تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

فرش ماشینی ایرانی ، کیفیت بالا ، عمر طولانی

خرید بهترین فرش ماشینی ممتاز ایرانی

امروزه با وجود تعدد و افزایش روز افزون فرش های ماشینی در انواع و اقسام طرح ها و رنگ ها در تمامی بازار های جهانی انتخاب این نوع کالا دشوار شده است خصوصا آنکه فرش های ماشینی به عنوان بهترین نوع کف پوش جهت قابل سکونت شدن خانه ها ضروری هستند . فرش های ماشینی دارای ویژگی و خصوصیات خاصی هستند که این کالا را از سایر کف پوش ها متفاوت و محبوب نموده است . خصوصیاتی که کاربرد فرش را تعیین می کند و به جنس نخ خاب و تار و پود به عنوان مواد اولیه ، تعداد گره های طولی و عرضی که شانه و تراکم نامیده می شوند ، طرح و نقش فرش های ماشینی که در زیبایی محصول حائز اهمیت است و کیفیت و قیمت .
با توجه به پر متقاضی بودن و تخصصی بودن فرش های ماشینی قصد داریم تا در این مجال به بررسی فرش ماشینی ایرانی کیفیت بالا ، عمر طولانی پرداخته و مطالبی در رابطه با ویژگی ها و خرید فرش های ماشینی ایرانی با کیفیت ممتاز و عمر طولانی ارائه دهیم .
مقاله مربوطه : فرش خوب و باکیفیت چی بخرم ؟
فرش ماشینی ممتاز ایرانی
تولید کنندگان فرش ماشینی در کاشان توانسته اند عنوان دار تولید بهترین فرش های ماشینی در سراسر جهان باشند . در حال حاضر کاشان را به عنوان پایتخت فرش ماشینی جهان می دانند چراکه این فرش ها با الیاف درجه یک و مرغوب و کمک گرفتن از دستگاه های پیشرفته ساخت اروپا و نیروی کار خبره و متخصص تولید می شوند . از بهترین الیاف برای تولید فرش ماشینی می توان به نوع پشم ، اکریلیک و ابریشم مصنوعی اشاره نمود که همگی در تولیدات فرش کاشان بصورت صددرصد خالص مورد استفاده هستند .
الیاف مصرفی در تولید
عمده نخ بکار رفته در تولید فرش ماشینی خصوصا فرش هایی که بصورت روتین مورد استفاده قرار می گیرد ، نخ آکرولیک است . نخی که با گذر از فرایند هیت ست مقاوم تر ، با دوام تر ، درخشان و عاری از هر نوع پرزدهی و حساسیت خواهد شد . نخ اکرولیک در تمامی کارخانه ها مورد استفاده قرار می گیرد اما به هر میزانی که از درجه خلوص آن کم شود ، از کیفیت فرش کاسته شده و از فرش ماشینی ایرانی با کیفیت ممتاز فاصله می گیرد این در حالی است که فرش های ماشینی کاشان با نخ اکرولیک صددرصد خالص تهیه شده و در با بیشترین طول عمردر اختیار خریداران قرار می گیرند .
الیاف پلی استر و پلی پروپلین از جمله نخ هایی هستند که در ترکیب با نخ اکرولیک از خلوص ان کاسته و در شکل گیری نخ خاب نقش دارند . فرش تولید شده با نخ اکریلیک خالص از نظر دوام ، طول عمر ، کیفیت و البته قیمت در رده های بالا ترین نسبت به فرش های تولید شده با میزانی از پلی استر و پلی پروپلین قرار دارند . الیاف اکرولیک شباهت زیادی با الیاف پشم داشته و پاخوری خوبی نسبت به انواع مشابه خود از جنس های دیگر دارند . از این رو فرش اکرولیک بهترین فرش انتخاب شده است .
تعداد شانه و تراکم
با وجود آنکه شانه و تراکم در تعیین بسیاری از ویژگی های فرش ماشینی نقش دارد اما جالب است بدانید شانه وتراکم به خودی خود در کیفیت و ممتاز بودن فرش نقش ندارند و فرش در هر شانه و تراکمی می تواند فرش با کیفیت ممتاز با عمر طولانی باشد . توجه به شانه و تراکم بسته به نوع کاربرد و فضایی که قرار است محصول در آن پهن شود اهمیت می یابد . هر چه شانه و تراکم یا همان تعداد گره های طولی و عرضی فرش ماشینی بیشتر باشد ، محصول ظریف تر ، در هم تنیده تر ، زیر نقش تر و لوکس تر خواهد بود .
برای انتخاب بهترین فرش ماشینی ایرانی با کیفیت ، ممتاز و عمر طولانی می توان از دسته فرش های 700 شانه ، 1000 شانه ، 1200 شانه و 1500 شانه انتخاب نمود . اگر فرش را برای مکان های پرتردد و شلوغ خانه مانند هال و راهرو یا جلوی درب ورودی می خواهید ، بهتر است از فرش هایی که شانه و تراکم کم تری دارند و اگر فرش را برای مکان های لوکس خانه مانند پذیرایی می خواهید بهتر است از فرش هایی که شانه و تراکم بالا تری دارند انتخاب کنید .
طرح و نقشه فرش ماشینی
از دیگر عواملی که در ممتاز بودن فرش نقش برجسته ای دارد ، طرح و نقشه است . فرش هایی که طرح های تکراری دارند نسبت به فرش هایی که از طرح ها و نگاره های زیبا ، جدید و هوشمندانه تولید شده اند رده پایین تری خواهند گرفت . هرچند طرح و نگاره در کیفیت و طول عمر اهمیتی ندارد اما فرش های ممتاز و درجه یک محصولاتی هستند که در همانند کیفیت و دوما به زیبایی و ظاهر آن ها هم اهمیت داده شده است .
نکات اصولی در طول عمر فرش ماشینی
حتی اگر بهترین فرش با بالا ترین کیفیت را هم خریداری نمایید لازم است برای داشتن طول عمر و دوام به اصول و نکات مهم در نگهداری محصول توجه ویژه نماییم . فرش های ماشینی به علت وزن زیاد و قرار گرفتن در کف خانه گاها تا ماه ها جابجا نمی شوند و زیر فرش های ماشینی که محیطی تاریک است بهترین مکان برای رشد انواع قارچ ها و باکتری ها هستند .
از این رو توجه به آنچه در ادامه تحت عنوان نکات اصولی نگهداری فرش های ماشینی می آید لازم و ضروری است :
1-  لازم است هر چند وقت یکبار فرش را جابجا کنیم ، زیر آن را جارو زده و در معرض نور آفتاب و یا هوای آزاد قرار دهیم . این نکته برای عمر طولانی فرش ها خصوصا برای اتاق ها و فضاهایی از خانه که در طول روز از نور کافی برخوردار نیستند بسیار مهم است .
2-  اگر نوشیدنی یا هر نوع مایع دیگری بر روی فرش ریخت ، سریع حجم آن را تا حد امکان جمع کرده ، آن قسمت از فرش را شست و شو داده و به کمک وسایلی مانند سشوار کاملا خشک نماییم . جنس الیاف فرش های ماشینی خشک کردن را دشوار نموده و ممکن است با وجود خشک شدن سطح فرش گره ها و عمق آن همچنان مرطوب باقی بماند . از این رو از خشک شدن کامل فرش اطمینان حاصل نمایید .
3- از قرار دادن اجسام سنگین با پایه های تیز بر روی فرش خود داری نمایید . فرش های ماشینی با کیفیت بالا و ممتاز دارای نخ خاب با خاصیت ارتجاعی هستند بدین صورت که پس از فشار های وارده مانند تردد و ... به حالت قبل خود با همان ارتفاع سابق باز خواهند گشت اما فشار طولانی مدت و اجسام تیز مانند پایه های مبل ، کمد ، تخت خواب و ... در طول زمان نخ خاب را از بین برده و حتی ممکن است به سوراخ و پارگی منجر شود .
4-  اگر گلدان های طبیعی را بر روی فرش ماشینی باکیفیت قرار داده اید برای عمر طولانی از عدم انتقال آب و رطوبت درون گلدان بر روی فرش اطمینان حاصل نمایید . پوسیدگی و پارگی بر اثر رشد قارچ و باکتری از شایع ترین موارد آسیب به فرش هایی است که در نزدیکی گلدان های طبیعی قرار دارند .
خرید بهترین فرش ماشینی ممتاز ایرانی
فرش های ماشینی درجه یک و ممتاز مانند هر محصول با کیفیت و مرغوب دیگری نسبت به فرش های کم کیفیت گران قمیت تر هستند و فرش به عنوان یک کالای ضروری یکی از پر مخارج ترین محصولات در سبد خرید خانوار به حساب می آید . طبیعی است که خریداران به دنبال فرش های ماشینی با کیفیت ممتاز و عمر طولانی هستند اما این محصول زمانی مطلوب تر و محبوب تری خواهد بود که در عین کیفیت و اصالت به قیمت ارزان خریداری شود .
در حال حاضر روش های مختلفی برای خرید فرش ماشینی با کیفیت ممتاز وجود دارد . کافی است از اصالت محصول اطمینان حاصل نماییم آنگاه با اعتماد به برند و تولید کنندگان نامی و خوش اوازه خواهیم توانست فرش هایی ناب با کیفیت بالا در قیمت ارزان تهیه نماییم .
بهترین روش برای خرید فرش ماشینی اصل که در کیفیت بی نظیر ، در دوام عالی و در قیمت ارزان ترین است ، مراجعه به فروشگاه های آنلاین فرش های ماشینی است که توسط تولید کنندگان تأسیس و توسط تیم فروش اداره می شود . می توانید همزمان به چندین فروشگاه آنلاین وارد شده به مقایسه محصولات بپردازید . در فروشگاه های انلاین مشخصات و خصوصیات فرش های ماشینی در کنار هر محصول ذکر شده است . با در نظر گرفتن ویژگی های فرش های با کیفیت و ممتاز ، مشخصات هر محصول می توانید محصول باب میل خود را انتخاب کرده و با ارسال رایگان ، درب منزل به همراه گارانتی و ضمانت نامه دریافت کنید . به یاد داشته باشید که حتی در بهترین فرش ها با بالا ترین کیفیت رعایت اصول نگهداری به عمر طولانی تر و دوام بیشتر خواهد افزود .

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی