تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

عوامل آسیب رسان به فرش های 1200 شانه

راهنمای خرید فرش 1200 شانه ضد آسیب و رطوبت

فرش ها در دو مدل فرش های ماشینی و دستبافت تولید و بافته می شوند ، هر یک از این فرش دارای خصوصیاتی هستند و مراقبت از آن ها دارای اهمیت زیادی می باشد . فرش هر چه که باشد روی زمین پهن می شود و هر لحظه ممکن است در برابر عواملی آسیب ببیند . با توجه به این که فرش به عنوان یک کفپوش برای خانه استفاده می شود همیشه در معرض آسب است . شما قبل از این که بخواهید فرش مورد نظر خود را تهیه کنید بهتر است عوامل نگهداری آن را نیز بدانید تا بهتر بتوانید از آن مراقبت کنید و مدت زمان بیشتری از آن استفاده کنید . با توجه به این که فرش های ماشینی در شانه و تراکم های متفاتی تولید می شوند هر یک از آن ها ویژگی های متفاوتی دارند و می توان گفت که تا حدودی نحوه نگهداری آن ها متفاوت است . در این مقاله می خواهیم در مورد عواملی صحبت کنیم که به فرش های 1200 شانه ماشینی آسیب می رساند . شما با دانستن این عوامل خواهید توانست مراقبت ها و پیشگیری های لازم را انجام دهید .

انسان مهم ترین عامل در آسیب رساندن به فرش های 1200 شانه ماشینی
یکی از مهم ترین و بارزترین عواملی که می تواند روی خرابی فرش های 1200 شانه زیبا تاثیر گذار باشد ، انسان ها هستند . برخی از خانواده ها با کفش وارد خانه خود می شوند و روی فرش قدم می گذارند ، همین باعث می شود تا فرش آسیب ببیند و خراب شود . تا جایی که می توانید از قدم زدن با کفش در خانه دوری کنید ، چرا که کفش ها دارای آلودگی و کثیفی می باشد و وارد شدن این آلودگی ها و گرد و غبار ها به درون فرش باعث پوسیدگی فرش خواهد شد . همان طور که می دانید بافت فرش های 1200 شانه با سایر فرش های ماشینی کاملا متفاوت می باشد ، چرا که این فرش ها دارای تراکم 3600 هستند و ضخامت خیلی کمتری دارند . فرش های 1200 شانه به دلیل شانه و تراکمی که دارند و نوع الیافی که در بافت آن ها استفاده می شود ، معمولا دارای ظرافت و لطافت بیشتری نسبت به سایر فرش های ماشینی هستند ، به همین دلیل است که می گوییم نگهداری آن هم کمی دشوار تر و سخت تر می باشد . اگر شما بخواهید هر روز هفته را با کفش از روی این فرش های زیبای 1200 شانه ماشینی عبور کنید ، بافت فرش آسیب جدی می بیند و کاملا چسبندگی پیدا می کند و الیاف آن شکسته می شود . این باعث می شود تا زیبایی فرش از دست برود . پس مهم ترین عامل تاثیرگذار روی آسیب فرش های ماشینی انسان می باشد .

آیا رطوبت باعث آسیب به فرش های ماشینی 1200 شانه خواهد شد ؟
فرش های ماشینی یکی از وسایلی است که این روز ها برای خرید آن هزینه زیادی پرداخت می شود پس ما باید در قبال این هزینه ای که می پردازیم مراقبت های آن را نیز پیش بگیریم . نکته بعدی که باید به آن توجه داشته باشید ، رطوبت می باشد ، رطوبت می تواند آسیب جدی به فرش شما وارد کند . اگر رطوبت و نم وارد فرش شود و به عمق آن نفوذ کند به مرور زمان باعث آسیب و پوسیدگی آن خواهد شد . رطوبت فرش نتها باعث آسیب رساندن به بافت فرش خواهد شد بلکه شرایطی را برای تخم گذاری حشراتی مانند موریانه فراهم می کند ، چرا که موریانه ها در مکان ها نمناک تخم گذاری می کنند . با این شرایط شما دیگر نخواهید توانست فرش خود را به قبل برگردانید و مجبور خواهید شد تا آن را تعویض کنید . فرش های 1200 شانه ماشینی حساسیت خیلی بیشتری دارند ، پس در نگهداری آن باید دقت بیشتری به خرج دهیم .

چه حشراتی در آسیب و پوسیدگی فرش 1200 شانه ماشینی نقش دارند ؟
یکی از مهم ترین حشراتی که در پوسیدگی و خرابی فرش های 1200 شانه ماشینی نقش بسزایی دارد ، سوسک های چرم خوار هستند . این سوسک ها در هر خانه ای گاها دیده می شود ، که از بین بردن آن ها مهم ترین کاری است که باید انجام شود . این سوسک ها خیلی ریز هستند و معمولا در رنگ های سیاه و قهوه ای دیده می شوند . شاید این سوسک ها آسیب جدی به فرش های 1200 شانه ماشینی وارد نکنند اما لارو ها هنگامی که از تخم خارج می شوند می تواند جدی ترین آسیب ها را به فرش ماشینی شما برسانند . این حشرات طبق عادتی که دارند تخم های خود را در بین پشم ، ابریشم ، چرم و چوب می گذارند و بعد از مدتی که لارو ها از تخم خارج می شوند آسیب جدی شروع خواهد شد . بدون شک هنگامی که این حشرات ریز از تخم خارج می شوند ، برای تغذیه نیاز به غذا دارند ، این غذا از خورده غذا های روی فرش تامین می شود . هنگامی که این حشرات از این خورده غذا ها تغذیه می کنند ، ناخداگاه باعث آسیب به بافت فرش می شوند . برای از بین بردن این لاروها باید هر هفته فرش های خود را جارو بکشید که این کار کمک زیادی به از بین بردن این حشرات ریز و مزاحم خواهد کرد .

آیا اشعه فرابنفش روی آسیب دیدن فرش 1200 شانه ماشینی تاثیر می گذارد ؟
اشعه فرابنفش علاوه بر این که برای پوست ما انسان ها ضرر دارد می تواند روی خراب شدن و نابود شدن فرش های 1200 شانه ماشینی درجه یک هم تاثیر بگذارد . سعی کنید که فرش های خود را در معرض نور خورشید پهن نکنید و اگر خانه شما پنجره دارد که باعث رسیدن نور مستقیم خورشید به فرش می رسد ، سعی کنید از یک رو فرشی برای فرش خود استفاده کنید و یا این که اگر پنجره های شما دارای پرده می باشد ، پرده های خود را در هنگام نور مستقیم خورشید بکشید . نور مستقیم خورشید باعث از بین بردن رنگ اصلی فرش می شود و این از زیبایی فرش شما کم خواهد کرد . البته شما کیفیت فرش هم می تواند تاثیر زیادی روی آسیب رسیدن به فرش ماشینی 1200 شانه شود . برای نمونه همین نور آفتاب که در مورد آن صحبت کردیم نمی تواند تاثیر زیادی روی فرش های با کیفیت فرش های 1200 شانه داشته باشد ولی می تواند رنگ فرش های 1200 شانه بی کیفیت را به تدریج سفید کند . شما با مراجعه به سایت شرکت فرش کاشان می توانید با کیفیت ترین و بهترین فرش های 1200 شانه ماشینی را خریداری کنید تا آسیب کمتری در موارد عوامل نام برده ببیند .

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی