تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

نکات کلیدی در مورد فرش خام

نام نویسنده: فرزانه محمدی
نکات کلیدی در مورد فرش خام

تعریفی از فرش خام یا فرش ساده بافت
کاربرد فرش خام برای چاپ چیست؟
سیل رنگ های شیمیایی بر روی فرش خام و تولید فرش چاپی سابلیمیشن
نکات طلایی که قبل از خرید فرش خام سابلیمیشن، چاپگران باید بدانند
معایب چاپ روی فرش سفید چیست؟
قیمت فرش سفید خام
خرید بهترین فرش های خام مخصوص چاپ
چرا تابلو فرش های چاپی تقاضای بیشتری دارند؟

مسلما در برخی از فضا به تابلو فرش های ماشینی برخورد کرده اید که تصویر آن چهره شخص مورد نظر، آرم یا لوگوی شرکت است که توجه شما را به خودش جلب کرده است. آیا می‌دانید که روش تولید این تابلو فرش ها به صورت چاپ روی فرش خام سفید است و روش تولید آن با زدن گره ها با نخ های رنگی نیست؟ در حقیقت طرح و رنگ با روش های جدید و نوین روی فرش خام سفید رنگ چاپ می‌شوند.

 

تعریفی از فرش خام یا فرش ساده بافت

تنوع طلبی و گرایش انسان ها به سمت زیبایی و دوست داشتن رنگ ها در همه وجود دارد. به محض ورود دستگاه های چاپ سابلیمیشن در ایران و رونق صنعت چاپی، عملیات چاپ روی فرش خام و سفید انجام شد.

فرش خام سابلیمیشن یا فرش سفید برای چاپ، بافته ای است بدون رنگ و طرح که با الیاف سفید بی رنگ بافته شده است و در رول های با عرض 1.5 متر و طول 2.5 یا کمتر از این مقدار ارائه می‌شود. تابلو فرش خام و ابعاد قالیچه نیز در ابعاد 50 در 70، 50 در 100، A3 (30 در 40)و A4 (20 در 30)، 25 در 35، 35 در 50، 40 در 60، 50 در 50، 70 در 70، 50 در 100، 90 در 60، 70 در 100، 100 در 100 و 80 در 120 تولید می‌شود. هر ابعادی با عرض 1.5 متر و طول 2.5 متر تولید می‌شود و این بافته ها به صورت زیگزاگ یا ریشه خورده برش خورده تکی یا رولی ارائه می‌شود. در این مقاله نکات طلایی در مورد کاربردهای فرش خام سفید توضیحاتی داده می‌شود.

 

کاربرد فرش خام برای چاپ چیست؟

فرش های سابلیمیشن یا چاپی با رشد صنعت چاپ در کشور تولیدشان رواج پیدا کرد. خرید فرش خام برای چاپ برای چاپگران سابلیمیشن انجام می‌شود. کسانی که فرش های چاپی را ارائه می دهند، نیاز به بافته سفید رنگ بدون طرح دارند. در حقیقت تکنولوژی پیشرفته صنعت چاپ، تولید کنندگان فرش های ماشینی را به تولید بافته های خام و سفید وادار کرده است. کاربرد فرش خام برای تابلو فرش های چهره، منظره، طرح های درخواستی، انواع پادری های چاپی با طرح های مورد نظر مشتری، قالیچه ها و انواع فرش های چاپی کناره مناسب است.

تولید تابلو فرش چاپی چهره برای سوپرایز عزیزان، تابلو های با لوگوی شرکت برای مراکز اداری و دیگر طرح های درخواستی از مزیت های این نوع تولید سابلیمیشن است. پیشرفت صنعت چاپ و تولید فرش های خام سفید دست به دست هم داده اند تا سبب تولید فرش سابلیمیشن چاپی شوند که این فرایند تولید، کار متخصصان سابلیمیشن و چاپگران است. در حقیقت بیشترین تولید این بافته های سفید برای تابلو فرش های چاپی است که زیبایی طرح و نگاره آن بهتر از بافت است و با قیمت متعادل تری ارائه می‌شود.

 

سیل رنگ های شیمیایی بر روی فرش خام و تولید فرش چاپی سابلیمیشن

تا قبل ورود دستگاههای چاپی و حرارتی، چاپ عکس چهره و یا عکس های درخواستی روی تابلو فرش یک رویا بود و به ذهن کسی خطور نمی کرد که چاپ عکس روی فرش ممکن شود. سیل رنگ های شیمیایی بر روی فرش خام با کمک دستگاه سابلیمیشن، سبب تولید فرش چاپی سابلیمیشن شده است. در واقع، رونق صنعت چاپ، فرش سابلیمیشن را خلق کرد.

روش چاپ عکس روی فرش خام بدین صورت است که این رول های سفید توسط چاپگرانی که دارنده دستگاههای سابلیمیشن هستند خریداری شده و سپس طرح مورد نظر روی کاغذ با استفاده از دستگاه پلاتر حک می‌شود. طرح روی کاغذ با استفاده از دستگاه حرارتی و با دنیایی از رنگ های زیبا روی فرش خام سفید چاپ می شود. زیبایی تصاویر چاپ شده روی فرش سفید به دلیل دنیایی از رنگ‌های حک شده روی آن بیشتر از تابلو های بافت است. از طرفی سرعت تولید این مدل از تابلو ها بیشتر است. از این رو فرش چاپی سابلیمیشن طرفداران بیشتری نسبت به بافت دارد.

 

نکات طلایی که قبل از خرید فرش خام سابلیمیشن، چاپگران باید بدانند 

نکاتی که قبل از خرید فرش خام برای چاپ، چاپگران و تولید کنندگان سابلیمیشن باید بدانند موارد زیر است:

  • کیفیت فرش خام، حرف اول را می‌زند. فرش خام سفید برای چاپ، بدون طرح و رنگ است و آن چیزی که برای چاپگران حایز اهمیت است، کیفیت فرش سفید است که سبب زیبا نشان دادن طرح و نقشه روی آن می‌شود. در مرحله کنترل فرش خام سفید برای چاپ، عیوب بافته رفع می‌شود و قبل از مرحله آهار و تکمیل باید عیوب بر طرف شود سپس رول ها به قسمت کنترل کیفیت و رفوگری منتقل می‌شوند. در این مرحله، وزن بافته تعیین می شود و در صورتی که کمتر یا بیشتر از میزان تعیین شده باشد، تغییر ارتفاع نخ خاب صورت می‌گیرد. عیوبی از قبیل دورنگی، بی پودی، ناهمواری خاب، وجود رگه، ناهمواری خاب و ... در این مرحله باید برطرف شود وگرنه این فرش خام برای چاپ مناسب نیست و چاپگر نمی‌تواند طرح و رنگ را روی آن پیاده کند.
  • در کارخانه های بزرگ از قبیل گروه تجاری فرش کاشان، رول های فرش خام توسط ماشین کنترل و بازرسی و یا ماشین رفوگری، عیوبشان مشخص می شود و رفوگر با مهارت خاص، به رفع آن اقدام می‌کنند.
  • شانه و تراکم فرش های خام، هر اندازه بیشتر باشد، کیفیت طرح های چاپی بیشتر می‌شود. فرش خام سفید 1200 شانه کیفیتی بیشتر از بافته سفید 700 شانه دارد. برای چاپ عکس چهره روی فرش خام بهتر است از بافته های سفید 1200 شانه، 1000 شانه یا 1500 شانه استفاده شود ولی فرش های سفید برای چاپ 700 شانه برای چاپ آیات و تصاویر منظره و طرح های سنتی و مدرن مناسب هستند که قیمت فرش خام سابلیمیشن بستگی به شانه و تراکم آن دارد.
  • مسلما همه می دانند که الیاف آکریلیک کیفیت بالایی دارند ولی این الیاف سبب بالا رفتن کیفیت فرش های ماشینی بافت می شوند و برای بافت فرش های خام از الیاف پلی استر استفاده می‌شود. الیاف پلی استر و پلی پروپیلن رنگ پذیری بالایی دارند و قدرت رنگ پذیری این الیاف بیشتر از الیاف آکریلیک است. از این رو تولید کنندگان برای بافت فرش خام برای چاپ از الیاف پلی استر یا الیاف پلی پروپیلن استفاده می‌کنند. به کار رفتن این الیاف در بافت فرش های سفید سبب درخشانی و براقیت طرح و رنگ چاپ شده می شود و از آنجایی که زیبایی طرح و رنگ در فرش های چاپی سابلیمیشن حرف اول را می زند از این رو تولید کنندگان فرش های سفید از الیاف پلی استر یا پلی پروپیلن استفاده می شود.

خرید فرش خام برای چاپ گروه تجاری فرش کاشان

معایب چاپ عکس روی فرش سفید چیست؟

شاید بسیار زیاد در مورد معایب چاپ عکس روی فرش سفید شنیده باشید. تنها عیب چاپ روی فرش سفید به صورت سابلیمیشن این است که رنگ ها در سطح فرش خام چاپ می شوند و اگر ریشه های فرش را کنار بزنید و انتهای هر نخ الیاف را ببینید، متوجه می شوید که اعماق ریشه، سفید و بدون رنگ است. بر خلاف فرش های کلاریس که رنگ ها به صورت عمیق تزریق می شوند.
مزایایی از جمله سرعت بالای تولید، زیبایی و درخشانی طرح و نقشه، تولید تابلو فرش در طرح های درخواستی و دریافت آن به صورت تکی، قیمت مناسب تر فرش چاپی نسبت به بافت، سبب شده است تا عیب این روش تولید دیده نشود.

 

قیمت فرش سفید خام

فرش های ماشینی باکیفیت، با توجه به شانه و تراکم و طرح های جدید و نوینی که بافته می شود، قیمت های گوناگون و بالایی را دارد اما در مقابل فرش های خام یا فرش های چاپی قیمت ارزان تری را دارد چرا که از یک نوع نخ و تمام فرش با یک رنگ نخ بافته شده است که مسلما فرش های چاپی قیمت پایینی را در برابر فرش های ماشینی بافت دارد.

تولید کنندگان، قیمت فرش خام سابلیمیشن را به دلیل بافته شدن با الیاف پلی استر کم کرده اند و فروش مستقیم فرش های خام را به صورت عمده قرار می دهند تا خریداران بتوانند با قیمت عمده و تولیدی خریداری کنند. گروه تولیدی تجاری فرش کاشان، یکی از بزرگترین مراکز پخش فرش خام در کاشان است که این بافته ها را به صورت رولی، تکی برش خورده به صورت عمده با قیمت زیر بازار به فروش می‌رساند.
به عبارتی ساده تر قیمت فرش خام بستگی به شانه و تراکم، جنس و ابعاد آن دارد. مسلما قیمت رولی این بافته ها ارزانتر از قیمت برش خورده است و زیگزاگ کردن یا ریشه زدن نیز بر قیمت فرش خام تاثیر گذار است.

 

خرید بهترین فرش های خام مخصوص چاپ

گروه تجاری فرش کاشان از نمونه تولید کنندگان فرش ماشینی می باشد که مجموعه آن در شهر کاشان واقع شده است و شرکت فرش کاشان با توجه به تولید با کیفیت ترین و بهترین فرش های ماشینی توانسته است که اعتماد مردم را به خود جلب کرده و خریداران و مشتریان زیادی را به سمت خود جذب نماید . فروش فرش های ماشینی برای افراد به دلیل مشغله های کاری زیادی که دارند ، به شکل حضوری کمی سخت تر شده بود. در این میان این شرکت با راه اندازی فروشگاه اینترنتی خود این امکان را برای خریداران و مشتریان فرش خود فراهم کرد تا بتوانند به راحتی با مراجعه به سایت شرکت فرش کاشان از تمامی محصولات و فرش های ماشینی با متنوع ترین طرح ها و رنگ ها دیدن کنند و فرش های مورد دلخواه خود را از این فروشگاه سفارش داده و درب منزل تحویل بگیرند.

 

چرا تابلو فرش های چاپی تقاضای بیشتری دارند؟

هماهنگی تمامی اجزای خانه یکی از دغدغه های ایرانیان است. ایرانیان طالب زیبایی هستند و دوست دارند تطابق و هماهنگی در فضای خانه شان باشد. طرح ها و نگاره های فرش های ایرانی به راحتی می تواند با تابلو فرش های چاپی ست شود. در اتاق کودک نیز والدین می توانند با استفاده از تابلو فرش چاپی با عکس فرزندشان، حس اعتماد به نفس او را بیشتر کنند. به دلیل گرایش افراد به سمت فرش های چاپی، فروش فرش های خام بیشتر شده است.

تصور اینکه به مناسبت روز مادر، روز پدر، عید نوروز و یا تولد یکی از عزیزان، افراد بتوانند عکس عزیزشان را روی تابلو فرش چاپ کنند بسیار لذت بخش است. از طرفی روش تولید این بافته ها بسیار سریع تر از تابلو فرش های بافت و تابلو های دستباف است. در حقیقت با خرید فرش خام، طراحی عکس، چاپ عکس روی کاغذ و پرس کردن کاغذ روی فرش خام از مراحل تولید فرش های چاپی است که خیلی سریع و با قیمت ارزان انجام می‌شود.

از طرفی، تولید تابلو فرش های بافت به صورت زیر و رو انجام می شود در حقیقت دستگاههای بافندگی، بافت این تابلو ها را به صورت زیر و رو انجام می دهند که طرح بافت زیر معکوس و قرینه طرح بافت رو است و هر دو به فروش می رسد ولی این مدل از تولید برای کسانی که به دنبال طرح درخواستی هستند هزینه بر است و باید هزینه دو تابلو را بپردازند.
فروش فرش خام به صورت عمده از گروه تجاری فرش کاشان به صورت حضوری و اینترنتی امکان پذیر است.

 

آیا فرش های چاپی یا فرش های سابلیمیشن قابل شست و شو می باشند یا نه؟

معمولا این سوال به ذهن افراد خطور می کند که آیا با توجه به این که فرش های چاپی با جوهر طرح مورد نظر زده شده و روی فرش چاپ شده، دراثر شست و شوی فرش های چاپی طرح روی فرش های پاک نمی شود؟ جواب سوال خیر است. پاک نمی شود چرا که مقاومت بالایی در برابر شست و شو دارد به گونه ای که به راحتی می توانید هر چند وقت یک بار فرش های چاپی را بشویید به گونه ای که هیچ مشکلی برای فرش به وجود نمی آید. خاصیت شست و شوی بالای فرش های سابلیمیشن از دیگر ویژگی های این فرش می باشد که مشتریان و خریداران زیادی را به خود جذب کرده و مردم از آن بسیار استقبال می کنند.

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی