومان، فروش قالی های 1200 شانه درجه یک را به صورت اینترنتی، با ارسال رایگان صورت می‌گیرد. شما می‌توانید با تماس با مشاورین و کارشناسان شرکت ما تمام پرسش‌های خود را مطرح کنید تا بهترین انتخاب را بتوانید داشته باشید کارشناسان ما به صورت رایگان شما در خرید خود راهنمایی خواهند نمود.

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی