تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

خصوصیات و ویژگی های برتر فرش های کاشان

خرید فرش ماشینی کاشان از کارخانه فرش

برای آنکه خانه به محلی قابل سکونت تبدیل شود ، نیاز به کف پوش لازم و ضروری است . داشتن کف پوشی مانند فرش های ماشینی ، گلیم و ...در نظر خریداران بسیار بهتر از کف پوش هایی از جنس مصالح ساختمانی ست . مهم ترین دلیل توجه خریداران به بافته های صنعت نساجی زیبایی ، نرمی و راحتی ، نگاه ها و طرح هایی بر گرفته از دل طبیعت و در کل گرمی و احساس حیاتی است که کف پوش هایی نظیر سرامیک ، پارکت و ... از آن بی بهره هستند . در طول تاریخ کالاهای مختلفی به عنوان کف پوش مورد ارزیابی قرار گرفته اند و در حال حاضر فرش های ماشینی کاشان پرفروش ترین نوع کف پوش به شمار می روند .
هرکجا نام و نشانی از خرید و انتخاب فرش های ماشینی است بی شک خریداران به فکر فرش های ماشینی کاشان خواهند بود . فرش های ماشینی کاشان به دلیل درجه یک بودن و صادراتی بودن مورد تقاضا قرار گرفته اند اما سوال این است که چرا با وجود تولید فرش های درجه یک در سایر شهر ها ، بیشترین شهرت و محبوبیت برای قالی های ماشینی کاشان است ؟
در حقیقت با وجود آنکه شهر ها و کارخانه های مختلفی در سراسر ایران به تولید فرش های ماشینی در یک مطابق با استاندارد های جهانی اقدام کرده اند اما فرش های ماشینی درجه یک کاشان ، خصوصیات و ویژگی های بی نظیری را در که موجبات برتری فرش های کاشان نسبت به دیگر فرش ها را فراهم آورده است . تجربه پاسخ به این سوال را به خوبی ثابت کرده است اما در این نوشتار در پی بررسی علمی و فنی خصوصیات و ویژگی های برتر فرش های کاشان نسبت به دیگر فرش ها بر آن شدیم تا خریداران را با نکات علمی مربوطه آشنا نماییم . نکات مهم در خرید و نگهداری فرش های ماشینی کاشان از دیگر مطالبی است که در این نوشتار مورد بحث قرار گرفته است .
فرش های ماشینی کاشان
امروزه بیشتری کارخانه های بافت فرش ماشینی و بیشترین کارگاه های بافت فرش های دستبافت در شهر کاشان دایر هستند . 5 شهرک صنعتی در شهر کاشان به کارخانه های تولید فرش اختصاص یافته و بالغ بر پنجاه درصد سرمایه گذاری ها و نیروی کار این شهر در صنعت فرش بافی مشغول هستند . شهر کاشان به علت قرار گرفتن در مسیر راه ابریشم که محل عبور تاجران خصوصا تجار پارچه و ابریشم بوده است ، از دیرباز در صنعت نساجی حرفی برای داشته است و اولین کارخانه تولید فرش ماشینی در این شهر تأسیس شده است .
رقابت در بین کارخانه های فعال در 5 شهرک صنعتی شهر کاشان به حدی ست که بازار فرش های ماشینی کاشان به بهترین نحو ممکن محصولات ضعیف را از دور رقابت حذف نموده و تنها کارخانه های توانمند و فعال در بازار باقی خواهند ماند . پس با این توضیح می توان اطمینان حاصل نمود که کارخانه ها با سابقه تولید و سهم بالا در بازار بهترین محصولات را به دست مشتری رسانده و بدلیل رضایت خاطر خریداران در بازار باقی مانده اند . اما خصوصیات فرش های ماشینی کاشان چیست و چرا تا این اندازه در سراسر جهان محبوب هستند ؟
خصوصیات و ویژگی های برتر فرش های کاشان
برخی از خصوصیات و ویژگی ها در تمام فرش های ماشینی درجه یک مشترک است از این رو تنها به عنوان موردی این ویژگی ها پرداخته و به توضیح در مورد ویژگی های برتر فرش های کاشان نسبت به دیگر فرش ها خواهیم پرداخت .
مهم ترین مورد که در تمامی فرش های درجه یک مشترک است ، کیفیت مواد اولیه می باشد . فرش های ماشینی درجه یک از نخ صدردرصد اکرولیک هیت ست شده تولید می شوند . به هر میزان که درصد خلوص اکرولیک هیت ست شده کاهش یابد و از الیاف پلی استر و پلی پروپلین در بافت استفاده شود ، کیفیت فرش کاهش یافته و از فرش ماشینی درجه یک فاصله می گیرد .
در فرش های ماشینی درجه یک نوآوری و خلاقیت بسیار اهمیت دارد . تولید کنندگان فرش های ماشینی کاشان یکی از راه های رقابت را نوآوری و تولید فرش هایی می دانند که تا کنون در بازار دیده نشده است . همواره جدیدترین فرش ها از کارخانه های فرش کاشان خارج شده اند و در حال حاضر تولید بهترین فرش ها از جمله فرش های 1200 شانه ، 1500 شانه ، گل برجسته ، ابریشم و ... در اختیار این کارخانه ها می باشد . این مهم در حالی است که سایر کارخانه ها در تولید فرش های خاص و لوکس درجه یک توانایی کم تر از کارخانه های کاشان دارند .
از جذاب ترین نوع آوری ها در فرش های کاشان ، بافت محصولات در طرح هایی بسیار زیبا و چشم نواز است . کاشان به عنوان پایتخت فرش ماشینی در سراسر جهان محصولاتی ارائه می دهد که از زیبایی و ظرافت در حد فرش های دستبافت بوده و گاها آن ها را فرش های دستبافت گونه یا دستبافت نما می نامند .
مورد دیگر دستگاه های بافت است . دستگاه های بافت در شهر های صنعتی کشور های اروپایی تولید شده و وارد ایران می شود . کارخانه های فرش کاشان با بکارگیری تکنولوژی روز دنیای و نوین ترین دستگاه ها محصولاتی با خصوصیات و ویژگی های متفاوت نسبت به دیگر شهر ها ارائه می دهند . تکنولوژی بالا و دستگاه های نوین در نهایت نه تنها فرش هایی متفاوت در اختیار خواهند گذاشت بلکه با بازدهی بالاتر هزینه های عملیاتی را کاهش داده و اختلاف قیمت میان فرش های ماشینی کاشان و سایر شهر ها از دیگر خصوصیات و ویژگی های فرش کاشان خواهد بود . برای مثال در تولید فرش های دستبافت گونه یا دستبافت نما علاوه بر شباهت ویژگی های ظاهری ، فرش های ماشینی کاشان در نوع گره و بافت نیز به فرش های دستبافت شبیه می باشد . در حالی که نوع گره مشابه فرش های دستبافت در تولیدات سایر شهر ها به چشم نمی خورد .
نیروی کار موجود در شهر کاشان بی شک بسیار متخصص و خبره تر از سایر شهر ها هستند چراکه با سابقه ترین نیروی کار در این شهر بوده و به عبارتی شغل اصلی عمده کارکنان شهر کاشان بصورت مستقیم و یا غیرمستقیم به فرش و فرش بافی مربوط می شود . این نیروی حرفه ای در ارائه بهترین ها کارآمد بوده و بار زیادی از بازدهی بالا ، محصولات نوین و خلاق و ... بر عهده نیروی کاری ست که در شهر کاشان موجود بوده و سایر شهر ها از آن بی بهره هستند .
در مقایسه خصوصیات و ویژگی های برتر فرش های کاشان نسبت به دیگر فرش ها لازم است که به ارتباط تولید کنندگان با تکنولوژی هم اشاره نماییم . در طول پنجاه سال فعالیت کارخانه های فرش بافی در شهر کاشان همواره تولید کنندگان کاشانی در خط اول استفاده از انواع تکنولوژی ها بوده و همواره در حال رفع دشواری ها و آسان تر نمودن مسیر تولید تا عرضه فرش های ماشینی گام برداشته اند . اولین بار کارخانه های فرش کاشان نسبت به خرید فرش از کارخانه بصورت حضوری اقدام کردند و این امر در پی مشکلاتی بوجود آمد که عرضه با واسطه و دست دلالان در بازار مطرح نمود . پس از آن اولین فروشگاه های انلاین عرضه فرش ماشینی توسط کارخانه های کاشانی تأسیس شد و در حال حاضر بیشتری خدمات در همین فروشگاه ها ارائه می شود .
تنوع بالا و بی نظیر در فروشگاه های آنلاین وابسته به تولید کنندگان فرش کاشان مثال زدنی است و هیچ کارخانه دیگری درسایر شهر ها چنین تنوعی نداشته است .
خرید فرش ماشینی کاشان از کارخانه فرش
خریداران فرش ماشینی کاشان نشان داده اند که خواهان بهترین کف پوش برای خانه خود هستند از این رو لازم است فرش را از بهترین روش تهیه نمایند که با بهره مندی از خدمات بهترین روش خرید فرش های ماشینی مطلوبیت خود را به حداکثر برسانند . توصیه می کنیم فرش ماشینی کاشان را که دارای خصوصیات و ویژگی های برتر نسبت به فرش سایر شهر ها هستند ، از فروشگاه انلاین اداره شده تحت نظر کارخانه مد نظر خریداری نمایید چراکه :
1-  در خرید از فروشگاه آنلاین مشتریان در هر زمان و از هر مکانی امکان حضور در فروشگاه را دارا هستند . خریداران با استفاده از خصوصیت عدم محدودیت زمانی و مکانی در فروشگاه های انلاین توانسته اند در هزینه ها صرفه جویی نمایند بدین ترتیب که لزومی به حضور فیزیکی و جابجایی تا فروشگاه نداریم و می توانیم از اوقات فراغت خود و زمان های خالی برای دیدن محصولات استفاده نماییم .
2-  گارانتی و ضمانت نامه و همچنین تضمین اصالت محصول از خدماتی است که بهترین شکل ممکن در فروشگاه های اینترنتی ارائه می شود .
3-  مشاورین آنلاین در تمامی ساعات شبانه روز اماده خدمت رسانی و کمک به مشتریان در خرید بهتر هستند .
4-  خریداران فرش از فروشگاه های اینترنتی فرش کاشان ، محصول را به قیمت ارزان خریداری نموده و دلیل ارزان بودن هم عرضه مستقیم ، بازدهی بالا و رقابت بین تولید کنندگان می باشد و این قیمت به هیچ عنوان دلیلی بر کیفیت پایین نخواهد بود .

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی