تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

روش های نگهداری از انواع فرش های ماشینی

نام نویسنده: امید انصاری
روش های نگهداری از انواع فرش های ماشینی

مراقبت از فرش ماشینی 700 و فرش 1000 و 1200 شانه

اشتباهاتی که نباید هنگام شست و شوی فرش انجام دهید

مراقبت از فرش های ماشینی 700 شانه کاشان درجه یک و ارزان قیمت

برخی از افراد به دلیل این که اطلاعات کمی درباره فرش های ماشینی درجه یک و اصل دارند توانایی تشخیص تفاوت های فرش ماشینی درجه یک و سایر فرش ها را نمی دانند بنابراین ممکن است برای نگهداری آن ها به مشکلات زیادی بر بخوردند که به دلیل دانش کم آن ها فرش های ماشینی از بین بروند و کیفیت خود را از دست بدهند و همانطور که همه ما می دانیم فرش ها جزء آن دسته ملزوماتی محسوب می شوند که به دلیل قیمت بالای آن ها اغلب خریداران انتظار دارند که از فرش ها برای سالیان زیادی استفاده کنند.

 

مراقبت از فرش ماشینی 700 و فرش 1000 و 1200 شانه

ما در این مقاله قصد داریم که شما را با چند ترفند و راهکار آشنا کنیم تا بتوانید از فرش های ماشینی خود به خوبی مراقبت کنید و برای مدت طولانی آن را داشته باشید اما باید بدانید که یک سری از نکات فقط به صورت کلی بیان می شود اما برخی از نکات مربوط به یک دسته از فرش های ماشینی است و شامل همه آن ها ناست ما ابتدا این نکات و اصول را به صورت کلی بیان می کنیم و سپس به صورت جداگانه نکات مهم در فرش های ماشینی 700 شانه، فرش های ماشینی 1000 شانه و فرش های ماشینی 1200 شانه را به طور کامل ارائه خواهیم داد پس بهتر است که متن زیر را به خوبی مطالعه کنید.

جسم داغ بر روی فرش ماشینی

ممکن است به هر دلیلی یک جسم داغ مانند اتو و یا حتی زغال هر چیزی که بتواند فرش را بسوزاند روی فرش قرار بگیرید و باعث آسیب رساندن به فرش شود. اگر فرش دچار سوختگی شد سعی کنید که با یک قیچی ظریف پرزهای سوخته را از فرش جدا کنید تا از این طریق آثاری از سوخنگی بر روی فرش نماند. باید به این نکته توجه داشته باشید که اگر این سوختگی زیاد است و ظاهر فرش را خراب کرده است بهتر است که فرش را برای رفوگری بفرستید تا توسط افرادی که در این زمینه تخصص دارند ترمیم شود. پس از آن که پرزهای سوخته شده را از روی فرش پاک کردید مقداری شامپو فرش بر روی محل سوختگی قرار دهید و بگذارید برای مدتی بر روی آن بماند سپس سطح فرش را با استفاده از پارچه ای مرطوب تمیز کنید به طوری که رطوبت به داخل فرش نفوذ نکند در غیر این صورت ریشه های فرش آسیب می بینند. برای از بین رفتن فرورفتگی فرش نیز می توانید با استفاده از یک ریش تراش قسمت های اطراف آن را به آهستگی کوتاه کنید تا فرش یکنواخت به نظر برسد. یکی دیگر از روش های موثر برای انجام این کار قسمتی از پرزهای سالم از را از فرش جدا کنید و توسط چسبی قوی به محل سوختگی متصل کنید البته این کار احتیاج به دقت بالا و تمیزی کار دارد پس اگر نمی توانید این کار را انجام دهید بهتر است که آن را به دست افرادی بسپارید که در این زمینه فعالیت می کنند.


طریقه صحیح تمیز کردن فرش های ماشینی

زمانی که یک فرش ماشینی جدید خریداری می کنید و یا فرشی قدیمی اما گران بها دارید باید برای تمیز کردن آن برای منظمی داشته باشید. هر دو روز با کمک جارو غبارهای جمع شده بر روی فرش را پاک کنید تا این آلودگی ها به عمق فرش نفوذ نکند و حداقل هفته ای یک بار با استفاده از یک دستمال مرطوب روی فرش بکشید تا پرزهای اضافی فرش را جمع آوری کنید. بهتر است که هر سال حداقل یک بار فرش را به صورت کامل بشویید چون فرش ها دچار کثیفی زیاد نمی شودند و شما می توانید آسان تر آن را تمیز کنید اما اگر در مدت طولانی به فرش اهمیت ندهید تمیز کردن آن کاری دشوار و سخت خواهد بود. اگر بر روی فرش آدامس و یا هر چیز چسبنده ای قرار گرفت بهتر است قبل از این که کاری انجام دهید آن را توسط یک قالب یخ منجمد کنید و آن را با آرامی توسط یک چاقو بدون آسیب رساندن به گره های فرش جدا کنید. زمانی که فرش نو خریداری می کنید تا مدت ها ممکن است پرزهای آن آزار دهنده باشد به همین دلیل سعی نکنید که این پرزها را به شدت از روی فرش پاک کنید. موثر ترین راه برای این کار این است که شما از یک کیسه مرطوب استفاده کنید و آن را به طور منظم و به آرامی از یک جهت بر روی فرش بکشید. در زمان جارو کردن نیز فرش را در جهت مختلف جارو بزنید این کار نیز به خوبی پرزهای اضافی را جذب می کند.


اشتباهاتی که نباید هنگام شست و شوی فرش انجام دهید

یکی از اشتباهاتی که بیشتر خانواده هنگامی که فرش های ماشینی کاشان را در منزل خود تمیز می کنند این است که پس از شست و شو آب را از داخل فرش خارج نمی کنند با این کار ریشه های فرش دچار پوسیدگی می شود. یکی از بهترین راه ها برای تمیز کردن فرش این است که فرش را به قالیشویی بسپارید اما اگر باز هم قصد دارید خودتان این کار را انجام دهید پس حتما آب جمع شده داخل فرش را خارج کنید. اگر از شامپو فرش استفاده می کنید باید بدانید که استفاده بیش از حد از شامپو فرش نیز باعث آسیب رساندن به فرش می شود. همچنین قبل از این که از محلول تمیزکننده استفاده کنید حتما راجب آن اطلاعاتی را به دست بیاورید برخی از تمیزکننده ها به ریشه فرش آسیب می رساند.
نکته، موردی که باید به آن توجه داشته باشید این است که اگر می خواهید از فرش های ماشینی مرغوب خود برای مدت طولانی در انباری نگهدارید باید آن را در مکانی خشک و به دور از رطوبت قرار دهید چیزی که واضح و مبراست این است که نم دشمن فرش است و باعث پوسیدگی فرش می شود.

 

مراقبت از فرش های ماشینی 700 شانه کاشان درجه یک و ارزان قیمت

خب همانطور که قبلا اشاره کردیم فرش های ماشینی 700 شانه به دلیل اینکه در ارتفاع نخ خاب بلندی تولید و بافته می شود به راحتی می تواند که آلودگی را جذب خود کند. به شما پیشنهاد می کنیم که اگر می خواهید از ان در مکان های پر رفت و امد استفاده کنید بهتر است که فرش های تراکم بالاتر را جایگزین آن کنید. زمانی که میخواهید فرش های ماشینی 700 شانه را تمیز کنید باید دقت داشته باشید که حتما آلودگی ها را از لا به لای ریشه ها پاک کنید زیرا در صورتی که این آلودگی ها به طور کامل پاک نشود ممکن است که مشکلاتی از قبیل پوستی و... برای شما به وجو بیاورد.


مراقبت از فرش های ماشینی 1000 شانه مرغوب و اصل

اگر صرفه به این فکر می کنید که یک کفپوش خریداری کنید بهتر است که به سراغ فرش های ماشینی 1000 شانه و فرش های ماشینی 1200 شانه نروید. این فرش ها از نظر قیمت نسبتا بیشتر از سایر فرش های ماشینی هستند. فرش های ماشینی 1000 شانه تقریبا جز دسته فرش های تراکم بالا محسوب می شود و برای مکان های پر رفت و آمد مناسب است اما پیشنهاد می شود که این فرش ها را در رنگ های تیره خریداری کنید تا چرک تاب باشد و شما مجبور نباشید زود به زود ان را تمیز کنید. برای خرید فرش های ماشینی درجه یک در هر ابعاد و در هر تعداد اشنه و تراکمی شما می توانید به وبسایت فرش کاشان مراجعه کنید و به صورت اینترنتی تنها در چند دقیقه فرش مورد نظر خود را خریداری کنید.

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی