سفارش انواع فرش درجه یکصفحـه اصلـی کارخانه فرش ماشینی کاشان خرید بی واسطه فرش کاشانارتـبـاط بـا مـا جدیدترین فرش کاشان

» فرش بدون پرز و ضد چروک

خرید فرش بدون پرز و ضد چروک

پرزدهی فرش های ماشینی خصوصا در هفته های اولی که مورد استفاده قرار می گیرند یک مسئله کاملا طبیعی تلقی می شود . مورد نگران کننده هنگامی است که پس از چند هفته استفاده و جارو کشیدن همچنان فرش دچار پرزدهی باشد و رفته رفته میزان پرز آن بیشتر شود . پرزدهی اولیه به دلیل جدا شدن پرز های سطحی نخ های خاب می باشد اما اگر ادامه دار باشد نشان از جدا شدن نخ های خاب و شروع آسیب به فرش می باشد .
کارخانه های فرش کاشان در پی ارائه روش نوین و هنچنین برشمردن پرزدهی فرش به عنوان آسیب و ایراد در پی حل مشکل بر آمده و به تولید فرش های بدون پرز اهتمام ورزیدند . از آن رو پرزدهی در فرش های ماشینی را ایراد می دانند که ممکن است پرزدهی موجب آزار شود . برای مثال ورود پرز فرش های ماشینی به درون دستگاه تنفس خصوصا برای کودکان و بیماران قلبی تنفسی آسیب زا خواهد بود . سرفه ، عطسه آب ریزش و ... از علائمی هستندکه می توانند پرزدهی فرش های ماشینی را به عنوان ایراد جلوه دهند .
در مقاله حاضر سعی کرده ایم تا علاوه بر در اختیار گذاشتن اطلاعاتی در رابطه با دلایل پرزدهی فرش ماشینی ، یکی دیگر از ویژگی های فرش های ماشینی کاشان که ضد چروک بودن فرش است را مد نظر قرار داده و همچنین به سراغ روش های از بین بردن پرز فرش ماشینی نیز برویم .
علل پرزدهی فرش های ماشینی
هنگامی که فرش های ماشینی کاشان تولید و روانه بازار می شوند ، مراحل مختلفی را از سر می گذرانند . تولید هر تخته فرش ماشینی بنا بر کاربرد و درجه ای که در آینده خواهد گرفت در کلیت یکسان می باشد . یکی از مهم ترین مراحل که به بحث مقاله در دست هم مربوط می گردد ، مرحله است تحت عنوان آماده کردن الیاف . هر تخته فرش از سه نوع الیاف تار ، پود و خاب تهیه می شود . الیاف ها مواد اولیه محصولات هستند و اهمیت زیادی دارند . در آماده کردن الیاف از آب و روغن کمک گرفته می شود . اگر آب و روغن به میزان لازم در اختیار این مرحله قرار نگیرد ، پس از تولید پرزدهی فرش بالا بوده و در واقع مهم ترین دلیل پرزدهی فرش عدم استفاده از آب و روغن به میزان لازم است . در مورد دیگر دستگاه بافت هم می تواند مهم باشد . عدم تنظیم بودن دستگاه بافت یا عدم دقت در مرحله آهار می تواند پرزدهی فرش را در زمان استفاده از کف پوش موجب شود .
در همین راستا دقت در مرحله آماده سازی الیاف و همچنین آهار و تنظیم بودن دستگاه بافت خواهد توانست به عدم پرزدهی فرش ماشینی کمک نماید . اخیرا عدم پرزدهی و همچنین ضد چروک بودن فرش ماشینی به یکی از ویژگی های فرش های درجه یک تبدیل شده و این دو ویژگی در دستور تولید فرش های ماشینی ناب کاشان قرار گرفته اند . با این وجود همه فرش های ماشینی تا حدودی دارای پرزدهی می باشند و همانطور که در قسمت مقدمه اشاره شد ، طبیعی بودن پرزدهی در فرش های ماشینی تا چند هفته قابل توجیه است ادامه دار شدن پرزدهی فرش های ماشینی را می توان ایراد تلقی نمود و فرش های درجه یک و صادراتی از این ایراد مبرا می باشند .
در کارخانه فرش کاشان که بهترین فرش های ماشینی را تولید و به سراسر جهان صادر می کند ، برای رفع پرزدهی فرش های ماشینی از نخ های خاب دارای استحکام استفاده می شود . نخ هایی که به یمن کیفیت بالا پرزدهی نداشته و کیفیت و دوام فرش را تضمین می کند . همچنین در کارخانه فرش کاشان مرحله آهار با دقت و حساسیت بالایی انجام شده و مهار کردن بواسطه آهار موجب دوام و عدم پرزدهی فرش با وجود پاخوردگی خواهد شد .
عوامل موثر بر مدت و شدت پرزدهی
مدت و شدت پرزدهی فرش های ماشینی به موارد مختلفی بستگی دارد . از مهم ترین موارد می توان به آنچه در زیر آمده است اشاره نمود :
1- ضخامت نخ خاب . نخ خاب همان نخی ست که در زمینه فرش دیده می شود و رنگ و لعاب فرش را شکل می دهد .
2- کیفیت آهار به کار رفته هم در میزان و مدت پرزدهی مهم است . در کارخانه فرش کاشان مانند سایر کارخانه های نامی و قدرتمند مرحله آهار با دقت و وسواس خاصی انجام می شود .
3- کیفیت الیاف به کار رفته مورد دیگر است . الیاف با کیفیت مانند نخ آکرولیک هیت ست شده که در تولید فرش های ماشینی کاشان کاربرد دارد ، بیشترین کیفیت و کم ترین میزان پرزدهی را دارد .
4- نوع نخ هم همانند کیفیت الیاف تأثیر گذار خواهد بود .
5- چگونگی وصل شدن نخ خاب به نخ های تار و پود مشخص کننده پرزدهی طولانی مدت می باشد . اگر نخ خاب مستحکم و با گره هایی مقاوم به نخ تار و پود وصل شده باشد انتظار می رود فرش پرزدهی طولانی مدت نداشته باشد . در این مورد شانه و تراکم که همان گره های عرضی و طول فرش هستند مشخص کننده خواهد بود . شانه و تراکم نقش مهمی در پرزدهی فرش بر عهده دارند . فرش هایی که در شانه و تراکم دست و دلباز تر عمل می کنند کم ترین میزان پرزدهی را به خود اختصاص داده و در عوض فرش هایی که از شانه و تراکم یا تعداد گره کم تری در بافت استفاده کرده اند ، امکان پرزدهی و مدت زمان بیشتری را به همراه دارند . برای مثال فرش های 1200 شانه نسبت به فرش های 700 شانه مشابه در سایر ویژگی ها کم تر پرز خواهند داد . ناگفته نماند در تمامی موارد عنوان شده اصالت فرش اهمیت داشته و مباحث ارائه شده در رابطه با یک تخته فرش اصل قابل بررسی می باشد . با توجه به موارد گفته شده ، در فرش های ماشینی از جنس اکریلیک پرزدهی طبیعی بوده و اگر مدت و میزان پرزدهی از حد طبیعی فراتر رفت باید به اصالت و کیفیت فرش شک کرد و به دنبال راهکار بود .
چگونه از میزان پرزدهی فرش بکاهیم ؟
فرش های ماشینی مقداری پرز دارند که به مواد اولیه متصل نبوده و در طول زمان از دل فرش بیرون خواهند آمد . حال آنکه بسته به موارد مختلف مدت زمان بیرون آمدن این الیاف از دل فرش می تواند کم یا زیاد شود . جهت کم تر شدن میزان و البته مدت پرزدهی فرش در کارخانه و در مرحله آهار اقداماتی انجام می شود اما صاحب خانه هم می تواند با بکار بستن روش هایی از میزان و مدت پرزدهی فرش بکاهد . روش های زیر تا حد زیادی بر میزان پرزدهی فرش اثر مثبت دارد :
1-  جارو کشیدن فرش . می توانید به کمک جارو برقی مدت زمان پرزدهی فرش را کم تر کنید چراکه مکش جارو موجب می شود پرز ها از دل فرش بیرون کشیده شوند .
2- استفاده از دستمال یا جاروی خیس هم در تعیین میزان پرزدهی فرش اثر دارد . دقت نمایید که میزان خیسی دستمال یا جارو به حدی نباشد که به اعماق فرش نفوذ کند و گره ها را خیس کند . خیس یا نمناک بودن فرش در مدت زمان طولانی موجبات رشد باکتری و قارچ در دل فرش را به دنبال داشته و پوسیدگی و پارگی از آثار جبران ناپذیر آن خواهد بود . هنگام کشیدن جارو یا دستمال در جهت نخ خاب عمل نمایید . کشیدن هر شی روی فرش در جهت خلاف نخ خاب سست شدن ریشه ها و از بین بردن الیاف را به همراه دارد .
3- شانه کشیدن بر روی نخ خاب فرش برای از بین بردن پرز های موجود در فرش های ماشینی . علاوه بر جارو دستی و دستمال برس فرش هم گزینه مناسبی خواهد بود . شانه های مخصوصی در بازار موجود است که با داشتن برس های مناسب برای پرزگیری و یا تمیز کردن فرش مورد استفاده قرار می گیرد . استفاده از فرچه برای فرش خصوصا فرش های نو بسیار آسیب زا خواهد بود . برای گرفتن پرز های فرش و یا تمیز کردن سطح آن هرگز از فرچه استفاده نکنید . فرچه ها به راحتی موجب صدمه با الیاف شده و گره را سست می کنند . استفاده از فرچه نه تنها بهبودی در مدت زمان و میزان پرزدهی ایجاد نمی کند . بلکه با سست کردن گره ها موجب پرزدهی دائم فرش شده و نخ خاب را از نخ تار و پود جدا خواهد نمود .
فرش اتاف کودک از جمله کف پوش هایی است که باید بدون پرز و ضد چروک باشد . این فرش مدام در معرض آلودگی بوده و به دفعات شسته می شود اگر فرش ، ضد چروک نباشد پس از هر بار شستن از کیفیت ان کاسته خواهد شود . همچنین تماس زیاد کودک و حساسیت بالای پوست وی لزوم استفاده از فرش بدون پرز را ایجاد می کند . فرش های ماشینی کاشان به عنوان فرش های بدون پرز و ضد چروک به عنوان فرش اتاق کودک و فرش مناسب برای سلامت اعضا خانواده اهمیت فوق العاده ای دارند .

فروش ویژه انواع فرش ماشینی با کیفیت
خرید فرش کاشان
خرید فرش درجه یک
فرش ماشینی کاشان
برچسب
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  خدمات پس از فروش فرش کاشان
•  آنچه باید در مورد خرید فرش ماشینی ارزان بدانید
•  فرش آشپزخانه عروس و داماد
•  روش های از بین بردن لکه های فرش بدون نیاز به قالیشویی
•  هنگام خرید اینترنتی فرش چگونه اعتماد کنیم ؟

» می توانید به ما اعتماد کنید «

ضمانت پرداخت خرید فرش کاشان
اینستاگرام فرش کاشان لینکدین فرش کاشان  صفحه تماشا فرش کاشان صفحه توییتر فرش کاشان صفحه یوتیوب فرش کاشان صفحه فیسبوک فرش کاشان  کانال آپارات فرش کاشان  کانال نماشا فرش کاشان تلگرام فرش کاشان  کانال واتس اپ فرش کاشان