تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

تاثیر آهار فرش در کیفیت فرش ماشینی

خرید فرش ماشینی درجه یک ممتاز به دلیل اصولی بودن مرحله آهار فرش

معمولا وقتی از کیفیت فرش حرف می زنیم ، عده ای هستند که تنها به فکر نوع نخ تار و پود فرش می افتند و یا از تراکم و شانه فرش یاد می کنند ، در حالی که عوامل بیشتری هم وجود دارد که تاثیر زیادی روی کیفیت فرش می گذارد . شاید تا به حال در مورد آهار فرش شنیده باشید ولی چیزی در مورد آن ندانید . آهار فرش یکی از مراحلی است که حتما باید انجام شود و انجام دادن این مرحله و گذر کردن از آن تاثیر زیادی روی کیفیت فرش خواهد داشت . اگر بخواهیم از نظر صنعتی به معنی آهار بپردازیم ، باید بگوییم آهار از ترکیب انواع چسب های گیاهی و نشاسته به دست می آید که معمولا در صنایع مختلف از جمله صنعت نساجی قابل استفاده است . از آهار برای استحکام و مقاوم تر کردن فرش ماشینی استفاده می شود . عوامل زیادی می تواند روی کیفیت و مقاوم تر بودن فرش های ماشینی تاثیرگذار باشد که یک نمونه از آن آهار فرش می باشد . معمولا از آهار برای استحکام بیشتر فرش در مقابل پارگی استفاده می شود . بیشترین تاثیری که آهار دارد ، تاثیر آن بر روی نخ خاب پشت فرش می باشد که در این مقاله بیشتر در مورد آن صحبت خواهیم کرد .

تاثیر آهار فرش در کیفیت فرش ماشینی
به طور کلی می توان گفت آهار به دو دسته طبیعی و مصنوعی تبدیل می شود ، با توجه به نام این دو نوع آهار شما می توانید تشخیص دهید که در ترکیب هر یک از آن ها از چه نوع موادی استفاده شده است . در آهار طبیعی از مواد طبیعی مانند نشاسته و در آهار مصنوعی از موادی همچون پلی اکریلات ، پلی وینیل الکل ها و کوپلیمر استاپرین ها استفاده شده است . در تمام موارد ، معمولا نوع الیاف به کار رفته در بافت فرش می تواند نشان دهنده کیفیت و مقاومت فرش باشد ، اما ما نمی توانیم فقط و فقط به نوع الیاف به کار رفته در بافت فرش ماشینی بسنده کنیم . گاهی اوقات ممکن است استفاده از بهترین و مرغوب ترین الیاف در بافت فرش هم سبب پارگی و از بین رفتن فرش شود ، آهار فرش می تواند تا حدود زیادی این مشکل را برطرف کند ، در واقع آهار فرش فرسایش فرش ماشینی را تا حد امکان پایین می آورد و از آسیب دیدگی فرش جلوگیری می کند . پس با این حساب می توانیم بگوییم که آهار فرش روی مقاومت و کیفیت فرش ماشینی تاثیر خواهد داشت .
سیستم هایی که برای آهار فرش استفاده می شود در دو نوع متفاوت می باشد که به شرح زیر است :
•    سیستم ماشین آهار به صورت حرارت مستقیم : مشعل هایی که در این دستگاه آهار زنی وجود دارد ، حرارت را به صورت مستقیم تولید می کند .
•    سیستم ماشین آهار به صورت حرارت غیرمستقیم : این دستگاه به دلیل این که به صورت غیر مستقیم کار می کند ، هیچ گونه بخاری از خود تولید نمی کند . این روز ها بیشتر شرکت های تولید کننده فرش از این نوع سیستم آهار زنی برای آهار فرش ماشینی خود استفاده می کنند .
توجه داشته باشید که برای تولید چسب آهار فرش ، مواد به میزان مشخص شده ای استفاده نمی شوند و مقدار ماده ای که استفاده می شود برای هر دستگاهی متفاوت می باشد . ولی به طور کلی از رزین به عنوان یک ماده اصلی و ثابت برای درست کردن چسب آهار استفاده می شود . رزین یکی از چسبناک ترین ماده می باشد که معمولا هم در الکل حل می شود و قابلیت حل شدن در آب را ندارد .
با توجه به نکاتی که گفته شد ، آهار فرش می تواند روی کیفیت و درجه یک بودن فرش ماشینی شما تاثیر زیادی بگذارد و این روز ها به دلیل این که اغلب افراد و خانواده ها به دنبال بهترین و با کیفیت ترین فرش های ماشینی هستند ، ترجیح می دهند فرش هایی را خریداری کنند که فرایند تولید و بافت خوبی را پشت سر گذاشته باشند . چرا که هرچه فرایند تولید و بافت دقیق تر باشد ، تاثیر آن روی کیفیت و مقاوت فرش ماشینی دیده می شود .

خرید فرش ماشینی درجه یک ممتاز به دلیل اصولی بودن مرحله آهار فرش
با توجه به این که فرش های ماشینی در شانه و تراکم های متفاوتی تولید می شوند ، پس آهار فرش برای تمام فرش های ماشینی 1000 شانه ، فرش های ماشینی 1200 شانه کاشان ، فرش های ماشینی 700 شانه و 1500 شانه ماشینی متفاوت می باشد . با توجه به شانه و تراکمی که این فرش های ماشینی دارند برای درست کردن چسب آهار آن باید مواد را به مقدار مورد نیاز استفاده کرد . فرش های ماشینی 700 شانه ، 1200 شانه و 1000 شانه ماشینی به دلیل این که تا به امروز فروش خیلی بالایی داشته اند باید به صورت استاندارد ، مرحله آهار فرش را پشت سر بگذارند . فرش هایی که مرحله آهار را عبور کرده اند نمونه ای از درجه یک ترین و ممتازترین فرش های ماشینی هستند . هرچه کیفیت فرش بهتر باشد ، درجه آن نیز بالاتر می رود . فرش های 1200 شانه ماشینی به دلیل فروش بالایی که دارد ، تولید کنندگان روی تولید آن ها تمرکز بیشتری دارند و سعی می کنند در تولید آن تمام مراحل را به خوب ترین روش پیش ببرند . خرید فرش ماشینی درجه یک ممتاز این روز ها از برخی از شرکت های تولید کننده فرش ماشینی امکان پذیر می باشد . قطعا رضایت مشتری برای تولید کنندگان فرش اهمیت بسیار زیادی دارد ، به همین دلیل شرکت های تولید کننده ، فرش های درجه یک و ممتاز را در اختیار مشتریان خود قرار می دهند . یکی از شرکت هایی که با کیفیت ترین و بهترین فرش های ماشینی را تولید می کند ، شرکت فرش کاشان می باشد ، این شرکت فرش های درجه یک و با کیفیت خود را به قیمت درب کارخانه وارد بازار فرش می کند ، شما برای خرید می توانید به صورت آنلاین نیز اقدامات لازم را انجام دهید . 

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی