تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

فرش سرمه ای را با چه دکوراسیونی ست کنیم ؟

خرید فرش ماشینی سرمه ای جدید

در سال های اخیر نقش خانه و خانواده در بهبود جامعه پررنگ تر شده است . تغییرات سبک زندگی و گسترش جمعیت شهرنشینی ، شلوغی و دغدغه های مختلف در بیرون از خانه ، موجب شده تا خانه و خانواده محلی امن و آرام برای دور شدن از هر آنچه در بیرون می گذرد  باشند . تحقیقات نشان از تأثیر بالای سبک و سیاق معماری و دکوراسیون خانه در روح و روان اعضا دارد . در کنار اهمیتی که خانه و چیدمان وسایل برای اهالی خانه دارند ، روحیه مهمان نوازی ایرانیان اهمیت خرید وسایل و ست کردن و جذابیت دکوراسیون را چند برابر می کند . موارد مختلفی در خرید وسایل خانه نقش ایفا می کنند که هریک به نوبه خود مهم بوده و هنگام خرید در ذهن خریداران جایگاهی دارد . حال آنکه ممکن است هر خریدار بر اساس المان هایی وزن های مختلفی به موارد موثر در خرید دهد .
در کلی ترین حالت می توان ست بودن و هماهنگ بودن اجزاء دکوراسیون را مهم دانست و در بین اجزاء دکوراسیون ، فرش های ماشینی و پس از آن مبلمان و پرده ها اهمیت بیشتری دارند. در مقاله حاضر و بسیاری از مقاله های دیگر به اصول ست کردن و زیبایی پرداخته شده است و جالب آنکه اهمیت به زیبایی و اصول ست کردن در سال های اخیر رونق گرفته است . رونق حال حاضر و دیده شدن فرش های ماشینی در دکوراسیون تحت تأثیر مشخص شدن نقش بی بدیل و مهم خانه در نظر اعضا خانواده ، شناخته شدن فرش ماشینی به عنوان مهم ترین عنصر زیبا ساز دکوراسیون ، تنوع بالای محصولات و کف پوش ها ، تغییر سبک معماری خانه ها از جمله کوچک شدن خانه و گسترش اپارتمان نشینی که صاحب خانه را در خرید اجزاء دکوراسیون حساس تر نموده و ... می باشد .
در مقاله حاضر که تحت عنوان فرش سرمه ای را با چه دکوراسیونی ست کنیم ؟ به بررسی رنگ های هماهنگ و دکوراسیون هم گام با فرش ماشینی با رنگ زمینه سرمه ای پرداخته ایم و مفصلا توضیح خواهیم داده که چرا و چگونه قادر به ست کردن فرش سرمه ای خواهیم بود .
اگر در پی خرید بهترین کف پوش برای خانه خود هستید و زیبایی در عین کیفیت و قیمت مطلوب در رده موارد مهم انتخاب فرش برای شما می باشد ، مطالعه ادامه مقاله را از دست ندهید .
فرش ماشینی سرمه ای
پس از تولید اولین فرش ماشینی و رونق غیر قابل پیش بینی این محصولات تا سال ها تغییر خاصی در رنگ زمینه و طرح و نگاره محصولات شاهد نبودیم . هر چند تولید کنندگان بدنبال تولید بیشتر ، شانه و تراکم متفاوت و نقوش جذاب تری بوده اند و در این امر بسیار موفق عمل کرده اند . اما فرش هایی که در دهه 1350 تولید می شد ، عموما در رنگ زمینه گلی ، لاکی ، روناسی و امثال ان بود . نوآوری و خلاقیت تولید کنندگان خصوصا تولید کنندگان کاشانی که همواره در رده اول تولیدات متفاوت فرش های ماشینی بوده اند ، رفته رفته رنگ و لعاب فرش های ماشینی را تغییر داد و با رائه محصولاتی کاملا متفاوت از فرش های ماشینی لاکی و گلی موجود در ان زمان توجه مخاطبین را جلب کرد . می توان گفت آنچه فرش های ماشینی کاشان را نوآور نموده است ، قدرت ریسک و شجاعت تولید کنندگان است . تولید کنندگان فرش های ماشینی با رنگ زمینه بسیار متفاوت از فرش های گلی و امثال آن با نوعی هنجار شکنی توانستند زیبایی بی نظیری در محصولات ایجاد کنند .
فرش های سرمه ای یکی از فرش های زیباست که مانند هر رنگ و محصولی در صنعت مد ، سال های شکوفایی دارد . فرش های سرمه ای نیز مانند سایر محصولات چند سالی به عنوان فرش های ماشینی مد روز بالاترین میزان خرید را به خود اختصاص دادند و حتی در حال حاضر نیز در بسیاری از خانه ها فرش سرمه ای زیبا بخش فضا می باشد . این محصولات فضا را با وقار و با اصالت نموده و باب فضاهای کلاسیک است . فرش های سرمه ای در طرح و نگاره های اصیل آریایی چنان چشم نوازی می کنند که می توانند به تنهایی زیبایی تمام فضا را تضمین نمایند .
ست کردن فرش های تیره از جمله فرش سرمه ای ، فرش سبز و ... دقت بیشتری نسبت به فرش های رنگ روشن نیاز دارد . فرش های رنگ روشن عام پسند تر بوده و راحت تر با سایر اجزا ست می شوند . برای مثال فرش های رنگ روشن را می توان با مبلمان و پرده های روشن و تیزه ست نمود ، اما انتخاب رنگ و طرح مبلمان و پرده ها برای فضایی که فرش سرمه ای کف خانه را پوشانده است محدودیت بیشتری دارد .
نکته مهم و اصولی لازم به ذکر آنکه فرش های تیره برای فضاهای کوچک یا با نور گیری اندک مناسب نیستند بلکه کف پوش قابل قبول و زیبایی برای فضاهای بزرگ و دارای نور کافی می باشند . فرش سرمه ای می تواند خانه هایی دارای پذیرایی و هال بزرگ را بسیار گرم و صمیم نشان دهد . رنگ سرمه ای بر خلاف رنگ هایی مانند مشکی ، سفید و سایر رنگ های محض خسته کننده نیست و همواره جذاب خواهد بود . ملایمت موجود در رنگ سرمه ای این ویژگی را به ارمغان آورده است . ولی برخی از طرح های فرش های سرمه ای به گونه ای هستند که مناسب فضاهای کوچک می باشد . برای مثال ، افرادی که فرش برای فضاهای پررفت و آمد و کوچک می خواهند می توانند از فرش سرمه ای طرح افشان استفاده کنند .
اصول ست کردن فرش سرمه ای با پرده ها
برای ست کردن فرش سرمه ای با مبلمان و پرده ها می پردازیم چراکه پس از فرش ماشینی و هر نوع کف پوش دیگری ، مبلمان و پرده ها بیشتری حجم از فضا را به خود اختصاص داده و توجه بیننده را جلب می کنند .
اگر فرش فضا سرمه ای یا تیره است بهتر است رنگ پرده ها را روشن انتخاب نمایید . ست کردن فرش سرمه ای با پرده های کرم و لیمویی بسیار جذاب خواهد بود . سعی کنید طرح و نقشه بکار رفته در پرده ساده و خلوت باشد ، چراکه رنگ سرمه ای به اندازه کافی فضا را سنگین خواهد نمود . به هیچ وجه از پرده و یا روپرده ای تیره جهت فضایی که کف پوش سرمه ای دارد استفاده ننمایید ، چراکه این رنگ علاوه بر انکه جلوی ورود نور را می گیرد و فضا را تیره می نماید ، در قرار گفتن کنار کف پوش سرمه ای ترکیب دلگیری را ایجاد می کند . در حالی که رنگ متضاد برای این فضا جلب توجه خواهد نمود .
اگر فضای پذیرایی شما بزرگ است ، می  توانید از چند تخته فرش سرمه ای در قسمت های مختلف کمک بگیرید و بدین ترتیب هر فضا از پذیرایی را به امری خاص اختصاص دهید اما به یاد داشته باشید که فرش با رنگ زمینه سرمه ای با کمی دقت و وسواس در دکوراسیون جذاب خواهند بود .
اصول ست کردن فرش سرمه ای با مبلمان
قرار گرفتن مبلمان در فاصله ای بسیار نزدیک از فرش های ماشینی اهمیت انتخاب و ست شدن با فرش را چند برابر می کند . به یاد داشته باشید هنگام خرید اجزاء دکوراسیون اولویت را به فرش های ماشینی بدهید چراکه در این صورت دست شما در انتخاب  و استفاده کامل از تنوع و گستردگی بازار بسیار باز بوده و ست کردن سایر وسایل با فرش ماشینی بسیار آسان تر از ست کران فرش ماشینی با سایر اجزاء است .
مبلمان چوبی می توانند وقار و زیبایی دکوراسیون کلاسیک شما را افزایش داده و رنگ های روشن و سلطنتی هم خوانی و هماهنگی بی نظیری با فرش سرمه ای دارد . رنگ سفید به علت تضاد بسیار بالا با رنگ سرمه ای انتخابی خوبی است اما این رنگ پس از مدتی چشم را خسته کرده و آلودگی و دیده شدن لک بر روی رنگ سفید خریداران را از انتخاب مبلمان سفید در کنار فرش سرمه ای منصرف می کند .
ترکیب رنگ سرمه ای با زرشکی نیز از دیگر ترکیب های شکیل و زیباست اما این ترکیب هم می تواند فضای خانه را تیره کند از این رو توصیه می شود هنگام بکار گیری ترکیب رنگ سرمه ای و زرشکی دقت زیادی بکار گیرید .
مبلمان کرم ، لیمویی ، خاکستری و سایر رنگ های روشن و خنثی از پر طرفدارترین انتخاب ها از سوی خریدارانی هستند که رنگ زمینه سرمه ای را برای گف پوش خود انتخاب کرده اند . فرش سرمه ای با مبل کرم زیبایی بی نظیری در فضای منزل شما به وجود می آورد .
خرید فرش ماشینی سرمه ای جدید
عموما فرش های سرمه ای در شانه و تراکم بالا بافته می شوند و از این رو تنوع طرح و نقش در این محصولات بالاست . هنگام خرید فروشگاهی را انتخاب نمایید که بتواند گستردگی و تنوع بالا را در اختیار شما قرار دهد . همچنین می دانیم فرش های دارای شانه و تراکم بالا از گران قیمت ترین ، زیبا ترین و فاخر ترین فرش های ماشینی به حساب می آیند . تخصص تولید و برند تولیدی در این محصولات اهمیت داشته و در نهایت به شما توصیه می کنیم فروشگاه های اینترنتی را جهت خرید انتخاب نمایید . چراکه در این فروشگاه های کیفیت ، زیبایی ، اصالت ، قیمت مناسب و تنوع بالا در کنار هم قرار گرفته و بهترین محصول را در اختیار خریداران قرار می دهد . گروه تجاری فرش کاشان توانسته است زیباترین و جدیدترین فرش های سرمه ای کاشان را تولید کند . فرش های سرمه ای که مناسب دکوارسیون های مختلف می باشد .

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی