تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

ایده های تخصصی برای انتخاب و خرید بهترین رنگ و مدل فرش ماشینی

خرید فرش ماشینی خوب

 انتخاب و خرید بهترین رنگ و مدل فرش ماشینی
فرش ماشینی از کالاهای مهم و پرکاربرد در منازل امروزی می باشد . در جوامع امروزی دکوراسیون منزل با انواع مدل ها اعم از سنتی و مدرن و کلاسیک چیده می شود .
اولین نکته در هنگام انتخاب فرش زمان خرید آن است . اولین وسیله‌ای که برای منزل خرید می کنیم فرش است . فرش را با توجه به فضای خانه و اتاق‌ها سپس دیگر وسایل باید انتخاب کرد .

انواع فرش ماشینی از نظر جنس
فرش های ماشینی از لحاظ جنس به سه دسته جنس آکریلیک، پلی پروپیلن و پلی‌استرمی باشد . از لحاظ دوام و شکل ظاهری فرش اکرولیک بهترین مدل می باشد . فرش پلی پروپیلن رنگ‌پذیری بالایی دارد و به همین دلیل تنوع رنگ در این نوع فرش‌ ها بالا است . فرش‌های پلی‌استر یا ابریشم مصنوعی، تنوع رنگ و طرح بالا و پرزدهی کمتری دارند.
برای انتخاب جنس فرش ماشینی باید به مکانی که مورد استفاده قرار می گیرد باید توجه داشت . فرش‌هایی که بافت ظریف و لطیف دارند برای فضاهایی مانند اتاق خواب که رفت و آمد کمتری در آن صورت می‌گیرد مناسب‌تر هستند. برای فضاهایی مانند نشیمن که پر رفت و آمد محسوب می‌شوند می‌توان از مدل‌های ضخیم و بادوام استفاده کرد.

اندازه فرش متناسب با دکوراسیون منزل
برای انتخاب اندازه فرش ماشینی باید در ابتدا به متراژ اتاق توجه نمود . اندازه فرش باید طوری انتخاب شود که تا زیر پایه های مبل را بپوشاند . در اتاق خواب نیز فرش باید به اندازه ای باشدکه مقداری از آن به زیر تختخواب برود . فرشی که زیر میز غذاخوری قرار می‌گیرد باید به اندازه‌ای بزرگ باشد که همه پایه‌های میز و صندلی‌ها را پوشش دهد . فرش های انتخاب شده برای راهرو ها باید در اندازه ای باشد که تا دیوار حدود ده سانتی متر فاصله داشته باشد

کاربرد رنگ فرش برای انواع سبک های دکوراسیون منزل
در سبک کلاسیک رنگ های ملایم و طرح و نقشه ظریف بیشترین کاربرد را ایفا می کند . در این سبک از فرش با رنگ های زرد و استخوانی و طلایی استفاده می شود و همه وسایل دکوراسیونی رنگ و بوی لوکس و کلاسیک دارد.
در سبک مدرن از حداقل رنگ ها با اجسام ساده و کشیده در فضا استفاده می شود . این سبک از دکوراسیون بیشترین طرفدار را دارا می باشد . در سبک مدرن مبلمان رنگی اغلب نقطه عطف دکوراسیون هستند ، بنابراین فرش با طرح های مشخص و متفاوت مدرن به کار می رود .
در سبک سنتی که یکی از منحصر به فرد ترین سبک های دکوراسیون منزل است از فرش و گلیم ایرانی و پالت رنگ های تند و گرم همراه با نقش های سنتی و اسلامی استفاده می شود .

فرش ماشینی اولین انتخاب برای دکوراسیون منزل

انتخاب فرش ماشینی در مرحله اول انتخاب وسایل منزل وجود دارد . گاهی تضاد میان وسایل منزل و فرش باعث زیبایی دو چندان دکوراسیون می شود . فرش هایی انتخاب کنید که رنگ های زیادی در آن ها به کار رفته است اینگونه فرش ها قابل استفاده برای انواع دکوراسیون ها هستند زیرا در آن ها هر رنگی که فکر کنید وجود دارد و به راحتی قابل ست کردن هستند .

فرشی که در پذیرایی استفاده می شود باید قابلیت پاخوربودن را داشته باشد و برای استفاده در طولانی مدت از طول عمر بالایی برخوردار باشد همچنین فرش انتخابی در پذیرایی باید در برابر گردو غبار مقاوم باشد .
اندازه فرش ماشینی باید با فضای اتاق پذیرایی همخوانی داشته باشد . در فرش انتخاب برای پذیرایی باید از طرح هایی استفاده کرد که حداقل دو رنگ از رنگ های اصلی دکوراسیون در آن به کار رفته باشد . فرشهای به رنگ آبی و صورتی و با سبک مدرن و شلوغ بهترین انتخاب برای پذیرایی می باشند . از ترفندهای انتخاب فرش برای اتاق پذیرایی استفاده از ترفند تیره و روشن می باشد در این روش نباید همه وسایل با فرش ماشینی یکرنگ باشند .
فرشی که برای اتاق خواب انتخاب می شود باید از جنسی لطیف و دارای طیف رنگی روشن و ضد حساسیت باشد . در منازلی که کودک وجود دارد و یا از حیوانات خانگی نگهداری می شود باید از فرش های با طرح و رنگ شلوغ و تیره استفاده شود .  زیرا فرش های رنگ روشن خیلی زود کثیف می شوند .
در منازلی که فضای کوچک دارند باید از فرش های با رنگ روشن استفاده شود تا فضای منزل بزرگتر و روشن تر به نظر برسد . برای منازل با فضای بزرگ و کم اثاثیه از فرش های با رنگ تیره استفاده می شود تا فضای منزل را صمیمی و گرم نشان بدهد .

طریقه ست کردن فرش ماشینی با کفپوش ها و دیوارها
پس از انتخاب فرش وسایل منزل و مبلمان باید به کقپوش ها و گردش رنگ در منزل توجه کرد . تضاد بین کفپوش ها و رنگ فرش ماشینی باید مورد توجه قرار بگیرد این کار باعث خودنمایی هرچه بیشتر فرش‌ ها می‌شود . مهم‌ترين نقش را در طراحي و دكوراسيون داخلي، رنگ‌ها بر عهده دارند.
حتما باید از فرش های استفاده شود که قابلیت هماهنگی با کقپوش ها را داشته باشد . این را هم به خاطر داشته باشید که رنگ کف و دیوارها باید با توجه به هم انتخاب شوند .

انتخاب رنگ فرش برای دکوراسیون

استفاده از چرخه رنگ و تلفیق آن ها برای فضای انتخابی باعث زیبایی دو چندان فضا می شود . رنگ‌ها به سه دستۀ کلی تقسیم می‌شوند : رنگ‌های سرد ، گرم و خنثی . رنگ‌های گرم مانند قرمز و نارنجی ، رنگ‌های سرد مانند سبز کمرنگ و آبی و رنگ‌های خنثی مانند سفید، بژ و خاکستری می باشد .

در انتخاب رنگ فرش ماشینی باید در ابتدا به مکان مورد استفاده و  مساحت فضا و سبک های دکوراسیونی توجه داشت .
رنگهای خنثی مانند کرم در هر محیطی کاربرد دارند چرا که می­ توانند به عنوان رنگ تکميلی در کنار هر رنگی استفاده شوند، به همين دليل برای هر اتاقی از خانه مناسب هستند .
برای مکان هایی با وسعت کم از فرش ­هایی با ترکیب رنگ روشن استفاده می شود چرا که هر چه کف روشن تر باشد فضا بزرگتر و نورانی تر دیده می شود .
رنگ های سرمه ای جزء رنگ های تیره می باشد که برای فضای بزرگ به کار می رود .
رنگ آبی در فرش ماشینی برای ارامش روان و بزرگتر نشان دادن دکوراسیون مورد استفاده قرار می گیرد . آبی پررنگ محرک تفکر روشن است و آبی کمرنگ باعث آرامش ذهن بوده و به سکوت دعوت می‌کند .
فرش با رنگ های گردویی برای اتاق های شمالی که بی روح می باشند استفاده می شود و از گردویی تیره در اتاق های جنوبی استفاده می گردد .
رنگ لاکی فرش ماشینی برای زیر پا و به عنوان یک فرش چرک تاب استفاده می شود . فرش لاکی با ترکیب رنگ‌های گرم می‌تواند فضایی سرد را به محیطی آرامش‌ بخش تبدیل کند.

انتخاب مدل فرش ماشینی نسبت به مبلمان
در انتخاب فرش باید به بافت و طرح پارچه و بدنه مبل نیز توجه نمود . برای مثال وقتی مبل طرح واضح و مشخصی دارد فرش ساده بهترین انتخاب می باشد .
برای مبلمان هایی که بافت ساده دارند فرش های طرح دارو شلوغ را باید انتخاب کرد .
برای مبل های راحتی و کاناپه ها و مبل های مدرن باید از فرش های مدرن و با طرح و رنگ مدرن استفاده نمود .

رنگ فرش ماشینی از نظر روانشناسی
رنگ زرد در فرش ماشینی نشانه نور و روشنایی می باشد .
رنگ قرمز دارای درخشندگی بالایی می باشد و از رنگهای پرکاربرد در فرش های اصیل ایرانی می باشد .
رنگ زمینه آبی در فرش باعث آرامش اعصاب و ایجاد نیروی دفاعی می باشد .
رنگ زمینه سبز از ترکیب دو رنگ زرد و آبی به وجود می آید و نشان دهنده امید و آرامش می باشد .
رنگ نارنجی از مخلوط زرد و قرمز می باشد و انرژی بخش می باشد .
رنگ بنفش در فرش ماشيني سبب آرامش و تصفيه خون شده و همچنين نشان دهنده بي خبر بودن است .
رنگ پرطرفدار سرمه ای استرس و ناراحتی را از بین می برد و سبب شادی می شود .
رنگ کرم از ترکیب دو رنگ زرد و سفید به وجود می آید . فرش کرم سبب ظرافت و پاکي و همچنين آرامش بخش نيز مي باشد .

بهترین مدل فرش ماشینی
از لحاظ بهترین مدل در فرش ماشینی باید به این نکته توجه نمود که فرش ماشینی از لحاظ دوام و طول عمر از طول عمر بالایی برخوردار باشد .
در درجه دوم از لحاظ شستشو ، آبرفتگی ، سایش ، ثبات رنگی و زیبایی از مقاومت زیادی برخوردار باشد .
فرش های ماشینی از نظر تراکم و شانه نیز باید مورد بررسی قرار داد و فرش های تراکم پایین را برای نشیمن و فرش های تراکم بالا را برای زیبایی انتخاب نمود .
فرش های اکرولیک با تراکم بالا فرش های با ظرافت و لطافت بالا می باشند و فرش های با شانه کمتر فرش های با دوام و ضخیم تر می باشند .

 

واحد تحقیق و توسعه گروه تجاری فرش کاشان

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی