تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

روش های جلوگیری از بید زدگی فرش

خرید فرش ضد بید

بید زدگی فرش همانند کیسی فرش  یکی از دغدغه هایی است که در هنگام خرید فرش دستباف به سراغ اکثر خریداران می آید که در این راستا شرکت فرش کاشان با تولید محصولاتی چون فرش ماشینی اکریلیک که جایگزین بسیار مناسبی برای پشم طبیعی می باشد ، خرید فرش ضد بید را برای خریداران میسر نموده است و به این نگرانی ها پایان داده است . اما ما سعی نموده ایم در این مقاله با عنوان ساختن روش های جلوگیری از بید زدگی فرش ، راهنمای افراد در صورت مواجهه با این موضوع بسیار مهم باشیم ، زیرا در صورتی که از آن جلوگیری نگردد ممکن است جز تار و پود ، چیزی از فرش باقی نماند .

بید زدگی فرش چیست ؟

بید نوعی حشره است که شبیه به پروانه کوچک زرد رنگی است که بین دو تا سه هفته عمر می کند و در این مدت چیزی حدود صد ها تخم ریزی دارد که جهت رشد و تخم گذاری خود از پروتئین موجود در پشم فرش تغذیه می نمایند . این رویه در زمان نوزادی این حشره بسیار بیش تر مشاهده می شود ، چرا که برای بالغ شدن و تخم گذاری بیش تر به این ماده پرتئینی نیازمند است . احتمال بروز این رخداد در صورت وجود رطوبت بالا در یک مکان مانند شهرهای شمالی و مناطق شرجی بیش تر می باشد زیرا رطوبت یکی دیگر از عوامل موثر در رشد بید می باشد . هر چه در جلوگیری از بید زدگی فرش تاخیر بیافتد ، امکان ترمیم و اصلاح این ضایعه فرش بسیار سخت تر خواهد بود .

روش های جلوگیری از بید زدگی فرش

راهکارهای بسیاری برای پیشگیری از بید زدگی فرش وجود دارد که در این نوشتار به بیان موثرترین آن ها پرداخته ایم تا علاوه بر آشنایی شما عزیزان با این روش ها ، روش های مقابله با این حشره بسیار مضر برای فرش را بازگو نموده تا جهت برخورداری از شرایط بید زدگی مانند رطوبت ، بتوانید زودتر از بروز بید زدگی در فرش جلوگیری نمایید تا متحمل خسارات وارده نشوید .
برخی شاید با این روش که در گذشته با قرار دادن مقداری توتون یا تنباکو از بید خوردگی فرش جلوگیری می کرده اند ، آشنا باشند ولی این نکته را هم باید بدانید که این روش در مورد فرش رنگ روشن کارآیی و تاثیری ندارد ، زیرا به مرور باعث تغییر رنگ فرش خواهد شد .
بعضی از افراد گاها به دلیل تغییر مکان و یا تغییر دکوراسیون موقتا نیازی به یک یا چند تخته فرش خود نداشته و می خواهند آن را در انباری نگه داری نمایند ، اما ممکن است دچار نگرانی هایی که برای این روش نگهداری وجود دارد گردند که در این صورت ما به آن ها پیشنهاد می دهیم با خواندن روش زیر از بروز هر نوع اتفاق بدی برای فرش خود ، پیشگیری نمایند :
با پهن نمودن پارچه ای سفید و تمیز و ریختن مقداری پودر نفتالین روی آن می توانید فرش خود را به مدت طولانی در انباری و یا هر مکان دیگری با خیال راحت نگه داری نمایید . بعد ریختن نفتالین روی فرش آن را لوله کرده و در یک پلاستیک به صورتی که تمامی قسمت های فرش پوشانده شود ، قرار دهید .
از آن جایی که رطوبت عاملی بسیار موثر و مهم برای بید خوردگی فرش می باشد ، توصیه می کنیم تا در صورت امکان فرش خود را از رطوبت دور نگه داشته و یا در غیر این صورت ، هر از چند گاهی آن را در معرض نور مستقیم خورشید و یا در گرما و هوای آزاد قرار دهید تا رطوبت آن خشک شود .
گرد و غبار یکی دیگر از علت بید زدگی فرش می باشد که موجب رشد و تکثیر این حشره در فرش می گردد که جهت درمان بید زدگی فرش از گرد و غبار احتمالی ، حداقل هفته ای یک بار باید فرش خود را از گرد و غبار و خاک گرفتگی تمیز نمایید ، به خصوص قسمت هایی از فرش که در آن جا رفت و آمد کمتر است مانند زیر مبل و وسایلی نظیر آن . هفته ای یک بار کشیدن جارو برقی روی فرش از الزاماتی است که فرش را از هر گونه خرابی و ضایعه ای دور نگه می دارد .
زدن حشره کش روی فرش نیز یکی از راهکار هایی است که برای جلوگیری از بید زدگی فرش بسیار موثر می باشد و علاوه بر آن نیز اخیرا محصولاتی در جهت رفع علائم بید زدگی فرش تولید شده که نسبتا موثر و کارساز می باشد .

روش های ترمیم بید زدگی فرش
در صورت بید زدگی فرش خود می توانید از روش های زیر برای رفع آن کمک بگیرید که در این صورت به وسایلی مانند قلاب پشت و رو یا قلاب خواب و خامه های مشابه خامه اولیه ای که در بافت فرش استفاده شده است ، نیاز خواهید داشت .
-    ترمیم قالی و فرش با استفاده از قلاب پشت برای رفع برای بید زدگی فرش
در ابتدا باید قسمت بید خورده تمیز گردد و سپس فرش از پشت پهن شود  و یک ظرف مانند کاسه گود زیر قسمت قرار گیرد تا راحت تر بتوانید از قلاب استفاده نمایید . در این روش با به کار گرفتن خامه ی مشابه با قسمت بید خورده به صورت دولا ، قلاب را از پشت قالی یعنی از کنار تاری که گره قبلی بر روی آن سوار بوده بیرون آورده و دوباره خامه را دولا کرده و با قلاب داخل طرف دیگر تار می نمایند ، این روش را طبق نقشه فرش در هر رج پیش می بریم تا جایی که کل قسمت بید خوردگی فرش پر شود .

-    ترمیم قالی و فرش با استفاده از قلاب رو برای رفع بید زدگی فرش
در این روش نیز همانند روش قبلی قسمت های بید گرفته فرش باید در ابتدا تمیز شود و آن را از رو پهن نموده و عکس روش قبلی قلاب از روی فرش و از کنار تاری که از بین رفته و کار شروع می شود و خامه دولا شده را از پشت به روی فرش می کشند و به داخل طرف دیگر می نمایند و به این روال تا پر شدن قسمت های بید زده ادامه می دهیم .
در انتهای کار هم می توانید در صورت نیاز و هم سطح سازی قسمت ترمیم شده با سایر قسمت ها روش های موچینی ، کیله کشی ، اتو کردن و کز دادن را به کار گرفته یا با قیچی کردن پرزهای اضافی کار هم سطح سازی را انجام دهید .

خرید فرش ضد بید

همان طور که در بالا اشاره شده در صورت رفع نگرانی خود برای نشانه های بید زدگی فرش ، می توانید از شرکت فرش کاشان فرش های ضد بید را خریداری نمایید . محصولات فرش کاشان به علت برخورداری از الیاف اکریلیک مصنوعی جایگزین الیاف طبیعی پشم ، از بید خوردگی فرش مبرا می باشد و ضد بید فرش ماشینی است که دارای الیاف مصنوعی بوده و این گونه الیاف فاقد از هر گونه مواد پروتیئنه مغذی برای حشراتی مانند بید می باشد . جهت خرید فرش ضد بید از فروشگاه اینترنتی فرش کاشان می توانید به صورت غیر حضوری اقدام نمایید و محصول را به صورت رایگان درب منزل تحویل بگیرید .

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی