تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

نکات طلایی در مورد پرزدهی فرش ماشینی

خرید فرش ماشینی بدون پرز درجه یک کاشان

خرید فرش نو و جدید برای خانه حس خوبی را به دنبال دارد ، اما این حس و حال تا وقتی با شما همراه خواهد بود که فرش خریداری شده هیچ گونه ایرادی نداشته باشد و به مرور زمان دچار مشکل نشود . معمولا فرش های نو و جدید که به تازگی تولید شده اند ، وقتی در خانه پهن می شوند به مرور زمان دچار پرزدهی می شوند ، قطعا علت هایی وجود دارد منجر به پرز دادن فرش های ماشینی می شود . این مشکل یکی از مشکلاتی است که در بعد از استفاده از فرش ماشینی نو به وجود می آید ، در این مقاله سعی می کنیم در مورد عوامل به وجود آمدن پرز روی فرش ماشینی و روش های از بین بردن پرز فرش ماشینی صحبت کنیم . پرزهای موجود روی فرش می تواند برای افراد خانواده عصبانی کننده باشد ، چرا که شما هنگامی که روی فرش می نشنید ، ممکن است پرزهای فرش روی لباس شما بنشیند و شما را حسابی کلافه کند . برخی از افراد فکر می کنند ، اگر فرش های ماشینی آکریلیک را خریداری کنند ، از پرزدهی فرش در امان خواهند بود ، این تصور غلط می باشد ، تمام فرش های ماشینی جدید که برای اولین بار استفاده می شود ، پرز فرش دارند و این یک امر طبیعی است . فرش های ماشینی پرز دار ممکن است باعث ایجاد آلرژِی برای افراد حساس خانواده شود و یک سری مشکلات تنفسی را ایجاد کند .

عواملی که باعث پرزدهی فرش های ماشینی می شوند
قبل از این که بخواهیم در مورد عوامل ایجاد کننده پرز روی فرش ماشینی صحبت کنیم ، بهتر است تعریفی مختصر در مورد پرز فرش ماشینی در ذهن شما بسازیم . معمولا فرش های نو با مشکل بزرگ پرزدهی مواجه می شوند ، پرزفرش ، درواقع همان الیاف هستند که بسیار باریک اند و به لباس می چسبند . هیچ راهی وجود ندارد برای این که شما بتوانید پرز فرش ماشینی را به طور کامل از بین ببرید ، اما می توانید تا حدودی آن را کاهش دهید . یکی از مهم ترین مواردی که باعث ایجاد پرزدهی فرش ماشینی می شود ، نو بودن الیاف است . پس پرز فرش های ماشینی به مرور زمان کمتر می شود و در نهایت از بین می رود . در اینجا روش هایی را به شما پیشنهاد می کنیم تا شما بتوانید در مدت زمان کوتاه تری پرز فرش ماشینی را از بین ببرید . عوامل زیادی وجود دارد که نشان دهنده ، ایجاد پرز روی فرش ماشینی است در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد .
درست تنظیم نشدن دستگاه های ریسندگی : با توجه به این که فرش های دستبافت هم دچار پرزدهی می شوند ، اما عواملی که در به وجود آمدن پرز فرش ماشینی وجود دارد ، کاملا متفاوت است . هنگامی که برای بافت فرش های ماشینی از الیاف ضایعاتی و بی کیفیت استفاده می کنند و آن ها را با استفاده از دستگاه های ریسندگی که به درستی تنظیم نشده است می بافند ، پس طبیعی است که پرز روی فرش ماشینی ایجاد شود ، علاوه بر آن آهار نامناسب فرش ماشینی می باشد که جزء اصلی ترین و مهم ترین مراحلی است که باید در تولید فرش ماشینی رعایت شود .
دمای نامناسب برای تنظیم دستگاه ریسندگی : برخی از شرکت های تولید کننده فرش نمی دانند که باید دمای دستگاه  های ریسندگی و بافندگی خود را چگونه تنظیم کنند . همین تنظیم غلط دچار پرزدهی فرش می شود در کنار این که تنظیمات دستگاه خیلی مهم است ، نوع الیافی که در بافت فرش ماشینی نیز استفاده می شود ، اهمیت زیادی دارد ، برای نمونه فرش های ماشینی آکریلیک پرزدهی بیشتری دارند ، درست است که این فرش های ماشینی بسیار با کیفیت و مقاوم هستند ، اما نمی توان خاصیت پرزدهی آن را نادیده گرفت .
نوع الیافی در بافت فرش : جنس الیاف و کیفیت آن نیز می تواند تاثیر زیادی روی پرزدهی فرش ماشینی داشته باشد . الیاف آکریلیک با این که کیفیت بالایی دارند و ماندگاری بیشتری نسبت به سایر الیاف دارند ، پرزدهی بیشتری هم دارند .
شانه و تراکم فرش ماشینی : یکی دیگر از عواملی که روی پرزدهی فرش تاثیرگذار است ، شانه و تراکم فرش ماشینی است ، شانه و تراکم فرش ماشینی مشخص می کند ، که این فرش چه مدت زمانی پرزدهی خواهد داشت . هر چه قدر فرش های ماشینی در شانه و تراکم بالاتری تولید شده باشند مانند فرش های 1200 شانه ماشینی با کیفیت و درجه یک و فرش های 1500 شانه ماشینی درجه ، میزان پرزدهی کمتری دارند ، اما هرچه شانه و تراکم فرش پایین تر باشد ، مانند فرش های 500 شانه ماشینی زیبا و فرش های 700 شانه ماشینی کاشان ، پرزدهی بیشتری هم خواهند داشت .
مواردی که گفته شد جزء نکات طلایی در مورد پرزدهی فرش ماشینی است که شما می توانید با در نظر گرفتن این نکات طلایی پرزدهی فرش ، فرش ماشینی مناسب و با کیفیت را خریداری کنید . برای خرید فرش ماشینی بدون پرز درجه یک کاشان ، می توانید به فروشگاه اینترنتی شرکت فرش کاشان مراجعه کنید .

روش هایی برای از بین بردن پرز فرش های ماشینی درجه یک
روش های متفاوتی وجود دارد برای این که شما بتوانید در مدت زمانی کوتاه ، پرز فرش ماشینی خود را برطرف کنید . در ادامه به نمونه هایی از آن اشاره خواهیم کرد .
استفاده از جارو برقی با قدرت مکش بالا : شما می توانید برای از بین بردن پرز فرش ماشینی ، از جارو کشیدن با قدرت بالا کمک بگیرید ، جارو کشیدن فرش ماشینی کمک زیادی به شما خواهد کرد و پرزهای فرش را تا حدودی برطرف خواهد کرد . سعی کنید هفته ای یکبار این کار را انجام دهید . اگر با جارو برقی موفق نشدید ، می توانید از جارو های حصیری استفاده کنید .
شانه زدن فرش : یکی دیگر از این روش ها ، شانه زدن فرش ماشینی می باشد ، البته سعی کنید از فرچه برای این کار استفاده نکنید ، ممکن است به فرش شما آسیب وارد شود . سعی کنید شانه را با ملایمت و در جهت خلاف خاب فرش بکشید ، با این کار پرزهای فرش ماشینی جمع خواهد شد .
این روش هایی که گفته شد ، می تواند تاثیر بسیار زیادی روی کم شدن پرز فرش ماشینی داشته باشد . سعی کنید این کار هایی که گفته شد را هفته ای یک بار انجام دهید . برای خرید فرش ماشینی بدون پرز درجه یک می توانید به شرکت فرش کاشان مراجعه کنید و دیگر دغدغه ای از بابت پرزفرش ماشینی نخواهید داشت .

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی